Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Katastrofa Smoleńska
Autor Wiadomość
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2011-05-23, 22:35   

zebrane w kupie do przesłuchania w słuchawkach:

rapidshare.com/#!download|900tg|975348255|Black_boxes-Tu154_m.rar|4685|R~0
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-01-11, 20:12   

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Czyli sam raport z badań fonoskopijnych zawiera kilkaset stron. I prawidłowo.
Dziwne, że cały raport Millera też zawierał kilkaset stron. Niestety to efekt traktowania opinii publicznej, zakłada się bowiem, że nie warto publikować całości badań wraz z tłumaczeniem metodologicznym badania, bo większość ludu to bydło nie mające pojęcia o szczegółach technicznych.

Czekam z zainteresowaniem, gdyż prywatnie sam sobie zrobiłem badania i w końcu chcę je zweryfikować.

P.S. Link z przedostatniego posta jest nieaktualny. Ciekawe dlaczego :)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-11-08, 21:30   

Odświeżam temacik.
Natrafiłem dziś na fragment w zapisie z czarnej skrzynki głosów z kokpitu, który trochę miesza mi w głowie. Zaczyna się on informacją kontrolera lotu w Smoleńsku do Tu-154 odnośnie mgły i widzialności. 18 sekund później znów słychać, ale znacznie ciszej(bo jest to przesłuch z innego kanału w trakcie korespondencji załogi tupolewa z załogą jaka). Załączam pliki - oryginał(odszumiony) oraz zestawienie tych dwóch wypowiedzi(równiez odszumione, druga wypowiedź "podgłośniona"). Pierwsza wypowiedź jest o 1,5 krótsza niż druga.
O co tutaj chodzi? Kto mi to wyjaśni?

Załacznik1 http://pliczek.net/index.php?p=39328
Załacznik2 http://pliczek.net/index.php?p=39329
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2013-02-12, 06:49   

Biegli sądowi wykazali się - w końcu zmierzyli - brzoza miała 666 cm ;) Tylko pozazdrościć tak dużej dokładności. Z tego wynika, że błąd pomiaru nie był większy niż 1 cm.... Istne cuda.
Gdy zważą wrak tupolewa, zalecałbym błąd pomiaru 1 miligram.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-12, 08:11   

Mijasz sie z prawda - wg. bieglych to jest wysokosc na jakiej brzoza zostala scieta skrzydlem. Sama brzoza byla znacznie wyzsza ;-)

Co nie zmienia faktu, ze ta wysokosc jest conajmniej dziwna biorac pod uwage rozpietosc skrzydel Tu-154 i jego pozniejsza 'beczke'... Tak, mowie to ja anty-PiSiak :D
 
 
 
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-12, 10:21   

A co ma wspólnego przekonanie polityczne do osądu nad takimi faktami?(chodzi mi o ludzi nie będących w żadnej partii)
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-12, 10:50   

1) przez 3 lata prawie "mierzyli" wysokość na 5 a teraz 6,60 ? to są kpiny
2) na podstawie tej poprzedniej wysokości robili symulacje - co one są warte ?
3) to była samotna brzoza czy inne tez rosły ? twierdzą że rosły to co się stało z sąsiednimi drzewami ? tylko ta złamana a reszta chowała się w ziemię jak samolot leciał ?

i jeszcze n więcej wątpliwości
ale nie ma co pisać bo teraz nawet debil widzi że jesteśmy oszukiwani
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-12, 11:27   

A mnie zastanawia jedna rzecz, a mianowicie chodzi mi o to, że Macierewicz robi to samo co robił Lepper tzn: walczy z oszustwami, kłamcami itp, jest jakby jego następcą, i wydaje mi się, że może wkrótce podzielić jego los, po prostu mogą go odjebać ("powiesi się") tak jak zrobili to z Lepperem (zakładając, że zrobili).
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-02-12, 12:53   

tzn ci z układu (nie wiem która teoria spiskowa teraz jest na topie?)
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-12, 14:10   

Trampek plizzzz, Macierewicz to oszolom ;-) . Tak naprawde robi znacznie wiecej zlego niz dobrego jesli chodzi o wyjasnienie tej katastrofy (to nie pierwsza jeog akcja gdzie przez swoja postawe wlasciwie zaprzepascil sznase na zrobienie czegokolwiek). Lepper nie walczyl z oszustami czy klamcami - sam taki byl ;-) Nazywanie Macierewicza nastepca Leppera jest grubym nieporozumieniem.
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-12, 15:54   

Uzasadnij to co napisałeś.
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-12, 16:50   

Ale co mam uzasadnic? Ze gdyby Macierewicz nie robil szopki z lustracji to mielibysmy dekomunizacje z prawdziwego zdarzenia? To sa tylko moje domysly, ale z pewnoscia pan Antoni przyczynil sie do tego ze doszlo do 'Nocnej zmiany' :) Oszolomstwo pana Macierewicza polega na tym, ze tak dalece zaslepia go idea, ze lyka a nastepnie powtarza kazda bzdure, ktora jest z ta idea zgodna. Niestety w takim przypadku latwo podsunac mu 'falszywke' a nastepnie osmieszyc.

Co do Leppera jako oszusta to pozwolisz, ze uzasadnial nie bede. Przypomnij sobie (albo sprawdz) ja i kiedy zakldano Samoobrone.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-02-12, 19:04   

soul uzasadnij, że nie jesteś wielbłądem, chyba o to chodziło:)
 
 
 
trampek86 

Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 93
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-02-12, 19:06   

soul_reaper kolejny amber_gold jeśli chodzi o pisownię, dlaczego piszesz tak niechlujnie, nie wstyd ci?

Wiadomo w polityce nikt nie jest święty, i na pewno nie wszystko co robili było dobre i święte, ale z tego co widać to Lepper i Macierewicz zawsze demaskowali jakieś oszustwa, przekręty, kłamstwa na grubą skalę itp.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-13, 03:27   

soul_reaper napisał/a:
Ze gdyby Macierewicz nie robil szopki z lustracji to mielibysmy dekomunizacje z prawdziwego zdarzenia?

soul uprzejmie proszę odnoś się do faktów
Macierewicz wykonywał uchwałę sejmową, tak jak został do tego powołany jako minister
NIE robił żadnej szopki (pamięć jeszcze mi dopisuje w tym względzie)
(mało tego z braku czasu zespól nie zdążył zlustrować wszystkich wymienionych w uchwale)

Macierewicz wypowiada się zawsze spokojnie w sposób wyważony
nie pamiętam żeby kiedykolwiek zapluwał się z wytrzeszczonymi oczami jak Niesiołowski Kutz Kuroń czy podobni

szopkę zrobili przeciwnicy lustracji na wszelkie sposoby dyskredytując Macierewicza

do czego zdolne są media mamy przykład obecnie
Jak Bronek został prezydentem media każdą jego wypowiedź nagłaśniały bo to "nasz" z PO
Po czym szybko się okazało że facet nie umie mówić ani pisać po polsku, że co powie to pokazuje że poziom jego głupoty oscyluje wokół upośledzenia.
Co się wtedy stało? - cenzura - Pokazywany jest teraz tylko jak mówi mowę-trawę
Oczywiście zasługa tu zespołu PR (prezydenckiego czy w ogóle PO)
ale bez współpracy mediów nie było by to możliwe
Meda które żyją wpadkami ! przestały pokazywać wpadki prezydenta
(a jak i ile szydziły z Kaczyńskiego ?)
widać jak bardzo są usłużne, nie tylko chronią "swoich" ale niszczą np Macierewicza
dlatego apeluję o czytanie i oglądanie ze zrozumieniem

PS żeby było o faktach
http://www.tvn24.pl/wiado...wej,269002.html
Po tym jak okazało się że PO sp... sprawę budowy tarczy antyrakietowej w Polsce wypowiedział się guru:
Cytat:
Komorowski zaproponował rządowi budowę polskiej tarczy antyrakietowej

USA, światowe mocarstwo wydające na zbrojenia niebotyczne kwoty ledwo ma tarczę w fazie prób a według Komorowskiego my mamy budować swoją sami !!!
oczywiście poparł go drugi guru:
Cytat:
Inicjatywę Komorowskiego dobrze ocenia szef sejmowej komisji obrony narodowej Stefan Niesiołowski (PO). Według niego Polska ma możliwości techniczne, żeby stworzyć taki system

i Ty soul nazywasz Antka oszołomem? to jak nazwiesz tych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group