Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WARSZTATY ŚWIADOMEGO ŚNIENIA, WARSZAWA CZERWIEC 2011
Autor Wiadomość
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-22, 18:24   WARSZTATY ŚWIADOMEGO ŚNIENIA, WARSZAWA CZERWIEC 2011

Czy są chętni na udział w szkoleniu, które może sprawić, że będziesz śnić co noc, wiedząc, że jesteś we śnie? Dwudniowe szkolenie, studenci ok. 220zł i mogę załatwiać zniżki.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-05-23, 01:51   

trochę mnie rozśmieszyło to, że ktoś urządza w ogóle szkolenia o takim temacie:) podobne stany można osiągnąć prościej i taniej dzięki matce naturze:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Calea_ternifolia

co mogę potwierdzić osobiście ;-)

niestety jedyny mankament (poza tym, że paskudnie smakuje) to fakt zdelegalizowania dream herba w tym dzikim kraju, bo z niezrozumiałych dla mnie przyczyn ktoś uznał go za narkotyk.. następna w kolejce chyba będzie yerba mate.
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2011-05-23, 22:59   

to już wiem, co trzeba pić, żeby zostać mistrzem świata gomoku;-)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
dobrychemik 


Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 640
Skąd: Europa
Wysłany: 2011-05-28, 00:27   

Jakieś 20 lat temu w miesięczniku "Wiedza i życie" był artykuł dotyczący świadomych snów i kilka prostych acz skutecznych porad ich wywaływania. Gdzieś w piwnicy mam chyba jeszcze ten numer.

Jeszcze uwaga odnośnie artykułu w Wikipedii cytowanego przez Sevena. W artykule tym mowa jest o laktonach seskwiterpenowych - pewnie tylko dlatego, że rzuciły mi się one w oczy, to przeczytałem cały tekst. Tak się składa, że mam pojęcie o tym zagadnieniu (google: moje imię, nazwisko oraz "sesquiterpene lactone").
Ja Was bardzo proszę: czytając go miejcie cały czas na uwadze, że autor/tłumacz/kompilator nie ma pojęcia o czym pisze w akapicie "właściwości" (o innych akapitach nie wypowiadam się, bo to nie moja działka). Zupełnie jakby za tłumaczenie fizycznych podstaw działania akceleratora cząstek brał się nauczyciel wychowania fizycznego. Z tą różnicą, że tu napewno nie mamy do czynienia z nauczycielem, a raczej gimnazjalistą.
Raczej nie powiem nic odkrywczego, ale poziom merytoryczny Wikipedii schodzi na coraz to niższe psy. Kiedyś nawet założyłem sobie konto na Wikipedii i poprawiałem co najgłupsze chemiczne hasła. Ale po kilku dniach jakieś obrażone małolaty przywracały swoje wypociny, więc odpuściłem. Szkoda tylko ludzi, którzy uważają Wikipedię za źródło wiedzy i wiarygodnych informacji.
_________________
Mgławica Heliks - jedna z najładniejszych mgławic planetarnych (nazwa "planetarna" pochodzi stąd, że w małych teleskopach wyglądem przypomina tarczę planety).
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-29, 01:58   

Metod sam znam wiele, chyba niemal wszystkie jakie są w miarę logiczne bo w sumie każdy może dla siebie wręcz stworzyć kolejną. To warsztaty podparte hipnozą i bombardowaniem podświadomości pewnymi sugestiami. Zresztą sam efekt placebo tu jest bardzo ważny.

Seven nie chciało mi się specjalnie wnikać w temat ale to dozwolone? Jak tak to gdzie to można dostać a jeśli nie to gdzie to można dostać? :D

Chemiku gdzie nasze 100zł?
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-02, 07:13   

Zastanawia mnie skąd wzięła się taka popularność tematyki świadomych snów o których ostatnio ciągle słyszę. I dlaczego właściwie ludzie próbują taki stan osiągnąć?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-06-02, 09:54   

Pewnie dlatego, że to chyba fajniejsze nawet od virtual reality, a w zasadzie niczego do tego nie potrzeba ;)

Świadomy sen to tylko przedsmak oobe, przynajmniej według mnie, a to jest dopiero ciekawa sprawa, ale chyba duuużo trudniejsza do osiągnięcia i wymagająca większego zaangażowania.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2011-06-05, 21:10   

Mam niemiłe doświadczenia z OBE. W wieku 12 lat przestałem sypiać dłużej niż 4h dziennie (brakowało mi czasu) i (prawdopodobnie) w efekcie nabawiłem się różnych dolegliwości wchodzących w szeroką definicję narkolepsji, w tym porażenia przysennego. Jest to dość nieprzyjemny stan. Za pierwszym razem wydawało mi się, że się obudziłem i próbowałem otworzyć oczy i wstać. Udało mi się z wielkim trudem przewrócić z boku na bok podnieść głowę i spojrzeć w kierunku okna. Kiedy przeszedłem w stan rzeczywistego wybudzenia (czemu nie towarzyszyła żadna zaobserwowana przeze mnie zmiana w świadomości) okazało się, że całą tę gimnastykę wygenerował mój mózg, a ja się nie ruszyłem z miejsca. Po wielu latach wysiłku niemal pozbyłem się porażenia przysennego i wyciągam 6h snu dziennie. Aktualnie wcale mnie nie ciągnie do eksperymentowania ze snem.
_________________
O-jôzu desu ne!
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-05, 21:48   

Barfko napisał/a:
Mam niemiłe doświadczenia z OBE. W wieku 12 lat przestałem sypiać dłużej niż 4h dziennie (brakowało mi czasu) i (prawdopodobnie) w efekcie nabawiłem się różnych dolegliwości wchodzących w szeroką definicję narkolepsji, w tym porażenia przysennego. Jest to dość nieprzyjemny stan. Za pierwszym razem wydawało mi się, że się obudziłem i próbowałem otworzyć oczy i wstać. Udało mi się z wielkim trudem przewrócić z boku na bok podnieść głowę i spojrzeć w kierunku okna. Kiedy przeszedłem w stan rzeczywistego wybudzenia (czemu nie towarzyszyła żadna zaobserwowana przeze mnie zmiana w świadomości) okazało się, że całą tę gimnastykę wygenerował mój mózg, a ja się nie ruszyłem z miejsca. Po wielu latach wysiłku niemal pozbyłem się porażenia przysennego i wyciągam 6h snu dziennie. Aktualnie wcale mnie nie ciągnie do eksperymentowania ze snem.


Paraliż przysenny najczęściej bywa przerażającym przeżyciem i doświadczeniem czy to duszenia, czy to odczuwania obecności drugiej osoby jeśli nie wie się, czym tak naprawdę jest i w jaki sposób można go doświadczać. To moment w którym umysł budzi się jako świadomość a całe ciało śpi, świadomość chce już zacząć oddychać normalnie a nie jak we śnie - 2 razy wolniej i pojawia się uczucie duszenia, czasem od razu przebywania poza ciałem i patrzenia na swoje "zwłoki" będąc przekonanym o swojej śmierci. Ale jeśli wie się co to jest, traktuje się to jako bramę do doświadczeń wyjścia z ciała bo bez tego, OBE jest niemożliwe :)

angst napisał/a:
Świadomy sen to tylko przedsmak oobe, przynajmniej według mnie, a to jest dopiero ciekawa sprawa, ale chyba duuużo trudniejsza do osiągnięcia i wymagająca większego zaangażowania.


Dla mnie OoBE - Out Of Body Experiance jest właśnie tylko i wyłącznie na poziomie Experience. Dla mnie jest tylko doświadczeniem wyjścia z ciała a nie faktycznym wyjściem poza ciało. Trzymam się teorii, że jest to świadomy sen z odzyskaną po części jeszcze większą świadomością która w jakiś sposób zaburza normalną pracę mózgu i stąd takie a nie inne doświadczenia. Niech nie twierdzi ten, że ciało można opuścić jeśli sam tego nie doświadczył.


maestro napisał/a:
Zastanawia mnie skąd wzięła się taka popularność tematyki świadomych snów o których ostatnio ciągle słyszę. I dlaczego właściwie ludzie próbują taki stan osiągnąć?


Bo gdy jesteśmy we śnie wszystko jest rzeczywistością. A jak tu nie kochać rzeczywistości w której jesteśmy bogami i robimy wszystko co sprawia nam przyjemność? :) Wiadomo, że po obudzeniu ta senna rzeczywistość wydaje się nieco zdeformowana i nie w pełni fizyczna ale czy kapitalny smak wczorańszego obiadu nadal odczuwasz teraz? :)
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-05, 22:39   

Kumpel z Tarnowa właśnie zakupił http://www.autohipnoza.pl/rem-dreamer - także skopiuję relację jak już ją sam przeczytam.
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-06-06, 00:24   

Dodatkowo firma znajomego, która jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce: http://www.barwyumyslu.pl...-twoich-uszu,38 też gadżet warty uwagi. Biedny templar pewnie się wystraszy bo na stronie napisali, że muzyka może nas zahipnotyzować więc pewnie nawet nie przeczyta całego artykułu ze strachu :rotfl:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group