Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ateny 2004
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-08-15, 19:07   Ateny 2004

Kto na medal z Polaków?

Mam terminarzyk z dokładnymi godzinami, możecie pytać co i kiedy ;)

Dzisiaj Otylia srebro. Mam nadzieję, że za 40 minut napiszę o złocie.

Jacy są wasi faworyci medalowi?

- G. Sposób,
- K. Skolimowska,
- Sztafeta 4x100,
- O. Jędrzejczak,
- R. Korzeniowski,
- R. Mauer,
- Siatkarze,
- Debel Ping Ponga,
- S. Gruchała,
- A. Klejnowska,
- A. Wróbel,
- P. Stańczyk

Może ktoś jeszcze?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-08-15, 19:15   

Oczywiście kibicuje Polakom z całego serca ale niestety medalu raczej nie zdobędą: Grzesiu Sposób, Kamila Skolimowska niech awansuje do finału a będzie ok, Renata Mauer.... a może... :) , Debel Ping - Ponga.

Faworytami na medal oczywiście są jeszcze Robert Sycz i Tomasz Kucharski tak samo Baraszkiewicz i Jędraszko, Anna Szafraniec i Maja Włoszczowska, Paulina Boenisz i może jakas tyczkarka? Rogowska albo Pyrek? Aleksandra Socha w szabli......

Nie mam już pomysłów ale na pewno mamy jeszcze kilku faworytów na medal.

PS: A Otylia siedzi i zawija je w te sreberka

Pozdrawiam
Seba
Ostatnio zmieniony przez seba 2004-08-15, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-15, 20:37   

Do listy Adika dodałbym:
Kajaki, u kobiet K2 i C2. Jabłoński w zapasach. Kusznierewicz Finn. Paweł Korzeniowski pływanie.
Natomiast nie liczyłbym na
K. Skolimowska,
Sztafeta 4x100,
R. Mauer,
Siatkarze,
Debel Ping Ponga,
S. Gruchała,
P. Stańczyk
Ostatnio zmieniony przez Barfko 2004-08-15, 23:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-08-15, 21:02   

A może Miarczyński w klasie mistral - żagle...Ja liczę na złoto a nikt o nim nie wspomniał. Może Klepacka też żagle ale nie pamiętam klasy - liczę na brąz albo lepiej.
Jeszcze bym dodał dwójke podwójną wagi lekkiej - wioślarstwo (nie pamiętam jak się nazywali), ale w Poznaniu na Malcie sobie nieźle radzili.

Co do siatkarzy,S.gruchały, na mam wielką nadzieje, że nasz Barfko się myli. Mauer w ostatnich pucharach świata była słabiutka, ale podobnie jak 4 lata temu może powalczyć jeszcze o brąz.
OOooo jeszcze Rogowska może powalczyć :) . Zresztą zobaczymy - każdy może zdobyć medal!!!

P.S. Dzięki dla autora tego tematu. fajnie będzie z wami podyskutować o olimpiadzie.

Gratki dla Otyli!
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-15, 21:19   

Miarczyński jest w mistral i ma szanse na medal.
Kaka mówi chyba o dwójce podwójnej wagi lekkiej, Robert Sycz i Tomasz Kucharski.
Jest jeszcze czwórka podwójna. No, i kajakarstwo górskie (tym razem 2 kobitki), ale to loteria... Jakieś szanse (3 chyba w tym 1 kobieta) są w judo, nie pamiętam nazwisk. Jakoś nie wierzę w Boenisz... Jeśli wspominamy Gruchałę, jako szansę na medal, to trzeba dodać Sochę w szabli, porównywalna szansa.

Powyższe typy mają charakter nadziei na medale. Też chciałbym się mylić co do siatkarzy. Zapomniałem wywalić z listy Stańczyka - zupełnie bez szans.

P.S. Co do Otylki stawiam na 2:04.** na 200 koniem (długość ciała przed P. Thomas). Postawiłem już 4:05.** na 400, ale na 100 koniem mnie zaskoczyła :) , dlatego właśnie 2:04.**. Sposób 235, a tyczkarki około 470 :) . Niestety Rosjanki będą sobie wydzierać przyszłe tysiące dolarów na wysokościach >490, chyba, że Feofanowa pęknie wcześniej, wtedy skończy się na 491 :) .

Typowanie wyników jest super. Mam całą listę i chętnie bym ją tu umieścił. Najwcześniej porozstrzyga się w pływaniu, ale najciekawsze są w LA; nie mogę się doczekać.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-08-15, 21:47   

Rogowska - Pyrek - Dragilla (zakwalifikowała się?) powalczą o brąz. Te dolary, to teraz już chyba Euro.

Wszystko możliwe, ale pewniak to Robert, Gruchała, Kusznierewicz, Otylia, itd..

Liczę na ciekawy konkurs w skoku wzwyż. Szkoda, że Waleriańczyk się nie zakwalifikował.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-08-16, 00:19   

Sposób nigdy nie skoczy na igrzyskach 235cm! Wierzę w niego ale tyle nie skoczy! jego maks co wyciągnie na igrzyskach to bedzie 232cm jak skoczy więcej to będzie cudownie. Gruchała bedzie miałą srebro albo złoto powalczy z Vezzali. Socha raczej nie bedzie miała medalu ale..... Jabłoński na 99% będzie miał medal, obstawiam brąz ale liczę na złoto. Kusznierewicz oczywiście złoty. Paulina Boenisz coś czuje że będzie miała srebro w tym 5 boju nowoczesnym. Jeśli chodzi o tyczkarki to o złoto powalczą Fieofanova i Isinbajeva ( rekord świata bedzie) nasze zawodniczki: Pyrek i Rogowska mogą postarać się powalczyć o brązowy medal ale żeby to zrobić muszą skoczyć 470+ musza pobić rekord polski.Sztafeta 4x100m może zdobyć medal albo moze być i ostatnia.... tak to już jest z naszymi. Szafraniec i Włoszczkowska zdobędą na pewno przynajmniej 1 medal, najlepiej złoto ale ta Norweżka jest podobno świetna..... ale o srebro któras z nich może powalczyć. Przemek Miarczyński..... no on o złoto powalczy. Ja liczę na Marka Plawge ale on niech wejdzie do finału a będzie sukces.

PS: Phelps nie bedzie miał NIGDY 7 złotych medali! na 200m dow przegraz z Thorpem!

Pozdrawiam
Seba
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-16, 09:12   

Z tym NIGDY Phelpsa bym był ostrożny. Phelps ma pecha, bo akurat teraz jest 3 wybitnych specjalistów Peirsol, Crocker i Thorpe od 3 różnych stylów. To, że Phelps startuje na 200 dowolnym to fanaberia jest - chce się z Thorpem pościgać (Phelps jeszcze będzie najlepszy na 200, ale nie teraz). Natomiast na 200 grzbietem miałby większe szanse, i Peirsol do zwycięstwa na Phelpsem potrzebowałby rekordu świata. Trzeba też pamiętać, że na 400 dowolnym to już tylko Thorpe i Hackett mogą Phelpsowi zaszkodzić a na następnej olimpiadzie będą niemłodsi, a Phelps wciąż szczawik.

Zupełnie się zgadzam z przedmówcą, co do wyścigu na 200m. Thorpe jest daleko przed resztą i jedyny, który może mu zaszkodzić to PVH. Phelps nigdy nie będzie tak dobrze technicznie kraulem pływać jak Thorpe, chociaż może kiedyś pływać szybciej, zwróćcie uwagę na nawroty, na których ucieka reszcie pod wodą.

Rzeczywiście Sposób chyba nie skoczy 235 niestety, ale i tak postawiłbym pieniądze na ten wynik. A najgorsze jest to, że nawet jeśli by skoczył, to wówczas ten wariat Holm skoczy 237 na pewno. Rozsądek podpowiada, że Holm wygra wynikiem 235 właśnie. Ale co tam, Otylii dałem 2:04 ...

W czym Boenisz poprawiła się ostatnio? Jeśli cokolwiek to jazda konna i być może strzelanie. Obie te konkurencje są dość losowe. Podobnie jak szermierka. Natomiast w biegu i pływaniu Paulina się ... nie poprawia.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-08-16, 13:58   

Holm jest niebezpieczny i ten drugi Szwed też. Grzesiu Sposób z dnia na dzień nie stanie się Partyką, ani Wszołą, ale przy tak niskim poziomie skoku wzwyż ma szansę. Kiedyś był Sotomayor, Woronin, Partyka, jakiś Amerykanin - wszystko było ciężkie.

Spitz miał mocną reprezentację swojego kraju i w sztafecie zdobył ze 4 medale, a 3 indywidualnie. Phelps będzie miał 7 medali, ale na pewno nie wszystkie złote. Już ma brąz i złoto, a będzie jeszcze srebro, bo przegra z Thorpe'm na 200, no i pare złotych na inne dystanse, innymi stylami.

Moja ulubiona dyscyplina to oczywiście pływanie, ale już od środy lekkoatletyka i pasjonujące pchnięcie kulą Zabawskiej - o 9.30 eliminacje, ew. o 15 finały.

Od środy IO będą już o wiele ciekawsze. No i w środę Otylia o 19.11 będzie płynąć po złoto.

Jutro Korzeniowski na 200 motylkiem, dzisiaj 19.10 półfinał z udziałem Polaka (dzisiaj w eliminacjach w swoim wyścigu przegrał tylko z Phelpsem).

Dzisiaj 15.30 Klejnowska w finale podnoszenia ciężarów, no i Wiłkomirski walczył, niestety Brazylijczyk okazał się sprytniejszy.

Pływanie i lekkoatletyka to dyscypliny na których warto zawiesić oko. No i debel Polaków - wie ktoś coś o nich? No i o Błaszczyku, bo Krzeszewski przegral..

Pozdrwiam, Adik.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-16, 19:33   

Barzycka jest świetna, za wysoko głowę podnosi przy oddechu, ale to talent jest i pewnie będzie 4-5 z wynikiem 1:58.**.
Paweł Korzeniowski zrobi fantastyczny wynik 1:55.** i będzie 2. lub 3. za Malchowem i ufoludkiem Phelpsem, który to wygra oczywiście wynikiem 1:53.**. Byłoby super gdybym się tutaj nie pomylił.
Kizier jest fajny, fajnie gada i w ogóle ale ma pecha i nie wiem nawet, czy wejdzie do finału. W tej sytuacji chciałbym, żeby wygrał "Car" Alex z wynikiem 22.00 lub o kilka setnych lepiej.
 
 
seba 

Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-08-16, 19:59   

No i Phelps przegrał z Thorpem i Peterem van den coś tam :) tym samym stracił szansę na pobicie lub wyrównanie rekordowego osiągnięcia Marka Spitza. Własnie bieg półfinałowy wygrał Paweł Korzeniowski który odsadził nieźle rywali, gdyby z takimi wynikami zakończył sie finał Paweł miałby brązowy medal! Barzycka mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie ale raczej nie zdobędzie medalu. Chwała jej za ten finał.

A jutro bardzo emocjonujący dzień. Wielu Polskich sportowców będzie startowało i to w konkurencjach w któych mogą zdobyć medale. Chodzi mi oczywiście o Aleksandrę Sochę która jutro wystartuje w szabli, jest jeszcze Bartosz Kizierowski ( cos dla dziewczyn) :) Siatkarze zmierzą się z gospodarzami Grekami...... oj to będzie ciekawy mecz, Polacy będą musieli zagrać naprawde nieźle żeby wygrać..... Grecy to gospodarze, sędziowie są za nimi. Mamy jeszcze judoka Krawczyka, który podobno jest faworytem do medalu :) podobno bo za wiele o nim mi nie wiadomo :)
No i Korzeniowski i Barzycka! Już nie moge się doczekać. Jak dobrze pójdzie to jutro dorobek medalowy Polski może zwiększyć się o 2 medale. Chodzi mi o Pawłą Korzeniowskiego i Małgorzatę Sochę. Trzymam baardzo kciuki!

Pozdrawiam
Seba
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-16, 22:46   

Pieter van den coś tam to Pieter van den Hoogenband, w skrócie PVH, i jest świetny. Według mnie wygra 100 dowolnym, bo jest w gazie. Drugie miejsce dla Schoemana albo jednego z Amerykanów. A co na to wszystko Alex? Mam nadzieję, że im pokaże. Może nawet wygrać, o ile wyścig będzie wolniejszy niż 48.00, bo Popow ma najlepszą prędkość na ostatnich metrach. Crocker b. słabo popłynął swoją zmianę w sztafecie, więc może nie jest w formie i wtedy Phelps może jednak mieć szóste złoto (na 100 mot), bo Amerykanie raczej nie przegrają sztafety zmiennym.

Teraz juz powoli przestawiam się na LA. Ciekawe, kto wygra 100 u facetów. Nieźle tam iskrzy. 5000 i 1000 będą historyczne... Skok wzwyż kobiet też może się skończyć na >205. Tyczka kobiet - wiadomo.

Startuje w Atenach P. Ratcliff?
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-08-17, 11:41   

w LA na 100m mężczyzn licze na złoto dla Greena (w tym roku 9:78, ale z wiatrem 3,7) , jak dla mnie jest numerem 1 światowego sprintu:)
Od 5000m ciekawsze wydaje mi się 10000, gdzie o złoto powalczą dwaj Etiopczycy (Bekele i Gebreselassie).
Jesli chodzi o szanse Polaków to na pewno Korzeniowski (tylko, czy złoto?), Rogowska (mysle, że ma szanse na brąz) i moze Sposób. Powalczyć może także któraś z trzech pań na 1500m. Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) może też być mocny.
Ciekaw jestem także startu chodziaży, którzy też mogą znaleźć się gdzieś w czołówce.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-17, 11:54   

Bekele w obu wyścigach może pobić rekordy świata (nie wiem, czy staruje na 5000). Jeszcze nie wiadomo niestety, czy Gebrselassie w ogóle wystaruje, bo coś mu tam dolega. No obaj panowie Greene i Powell mają coś do udowodnienia, więc jeśli warunki będą dobre, to chyba wynik rewelacyjny będzie. Jeszcze był taki chudy sprinter, na którego liczę ale zapomniałem nazwisko.
Ratcliff wystartuje i w maratonie i na 10000. Fajnie. Paskudny wypadek miała chyba zeszłego lata. Ależ to maszyna jest!

Cytat:
w LA na 100m mężczyzn licze na złoto dla Greena (w tym roku 9:78, ale z wiatrem 3,7) , jak dla mnie jest numerem 1 światowego sprintu:)


Dla siebie też jest numerem 1 światowego sprintu wszechczasów :) .
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-08-17, 13:31   

Flo Jo to był ktoś. Marion Jones zeszła na psy.

Dzisiaj o 15.30 Robert Krawczyk pokaże klasę, będzie medal!
Lidia chyba nie jest na medal, z całą wiarą, ale Rogowska też nie.

Paola chyba już troszkę za stara, to taka długodystansowa Ottey (Słowenko-Jamajka) :D

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group