Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Czechy po raz czwarty online.
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-06, 00:57   Polska - Czechy po raz czwarty online.

angst napisał/a:
Dyskutuję z naszymi czeskimi przyjaciółmi


http://www.piskvorky.cz/c...ni-zapas-cr-pl/

Trochę historii :

18.09.2004 Polska - Czechy 51,5 - 56,5
Najwięcej pkt : Soul_reaper, Puholek 9 - Joking 16, Ondik 13

05.03.2005 Polska - Czechy 98-46 ( Polska A - Czechy A 43:29, Polska B - Czechy B 55:17)
Najwięcej pkt drużyny A: Puholek 11, Arczi 9 - Joking 10, Autickocz 5,5,
Najwięcej pkt drużyny B : Alicecooper 11, Kakarol 10 - Kajmanus 7, Gadael 5

05.11.2006 Polska - Czechy 61-67
Najwięcej pkt : Adifek 11,5, Roy 10 - Autickocz 12, Joking 11

18-19.10.2008 Polska - Czechy w Czeskim Cieszynie 65-63
Najwięcej pkt : Arczi 12, Adifek 11, Muchaldinho 8,5 - Kedlub 13,5, Ondik 10,5, Anakinn 8,5
Ostatnio zmieniony przez angst 2011-05-03, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2011-03-08, 10:19   Re: Polska - Czechy po raz czwarty online.

hehe.. oprocz mecze w cieszynie najwiec pamietam ten pierwszy.. drugi nie gralem, dlatego tak latwo wygraliscie :)
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-16, 08:58   

Uzgodniliśmy wczoraj wszystki szczegóły i mecz z Czechami odbędzie się w sobotę 02.04.2011 r. o godz. 14:00 w pokoju Rabity :)

Zagramy na zasadzie 2xEL, czyli obie drużyny podzielone zostaną na dwie grupy po 4 graczy i każda grupa rozegra swoje spotkanie na zasadach EL (POL A - CZE A i POL B - CZE B), po czym zostanie zsumowany wynik obu meczów, dając tym samym ostateczny rezultat całego spotkania.

Każda ekipa ma opublikować składy obu grup w poniedziałek 28.03. o godz. 14:00, a założeniem jest, aby obie grupy miały wyrównany skład (czyli A nie powinna być teoretycznie silniejsza od B, a na pewno nie zdecydowanie silniejsza). Każda z reprezentacji może zgłosić również 4 rezerwowych graczy, przy czym w obrębie danej grupy możliwe są dwie zmiany (ale gracze rezerwowi nie są od razu przypisani do żadnej z grup).

Mając na uwadze powyższe powołam w najbliższym czasie kadrę meczową (15-18 osób), z której zostanie wyłoniony ostateczny skład na mecz (m.in. na podstawie dostępności graczy w terminie meczu).

Generalnie powołania mogą spodziewać się uczestnicy bieżącej edycji IRP oraz aktualni Mistrzowie Świata i Polski w gomoku :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-20, 13:06   

Dzisiaj opublikuję powołaną kadrę meczową. Miałem zamiar zrobić to wcześniej, ale potencjalnych kandydatów jest sporo, a ilość miejsc ograniczona i sprawa wymaga głębszej analizy.

Niezależnie od podjętej decyzji, nie chciałbym aby brak powołania kogokolwiek zdemotywował. Pod uwagę biorę różne czynniki i decyzja, np. za miesiąc czy dwa, mogłaby być zupełnie inna.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-21, 00:28   

Na najbliższy mecz z Czechami, zaplanowany na 02.04.2011 r. powołuję niniejszym następujących graczy (kolejność alfabetyczna):

Adifek
Alicecooper
Angst

Arczi
Crosslet
Dein
Devotion
Ermijo

Gacul
Henryy07
House

Jas
Marcin133
Muchal
Peaceman
Puholek
Siw3r
Zukole


Jest to moja subiektywna decyzja, przy czym starałem się ją maksymalnie zobiektywizować :)

Przy jej podejmowaniu brałem pod uwagę następujące czynniki (kolejność dość zbieżna z wagą poszczególnych elementów): wyniki obecnej edycji IRP (poprzednia zakończyła się relatywnie dawno, a większość graczy nie była sklasyfikowana), a także wyniki osiągane przez polskich graczy w: EL, NT, wcześniejszych meczach reprezentacji oraz turniejach na żywo.

Istotnym elementem była dla mnie również aktywność graczy. Dobre lub średnie występy tylko w EL, NT, czy nawet IRP, to generalnie za mało, aby uzyskać miejsce w kadrze. W niedalekiej przyszłości wzrośnie prawdopodobnie rola NT i EL przy ocenie graczy, niemniej jednak istotnym faktem jest większa aktywność, która pozwala lepiej ocenić aktualną siłę graczy. Nie do przecenienia jest jednak jednocześnie doświadczenie z meczów międzynarodowych, toteż promowani byli nieco gracze już grający do tej pory w podobnych rozgrywkach (im częściej, tym lepiej).

UWAGA! Wszystkich powołanych zawodników proszę bardzo o potwierdzenie w najszybszym możliwym terminie możliwości i chęci gry 02.04. (sobota) o godz. 14:00 :!: Spośród powołanych 18 osób będę musiał wyłonić meczową 12, więc być może wystarczy do tego sama dostępność graczy :) Jeżeli nie znajdzie się 12 osób gotowych do gry spośród powołanej 18, wówczas powołam dodatkowe osoby.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub wątpliwości, to proszę bardzo o kontakt.

Osoby, które tym razem nie dostały powołania, proszę o zrozumienie i zachęcam do dalszej aktywności w świecie gomoku. Liczę, że teraz częściej rozgrywać będziemy mecze międzynarodowe i wkrótce będziecie mieli szansę, aby zagrać w Reprezentacji :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-21, 00:35   

Pierwsze spostrzeżenie moje jest takie, że jeśli została powołana większa grupa graczy spoza IRP to czemu nie ma w niej jkomda?

Ja oczywiście potwierdzam obecność.
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-21, 00:37   

Data mi pasuje (nie ma miejsca dla Jkomda?) :)
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-03-21, 00:47   

Czuje się zaskoczony : O
Pojawię się na pewno bez względu w jakiej roli, czy to gracza/kibica/obserwatora.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-21, 09:08   

Pozwolę sobie dołączyć do powyższych głosów zdziwienia brakiem Jkomd. Rozumiem, że powoływanie na podstawie kilku różnych czynników nie należy do najłatwiejszych, ale osoba która wśród Polaków zajmuje pierwsze miejsce w tabeli indywidualnych wyników Euroligi - niewątpliwie najbardziej prestiżowych rozgrywek internetowych w naszym środowisku, bijących na głowę poziomem IRP czy NT - wydaje się być pewniakiem do gry w kadrze.

Jeśli można dodać jeszcze jedną sugestię (choć chyba już za późno) to wydaje mi się, że dobrze gdyby zachowana została możliwość wpłynięcia na kształt powołań przez wyniki najbliższego turnieju w Krakowie. Nigdy nie można wykluczyć bardzo dobrego występu jakiegoś gracza dotychczas nie branego pod uwagę przy ustalaniu składu.
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2011-03-21, 13:01   

Też się dziwię że go nie ma :O gratuluje Kubica powołania ;-)
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-21, 13:01   

Kraków będzie oczywiście brany pod uwagę, ale bardziej pod kątem wyboru meczowej 8 i 12.

Co do konkretnych powołań wiadomo, że zawsze musi zabraknąć dla kogoś miejsca. Pisałem wcześniej o czynnikach, które brałem pod uwagę. Mogę jeszcze dodać, że 18 wybrana została spośród 35 osób, które rozpatrywałem pod kątem potencjalnego powołania. Oczywiście w tej 35 był też Jkomd, ale ostatecznie przeważył fakt, iż nie gra w IRP, w NT pojawia się sporadycznie i nie grał nigdy do tej pory w meczu międzypaństwowym ani na turnieju na żywo. Rozważałem przyznanie mu dzikiej karty, ale na razie się na to nie zdecydowałem. Trzeba pamiętać, iż mecze on-line docelowo mają pomóc ustalić kadrę na mecze w realu. I zawsze zawodnicy pojawiający się na żywo będą w tym kontekście w lepszej sytuacji.

Nie bez znaczenia jest fakt zaufania do danego gracza. Jkomd w ogóle nie znam i to na pewno w jakimś stopniu przyczyniło się do takiej decyzji. Jest on jednak bez wątpienia w gronie potencjalnych kandydatów do gry w Reprezentacji. Niewyluczone, że zagra w kolejnym meczu, a może nawet jeszcze w tym najbliższym (zależnie od dostępności innych graczy), o ile oczywiście będzie zainteresowany i dalej będzie potwierdzał wysokie umiejętności/formę (najlepiej też w innych rozgrywkach poza EL).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-21, 13:33   

Nie jest to dla mnie zrozumiałe, ale jak każdych powołaniach zawsze będą różne kontrowersje bo miejsc jest mało. Zobaczymy ile osób wyrazi zainteresowanie/zaangażowanie, jestem prawie pewny, że nie wszyscy i uważam, że dla takich osób nie powinno być miejsca.
Siebie też nie widzę w 12 czy nawet 8 :)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-21, 15:13   

Przedstawiłem swoją argumentację, ale nie oczekuję akceptacji mojej decyzji przez wszystkich, a byłoby to wręcz dziwne, gdyby nikt nie skomentował powołań.

Na koniec dnia to jednak ja muszę zadecydować, stąd też takie, a nie inne decyzje. Głos środowiska jest jednak zawsze dla mnie cenną wskazówką :)

Apeluję jeszcze raz do wszystkich powołanych o pilny odzew. W ciągu kilku najbliższych dnia należałoby potwierdzić skład, ewentualnie dowołać kolejne osoby. Pozostałych również proszę o "naciskanie" reprezentantów, jak ich ktoś zobaczy, z prośbą o deklarację :) Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest tu codziennie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2011-03-21, 16:24   

Jestem zaszczycony powołaniem mnie. Planuję przyjść na ten mecz i kibicować czy to jako gracz rezerwowy czy jako kibic. A skład rzeczywiście bardzo mocny.

Pozwolę sobie wytypować skład na mecz :)
Adif A
Angst B
Arczi A
Jas B
Gacul A
Marcin133 B
Puholek B
Zukole A
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
Peaceman 


Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 302
Skąd: Syreni Gród
Wysłany: 2011-03-21, 16:55   

Dziękuje za powołanie kapitanie, jednak jest troche na wyrost, bo nie jestem obecnie w reprezentacyjnej formie. Co więcej, przyjść na mecz niestety nie moge.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Peace
_________________
Peace&Love
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group