Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory prezydenckie
Autor Wiadomość
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-14, 20:25   

Alice zeby nie bylo watpliwosci ja Twoje poglady raczej znam i je szanuje. Chociaz w sporej mierze sie z nimi nie zgadzam ;-) O ile program nazwijmy to gospodarczy UPR mi calkowicie odpowiada tak niektore rzeczy spoza gospodarki sa dla mnie nie do przyjecia. Ponadto biorac pod uwage realia to dokladnie jak mowi Korwin potrzeba najpierw rewolucji aby moc takie zmiany wprowadzic, gdyz lud w znakomitej wiekszosci (bez podzialu na wiek, wyksztalcenie, plec czy rase posiadanego psa) jest latwowierny i ogolnie oglupiony. Dlatego zarowno widzowie TVN, jak i TVP sa manipulowani. Dlatego sluchacze RM tak fanatycznie podazaja za ojcem dyrektorem i dokladnie z tego samego powodu nienawidza Kaczora sluchacze TOK FM. Z ludzmi swiadomymi swoich pogladow mozna dyskutowac, ale najczesciej zawsze beda to dyskusje jedynie teoretyczne, gdyz partie majace szanse na zwycistwo w wyborach musza dostosowac sie poziomem do wyborcow. Wybieranie mniejszego zla polega na znalezieniu sobie czegos w programie takiej partii co zostalo przemycone tam wlasnie dla ludzi myslacych. Cala reszta jest glownie papka podawana jedynie dla uciechy gawiedzi.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-14, 22:30   

do gościa:
Janusz Korwin Mikke 02 lipca 2010 napisał/a:
Oczywiście, że uważam, że najlepszym prezydentem byłby Janusz Korwin-Mikke. I doskonale rozumiem tych, którzy z braku tego kandydata na liście nie pójdą do urn. Natomiast jeśli ktoś pyta o Mniejsze Zło, by na nie zagłosować – to ja twierdzę, że jest nim Jarosław Kaczyński.

dokładnie to co napisałem wyżej,wcześniej , czy mam pisać DRUKOWANYMI ?

do soula:
niezupełnie, wybieranie to dla mnie w większości opieranie się na praktyce: czyli nie co mówią a co robią (zrobili)
co z tego że PO mówiło o 15 % liniowym podatku? gówno z tego wynika tak samo ja mogę powiedzieć ze lecę jutro na księżyc
założy się ktoś ze mną że mimo pełnej władzy tego nie wprowadzą?

PiS mówiło skromniej o 2 stawkach ale przynajmniej to uchwaliło i mamy 2 stawki

wolisz realną obniżkę czy zabawę w licytację?
to ze ludzie tego nie widzą to niestety prawda
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-15, 10:59   

PiS mial w programie dwie stawki podatkowe? Jakos nie pamietam raczej wyszlo im przez przypadek, to ze je wprowadzil to inna sprawa (tak przy okazji to MF byla wtedy Zyta Gilowska, ktora raczej sie wywodzi z PO, a PiS z braku odpowiednich ludzi przygarnal ja gdy opuscila PO). Jakakolwiek proba wprowadzenia podatku liniowego spotka sie z masakryczna wrecz krytyka ze strony SLD i PiS, jakoby mialo to na celu zabranie biednym a danie bogatym. Ja wierze, ze PO wprowadzi wieksza prywatyzacje sluzby zdrowia przy jednoczesnym uwolnieniu rynku ubezpieczen zdrowotnych.

--edit: Moj blad, rzeczywiscie mieli to w programie w 2005:
program PiS 2005 napisał/a:
Uprościmy system podatkowy poprzez docelowe zmniejszenie liczby stawek
podatkowych do dwóch: najpierw 18- i 32-procentowej, potem
18- i 28-procentowej. Sprzeciwiamy się podatkowi liniowemu 3 x 15.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-15, 15:50   

1) rozumiem ze chwalisz PIS że przygarnęli Zytę? i słusznie - raz ze mogą współpracować realnie z innymi , dwa ze na tle innych MF wypadła naprawdę rewelacyjnie

2) masakryczna krytyka?? tu to juz przeginasz
raz ze masakryczna krytyka to od lat trwa na PIS (łącznie z "zaprzyjaźnionymi TV" i "naszymi" gazetami i co?)
dwa że jak mają większość + prezydenta to co im niby krytyka??
ile rzeczy już wprowadzili jak był tylko pełniącym obowiązki gajowy? (ipn, krritv itd)

tak pojechałeś demagogicznie po bandzie ze po Tobie się nie spodziewałem

3) byłem parę dni temu w pewnym małym Muzeum Kultury Ludowej
oto mniej więcej wypowiedź kustosza:
Cytat:
całe szczęście ze cudem wróciliśmy organizacyjnie pod województwo
byliśmy wcześniej, ale parę lat temu dali nas pod powiat a powiat jak to powiat nie ma takich pieniędzy i już w zeszłym roku była przymiarka żeby nas zlikwidować

dla tych którzy do tej pory nie wiedzą na czym polega komercjalizacja szpitali przez PO tłumacze drukowanymi:
Cytat:
przesuniemy szpitale organizacyjnie pod samorządy, oczywiście one nie wydolą z kasą (skoro teraz system nie daje rady to co dopiero małe jednostki)
a wtedy rozłożymy ręce: nie ma kasy to trzeba zlikwidować albo sprzedać za bezcen kolegom zdzisia lub rysia
oczywiście wszystko legalnie, zgodnie z prawem bo to będą musiały zrobić samorządy jak ich nie stać, a PO powie "to nie my"


ps żeby było jasne jestem za prawdziwą prywatyzacją czyli np jasne zasady, przetargi, konkurencja itd

soul_reaper napisał/a:
Ja wierze, ze PO wprowadzi ... przy jednoczesnym uwolnieniu rynku ubezpieczen zdrowotnych.

założysz się ze mną ze nie uwolni? gdzie by wciskali swoich kolesi jak nie do NFZ?
naprawdę zaczynasz wierzyć w fantastyczne historie :)

PS2 to ze kryminaliści głosują na "swoich" nie jest tylko polskim trendem
http://wiadomosci.onet.pl...ustwa,item.html
Cytat:
Bill Clinton, uzyskał aż 93 proc. głosów osób skazanych za rozmaite przestępstwa
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-07-28, 11:11   

taki przerywnik, ale wsadzam w ten temat, choć w rzeczywistości jest to filmik odpowiadający na pytanie jaki związek z ZUSem mam alkohol:
http://www.youtube.com/watch?v=IR2MdaD_nKo
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-08-02, 13:50   

Dla tych, co wierzą w rządzących nami "liberałów":

http://sierp.libertarianizm.pl/?p=279

Co do wcześniejszych dyskusji, to wybaczcie, ale jestem strasznie zapracowany i zasadniczo nie mam czasu ani nawet ochoty kontynuować tych wątków. Bad: sorki, że tak późno - prześlij mi na PW adres i markę ulubionego piwa (oczywiście w miarę dostępnego w Polsce/Toruniu), a na pewno Ci prześlę. :)

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2010-08-02, 20:29   

Przypomnę Ci, jak się spotkamy na jakimś turnieju w realu :] pozdro
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-08-06, 11:40   

Musze skrytykować Kaczyńskiego. Nie był na zaprzysiężeniu Prezydenta Polski, gdzie ten patriotyzm o którym mówił w swojej kampanii wyborczej? Toć własnie pokazał swój zajebisty realny patriotyzm swoją nieobecnością.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
soul_reaper 
retired


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 889
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-06, 13:35   

Ja akurat o to nie mam do niego pretensji. Jest tylko czlowiekiem i nie wymagam od niego aby nagle zapomnial o wszystkich upokorzeniach zarowno jego jak i jego niezyjacego brata ze strony przeciwnikow politycznych, ktorzy wygrali wybory. Wydaje mi sie, ze wole taka postawe, ktora pozwala zobaczyc jego prawdziwe, ludzkie oblicze niz przyjcie i odgrywanie politycznej szopki.
 
 
 
M_Head 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 96
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-11, 17:56   

SYNY KORWINA:

http://www.youtube.com/watch?v=eHXT1CIq0GI
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-05-07, 16:44   

Minęło prawie 5 lat od ostatnich wyborów prezydenckich.
Czy dziś zmieniliście swoje poglądy lub kandydatów?
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2015-05-08, 18:19   

Dla mnie został tylko Kukiz jako forma Obywatelskiego protestu. Polska demokracja jest tragiczna.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-13, 23:31   

Człowiek który przez 25 lat pierdzenia w stołek w sejmie a potem w fotel prezydencki
nie jest w stanie nauczyć się poprawnie mówić w języku ojczystym ?
(o pisaniu nawet nie ma co wspominać, a o języku obcym?)

Który jeśli nie wyduka czegoś z kartki to myli się każdego dnia?
Wczoraj chociażby zwołał konferencję na temat referendum, zaczął „referendum warsza” i dopiero się zreflektował że ogólnopolskie. Po prostu farsa.
Nawet podziękowania dla żony musiał czytać z kartki.

Osobnik który ponoć skończył historię, a się na niej nie zna.
(ja skromnie powiem ze znam się 100 razy lepiej choć studiowałem nauki ścisłe, nieskromnie byłoby 1000).
Jeśli taki jest jego poziom w naukach humanistycznych to jaki w ścisłych ?! ktoś sobie to wyobraża?
I specjalnie nic nie napiszę o Jego wyborach politycznych, bo niezależnie jakie by one nie były,
to taki imbecyl nie nadaje się na żadne stanowisko. dixi
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-14, 20:55   

.

bk.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 91,84 KB

 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-25, 09:52   

Cytat:
Pakuj się i zabieraj swojego hipopotama
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group