Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki słowne
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-07-09, 13:33   Zagadki słowne

Ponieważ od kilku tygodni intensywnie ćwiczę w gry typu literaki/scrabble/scrabble belgijka wpadłem niedawno na pomysł tworzenia zagadek analogicznych do zadań jakie nieraz powstawały tu dla gomoku, typu odnalezienie zwycięstwa poprzez vcf-a. W przypadku zagadek słownych jakie przygotowuję celem jest ułożenie słowa za pomocą wykorzystania od razu wszystkich 7 liter na stojaku, czyli na dole po lewej stronie, tworząc w ten sposób tzw. scrabble'a. Dodatkowo trzeba je umieścić w odpowiedni sposób na planszy, tak żeby słowo przecinało inne już na niej znajdujące się, bądź je kończyło czy zaczynało, możliwe są też wszelkie inne konfiguracje w których na planszach znajdują się same dopuszczalne w słownikach słowa (za wyznacznik dopuszczalności uznaję tutaj SJP.pl).

Zacząłem od dwóch zagadek ale z czasem przybywało ich coraz więcej, postanowiłem teraz wrzucić zestaw pierwszych 15 z nich. Wszystkie poniższe łamigłówki zostały sprawdzone przez doświadczoną w układaniu scrabbli testerkę (czyli Magdę :) ), a zatem z całą pewnością są możliwe do rozwiązania. Po testach poprawiłem pewne drobne błędy i uchybienia, aczkolwiek ze względu na mój niezbyt wysoki poziom gry nie jestem w stanie zagwarantować, że dla każdej zagadki pozostało wyłącznie jedno prawidłowe rozwiązanie. Ich poziom jest zróżnicowany, z niektórymi poradzą sobie szybko nawet początkujący, inne zaś mogą sprawić trochę trudności także bardziej doświadczonym graczom. Podejrzewam że moje zagadki mogą szczególnie zainteresować grono gomokowców zaglądających na belgijkę na zagraj.pl :) ale być może okażą się warte uwagi także dla innych.

To, o co bym prosił, to żeby w postach poniżej nie podawać rozwiązań. Za odnalezienie prawidłowych odpowiedzi nie przewiduję nagród :] a lepiej nie psuć zabawy pozostałym. Jak najbardziej można za to dzielić się uwagami czy wątpliwościami, jeśli zaś ktoś chce poznać wyniki bądź pochwalić się to można pisać do mnie na priv :)

Zagadka 001:




Zagadka 002:




Zagadka 003:




Zagadka 004:




Zagadka 005:




Zagadka 006:




Zagadka 007:




Zagadka 008:




Zagadka 009:




Zagadka 010:




Zagadka 011:




Zagadka 012:




Zagadka 013:




Zagadka 014:




Zagadka 015:

Ostatnio zmieniony przez angst 2011-07-09, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group