Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderatorzy i administratorzy forum...

Cenzura na forum...
...jest za ostra;
41%
 41%  [ 12 ]
...jest OK;
48%
 48%  [ 14 ]
...jest za łagodna.
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Hozjusz 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: była Polska
Wysłany: 2004-08-16, 14:45   Moderatorzy i administratorzy forum...

...są źle dobrani. Wielu jest takich, którzy, sami nic z sobą nie reprezentując, kasują posty, które wnoszą coś do dyskusji :evil: Jeśli dalej będą wymagali tak sztywnego trzymania się tematu, dyskusja na tym forum stanie się jałowa i nudna, aż w końcu padnie ono. Niech to wystarczy, radzę przemyśleć moje słowa. Bóg zapłać za uwagę :)
_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos ? :->
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-16, 15:14   

Temat przenioslem do Działu Technicznego, poniewaz traktuje to jako sprawe organizacyjna Forum, a nie jako luzna dyskusje na jego temat. Jezeli sie myle, prosze dac znac na PW, to powroci temat do Hyde Park.
Cytat:
Wielu jest takich, którzy, sami nic z sobą nie reprezentując, kasują posty, które wnoszą coś do dyskusji.
Hozjuszu, jesli zalezy Ci na tym aby to sie zmienilo, to musisz niestety wymienic poszczegolne osoby. Nie jestem ja, ani podejrzewam nikt inny, w stanie czytac w Twoich myslach, by odgadnac o kogo Ci chodzi.
Cytat:
Jeśli dalej będą wymagali tak sztywnego trzymania się tematu, dyskusja na tym forum stanie się jałowa i nudna, aż w końcu padnie ono
Z drugiej strony, jesli bedzie samowolka, to zrobi sie bajzel. W przypadku "sztywnego trzymania sie tematu" problem jest taki, ze nie da sie jednoznacznie okreslic, gdzie granica "trzymania sie tematu" przebiega. Jesli masz sposob jak to jednoznacznie weryfikowac, to Bóg zapłać i Tobie.
 
 
 
Hozjusz 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: była Polska
Wysłany: 2004-08-16, 18:41   

Ece napisał/a:
jesli zalezy Ci na tym aby to sie zmienilo, to musisz niestety wymienic poszczegolne osoby. Nie jestem ja, ani podejrzewam nikt inny, w stanie czytac w Twoich myslach, by odgadnac o kogo Ci chodzi.


Hm... Skoro nalegasz... Na pewno Minut. Na pewno jeszcze ktoś inny, chociaż nie wiem, kto, mogę się tylko domyślać... Kto usuwa moje posty ? Np. ten ostatni o podziale administracyjnym (nomen omen ?) ? Dalej, przyznawać się !!!

Ece napisał/a:
Z drugiej strony, jesli bedzie samowolka, to zrobi sie bajzel.


Niekoniecznie. Sam kiedyś administrowałem forum i nie miałem z tym problemów. A więc to raczej "strachy na lachy". Oczywiście co innego ze znieważaniem wartości i wulgarnością - je trzeba tępić bezwzględnie.

Ece napisał/a:
W przypadku "sztywnego trzymania sie tematu" problem jest taki, ze nie da sie jednoznacznie okreslic, gdzie granica "trzymania sie tematu" przebiega.


No i sam podałeś jeden z powodów, dla których należy porzucić tę postawę...
_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos ? :->
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-16, 19:19   

Jak juz kiedys pisalem, jesli chcesz wiedziec kto kasuje Ci posty, to pisz do mnie (PW, nie na forum).

Post o podziale usunalem ja.

Niestety nie da sie ustawic tak, zeby "zle" posty byly kasowane, a "dobre" zostawiane, wiec czynnik ludzki musi dzialac, a ten nie jest doskonaly.

Co do balaganu, to mimo (jak twierdzisz) calej "sztywnosci" tutaj, nie udalo sie go uniknac niestety.

Jak na razie rozumiem, ze chcesz aby bylo "luzniej". Jak masz jakies konkretne propozycje jeszcze, to slucham.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-08-16, 21:10   

ja mam tylko taka uwage, ze posty z hajd parku nie powinny byc usuwane. tematy sa rozne, trudno kontrolowac luzne rozmowy, dopoki nikt sie z nikim nie kloci, nie klnie to jest ok. a oftopici czesto sa ciekawe, moze w innych dzialach zaciemniaja obraz calej dyskusji, ale nie tam.. generalnie w tej kwestii jestem po stronie Hozjusza, lepiej zeby dyskusja dryfowala w nowym kierunku (kiedy juz nie ma co dodac do pierwszego postu) niz zdychala. przynajmniej cos sie dzieje. aha, troche mnie rozbawilo wyciecie mojego postu nt skladu wisly z tematu o tym skladzie wlasnie;))
 
 
 
nc 

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 297
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2004-08-17, 01:45   

Nie zgadzam się z Hozjuszem, gdyby moderowanie polegało tylko na usuwaniu postów z wulgaryzmami, wystarczyła by opcja zakazująca używania określonych słów.
Często na końcu tematu można spotkać rozmowy od niego odbiegające i nie mające z nim nic wspólnego. Lepiej założyć nowy temat nawiązujący do nowego problemu, może dzięki temu ktoś nie śledzący poprzedniego wątku zwróci na niego uwagę.
Zresztą takie sprawy powinno się załatwiać prywatnie, moderator który usunął Twoj list napewno nie zrobił tego bez powodu, lepiej go zapytać i postarać się przeredagować swoją wypowiedź.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-08-17, 03:43   

Zgadzam się z s3v3n'em, Hyde Park to Hyde Park. Posty off-topic niech zostają, co najwyżej zrobić z nich nowy wątek.

Hozjusz, zacząłeś ten wątek w stylu gazety "Fakt" albo podobnej:
Cytat:
Moderatorzy i administratorzy forum są źle dobrani. Wielu jest takich, którzy, sami nic z sobą nie reprezentując, kasują posty, które wnoszą coś do dyskusji

W kolejnym poście przyciśnięty przez Ece pytaniem o kogo ci chodzi piszesz:
Cytat:
Na pewno Minut. Na pewno jeszcze ktoś inny, chociaż nie wiem, kto, mogę się tylko domyślać...

Chodzi ci o 2 osoby. Jak się to ma do pierwszego cytatu? Gdzie jest owych "wielu, którzy sami sobą nic nie reprezentując..."? A najlepiej powiedz jak powinna wyglądać obsada stanowisk adminów i modów tak, żeby byli dobrze dobrani. I powiedz dlaczego wtedy będzie lepiej niż jest teraz.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-17, 09:10   

Z tym Hyde Parkiem problem jest tej natury, ze musialyby sie pojawic posty nagle na zupelnie inny temat i mozna je przeniesc. Nie przeniose posta, ktory nawiazuje do glownego watku choc po czesci.

Problem jest tez natury lenistwa uzytkownikow. Gdy rozpoczyna sie jakis totalny OT (off-topic), to kazdy ma duzo do powiedzenia na najwazniejszy temat na swiecie. Gdy jednak proponuje takiej osobie na PW, aby zalozyla nowy temat dotyczacy tej sprawy, "najwazniejszosc" tematu znika (standard na forach).
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-08-17, 15:27   

Hozzi, widzę to tak. Uważasz, że dyskusja na forum niemrawa, wobec tego postulujesz zmianę formuły tego forum w imię zwiększenia aktywności użytkowników. Chciałbyś większej swobody, żeby móc sobie np. o województwach pogadać.

Po drugiej stronie są "ojcowie założyciele", którzy wolą, żeby ruch był mniejszy, za to możliwie blisko dość ogólnie rozumianego życia federacyjnego. Według tego klucza dobrani są moderatorzy, z których większość w ogóle nie tnie (mam podejrzenie, że Minut nie wyciął żadnego postu). Na straży pierwotnego ducha tego forum ostał się już tylko Ece, bo Utratos się nie pojawia. To właśnie Ece tnie najwięcej. Natomiast niektórzy moderatorzy zamiast ciąć recenzują wypowiedzi innych, co jest chyba najgorsze.

Teraz. Jeśli się dobrze przyjrzeć, to panuje tu coś w rodzaju demokracji. Jeśli chcesz zmian, Hozzi, to mówisz czego sam chcesz, a nie co jest uniwersalnie dobre, a co złe. Bo zarówno aktywność jest dobra, jak i trzymanie się tematów federacyjnych. Dlatego właśnie był temat "Czego oczekujemy od moderatorów" i tam powinieneś był się wypowiedzieć.

W demokracji ludzie krzyczący o czymś głośno odnoszą sukces niestety. Dlatego też obawiam się, że Ece w końcu ulegnie i też przestanie ciąć, dostosuje się do ogółu i zacznie dopisywać szydercze komentarze nt. cudzych wypowiedzi. Na razie jednak za Ece stoi milcząca (przynajmnie na forum) większość, która unisono uważa, że "zrobił się tu" bałagan. Szkoda, że nie demonstrują tego poprzez konstruktywną (tym samym porządkującą) aktywność na forum, miast powtarzać w kółko, że to wszystko przez Adika itp...
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-08-17, 18:10   

Jeśli chodzi o cięcie postów to mi się nie podoba z jednej przyczyny. Nie prowadze rejestru moich własnych postów, więc często nawet nie wiem, że moja opinia została usunietai choc chcialem się moim zdaniem podzielic ze wszystkimi nikt poza jednym moderatorem tego nie przeczytał. Boję się takich sytuacji i wiem, ze jest bardzo prawdopodobne ze tak sie juz nie raz stało, a ja nie po to trace czas na pisanie by ktos to kasował.



Aha, jakbyście wszyscy kasownicy zadeklarowali, że po wycieciu postu wysyłacie do użytkownika PW, wyciąłem skąd i dlaczego to uwazam, ze wszystko byłoby już w 100% ok.


to taka zasada cenzury, że się zaznacza gdzie się cenzurowało.
Pozdrawiam
Janek
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-08-17, 19:52   

[akapit]Podoba mi sie ten pomysł: Hozjusz napisz swoich kandydatów na moderatorów.

[akapit]Hozjusz, Twoje forum chyba nie było idealne, prawda ?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Hozjusz 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: była Polska
Wysłany: 2004-08-18, 12:56   

Barfko napisał/a:
Na razie jednak za Ece stoi milcząca (przynajmnie na forum) większość, która unisono uważa, że "zrobił się tu" bałagan.


Jaka większość ?!? Vide ankieta.

+ + +

PS: Słuchajcie Sevena - dobrze na tym wyjdziecie :)

[ Dodano: 2004-08-18, 13:03 ]
Boreasmun napisał/a:
ja nie po to trace czas na pisanie by ktos to kasował.


No właśnie ! Drodzy zarządcy forum, uszanujcie nasz wkład pracy i poświęcony czas !

Jeśli gościu widzi, że ktoś kasuje jego posty, naturalną reakcją jest zaprzestanie pisania, prędziej lub później, zależnie od jego determinacji. Przemyślcie to...
_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos ? :->
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-18, 13:06   

Barfko ma ode mnie duze buzi ;)

Ci co zaglosowali "za ostra" zostana wybatożkowani, a Hozjusza uczynimy pierwszym meczennikiem Forum PSGRiP :]

Janek... Po batożkach piwo (tym razem Ty stawiasz), a po kazdym poscie pisac ze wykasowany... a zycie prywatne? ;)

PW i odpisze kto skasowal, a jesli ja, to takze dlaczego.
 
 
 
Hozjusz 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: była Polska
Wysłany: 2004-08-18, 13:16   

Chaosu napisał/a:
Podoba mi sie ten pomysł: Hozjusz napisz swoich kandydatów na moderatorów.


Lepiej, żeby było mniej, niż więcej. A jeśli już kimś trzeba by było zastąpić moich "idoli" - kandydatów jest paru. Np. Zakon, Martin1234 albo Devotion. Oczywiście o ile będą chcieli :wink:

Chaosu napisał/a:
Hozjusz, Twoje forum chyba nie było idealne, prawda ?


Żadne nie jest idealne. A co konkretnie masz na myśli ? :)
_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos ? :->
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-18, 13:23   

Cytat:
Lepiej, żeby było mniej, niż więcej. A jeśli już kimś trzeba by było zastąpić moich "idoli" - kandydatów jest paru. Np. Zakon, Martin1234 albo Devotion. Oczywiście o ile będą chcieli
Hmmm... No fajnie, tylko ze pierwszy z nich zalogowany ostantio na forum byl 12.08., drugi dzis (bez zastrzezen), a ten ostatni 27.06.
Moze choc jeden obiektywny argument, dlaczego akurat oni ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group