Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII Tura IRP
Autor Wiadomość
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-01, 14:23   

Ależ mylisz się Marcinie, nie darzę Cię żadną niechęcią z mojej strony. Powodzenia życzę w IRP :)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-02-01, 16:11   

angst napisał/a:
Marcin, po przeanalizowaniu sytuacji mogę Ci zaproponować dołączenie do rozgrywek jeszcze w tej edycji, jednak dopiero od następnej kolejki, z zerowym dorobkiem punktowym.

Czyli bez szans na wygranie tej edycji. Gdyby marcin133 przejął "tożsamość" dobrychemik w zaległyh meczach grałby z alicecooper, Muchal (zwycięzca XI IRP), Joyoman i teraz z truskawek, czyli 2 mocnych i 2 trochę słabszych (obiektywnie) graczy. Gdyby mu dobrze poszło w tych grach, w następnych rundach grałby już tylko z graczami z najwyższych miejsc w tabeli, więc jego wyniki punktowe nie byłyby wypaczone.

Angst, przemyśl jeszcze raz swoją decyzję, bo myślę że raczej nikt nie będzie przeciwny takiemu rozwiązaniu.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-01, 16:19   

Może skonsultować to z graczami z którymi musiałby zagrać zaległe mecze? :)
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-01, 16:22   

Mam odmienne zdanie. Gdyby te "zaległe" mecze Marcina zostały rozegrane i wynik byłby inny niż był u Chemika to już w następnych kolejkach powinny być inne pary... Myślę że Marcin powinien wskoczyć w obecną sytuację chemika lub jak napisał Angst zacząć od zera. Jeśli wskoczyłby na miejsce Chemika wówczas w tabeli można napisać Chemik/Marcin, gdzieś się spotkałem z takim przypadkiem już i myślę, że to najlepsze rozwiązanie ponieważ zaczynać od zera po kilku rundach to tak niezbyt fajnie.
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-02-01, 16:28   

Pierwsza wklejona wersja zaczynała się od - "Nie zgadzam się" :)
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-01, 16:32   

Owszem, bo nie zgadzam się z Twoim zdaniem. Zmieniłem wersję aby nie było niedomówień z czym się nie zgadzam.
Łapiesz za każde słówko i trzymasz kurczowo regulaminu za każdym razem a gdy chodzi o "Twoich ludzi" to jesteś w stanie złamać nawet swoje zasady?
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-02-01, 16:53   

Ponownie wkleiłeś tekst i zraz znowu go zmieniłeś...

rakdar napisał/a:
Zawsze jestem za przestrzeganiem regulaminu, jednak jak zwykle w wyjątkowych okolicznościach, prowadzący może go zmienić (nie kalecząc go)

Dobrychemik zrezygnował z gry. Marcin133 zapytał, czy może wskoczyć na jego miejsce. Angst się zgodził, czym przyznał, że zaistniała ta wyjątkowa okoliczność. Zaproponowałem by mógł zagrać zaległe spotkania. Ty się z tym nie zgadzasz, masz prawo. Angst zapewne weźmie to pod uwagę. I tyle , nie ma co sobie więcej dogryzać jak apeluje angst :)
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-02-01, 17:15   

Tylko jak wspomniał już bodaj Cross gdyby pozwolono Marcinowi zagranie wcześniejszych meczy to w każdej kolejnej rundzie pary byłby by zupełnie inne (Chyba że akurat
Marcin osiągnąłby te same wyniki co Chemik ;) ). Dołączył w połowie rozgrywek więc myślę, że sprawiedliwie będzie jeżeli zacznie od zera. Nie można sobie wejść od tak i jeszcze dostać szanse nadrobienia i walki z innymi. Nazwijmy to "karą" za brak startu od początku rozgrywek ; - )
Poza tym, czy to w ogóle odpowiedni temat na taką dyskusje?
Może Angst przeniesiesz te posty do ogólnego tematy XIII IRP? Mały bałagan się robi.
 
 
marcin133 


Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 26
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2011-02-01, 17:29   

Skoro ma być zrobiony porządek to jeszcze jeden post nikomu nie zaszkodzi.

Na wstępie dzięki Cross i również życzę powodzenia.
Jeżeli chodzi o mnie to dołączyłem w połowie i nie żądam żeby specjalnie pode mnie zmieniać parowanie czy coś w tym stylu. Jestem zadowolony z samego faktu, że Angst się zgodził i nie mam zamiaru wygrywać (gdybym grał od początku to i tak bym przecież nie wygrał ;) ) IRP tylko chciałem sobie po prostu zagrać, nic poza tym.

Tak więc czy zacznę od zerowego dorobku, czy przejmę dorobek punktowy Chemika nie robi mi to różnicy.

Pozdrawiam, Marcin.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-02-01, 17:38   

Moja decyzja była przemyślana, niestety nie mogę teraz szerzej napisać na ten temat, więc proszę tylko o wstrzymanie się z komentarzami do czasu moich wyjaśnień.

Zdania nie zmienię i cieszę się, że Marcin rozumie sytuację.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2011-02-01, 18:12   

Czy w takim razie mam zagrać z Marcinem w ramach irp? bo skoro on chce sobie pograć, oraz ja też bym z nim chętnie zagrał, to myślę, że zgoda na oficjalny mecz jest formalnością.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-02-01, 23:49   

Zgodziłem się w drodze wyjątku na dołączenie Marcina do rozgrywek, ponieważ wycofał się z nich Chemik, a Marcin ochoczo zgłosił się, aby do nich dołączyć. Dzięki temu unikamy bye'ów (no może poza Truskawkiem ;) ) i wzrasta prestiż zawodów z powodu pojawienia się nowego klasowego gracza.

Marcin nie może zastąpić Chemika, gdyż to są rozgrywki indywidualne, na dodatek eliminacje do Reprezentacji Polski. Każdy gra za siebie i nie jest na pewno standardową praktyką wprowadzanie podobnych zmian w trakcie trwania turnieju (a zdarzają się natomiast wycofania, jak i spóźnione dołączenia do rozgrywek). Przypominam również, iż gramy systemem szwajcarskim, w którym każdy wynik ma znaczenie w kontekście końcowej klasyfikacji, parowania, etc.

Miałem przez chwilę wątpliwość, czy nie dopuścić Marcina już od tej rundy. Uznałem jednak, iż nie powinienem tego robić po opublikowaniu par w tej kolejce. Sam fakt, iż zagrałby z Truskawkiem, wpłynąłby na przyszłe Buchholze, a do tego program używany do tworzenia par nie przewiduje możliwości dołączania w trakcie danej rundy (musiałbym zrobić na nowo parowanie lub ustawić je "ręcznie" i nie sądzę, aby było to sprawiedliwe rozwiązanie wobec innych graczy).

Proponuję skupić się teraz na grze :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
AdiF 

Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 31
Skąd: KwidzyN
Wysłany: 2011-02-07, 17:27   

Rezygnuję z gry w IRP.
_________________
"Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł."
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-02-07, 18:07   

No to się zaczyna ciekawie robić ; - )
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2011-02-07, 19:20   

Postuluję, żeby na najbliższym głosowaniu na Walnym, podjąc pod dyskusję:

"Osoba, które zrezygnuje(wycofa się) 5 razy z rozgrywek IRP, zostaje wykluczona z rozgrywek na rok. Po roku licznik się zeruje."
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group