Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - Czechy po raz czwarty online.
Autor Wiadomość
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-28, 18:18   

Czy w planach jest aby zagrali wszyscy rezerwowi? Jeśli tak możnaby podzielić kto do której grupy aby było mniej do analizy :)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-28, 18:40   

Będę.
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-03-28, 19:03   

bede tyż
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-03-28, 20:28   

crosslet napisał/a:
Czy w planach jest aby zagrali wszyscy rezerwowi? Jeśli tak możnaby podzielić kto do której grupy aby było mniej do analizy :)

Słuszna idea :) Niemniej jednak rezerwowi są bez przydziału, a ich ewentualna gra zależeć będzie od sytuacji w meczu. Chciałbym, aby zagrało 4 z 5 rezerwowych (więcej nie może, zgodnie z przyjętymi zasadami). Proponuję, aby każdy dał mi znać (na priv), w której grupie ewentualnie wolałby się pojawić i postaram się stworzyć takie przypisanie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Gacul 

Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 51
Skąd: Krk
Wysłany: 2011-03-29, 15:04   

będę
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-04-01, 13:50   

Czy moze ktoś wystawic za mnie jakiegos rezerwowego? Niestety, ale niespodziewanie nie mogę zagrać, ponieważ mam jutro pogrzeb... Licze na zrozumienie.
Powodzenia w meczu
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-04-01, 15:41   

Wyrazy współczucia :(

Jasne, że wystawimy kogoś rezerwowego. Tym się w ogóle nie przejmuj.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-01, 20:28   

Gramy nickami plxxx ?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-04-01, 22:16   

Tak.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-02, 19:34   

Polska - Czechy 40,5 - 23,5
(Polska A - Czechy A 15,5 - 16,5 ; Polska B - Czechy B 25-7)


1. runda

Angst - Bano 0:2
Arczi - Deafbat 2:0
Devotion - Kedlub -:+
Muchaldinho - Martez 1:1

Gacul - Anakinn 2:0
Henry - Olgoj 2:0
Puholek - Ondik 0,5:1,5
Zukole - Peroxid 2:0

9,5-6,5

2. runda

Angst - Deafbat 2:0
Arczi - Kedlub 1,5:0,5
Devotion - Martez 1:1
Muchaldinho - Bano 0:2

Gacul - Olgoj 0:2
Henry - Ondik 1:1
Puholek - Peroxid 2:0
Zukole - Anakinn 1:1

18-14 ( 8,5-7,5 )

3. runda Tomases za Deafbat, Teovan za Peroxid

Angst - Kedlub 0:2
Arczi - Martez 2:0
Devotion - Bano 1:1
Muchaldinho - Tomases 0:2

Gacul - Ondik 2:0
Henry - Teovan 2:0
Puholek - Anakinn 2:0
Zukole - Olgoj 1,5:0,5

28,5-19,5 ( 10,5-5,5 )

4. runda Crosslet za Angst, Siwer za Muchaldinho - Gregi za Ondik

Crosslet - Martez 1:1
Arczi - Bano 1:1
Devotion - Tomases 1:1
Siwer - Kedlub 2:0

Gacul - Teovan 2:0
Henry - Anakinn 1:1
Puholek - Olgoj 2:0
Zukole - Gregi 2:0

40,5-23,5 ( 12-4 )

Polska A :

Arczi 6,5 - 1,5
Devotion 3-3
Siwer 2-0
Angst 2-4
Crosslet 1-1
Muchaldinho 1-5

Czechy A :

Bano 6-2
Tomases 3-1
Martez 3-5
Kedlub 2,5-3,5 (+2)
Deafbat 0-4

Polska B :

Puholek 6,5-1,5
Zukole 6,5-1,5
Gacul 6-2
Henry 6-2

Czechy B :

Ondik 2,5-3,5
Olgoj 2,5-5,5
Anakinn 2-6
Gregi 0-2
Peroxid 0-4
Teovan 0-4

Debiut w Kadrze Gacula i Siwera oraz 150. gra Angsta ! :D
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2011-04-02, 20:08   

No jestem pod wrażeniem, że ktoś(pewnie Żuk) się doliczył 150. gry Angsta.
Gratulacje. Zgodnie z moimi przewidywaniami wygraliśmy. Szkoda, że nie zostałem dopuszczony nawet jako rezerwowy. Może innym razem, jako kibic zawsze.

Silny skład nawet bez Adifa.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-04-02, 22:31   

Swoje podsumowanie dzisiejszego meczu z Czechami chciałbym rozpocząć od gratulacji i przeprosin.

Przede wszystkim należą się wyrazy uznania wszystkim naszym zawodnikom, gdyż rozegraliśmy dziś naprawdę bardzo dobre spotkanie i osiągnęliśmy świetny rezultat, a rozmiary naszego zwycięstwa mogły zaskoczyć nawet optymistów - gratulacje Panowie :!: :D

Niestety, radość ze zwycięstwa przyćmiły mi nieco wydarzenia z początku meczu, czyli podszywanie się pod naszych graczy, co zaowocowało niepotrzebnym zamieszaniem i emocjami, a w realnym wymiarze utratą punktów (co najmniej dwóch - za walkowery dla Kedluba) i w innej sytuacji mogło zadecydować o negatywnym zakończeniu spotkania.

Przepraszam jeszcze raz bardzo wszystkich zainteresowanych, a całą winę biorę na siebie :roll: Okazało się przed meczem, iż będę w nim grał od początku i chociaż sprawdziłem kilka pierwszych osób, to uśpiona czujność w połączeniu z jednoczesnym pojawieniem się w ostatniej chwili kilku naszych graczy (a jeden z nich się spóźnił) i intencją jak najmniejszego opóźnienia rozpoczęcia spotkania, złożyły się na nieplanowane przysporzenie na pewno sporej satysfakcji jednemu z internetowych trolli :evil:

Pamiętam, jak dawniej sam zakładałem nicki i przekazywałem hasła graczom, jednak było to w czasach, gdy lamerstwo było na porządku dziennym, a aktualnie wydawało mi się, że sytuacji poprawiła się i takie indywidua są już głęboko poukrywane. Nie wiem też czemu, ale założyłem, że skoro ja dysponuję swoim nickiem reprezentacyjnym od kilku lat, to inni na pewno również :? To wszystko oczywiście nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem, a podobny incydent nie powinien się nigdy zdarzyć i żywię nadzieję, że więcej się nie powtórzy. Jeżeli tylko uda mi się ustalić, kim był ten internetowy troll (albo trolle), to postaram się, aby minimalnym wymiarem kary był gomokowy ostracyzm, co dla takiego osobnika powinno być należytą represją :] Jeżeli można odnaleźć pozytywy w tej sytuacji, to na pewno jest to nauczka i ostrzeżenie na przyszłość oraz dość pozytywne zakończenie sprawy, włącznie ze zrozumieniem (przynajmniej częściowym ;) ) okazanym przez naszych rywali, ale i polskich graczy. Na szczęście również konsekwencje udało się ograniczyć do minimum.

Wracając do spraw sportowych chciałbym podkreślić, żeby nikomu to nie umknęło, iż podział na Grupy A i B był umowny, z założeniem zbliżonej siły obu drużyn (inaczej mówiąc A wcale nie musiała być silniejsza niż B), a zadanie w tym względzie wykonałem najlepiej jak potrafiłem - w możliwie obiektywny sposób. Wynik mógł być jeszcze bardziej korzystny, gdyby mógł zagrać Jas (nie sądzę, aby wypadł gorzej ode mnie :) ), być może zmiany mogły być również nieco inne, ale musiałem decydować na bieżąco, starając się konsultować je od razu z zainteresowanymi graczami. Dobrym pomysłem było na pewno wstępne przydzielenie rezerwowych do konkretnych grup (pod kątem analizy graczy), natomiast życie zmusiło mnie do wpuszczenia Siwego do innej grupy niż planowana, ale i tak świetnie sobie poradził :)

Jako dodatkowego rezerwowego powołałem Kubicę, który nie zadebiutował ostatecznie ze względu na czynniki losowe, a do gry nie wszedł również Alice, któremu dziękuję za wsparcie i zrozumienie :)

Mam wrażenie, że sprawdza się i utrwala system rozgrywania spotkań międzynarodowych na zasadzie 2xEL, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Pozostaje tylko żałować, iż przez cały ubiegły rok nie rozegraliśmy ani jednego spotkania, ale naprawdę liczę na poprawę sytuacji, a dzisiejszy mecz jest sporym krokiem w odpowiednim kierunku.

Jestem zbudowany pozytywnym odzewem i zainteresowaniem ze strony graczy. Nikt nie zlekceważył tematu, czego odzwierciedleniem były paradoksalnie niektóre odmowy gry, świadczące według mnie o dojrzałości i odpowiedzialności graczy. Bieżące rozgrywki IRP również zaskakują małą ilością walkowerów, co może świadczyć o zadowoleniu z aktualnego systemu, jak i zainteresowaniu grą w reprezentacji. Nie możemy oczywiście spocząć na laurach, tylko należy dalej działać w zakresie promowania gry, aby wewnętrzna konkurencja była jak największa i gry coraz ciekawsze :)

Na zakończenie garść statystyk (z uwzględnieniem meczu na żywo w Cieszynie):

Ilość meczów reprezentacji - 15 (10 zwycięstw i 5 porażek)
Ilość partii - 1398 (uzyskaliśmy w nich 780,5 pkt.)
Ilość graczy, którzy do tej pory zagrali dla reprezentacji - 39
Najwięcej rozegranych meczów: Angst (15), Puholek (11), Alicecooper (9)
Najwięcej rozegranych partii: Angst (150), Puholek (116), Alicecooper (96)
Najwiecej zdobytych punktów: Puholek (84,5), Angst (65), Alicecooper (60,5)

Bilans spotkań z poszczególnymi krajami:

Czechy 3-2
Rosja 1-1
Rumunia 4-0
Węgry 1-2
Wietnam 1-0

Jak widać, warto zagrać (i wygrać) w najbliższym czasie z Węgrami i Rosją ;)

Tradycyjnie chciałbym Was prosić o podzielenie się swoimi wrażeniami/spostrzeżeniami/poradami, które zawsze biorę pod uwagę. Także konstruktywna krytyka będzie mile widziana (destruktywna niech też będzie - zwiększa motywację :) ).

I ostatnia rzecz, co oczywiście nie znaczy, że najmniej ważna - dziękuję bardzo Bano za współzorganizowanie tego spotkania i wszystkim czeskim zawodnikom za bardzo dobrą atmosferę i interesujące gry :!: :) Prosimy o jeszcze ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-02, 23:00   

angst napisał/a:
Pamiętam, jak dawniej sam zakładałem nicki i przekazywałem hasła graczom, jednak było to w czasach, gdy lamerstwo było na porządku dziennym, a aktualnie wydawało mi się, że sytuacji poprawiła się i takie indywidua są już głęboko poukrywane. Nie wiem też czemu, ale założyłem, że skoro ja dysponuję swoim nickiem reprezentacyjnym od kilku lat, to inni na pewno również :? To wszystko oczywiście nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem, a podobny incydent nie powinien się nigdy zdarzyć i żywię nadzieję, że więcej się nie powtórzy


Już nie przesadzaj angst, zrobiłeś co mogłeś. Jak ktoś zakłada nick do gry 5 minut przed meczem powinien się liczyć z tym, że komuś może odbić palma.

angst napisał/a:
Wracając do spraw sportowych chciałbym podkreślić, żeby nikomu to nie umknęło, iż podział na Grupy A i B był umowny, z założeniem zbliżonej siły obu drużyn (inaczej mówiąc A wcale nie musiała być silniejsza niż B)


Za to Czesi chyba skopali sprawę - A było znacznie mocniejsze niż B.

angst napisał/a:
Bilans spotkań z poszczególnymi krajami:

Czechy 3-2
Rosja 1-1
Rumunia 4-0
Węgry 1-2
Wietnam 1-0

Jak widać, warto zagrać (i wygrać) w najblizszym czasie z Węgrami i Rosją


Z Węgrami ostatnio wygraliśmy, te porażki są z lat 2004-2005 więc może nie liczmy tego :P . Co do Rosji to sądzę że mamy więcej graczy na wysokim poziomie i również powinniśmy ich ograć ( choć pewnie nie tak wyraźnie jak Czechów :) ).

zukole napisał/a:
Ogólnie zawiodłem się niektórymi powołaniem jak ich brakiem, cóż. Jeśli wygramy to raczej pójdzie to bokiem, w innym przypadku....


Kajam się i przepraszam :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-04-02, 23:59   

zukole napisał/a:
zukole napisał/a:
Ogólnie zawiodłem się niektórymi powołaniem jak ich brakiem, cóż. Jeśli wygramy to raczej pójdzie to bokiem, w innym przypadku....


Kajam się i przepraszam :)

I kto tu przesadza? :) Myślałem, że temat został wyjaśniony w Krakowie :) Generalnie dobre powołania są bardzo ważne, jeszcze ważniejszy dobry wybór graczy do podstawowego składu, ale najważniejsze są frekwencja i dyspozycja powołanych graczy.

Nikt nie jest nieomylny i nie dowiemy się nigdy, czy można było powołać lepszych zawodników (pewnie tak), a sam fakt zwycięstwa z Czechami świadczyć może, że raczej obyło się przy powołaniach bez większych pomyłek, a jednocześnie, iż mieliśmy dobrze dysponowanych graczy. Jak już jednak wcześniej pisałem, rola Selekcjonera polega na selekcji i nie ma od tego ucieczki :) Tak samo, jak nie zawsze można wygrywać i trzeba o tym pamiętać w kontekście przyszłych spotkań reprezentacji.

Nie mógł zagrać Adifek, a potem okazało się, że także Jas. Nie powołałem Jkomda (mógł jeszcze zagrać, ale faktycznie dowiedział się za późno i nie miał czasu, aby właściwie się przygotować, co nie znaczy, że nie będzie w przyszłości powoływany - podjął prawdopodobnie słuszną decyzję).

Wydaje się, że Czesi z kolei nie mogli zagrać dużo silniejszym składem (może Ales, Gadael, Olsava?) i udało im się zmobilizować naprawdę zacną ekipę. Dlatego też jestem z wyniku tego meczu bardzo zadowolony :)

Najważniejsze jednak, abyśmy grali wszyscy do jednej bramki - liczę, że tak jest teraz i będzie zawsze :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Kubica10 

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 217
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-04-03, 13:21   

Gratulacje panowie!
Świetna robota, naprawdę wynik bardzo dobry.
angst napisał/a:
Jako dodatkowego rezerwowego powołałem Kubicę, który nie zadebiutował ostatecznie ze względu na czynniki losowe

Dzięki za zaufanie i możliwość reprezentowania kraju. Żałuje, że ostatecznie w ostatniej chwili nie mogłem zagrać. I tak jest to dla mnie już spore wyróżnienie.
angst napisał/a:
Niestety, radość ze zwycięstwa przyćmiły mi nieco wydarzenia z początku meczu, czyli podszywanie się pod naszych graczy, co zaowocowało niepotrzebnym zamieszaniem i emocjami, a w realnym wymiarze utratą punktów (co najmniej dwóch - za walkowery dla Kedluba) i w innej sytuacji mogło zadecydować o negatywnym zakończeniu spotkania.

No cóż, faktycznie sytuacja nieprzyjemna i wprowadziła trochę zamieszania w meczu. Wydaje mi się, że raczej zapobiec się temu nie dało. Teraz gdy większość z nas ma już odpowiedni nick powinno to wyglądać lepiej, chociaż i tak na pewno znajdzie się ktoś kto będzie próbował zakłócać i przeszkadzać.
angst napisał/a:
Jestem zbudowany pozytywnym odzewem i zainteresowaniem ze strony graczy. Nikt nie zlekceważył tematu, czego odzwierciedleniem były paradoksalnie niektóre odmowy gry, świadczące według mnie o dojrzałości i odpowiedzialności graczy. Bieżące rozgrywki IRP również zaskakują małą ilością walkowerów, co może świadczyć o zadowoleniu z aktualnego systemu, jak i zainteresowaniu grą w reprezentacji. Nie możemy oczywiście spocząć na laurach, tylko należy dalej działać w zakresie promowania gry, aby wewnętrzna konkurencja była jak największa i gry coraz ciekawsze :)

To dobrze, że przynajmniej przez internet gomoku nie umiera a w sumie jakby zaczyna pomału się budzić. Dobry prognostyk na przyszłość. Reprezentowanie kraju w częstszych meczach przez neta może w przyszłości owocować większym zainteresowaniem w realu. Zobaczymy jak dalej się to wszystko potoczy.

I tak na koniec, w tym roku będzie można liczyć jeszcze na jakiś pojedynek?
W sumie jakiś turniej z udziałem Rosji, Węgier, Czech i Polski mógłby być ciekawy i bardzo interesujący chociaż zdaje sobie sprawę, że pewnie potrzeba by na to kilku miesięcy. Ale w perspektywie przyszłości? Kto wie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group