Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory prezydenckie
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-07, 02:42   

soul_reaper napisał/a:
Alice, a dlaczego nie napiszesz jak glosowali chociazby ludzie z wyzszym wyksztaceniem?

mogę napisać

wiesz gdzie mam tych z wyższym wykształceniem produkowanych obecnie w szkołach krzakach?
te wszystkie marketingi zarządzania i dyplomy tak naprawdę kupowane za kasę

mają papierki a są głupsi od ludzi po zawodówkach często

może nie?

PS i wcale nie jest lepiej np na wydziałach prawa renomowanych uniwerków
od lat jest postulat żeby uczyć tam logiki w ujęciu matematycznym
a dalej jest tak naprawdę średniowieczna (niech będzie wiek XVII służę przykładem- kto chce może sobie porównać : Arnaud i Nicole "Logika" (1662) z programem współczesnym)
ci ludzie - przyszli prawnicy nie potrafią nawet poprawnie wnioskować nie mówiąc o rozumowaniu (nie pije tu do 7 ale do wielu innych absolwentów)
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-07-07, 09:01   

haha ja sie nie obrazam, a nawet w ogolnym ujeciu zgadzam sie, ze jest tak jak mowisz :D logika (chociaz prymitywna i naprawde mozna isc na egzamin i brac go "na logike" bez wiekszego przygotowania) daje w kosc wiekszosci ludzi na 1 roku studiow prawa na uj, na innych uczelniach mysle, ze podobnie :)
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-07, 11:22   

alicecooper napisał/a:
soul_reaper napisał/a:
Alice, a dlaczego nie napiszesz jak glosowali chociazby ludzie z wyzszym wyksztaceniem?

mogę napisać

wiesz gdzie mam tych z wyższym wykształceniem produkowanych obecnie w szkołach krzakach?
te wszystkie marketingi zarządzania i dyplomy tak naprawdę kupowane za kasę

mają papierki a są głupsi od ludzi po zawodówkach często

może nie?

PS i wcale nie jest lepiej np na wydziałach prawa renomowanych uniwerków
od lat jest postulat żeby uczyć tam logiki w ujęciu matematycznym
a dalej jest tak naprawdę średniowieczna (niech będzie wiek XVII służę przykładem- kto chce może sobie porównać : Arnaud i Nicole "Logika" (1662) z programem współczesnym)
ci ludzie - przyszli prawnicy nie potrafią nawet poprawnie wnioskować nie mówiąc o rozumowaniu (nie pije tu do 7 ale do wielu innych absolwentów)

No ok, zgadzam sie z tym, ze aktualnie poziom studiow i studentow najwyzszy nie jest. W takim razie powiedz mi, jaka grupe spoleczna (poza oczywiscie wiezniami, ktorych wskazales jako przecietnego wyborce PO) uwazasz za najlepiej przygotowana do oddania swiadomego glosu i jak ich glosy rozlozyly sie w wyborach.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-07, 19:28   

ależ uprzejmie pomogę
taką świadomą grupą wyborców są ludzie sympatyzujący z UPR
w większości interesują się oni nie tylko polityką ale i gospodarką
i są naprawdę wolnorynkowi (w skali 1-10 : UPR:10 PO:3)
i głosowali na Kaczyńskiego

tu cytat z Korwina żeby było jasne
Cytat:
Jednak wielu moich zwolenników pyta: „Który Kandydat jest mniejszym złem?” - i chce iść na niego głosować.

Odpowiadam: problemem nie są Kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki. Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie. Co więcej: jeśli ta sama mafia opanuje całe państwo, to znacznie łatwiej będzie jej kraść. Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego – ale patrzę też, kto Go popiera. I jeśli taki np. gen.Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski – to tym, co chcą głosować, radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-07-07, 22:03   

hehe no wybór grupy, a także uzasadnienie, muszę przyznać, takie, że aż mnie wcisnęło w fotel.

temat więźniów uważam za głupawy, równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że na kaczyńskiego głosują menele:

http://krakow.gazeta.pl/k...nskiego___.html
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-08, 00:25   

Osoby bezrobotne, które pracy nie szukają wybrały Komorowskiego - 53,9% z nich chciało kandydata Platformy na stanowisku prezydenta
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
jeśli gdzieś szukać meneli to nie w tej grupie?

PS tak tak czytaj wyborczą na pewno zostaniesz "ynteligentem" :)
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-07-08, 01:14   

hahaha czyzbys mi zarzucal manipulacje? ja sie tego przeciez nie wypieram, specjalnie dobrałem taką opinię, gdzie ogólnodostępne fakty przedstawiono w twoim stylu, tylko z drugiej strony barykady :F
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-08, 03:16   

s3v3n napisał/a:
fakty przedstawiono w twoim stylu, tylko z drugiej strony barykady :F

i tu się mylisz albo próbujesz manipulować to nie mój styl
ja przedstawiłem 2 więzienia jako ilustracje całości - zarówno cząstkowe jak i całościowe dane były takie same

wyborcza wzięła cząstkowe - uogólniła wnioski a tymczasem dane całościowe są inne

jest różnica?

to tak jakbym napisał "weźmy przykładowo duże miasto - np Lublin" i zaczął uogólniać
podczas gdy właśnie Lublin był wyjątkiem gdzie wygrał PIS
coś takiego jest nieuczciwą metodą stosowana od lat przez wyborczą
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-08, 09:11   

Alice, czyli jak rozumiem ludzie z wyzszym wyksztalceniem to wysztalciuchy, poza oczywiscie garstka tych oswieconych glosujacych na UPR. To samo z ludzmi posiadajacymi dochody powyzej powiedzmy 200kPLN rocznie, to zlodzieje, uklad i sitwa poza krysztalowymi wyborcami UPR. Ja nie bardzo jestem w stanie przyjac takie rozumowanie a wartosciowanie ludzi na podstawie ich pogladow politycznych uwazam za wysoce niebezpieczne.

PS. Jak juz czytasz ta wyborcza tylko po to aby zauwazyc jej manipulacje to czytaj dokladniej. Po pierwsze dane w artykule dotyczyly Krakowa a nie calego kraju, po dotyczyly mieszkancow domow opieki spolecznej pod egida kosciola a po trzecie mial artykul ten jako cel wysmiac wielkie oburzenie odnosnie poparcia Komorowskiego przez wiezniow.
 
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-13, 23:47   

Alice, chyba masz jakis blizszy kontakt z Jarkiem, powiedz mu zeby sie ogarnal (i przy okazji jego przydupasow rowniez). Artykul nie wymaga komentarza.
http://niezalezna.pl/article/show/id/36553
+
http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-14, 00:27   

alicecooper napisał/a:
ależ uprzejmie pomogę
taką świadomą grupą wyborców są ludzie sympatyzujący z UPR
w większości interesują się oni nie tylko polityką ale i gospodarką
i są naprawdę wolnorynkowi (w skali 1-10 : UPR:10 PO:3)
i głosowali na Kaczyńskiego

tu cytat z Korwina żeby było jasne
Cytat:
Jednak wielu moich zwolenników pyta: „Który Kandydat jest mniejszym złem?” - i chce iść na niego głosować.

Odpowiadam: problemem nie są Kandydaci, tylko stojące za nimi mafie, chcące rozkradać Polskę, obsadzać wysokopłatne posady i brać łapówki. Mafia stojąca za Bronisławem Komorowskim znana jest z większego rozmachu w tym względzie. Co więcej: jeśli ta sama mafia opanuje całe państwo, to znacznie łatwiej będzie jej kraść. Ja bardzo lubię Bronisława Komorowskiego – ale patrzę też, kto Go popiera. I jeśli taki np. gen.Marek Dukaczewski ogłasza, że otworzy szampana, jeśli wygra Komorowski – to tym, co chcą głosować, radzę: zamknąć oczy, zatkać uszy – i głosować na Jarosława Kaczyńskiego!


ŻEBY BYŁO JASNE:


Cytat:
Korwin-Mikke tłumaczy, czemu głosował na Kaczyńskiego. I co należy zrobić z tymi, którzy wybrali inaczej.

Kiedy Janusz Korwin-Mikke w II turze wyborów polecił swoim wyborcom zacisnąć zęby i głosować na Jarosława Kaczyńskiego, wielu jego wyborców nie bardzo wiedziało, co ze sobą począć. No bo jak to tak głosować na skrajnego socjalistę.

Dziś to zagadkowe zachowanie guru liberalnej młodzieży wyjaśniło się. JKM napisał w swoim blogu, że należałoby poobcinać ręce większości, która wybrała nowego prezydenta. Bo ta większość głosowała w rzeczywistości za PiS:

Tak - powtarzam: każdy głos na Bronisława Komorowskiego był głosem za tym, by PiS wygrało
przyszłoroczne wybory parlamentarne.

Proszę pamiętać o tym, co zrobił Jarosław Kaczyński gdy był premierem? Zajmował się "teczkami", agentami, walką z PO – natomiast prawie w ogóle nie zajmował się gospodarką.

Gdyby był prezydentem, mógłby spokojnie zajmować się tym samym. I może jeszcze wojażami zagranicznymi. Na partię nie miałby już czasu. JKM:

Nie byłby przy tym w stanie kierować PiSem. A tak rozeźlony Kaczyński na czele rozeźlonego PiS-elektoratu na bank
wygra wybory - i może (nie daj Bóg!) zacząć realizować to, co nagadał w tej kampanii wyborczej.

Tym, co głosowali na Bronisława Komorowskiego należałoby ręce poobcinać!

Dukaczewski, który stoi za prezydentem elektem, to przy tym pikuś? Cóż, Korwin-Mikke, który w przeciwieństwie do Kaczyńskiego przyszedł dziś na uroczystość wręczenia Komorowskiemu dokumentu potwierdzającego wybór, po prostu szanuje urząd.

Poza tym jest przekonany, że Kaczor to zło, a oddanie mu Pałacu byłoby początkiem jego końca. Za Gazetą.pl:

Zobaczycie państwo, co się stanie za kilka miesięcy. Wszyscy, którzy narzekają na to, że poparłem Jarosława Kaczyńskiego, będą mnie na kolanach przepraszali.

Czy to prorocze słowa? Cóż, wczoraj rano
pisałam to samo.



Alis Brawo! <klap klap klap>

I jeszcze minka a'la s3v3n:

:F

:P

Już wiesz czemu wolnorynkowi chcieli oddać żyrandol kaczorowi? :lol:
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2010-07-14, 10:41   

"Osoby bezrobotne, które pracy nie szukają wybrały Komorowskiego - 53,9% z nich chciało kandydata Platformy na stanowisku prezydenta."

To jest bardzo ciekawy przykład. Osoby bezrobotne, które nie szukają pracy to głównie panie zajmujące się domem (plus osoby pobierające zasiłek stały/świadczenia pielęgnacyjne, na przykład niepełnosprawni). Menele rejestrują się przecież w urzędzie pracy, żeby ktoś im na wódkę dawał.

Z przyczyn naturalnych w tej grupie nie szukamy poparcia dla wysokich świadczeń socjalnych. Przeciwnie, panie zajmujące się domem mają na ogół dobrze zarabiających małżonków, czyli osobom tym zależy na sprawnej i stabilnej gospodarce.
_________________
O-jôzu desu ne!
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 16:55   

nie podniecaj sie Vilu bo chyba Ty nie do końca rozumiesz

JKM twierdzi ze kaczor jako prezydent to mniejsze zło niż gajowy
tylko tyle i aż tyle
a to że krytycznie ocenia PIS to naprawdę jak byś cokolwiek się znał to byś wiedział o tym od dawna
ja zresztą też mówiłem od dawna ze PIS wybieram bo wszystko inne (co ma szanse przejść w wyborach) gorsze

zresztą Vilu sprawa jest prosta
do tej pory te eunuchy POlityczne tłumaczyły się że nic nie zrobili bo im prezydent przeszkadza
mają 500 dni za swoim prezydentem
co pokażą? co zrobią?
masz wątpliwości??
bo ja nie

soul_reaper napisał/a:
Alice, czyli jak rozumiem ludzie z wyzszym wyksztalceniem to wysztalciuchy, poza oczywiscie garstka tych oswieconych glosujacych na UPR.

doceniam oczywiście Twoje sprowadzanie do absurdu przez wyolbrzymianie :D
ani przez chwilę nie sądzę ze piszesz na poważnie "czyli jak rozumiem"
ale może ktoś się nabierze?
otóż napisałem przykład z upr a cała reszta (czyli ile jest wykształciuchów ile ludzi niezorientowanych itd to oczywiście temat do dyskusji)
natomiast proszę nie przypisuj mi poglądów na przyszłość przez taki zabieg jak "czyli jak rozumiem" tylko mnie spytaj :)

do Barfko
ja zrozumiałem ze jest to ta grupa która właśnie się zarejestruje a jak im proponują pracę to ucieka
ale jak rozumiesz to inaczej to chyba trzeba by spytać/poszukać według jakich kryteriów ankieta była robiona - może byś Barfko spróbował:)?
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-14, 18:11   

Sformułowanie "osoby bezrobotne, które pracy nie szukają" jest nieprecyzyjne, nie wiadomo czy chodzi o osoby niezarejestrowane (w takim przypadku podobnie jak Barfko zakładałbym, że to głównie gospodynie domowe) czy też jak to odczytał Alice zarejestrowani lecz nie przejawiający chęci do podjęcia pracy. Niezależnie która wersja jest właściwa to i tak większość rzędu 3,9% ponad połowę trudno uznać za miarodajny wyznacznik.
 
 
Gość

Wysłany: 2010-07-14, 20:32   

alicecooper napisał/a:
nie podniecaj sie Vilu bo chyba Ty nie do końca rozumiesz
JKM twierdzi ze kaczor jako prezydent to mniejsze zło niż gajowy
tylko tyle i aż tyle


jkm twierdzi, że komorowski byłby lepszym prezydentem ale przez to PO może przegrać wybory, a rządzący pis wyrządzi więcej szkód niż pisowski prezydent
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group