Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 22:32
oficjale w psgrip
Autor Wiadomość
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-25, 22:09   oficjale w psgrip

w nowym pokoju, poza meczami NIC się nie dzieje... Proponuje ustawić w nim turnieje w dni, w których nie ma NT, coś w stylu oficjali... 4 dni, 4 tury, na 1 3 5 i 7 min... swap 2... i żeby do grand prix się liczyło... będzie podobnie jak z osobnymi rankingami... rywalizacja... do tego osoby będą grać na 1 nicku... czy ustawienie czegoś takiego było by wielkim problemem?

Po co się ma pokój marnować?

Reklama-kto będzie chciał, ten będzie wklejał informacje

:!: :?: :roll:
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-05-25, 23:21   

O ile się orientuję, nie można tworzyć Grand Prix, w skład którego wchodzą turnieje z różnych dni i o różnych parametrach. Ponadto od tego mamy NT.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-25, 23:40   

Czyli GP można robić tylko 1 dzień w tygodniu?
Czy jest jakiś pomysł na używanie ów pokoju?
Wydaje mi się, że rozpisanie turnieji nikomu nie zaszkodzi, a jedynie uatrakcyjni naszą ukochaną grę. Na NT ludzie kręcą nosem, tyle redów e.t.c., na turnieje klubowe, przy odpowiedniej reklamie, może przychodziś dużo osób, przyzwyczajając się do turnieji w PSGRiP. (na offy też nie od razu chodziło 60 osób)
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-05-26, 00:12   

truskawek napisał/a:
Czyli GP można robić tylko 1 dzień w tygodniu?

Według mojej wiedzy (bazującej na mailu do Mafa :] ) - tak.
truskawek napisał/a:
Czy jest jakiś pomysł na używanie ów pokoju?

Ja na razie nie mam pomysłów w tej kwestii, ze względu na ograniczoność dostępnych opcji.
truskawek napisał/a:
Wydaje mi się, że rozpisanie turnieji nikomu nie zaszkodzi, a jedynie uatrakcyjni naszą ukochaną grę. Na NT ludzie kręcą nosem, tyle redów e.t.c.,
Mamy NT, a komu i w czym przeszkadzają redy? Znów piszesz o ludziach ogólnie - kto konkretnie kręci nosem? Niczego takiego nie zauważyłem.
truskawek napisał/a:
na turnieje klubowe, przy odpowiedniej reklamie, może przychodziś dużo osób, przyzwyczajając się do turnieji w PSGRiP. (na offy też nie od razu chodziło 60 osób)
W ofach od (prawie samego) początku grało grubo ponad 200 osób :) 60 to już czasy degrengolady ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-26, 00:20   

Jak ktoś chce sobie robić turnieje, to niech sobie robi - droga wolna :] Ja jednak i pozostali członkowie Komisji NT zajmujemy się prowadzeniem NT i jeśli coś mamy promować to ten cykl właśnie. Uważam, że to NT można przekształcić w "nowe oficjale", tylko musimy uważac, by dokonywać zmian ewolucyjnych, a nie rewolucyjnych. Mam kilka pomysłów, ale wymagają przemyślenia oraz dyskusji w Komisji. Podejrzewam, że jakieś zmiany na następny sezon (od lipca) jednak nastąpią - może więcej turniejów tygodniowo? albo inny system klasyfikacji? Zobaczymy.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-26, 11:47   

temat założyłem by:
1)zacząć używać pokoju klubowego
2)zwiększyć ilość turnieji
Cytat:
Mamy NT, a komu i w czym przeszkadzają redy? Znów piszesz o ludziach ogólnie - kto konkretnie kręci nosem? Niczego takiego nie zauważyłem.


chyba gramy w całkiem innych turniejach, albo drogi Kapitanie przywiązujesz całą uwagę do gry. Pisząc ludzie, miałem na myśli ogół graczy gomoku, a nie tylko stosunkowo małą liczbę "redów". Nawet na jednym z ostatnich nt pojawiły się głosy by zrobić coś jak NT, ale dla słabszych. Nie raz spotkałem się z głosami: "po co mam iść na NT? po to by sobie na mnie ranking ponabijano?". Wiem, że jako gracze czołówki możecie nie dostrzegać problemu, że "jak komuś się nie podoba, to niech nie gra" e.t.c. Jednak uważam, że założenie GP w PSGRiP-ie nikomu nie zaszkodzi, a będzie kolejną dodatkową rozrywką dla nas, graczy, na kurniku.
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-26, 12:36   rank, hihi ...

... jest tu zauważalny pewien aspekt kurnikowy, a mianowicie "tracenie", czy tez jak wolisz "nabijanie ranku"...
NIE MA INNEJ DROGI na poprawienie swoich umiejętności w gomoku, jak granie z lepszymi od siebie w grach rankingowych, czy trzeba tłumaczyć dlaczego rankingowych? A zwracam uwagę, iż zazwyczaj, >redy< nie grają ze sporo słabszymi, aby właśnie "nie tracić ranku", z mojego punktu widzenia to kupa śmiechu, ale tacy jesteśmy...
inne aspekty tej samej sprawy, oszukiwanie , progi, etc etc nie są nawet godne kolejnego na tym forum komentarza...

bmac
_________________
Gość, sprawdzeniem wartości wiedzy jest jej moc uszlachetniania i oczyszczania życia ...
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-26, 13:39   

... nie ma NT na 1 minutę, bo komisja NT stawia na gre logiczną, a nie zręcznościową.
Zróbmy turniej, jak za "dawnych" lat w sobotę o 22, 1min, swap/swap2. Niektórzy przychodzą na turniej dla rozrywki, a nie dla poprawy umiejętności. Pamiętam, że na ofach na 11r, nie było możliwości(chyba, że się uciekło) mieć mniej nić 4 pkt...
takie coś NIC nie kosztuje, a założe się, że wpadło by pograć kilkadziesiąt osób.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-05-26, 15:41   

truskawek napisał/a:
chyba gramy w całkiem innych turniejach, albo drogi Kapitanie przywiązujesz całą uwagę do gry.

Chyba gramy jednak w tych samych turach. Zerkam na czat i staram się odpisywać w miarę możliwości. Nie kojarzę takich wypowiedzi (oprócz krytyki jakichś szaraków, że nie mogą grać i rozsiewają potem plotki o elitarności rozgrywek.
truskawek napisał/a:
"po co mam iść na NT? po to by sobie na mnie ranking ponabijano?". Wiem, że jako gracze czołówki możecie nie dostrzegać problemu, że "jak komuś się nie podoba, to niech nie gra"
Moja propozycja odpowiedzi: po to, aby uczyć się od najlepszych. A ranking jest bez znaczenia i jeśli komuś na nim zależy, to szkoda jego czasu.
truskawek napisał/a:
GP w PSGRiP-ie nikomu nie zaszkodzi, a będzie kolejną dodatkową rozrywką dla nas, graczy, na kurniku.
Dodatkowe roz(g)rywki to na pewno ciekawy pomysł, ale raczej podążałbym w stronę ewolucji NT niż czegoś zupełnie nowego. Temat do przemyślenia...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2009-05-26, 18:07   

Rozwiązanie problemu 'strachu przed nabijaniem' jest chyba proste. Wprowadzić górny limit rankingu do którego można startować w danym turnieju. Robocza nazwa - turniej monochromatyczny :D . W ten sposób utworzyłyby się swego rodzaju ligi i mogłoby to podnieść mobilizację niektórych graczy. I żadnych argumentów przeciwko temu pomysłowi, że niby dyskryminacja. Bo jak jest równouprawnienie, to nikt nie chce grać.
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-26, 19:25   

...tak, ciekawe :) 22:15 turniej na 1 min a od 22:00 wywalać wszystkich 1950+, by nie odstraszali...

Ewolucja NT? sobotni otwarty turniej na 1 min dla każdego, z którego pkty się nie liczą... dni otwarte NT :)
 
 
 
president_devil 


Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 200
Skąd: Szadek
Wysłany: 2009-05-26, 19:57   

truskawek napisał/a:
...tak, ciekawe :) 22:15 turniej na 1 min a od 22:00 wywalać wszystkich 1950+, by nie odstraszali...

Nie mówię o takim bzdurnym turnieju dla zabawy jakim jest 1 min, ale czymś obok NT. Sam powiedziałeś, że chcesz zrobić turniej gdzie gracze nie będą musieli się bać nadgorliwców próbujących pokazać jacy to oni dobrzy. Jeśli widzisz lepszą drogę to się pochwal. Uważam, że tak samo jak my jako Stowarzyszenie i jego przyjaciele gramy najczęściej we własnym gronie, tak samo powinno się dać możliwość stworzenia podobnej społeczności wśród graczy słabszych. Tak aby mobilizowali siebie na wzajem.
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona.
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-26, 20:19   

dawniej był taki turniej "dobrego chemika" o 21:10 we wtorki. Tak samo ll miało klanówki... bieniasze są pełne żółtków, którzy chętnie zagrają "żółty" turniej... tylko tu trza znaleźć kogoś, kto by przypilnował... czemu nie 1 mianuta? wiele osób nie lubi czekać na kolejną rundę więcej nić 2 minuty...
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-05-26, 21:22   

Ciągle piszesz że większej ilości osób nie podoba się to, nie podoba tamto. Mamy się dopasowywać pod kogoś, komu nic się nie chce i tylko narzeka? Weź coś dla nich zorganizuj :)
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-05-26, 21:58   

właśnie się staram
tylko niech ktoś ustawi 22:15, 13r 1 min swap2.
reszte się załatwi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group