Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pente- problem wyrownania szans
Autor Wiadomość
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 12:33   Pente- problem wyrownania szans

W pente tak samo jak w gomoku czarne maja ogromna przewage. Nowe odmiany ktore powstaja maja nei tylko na celu urozmaicenie gry lecz takze wyrownanie szans. Polskich graczy i fanow pente zachecam do pomyslenia nad taka zmiana zasad ktore umozliwilaby gre bardziej wyrownana( lub przynajmniej dluzsza niz teraz:). W momencie kiedy w przyszlosci posiadac bedziemy wlasny serwer(sen:) bedzie mozna eksperymentowac w praktyce.


UTRATOS!!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 12:44   

Masz na myśli D Pente i G Pente z pente.org? Jeśli tak ro napewno przydałoby się przetłumaczyć te zasady i można by zacząć tak grać na kurniku (towarzysko, dla rozeznania). Gdyby się nam spodobało to można prosić MAF-a o dodanie...

Inną sprawą jest to, że chyba niewiele osób dostrzega tą "dużą" przewagę czarnych nad białymi : )
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 12:48   

D i G Pente wzniosly cos do gry lecz nie rozwiazaly problemu. Powstaja ciagle nowe odmiany(dosc niedawno proof pente czy jakos tak). Jednakze nadal tylko urozmaicaja gre lecz nie stanowia recepty na przewage czarnych.


UTRATOS!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 13:11   

Poof pente... jakieś pół roku : )

Zgadzam się, że nadal porblem nie jest rozwiązany ale po co wyważać otwarte drzwi, najpierw należy się zapoznać z poprzednimi odmianami, może podsuną jakieś pomysły czy co : )

Poza tym poof pente to trochę coś innego, z tego co wiem może wyjść remis 10:10 w zbiciach... : )
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 13:21   

Nie zapoznalem sie z ta odmiana poof pente wiec nie wiem jak z nia jest:) Dobrze byloby jakby maf wprowadzil nowe odmiany na kurnik. Jednakze po pierwsze potrwa to pewnie baaardzo dlugo jesli sie w ogole zgodzi. Podrugie rodzi to niebezpiczenstwo oszukiwania przez graczy ktorzy znaja nowe odmiany graczy zielonych(szarych na kurniku) i nabiajnie sobie ich kosztem punktow. Odmiana podstawowa jest najprostsza jesli chodzi o reguly wiec ja narazie trzeba promowac. Mam nadzieje ze federacja w przyszlosci bedzie miala wlasny serwer na ktorym bedzie mozna eksperymentowac z nowymi odmianami:)


UTRATOS!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 13:53   

Poof pente polega na tym, że:
Jeżeli mamy sytuację XO_X i gracz O postawi na XOOX to OO znika i zaliczone jest zbicie na konto X ! w ten sposób można zbić więcej niż 2 pionki w jednym ruchu (do 5!).
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 13:56   

wydaje mi sie ze to niewiele zmienia:) Chaos wymysl lepsze zasady :)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 14:06   

G pente polega na tym że:
Zaczynające w swoim drugim ruchu nie mogą postawić (jest pro) w linii prostej od środkowego kamienia w odległości 4 lub pięciu od niego.

Skaner, nie lekceważ Poof pente, ta odmiana jest naprawdę ciekawa i warta uwagi, poza tym że nie nadaje się na ulepszenie zwykłego pente jako że dosyć mocno zmienia postać gry.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-04-30, 15:08   

w celu wyrownania szans powstalo keryo, a i tak na kurniku nikt w nie nie gra
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 15:17   

D Pente polega na tym że:
Pierwszy gracz stawia 4 pionki (2 białe i 2 czarne) po czym gracz drugi wybiera swój kolor (nie ma pro)

Tak s3v3n, ale mówimy tutaj o rozwiązaniu problemu w klasycznym pente, gdzie zbija się po dwa : )
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-04-30, 15:23   

poof pente ma tyle samo wspolnego ze zwyklym , co keryo, zupelnie inne zasady i taktyki
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 15:34   

Tak, wymieniłem zasady Poof Pente ponieważ Utratos powiedział, że ich nie zna. Tak wszyscy mogą je poznać : ) Poza tym powiedziałem Skanerowi żeby nie lekceważył Poof Pente bo gra ta ma inne reguły i jego "pierwszy rzut oka" jest błędny.

Myślę że można poprosić Ece o skasowanie tych dwóch postów (mój i jeden wyżej (s3v3na)) Jesli nie masz nic przeciwko s3v3n.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-04-30, 15:43   

w ogole nie rozumiem o co ci chodzi i komu odpowiadasz (?), no i czemu chcesz kasowac posty - nie jestem do nich jakos szczegolnie przywiazany , po prostu mnie to ciekawi
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 15:49   

S3v3n, mówię do Ciebie, jako sposób na zmiejszenie przewagi czarnych wynaleziono D Pente i G Pente, natomiast (ponieważ na pente.org jest również taka odmiana pente) opisałem przy okazji zasady Poof Pente. Jeżeli uważasz że to miejsce się do tego nie nadaje Ece skasuje post o poof pente a ja napiszę te zasady w osobnym temacie.

Chchciałem skasować posty ponieważ one kompletnie nic do tematu nie wprowadzały.

Wasz Chaosu kochający pente : )
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 15:53   

Chlopaki te forum mialo sie roznic od misia. Piszcieo o d g poof czy keyro pente nie ma znaczenia byle merytorycznie. proponuje aby pomyslec nad nowa wersja bardzie wyrownujaca szanse... Osobiscie uwazam ze keyro nie wyrownuje ich do konca.

UTRATOS!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group