Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-11, 04:22
Do wszystkich, którzy chcą rozpowszechnić grę GOMOKU.
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-05, 12:50   

. . .Dokładnie, chciałeś spostrzeżenia. Jakby co to ode mnie też możesz zawsze liczyć na krytykę. To oczywiście nie oznacza, że będę po Tobie poprawiał : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-04-05, 19:18   

To może ja coś spieprzę a potem dam wam do poprawienia. :] Żeby się czymś chwalić, trzeba włożyć w to trochę pracy i serca. To co przedstawiłeś, i tak , że to przejrzałem w ogóle, do niczego się właściwie nie nadaje. Na razie po prostu nie chciałoby mi się tego poprawiać, bo nie ma czego, to trzeba zrobić od nowa i tyle.

Jeżeli chcesz już "opracować" jakiś układ, musisz przede wszystkim dobrze zacząć - rozważyć od początku wszystkie sensowne ruchy białych, jeżeli jakiś kończy się sw czarnych, napisać to zaraz po tym ruchu i dobrze potem udowodnić.

Z doświadczenia wiem, że to wymaga kupe pracy, ale też przede wszystkim w takim układzie znalezienia paru pierwszych dobrych ruchów czarnych - które potem dyskredytują większość pierwszych ruchów białych. Potem układ ogranicza się do 4-5 sensownych rozwinięć, i tak dalej i tak dalej. Dużo zabawy, ale też pracy. Zwłaszcza przy takim układzie.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-04-06, 09:07   

A ja i tak jestem zdania, że lepiej robić coś niż nic. Myśle także, że taki ,,kręgosłup" openu to dopiero właśnie skłania gracza do własnych analiz i pogłębiania tajników różnych wariantów. Ja na opracowanie tych ruchów poswiecilem 2 tygodnie, a co wiecej nie myśle, że poszły one na marne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group