Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam programu
Autor Wiadomość
ryn342 

Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: sda
Wysłany: 2010-02-11, 22:07   szukam programu

Witam, szukam wariantu gomoku z kółkiem i krzyżykiem z nieograniczoną planszą, do grania z komputerem, miałem 7 lat temu taki program, ale teraz nie potrafię go znaleźć i nie wiem jak się nazywał.
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-02-14, 15:10   

Nie chce mi się wierzyć, że są z nieograniczoną planszą.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-02-14, 16:52   

Może chodzi o Tic-Tac-Toe?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-02-15, 00:14   

Możliwe, że Mcoix.
 
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2010-02-18, 20:38   

Jest program do gomoku z nieograniczoną planszą:

0x-10 Noughts And Crosses ( line up five pieces ), version 1.0
Copyright (c) 1993, Pentti Moilanen, All Rights Reserved.

Program nie chce działać w Windows 7 64 bit, ale w XP 32 bit czuje się dobrze.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-02-19, 17:39   

Nie rozumiem trochę po co szukać programu grającego "na nieskończonej planszy". Przecież rozsądek podpowiada, że nie istnieje układ w grze gomoku, który daje teoretycznie remis(na planszy nieskończonej). To sa tylko moje podejrzenia, a gram w tą grę już ponad 7 lat. Dodam jeszcze, że remisów w swojej "karierze" miałem bardzo mało w kontekście liczby rozegranych partii.

Szczerze to powątpiewam w istnienie takiego programu, choć z góry musze napisać, że nie sprawdzałem źródła dobregochemika. Pewnie musze to zrobić :)

Przy nieskończonej planszy, gra na niej miałaby sens tylko wtedy, gdy otwarcia "w centrum planszy" dla jej rozmiaru 15x15 były by teoretycznie zbalansowane. Nie jest znane mi takie otwarcie. Cóż - jeśli miałbym stawiać w ciemno, dałbym jako kandydata otwarcie przy bandzie, ale czy nieskończona plansza może mieć bandę ? Być może tak, nikt dokładnie nie sprecyzował w jakim sensie jest nieskończona plansza :)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2010-02-25, 21:37   

Może sprecyzuję: program, o którym pisałem, nie wprowadza widocznego ograniczenia na wielkość planszy, co nie oznacza, że takiego nie ma. Można domyślać się, że programista ograniczył wielkość planszy do jakiejś potęgi liczby dwa. Istotne jest to, że takie ewentualne ograniczenie nie jest widoczne w zwykłej grze.

Ermijo, nie zgadzam się z Tobą, że gra na "nieskończonej" planszy nie ma sensu. Przecież to oczywiste, że nikomu nie zależy na "nieskończenie" długiej rozgrywce. Może po prostu niektórzy nie lubią warunków brzegowych? Ja osobiście grywam niemal wyłącznie otwarcia brzegowe, ale jest wielu graczy rozpoczynających na środku planszy - pewnie to lubią.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2010-02-25, 21:57   

dobrychemik, a może napiszesz coś w temacie "turniej w krakowie" ? :) będziesz?
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-02-26, 12:11   

Chemiku, ba! ja chciałem sprostować, że gra na nieskończonej planszy miałaby znacznie(nieskończenie) mały sens czyli dużo mniejszy od gry na ograniczonej planszy(choć ten również jest mały :) ) Używając słowa "gra" wciąż mam na myśli aspekt rywalizacji czy sportowej walki.
Jeśli zaczynasz na brzegu - i jak rozumiem przynajmniej 1 z 3 pozostałych kierunków nie jest ograniczonych brzegiem - to w pewnej chwili musi istnieć przewaga. Układy w gomoku uważam za "niestabilne", czy to będzie układ 3 kamieni na ograniczonej planszy czy 200000 kamieni(na ograniczonej choć dużej planszy lub na nieskończonej(i ograniczonej lub nieskończonej i nieograniczonej):P ). Oczywiście nie chcę teoretyzować takich rozmiarów jak plansza typu nieskończoność x 7 (kamieni), miałem na myśli np. nieskonczonosc x 15 .
Co do nieskończonej rozgrywki(czy nieskończenie długiej? czas pozostawiam w spokoju) - oczywiście, że mogłaby taka istnieć. Nawet przypadkowe stawianie ruchów (losowe) kończy grę, to zupełnie logiczne. Z takich bardziej "przyziemnych przykładów" podam ten, że są gracze, którzy wręcz dążą do jak największej ilości ruchów w jak najszybszym czasie. Oczywiście w skończonym czasie - tzw. """"""gra"""""" na czas :D
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group