Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka Attili
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-05-11, 21:27   Książka Attili

Muchal wkleił już ten link w SB, ale na prośbę Attili umieszczam go także w tym temacie:

http://book.gomoku.hu

Jak się okazuje Attila napisał dwie książki o gomoku, do których zakupu zachęca na swojej stronie. Nie miałem okazji się zapoznać z tymi publikacjami, ale prawdopodobnie, mając na uwadze doświadczenie i umiejętności autora, mogą to być bardzo ciekawe, a na pewno pionierskie pozycje.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-05-12, 11:46   

Pozwolę sobie na kilka słów - wszakże miałem dłuższą przerwę w zabieraniu zdania na tym forum. Niniejszym chciałbym zrekompensować moją absencję forumową - czy to się komuś podoba - czy też nie.

Zacznę może od tego, że nie mam uprawienia do krytyki książki - ponieważ nie zamierzam jej kupować, tym bardziej (jeśli chodzi o czas tego powstania postu) ów książka nie jest jeszcze "w obiegu". Mogę odnieść się natomiast to innych spraw związanych z planami i pomysłami Attili.

Jak wiadomo - moje poglądy nt. gomoku w obecnym kształcie się ustabilizowały, a punktem wyjścia w nich jest brak rywalizacji/walki w obrębie tej gry.
Tak więc już sam tytuł serii "Walka czarnych z białymi" odbieram jako chwyt marketingowy - nie tyle odnośnie sprzedaży książki, ale choćby popularyzacji gomoku na skalę globalną w świecie logicznych gier planszowych.

Sama idea napisania książki jest godna pochwały, choćby z tego względu, że dotychczas nie było takiej lektury. W końcu ktoś się zebrał w sobie, pomysł i doświadczenie spróbował urzeczywistnić na kartach papieru. Truizmem jest to, że Attila zna się na gomoku i posiada ciężki bagaż doświadczeń - przecież to aktualny Wicemistrz Świata (wg. RIF). Nawet próba napisania książki o gomoku przez osobę mało wiarygodną czy mało poważaną w światku gomoku, nie mogłaby być odbierana poważnie. Dlatego uważam, że Attila spełnia kryteria ziszczenia marzeń o książce gomoku.

Jestem przekonany, że praca i wkład oraz licząca się pozycja autora zagwarantuje uzyskanie pewnych celów, które obrał sobie Attila motywując się nimi.
Jak najbardziej zdrowe jest również podejście zarobkowe - książka jak wiadomo będzie kosztowała(przynajmniej na początku).

Ze screenów wynika, że szata graficzna jest bez zarzutu, format A5 czyli wymiary zeszytu również.

I to by było na tyle, nie będzie żadnych kontynuacji, recenzji z mojej strony...
(tym samym zamykam sobie przestrzeń tego topiku).
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-12, 12:38   

. . .Uważam, że warunek rozpoczęcia druku w momencie uzyskania wpłaty na 100 sztuk (pełnej wpłaty, nie przedpłaty na rozpoczęcie druku) jest bardzo niepoważny. Rozumiem, że Atilla nie chce do tego interesu dokładać ale w przypadku takiej książki nie widzę innej możliwości niż długoterminowa inwestycja (z marnymi szansami na zwrot wkładu). Być może sytuacja drukarska na Węgrzech jest podoba do tej w Polsce - książek się wydaje co raz mniej i w związku z tym drukarnie chcąc uniknąć bankructwa są skłonne do zmniejszania minimalnych nakładów (i cen). Jeśli tak jest to decyzję Atilli uważam za jeszcze bardziej niepoważną.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-20, 00:41   

Przedsprzedaż jest jak najbardziej OK, kupiłem tak wiele książek na amazon. Niech założy stronę, ustali termin i zacznie sprzedawać. Jak nie uzbiera się wystarczająca ilość, to odda pieniądze. I po sprawie.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-27, 21:16   

http://on.fb.me/YUiKwX
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group