Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Katastrofa Smoleńska
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-02-13, 08:59   

Mam wrażenie, że dyskusje na temat katastrofy są nieco jałowe, bo bazujemy na "faktach", które są nam wygodne, a jest w nich wiele sprzeczności, zależnie od źródła. Debata sprowadza się do tego, które "fakty" są bardziej "autentyczne", a to już zwykle zależy niestety od opcji politycznej.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Trampek, już pisałem wcześniej o Twoich uwagach do stylu pisania innych osób i mnie np. dużo bardziej rażą błędy gramatyczne (jak przecinek przed "i", nie wspominając o takich niuansach jak właściwe wydzielanie zdań podrzędnych) niż brak polskich znaków. Jak kiedyś byłem w Turcji, to nie miałem możliwości używania polskich znaków (tzn. może miałem, ale przy cenie 1 USD/15 min. nie traciłem czasu na jej szukanie :) ), więc ich nie używałem.

Niezależnie od powyższego, nie widzę najmniejszego powodu, aby kogoś pouczać, a już w ogóle wyzywać, z takiego powodu. W Internecie tolerowane są tego rodzaju uproszczenia/ułatwienia, podobnie na tym Forum. I może gdzieś są tolerowane również wyzwiska, ale raczej nie tutaj. Na razie dostajesz ostrzeżenie i liczę, że w przyszłości skupisz się na treści, a nie formie wypowiedzi.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-13, 09:50   

alicecooper napisał/a:
soul_reaper napisał/a:
Ze gdyby Macierewicz nie robil szopki z lustracji to mielibysmy dekomunizacje z prawdziwego zdarzenia?

soul uprzejmie proszę odnoś się do faktów
Macierewicz wykonywał uchwałę sejmową, tak jak został do tego powołany jako minister
NIE robił żadnej szopki (pamięć jeszcze mi dopisuje w tym względzie)
(mało tego z braku czasu zespól nie zdążył zlustrować wszystkich wymienionych w uchwale)

Macierewicz wypowiada się zawsze spokojnie w sposób wyważony
nie pamiętam żeby kiedykolwiek zapluwał się z wytrzeszczonymi oczami jak Niesiołowski Kutz Kuroń czy podobni

szopkę zrobili przeciwnicy lustracji na wszelkie sposoby dyskredytując Macierewicza


OK, odniose sie do faktow. Gdyby Antoni Macierewicz wykonal ustawe lustracyjna tak jak nalezy, tj. wkazal wspolpracownikow tajnych sluzb bezpieczenstwa PRL a nie wszystkich zarejestrowanych przez te sluzby (a i to zrobil niedokladnie, bo nieprzypominam sobie na tej liscie Jaroslawa Kaczynskiego, ktory zarejestrowany byl, chociaz jak pozniej stwierdzono byla to falszywka) to byla sznasa na prawdziwa lustracje i dekomunizacje. Tak samo jak niezrozumiale bylo wylaczenie z listy Walesy i Chrzanowskiego.

Rozumiem, ze sposob rozwiazania sprawy WSI przez Antoniego Macierewicza rowniez byl wedlug Ciebie alice najlepszym z mozliwych? Zauwaz, ze nie kwestionuje tutaj zasadnosci dekomunizacji/lustracji czy tez sprawy sluzb specjalnych ale jedynie to jak zostalo to przeprowadzone. Zdaje sobie sprawe z tego, ze Macierewiczowi przyswiecaja dobre intencje, natomiast zyje on w takim a nie innym kraju.

Niesiolowski czy Kutz to osobna historia i tutaj juz nie mozna mowic o oszolomstwie, lecz o powaznych zaburzeniach psychicznych. Ci ludzie powinni zostac skierowani na badania psychiatryczne a nie sprawowac wysokie urzedy panstwowe. Jesli chodzi o pana Kuronia, to niestety z calym szacunkiem dla jego dokonan na tle pomocy slabszym do polityki nie powinien byl sie pchac. Nie z takim bagazem z czasow PRL, jemu trzeba bylo pozostac przy wydawaniu kuroniowki.

PS. Daleki jestem od wychwalania Lecha Kaczynskiego, ale niestety pan Komorowski robi wszystko aby poprzedniego prezydenta oceniac pozytywnie ;-)

PS2. Tak zeby rozluznic atmosfere:
Dwoch czlonkow PiS rozmawia ze soba.
- Pamietasz jeszcze Lecha?
- Jak przez mgle...
;-)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-13, 20:28   

Przykro że Twoje wiadomości są tak niedokładne (mówiąc lagodnie)
1.
soul_reaper napisał/a:
wkazal wspolpracownikow tajnych sluzb bezpieczenstwa PRL a nie wszystkich zarejestrowanych przez te sluzby

wskazał współpracowników na których w tamtym czasie były niepodważalne materiały (przypominam ze do dziś nie są opracowane całe archiwa) (nieprawdę piszesz że wszystkich zarejestrowanych)
zapewne odnosisz się do paru przypadków w których sądy uznały że będący na liście nie byli TW (np kuriozum Bolka) (2 przykład Cimoszewicz http://katalog.bip.ipn.go...&osobaId=6664&, cóż widocznie można wydać wyrok że ktoś nie był mimo że był, tak działają "polskie" sądy, to jest chore ale skoro w sądach nie było lustracji ...)
2.
soul_reaper napisał/a:
bo nieprzypominam sobie na tej liscie Jaroslawa Kaczynskiego, ktory zarejestrowany byl, chociaz jak pozniej stwierdzono byla to falszywka

fałszywkę "wyprodukowali" za rządów Suchockiej czyli PO Olszewskim (i Macierewiczu) wiec siłą rzeczy jak mógł być na liście ?
3.
soul_reaper napisał/a:
Tak samo jak niezrozumiale bylo wylaczenie z listy Walesy i Chrzanowskiego.
prawda:
Kod:
Dodatkowa lista, zawierająca dane dotyczące 2 osób o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa (chodziło o ówczesnego Prezydenta Lecha Wałęsę oraz ówczesnego Marszałka Sejmu) została przesłana prezydentowi, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu, I. prezesowi Sądu Najwyższego i prezesowi Trybunału Konstytucyjnego.
to chyba zachował się super pro-pańswowo i ze szczególną starannością w tym wypadku?
4.
soul_reaper napisał/a:

Rozumiem, ze sposob rozwiazania sprawy WSI przez Antoniego Macierewicza rowniez byl wedlug Ciebie alice najlepszym z mozliwych?

nic takiego nie mówiłem
można by się zastanawiać (tak jak Korwin-Mikke czynił) czy Wałęsy np trzeba było nie ruszać i czy wtedy by poparł lustrację zamiast obalał rząd Olszewskiego? nie wiem, ale z drugiej strony ujawnić kapusia Bolka moim zdaniem trzeba

5. co do WSI to umoczony jest Komorowski
(oczywiście seryjny samobójca mu pomógł uśmiercając głównego świadka)
http://wiadomosci.dzienni...ikacji-wsi.html
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-13, 21:02   

alicecooper napisał/a:

1. ...
wskazał współpracowników na których w tamtym czasie były niepodważalne materiały (przypominam ze do dziś nie są opracowane całe archiwa) (nieprawde piszesz że wszystkich zarejestrowanych)

Jak w takim razie wytłumaczysz pozytywną weryfikację lustracyjną kilku osób z tejże listy przez sąd lustracyjny?
alicecooper napisał/a:

2. fałszywkę "wyprodukowali" za rządów Suchockiej czyli PO Olszewskim (i Macierewiczu) wiec siłą rzeczy jak mógł być na liście ?

Nie wiedziałem, że dopiero wtedy ona powstała (nieszczególnie mnie losy Jarosława interesują). Dzięki za uświadomienie.
alicecooper napisał/a:

3. to chyba zachował się super pro-pańswowo i ze szczególną starannością w tym wypadku?

Z jednej strony tak, z drugiej natomiast mając świadomość, że rząd Olszewskiego był mniejszościowy przedostanie się listy do mediów bez zapewnienia szerokiego frontu poparcia dekomunizacji było błędem strategicznym i tak naprawdę zaprzepaściło szanse na rzetelna lustrację i dekomunizację w moim mniemaniu.

Ja również uważam, że Bolka ujawnić było trzeba, ale miej również na uwadze, że dzięki temu jak to zostało zrobione zamiast sporej dewaluacji nazwiska Wałęsa dla większości pozostaje on nadal herosem, który wywalczył wolną Polskę z być może niewielką dawką niepewności.

Jeśli zapytasz mnie czy WSI należało uporządkować, to z całą pewnością powiem, że tak. Nie mam wystarczających informacji aby mieć klarowny pomysł na to jak należało to zrobić, więc moja krytyka będzie płytka, niekonstruktywna, ale w mojej opinii to co zrobił Macierewicz z WSI było złe i można było to zrobić lepiej i dokładniej wyrwać te chwasty. Z drugiej strony dobrze, że w ogóle ktoś się za to bagno wziął ;-)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-14, 10:02   

Cytat:
Jak w takim razie wytłumaczysz pozytywną weryfikację lustracyjną kilku osób z tejże listy przez sąd lustracyjny?

to jest chyba pytanie o kondycję polskiego sądownictwa
Ty możesz pytać mnie a ja Ciebie

np jak to możliwe że sąd wiele razy rejestrował spółki pana z Amber Gold wielokrotnie karanego za oszustwa skoro prawo tego zabrania
Widocznie cuda się zdarzają
złośliwie napisze że jak byś zatrudniał w firmie Józefa Bąka to może i Tobie i mnie by się cuda zdarzały :)
PS dla mniej zorientowanych politycznie dlaczego Bąk jest moim faworytem : http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2013-02-14, 12:06   

Trzeba było zacząć lustrację od sędziów.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group