Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto obecnie najlepszy?
Autor Wiadomość
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-08, 07:23   Kto obecnie najlepszy?

Po długim zastanowieniu stwierdzawm iz ww. temat jest bardzo dobry na dywagacje, składajcie prosze swoje propozycje co do czasu w zaleznosci od umiejetnosci; zdaje sobie sprawe że to łatwe nie jest, jednak bardzo wazne chyba nie tylko dla mnie.

Kto najlepszy z rosjan , niemcow, słowaków..
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-07-08, 10:22   

ojoj chyba rzeczywiście jeszcze się nie obudziłem, bo byłem pewien, że to ANGST jest autorem tego postu, ale coś mi nie pasowało. ("rosjan, niemcow, słowaków") :roll: .
Od tego są zawody, żeby wyłonić najlepszego gracza - już niedługo pewnie się dowiemy. Mógłbyś jeszcze np. sprecyzować, czy chodziło Ci o grę na żywo czy przez internet ?
Gomoku, to gra, gdzie jest grupa najlepszych - a o bycie tym "numerem 1." decydują często czynniki nie związane stricte z umiejętnościami nabytymi na kurniku. Choć w gomoku, POSIADANIE szczęścia, nie jest czymś specjalnie przydatnym aby osiągać wyniki (punkty na kurniku, zadowolenie z gry). Można za to mieć pecha, trefną myszkę.

Mnie zastanawia taka rzecz: kto ma łatwiej - otwierający czy wybierający kolor(lub dostawiający w swap2) ? W siatkówce czy w tenisie mamy podobnie - serwisy.

Ja wolę odbierać taki serwis niż serwować. A Wy ?
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-08, 10:39   

Jeśli chodzi o "rosjan" to zdecydowanie tregra, "niemców" to jestem pewny że zazgol a "słowaków" to z pewnością 0044 :)

Z tym kto ma łatwiej zawsze się nad tym zastanawiałem i wydaje mi się, że jednak mimo wszystko ten, co stawia kamienie ma gorzej, ponieważ przeciwnik może wybrać kolor, który ma przewagę, oczywiście trzeba najpierw mieć odpowiednie umiejętności. Bo z reguły przewagę ma ten kto stawia kamienie bo druga osoba może nie znać opena itp ale ja uważam i tak że wybierający kolor ma przewagę.
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
lukasz20rts 

Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 128
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2009-07-08, 11:07   

ermijo napisał/a:
Mnie zastanawia taka rzecz: kto ma łatwiej - otwierający czy wybierający kolor(lub dostawiający w swap2) ? W siatkówce czy w tenisie mamy podobnie - serwisy.

Ja wolę odbierać taki serwis niż serwować. A Wy ?


A chciałbyś Ermijo odbierać serwis Ivo Karlovicia? :D

crosslet napisał/a:
Jeśli chodzi o "rosjan" to zdecydowanie tregra, "niemców" to jestem pewny że zazgol a "słowaków" to z pewnością 0044 :)


Popieram w 100%, to najlepsi gracze :P Ja nawet nie próbuje się z takimi mierzyć :P :P
_________________
"Better to reign in hell than serve in heaven"
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-07-08, 12:44   

Ankst, no właśnie ! Ty jesteś mocnym graczem, ale masz jedną wadę - chyba za dużo grasz :D

Łukasz, ostatnio odbierałem serwisy Vince i też nie dawałem rady ;)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
vince 

Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 159
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-07-08, 17:09   

Ja serwuję wyłącznie w jedno miejsce, więc aż tak trudno odebrać nie jest:-)

W grze ograniczonej jakimś limitem czasowym, to stawiający open według mnie ma przewagę. Natomiast przy dużym limicie czasowym, "kumaty" gracz powinien znaleźć choćby minimalna nierówność w openie, wybrać lepszy kolor i postawić silny ruch.

Dobrym przykładem są popularne jeszcze niedawno schematy, które okazywały się skuteczne nawet na 5-10 minut. Ale jakbyś miał chwilę więcej czasu, przemyślał trochę więcej kombinacji, prawdopodobnie wybrałbyś wygrywający kolor.
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-08, 19:01   

Moze i za duzo gram i w we wiekszosci bez sensu, chodzilo mi glownie o czolowke swaiatowa, nie jednego,
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-08, 19:03   

I jeszcze jedno zazgol i ja to nie ja.!
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-07-08, 19:39   

Ankst - wielokrotnie kontaktowałeś się ze mną na temat "kto jest lepszy do drugiego". Odniosłem wtedy wrażenie, że ciężko o bardziej obeznaną osobę w tym temacie niż Ty:)
A czołówka - www.euroliga.cz, trochę poszperać w statystykach pooglądać partie i wszystko powinno być jasne (lub jaśniejsze).
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-07-08, 19:42   

http://www.euroleague.cz/ jak już.
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-08, 19:50   

Ale w el nie gra sie na 1 min sw2 , wiec jak tu miec punkt odniesienia.
Tak apropo posiada ktos motor sportowy?
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-07-08, 20:30   

Cytat:
Ale w el nie gra sie na 1 min sw2 , wiec jak tu miec punkt odniesienia.




:D cytat roku?
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2009-07-08, 20:41   

czasem się zastanawiam czy to aby nie roy :DDDD
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-07-08, 20:46   

"pamiętajcie o pinezkach" i te sprawy:P
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-07-08, 22:36   

Najlepszy, od kiedy Zakon rzadko grywa, jest chyba Attila :) Bardzo silni są Rosjanie.

Już dawno pisałem, że idealny gracz gomoku nigdy nie przegra openu swojego rywala w swap2. Idealnego gracza gomoku nie ma i pewnie nigdy nie będzie...

Zawsze natomiast śmieszyło mnie, że niektórym osobom gomoku się znudziło (w domyśle, że grają już tak dobrze albo wszystko wiedzą o tej grze, itp., a nie oczywiście prawdziwe znudzenie) :roll:

Generalnie rację ma Vince - przy ograniczonym czasie lepiej grać swój open, przy braku limitu prawdopodobnie korzystniejszy jest open przeciwnika (chociaż są takie, gdzie naprawdę ciężko znać wszystkie warianty bez naprawdę głębokich analiz).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group