Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozyje dla Stowarzyszenia
Autor Wiadomość
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-02-05, 23:05   Propozyje dla Stowarzyszenia

Przypadkiem do głowy przyszły mi 4 pomysły.

Pierwszy to kalendarium. Można by je prowadzić by przyszłe pokolenia miały o czym czytać. A jeśli w planach faktycznie pojawiłoby się drukowana forma forum (gazetka czy jakaś tego typu broszura) to kalendarium mogłoby być jeszcze bardziej ciekawszym dodatkiem oraz mogłoby stanowić lwią część liczby stron w owej gazecie.

A drugi to mapa Polski z tym, że stworzona na nasze potrzeby. Były by na niej zaznaczone kluby Stowarzyszenia oraz wszystkie miejscowości w których to mieszkają gracze gomoku. Po najechaniu na taką plamkę wyświetlała by się lista graczy, adres klubu, lokalizacje odbytych w tej miejscowości turniejów, ewentualne adresy mail by można było się porozumieć z miejscowymi graczami.

Trzeci dotyczy turniejów na żywo. A mianowicie konkursu na najlepsze/najzabawniejsze zdjęcie każdego turnieju. Można by wręcz prowadzić ranking co pewnie zmotywowałoby co niektórych do robienia fotek i przekazywania ich stowarzyszeniu a nie biernego trzymania na kompie. Takie rzeczy zawsze warto publikować.

Ostatnia rzecz równierz dotyczy turniejów. Wiele osób nie jest w stanie przyjechać na dany turniej z różnych powodów. Jednak tym najczęściej wymienianym jest brak funduszy. Najgorzej mają ci z północnej Polski gdzie im wszędzie daleko. To ja z Podkarpacia mam już lepiej :wink: Mogłaby zostać wprowadzona forma udogodnień finansowych. Teraz turniej jest na śląsku. Koszty takiego Dragona? 10 piw i startowe. No i jeszcze piwo dla mnie bo mi wisi. Koszty przyjazdu Zawrata? (którego niestety nie będzie :cry: ) Mnóstwo kasy wydanej na paliwo, startowe, nocleg, wyżywienie... Idzie się zaj... Ja bym tak zrobił. Tym większa pokłon im więcej musiał wydać by się z wami spotkać. A teraz do rzeczy: mógłby zostać wprowadzony pewien rodzaj taksomierza, który zwalniałby z pewnych opłat zależnie ile kilometrów dana osoba musiałaby przebyć. Oczywiście w naturze nic nie znika i by ktoś miał dużo lepiej pare osób musi ponieść minimalne koszta. Oczywiście mówię o miejscowych. No chłopaki? Chyba dałoby się stworzyć fundusz o jakiejś miło brzmiącej nazwie by np JAKAŚ dziewczyna z np. Białegostoku nie musiała płacić za nocleg :mrgreen:

I odnośnie 4 pomysłu... Hmm. Zapomniałem. Przypomnę sobie to dopisze. A wiem! :idea: Ludzie, którzy pojawiają się na większej ilości turniejów równierz w pewien sposób powinni zostać odznaczeni :wink: Dajmy na to taki Piotruś.

Kończe bo mi się już tusz kończy. Pozdro :D
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-06, 10:24   

Wszystkie pomysły mi się bardzo podobają. Szczególnie ten z rekompensatą za podróż, może by go wprowadzic juz na najbliższym turnieju? :P
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-02-06, 17:27   

Pomysl ostatni mi sie podoba, np taka "dziewczyna" z Bialegostoku w ramach rekonpensaty moglaby przespac sie u mnie, mam wolne lozko ;-)

Pomysl z mapa tez jest super
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-02-06, 20:08   Re: Propozyje dla Stowarzyszenia

vilumisiek napisał/a:
Pierwszy to kalendarium. Można by je prowadzić by przyszłe pokolenia miały o czym czytać. A jeśli w planach faktycznie pojawiłoby się drukowana forma forum (gazetka czy jakaś tego typu broszura) to kalendarium mogłoby być jeszcze bardziej ciekawszym dodatkiem oraz mogłoby stanowić lwią część liczby stron w owej gazecie


Co byśmy umieszczali w tym kalendarium (jakie wydarzenia)? Ciekawe, ile dałoby się odtworzyć wydarzeń z przeszłości...

vilumisiek napisał/a:
A drugi to mapa Polski z tym, że stworzona na nasze potrzeby. Były by na niej zaznaczone kluby Stowarzyszenia oraz wszystkie miejscowości w których to mieszkają gracze gomoku. Po najechaniu na taką plamkę wyświetlała by się lista graczy, adres klubu, lokalizacje odbytych w tej miejscowości turniejów, ewentualne adresy mail by można było się porozumieć z miejscowymi graczami


To jest bardzo dobry pomysł. Naprawdę :) Mam pytanie do Jopq ( :wink: ), czy trudny do zrealizowania...

vilumisiek napisał/a:
Trzeci dotyczy turniejów na żywo. A mianowicie konkursu na najlepsze/najzabawniejsze zdjęcie każdego turnieju. Można by wręcz prowadzić ranking co pewnie zmotywowałoby co niektórych do robienia fotek i przekazywania ich stowarzyszeniu a nie biernego trzymania na kompie. Takie rzeczy zawsze warto publikować


W zakresie ilości pstrykanych fotek nie ma chyba co narzekać :D Natomiast z różnych przyczyn towarzysko-ambicjonalnych - czemu nie?

vilumisiek napisał/a:
Ostatnia rzecz równierz dotyczy turniejów. Wiele osób nie jest w stanie przyjechać na dany turniej z różnych powodów. Jednak tym najczęściej wymienianym jest brak funduszy. Najgorzej mają ci z północnej Polski gdzie im wszędzie daleko. To ja z Podkarpacia mam już lepiej :wink: Mogłaby zostać wprowadzona forma udogodnień finansowych. Teraz turniej jest na śląsku. Koszty takiego Dragona? 10 piw i startowe. No i jeszcze piwo dla mnie bo mi wisi. Koszty przyjazdu Zawrata? (którego niestety nie będzie :cry: ) Mnóstwo kasy wydanej na paliwo, startowe, nocleg, wyżywienie... Idzie się zaj... Ja bym tak zrobił. Tym większa pokłon im więcej musiał wydać by się z wami spotkać. A teraz do rzeczy: mógłby zostać wprowadzony pewien rodzaj taksomierza, który zwalniałby z pewnych opłat zależnie ile kilometrów dana osoba musiałaby przebyć. Oczywiście w naturze nic nie znika i by ktoś miał dużo lepiej pare osób musi ponieść minimalne koszta. Oczywiście mówię o miejscowych. No chłopaki? Chyba dałoby się stworzyć fundusz o jakiejś miło brzmiącej nazwie by np JAKAŚ dziewczyna z np. Białegostoku nie musiała płacić za nocleg :mrgreen:


W jaki sposób byś to zrealizował? Czy nie zniechęci to ludzi do organizowania turniejów? Na tym etapie i przy naszych finansach chyba pomysł mało realny.

vilumisiek napisał/a:
I odnośnie 4 pomysłu... Hmm. Zapomniałem. Przypomnę sobie to dopisze. A wiem! :idea: Ludzie, którzy pojawiają się na większej ilości turniejów równierz w pewien sposób powinni zostać odznaczeni :wink: Dajmy na to taki Piotruś.


Rozumiem, że chodzi o mnie :) Ciężko w takim razie się odnieść do tego pomysłu. Jak już pisałem, dopóki zdrowie, czas (obowiązki) oraz fundusze (i narzeczona, a właściwie przede wszystkim ;) ) pozwalają, będę jeździł na wszystkie turnieje w kraju. Jeśli chodzi o odznaczenie, to chyba zostanę uhonorowany w Bytomiu Pucharem (nieoficjalnie nazywanym nagrodą za turniej ping-ponga :twisted: ).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-02-06, 20:22   

Nie tylko o Ciebie. Ogólnie by zachęcić. Teraz jednak Jest GP jako cykl ciągły więc może nie jest to teraz takie konieczne.

A z kasą to chyba proste. Np. do 200km wpisowe do turnieju 20zł, 200-400km: 15zł, 400+: 0zł (albo częściowy zwrot kosztów podróży na podstawie liczby miejscowych-tych którzy wpłącą minimalnie więcej). I już 30zł oszczędności dla najbardziej cierpiących.

A ty czorcie sobie weź spodenki, własną rakietke i nawet piłeczki :D Żeby później nie było, że złe ciuchy, słaby sprzęt i żebyś nie zwalał na coś jak z kimś przegrasz. I się ciesz farciarzu, że mnie nie będzie :P
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-04-03, 14:18   

Może powinniśmy finansować przyjazd graczy, którzy mają pojawić się na turnieju po raz pierwszy? A przy drugim dajmy na to już 50%. Co to da?

1. Takie osoby zostały by zachęcone do tańszego przyjazdu (transportu, noclegu, bądź wpisowego- do ustalenia)
2. Większa osób po takim spotkaniu mogłaby się zintegrować co rokowałoby dobrze na przyszłość (w celu lepszej integracji, zwiększenie ponownego przyjazdu- jak napisałem np. -50% kosztów) taki typek może wpadłby w nałóg turniejów...
3. Przyszłe przyjazdy osoby, która zostałaby zachęcona w ten sposób z pewnością zwróciły by się... taka inwestycja gomokowa...
 
 
 
bmac 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-08, 07:24   Re: Propozyje dla Stowarzyszenia

angst napisał/a:
. Jeśli chodzi o odznaczenie, to chyba zostanę uhonorowany w Bytomiu Pucharem (nieoficjalnie nazywanym nagrodą za turniej ping-ponga :twisted: ).

Pozdrawiam

Angst


.....drogi Piotrusiu, jest to oficjalny w 100%, przechodni Puchar chyba bez nazwy, ale o ile pamiętam o Mistrzostwo w Pingla wśród Wielbicieli GOMOKU ??, a uhonorowany będziesz tylko dlatego, iż Ja nie będę startował !!! hihihi
.... propozycje Villa ciekawe, jak zawsze problem w wykonawstwie
.... na głębsze rozwiązania tego typu potrzebny jest stały dopływ gotówki, czyli problem podstawowy, zauważcie, że wszystko co się Wam w dotychczasowej działalności Stowarzyszenia podoba, było w istocie głęboko sponsorowane, zarówno I MMP z grillem, jak i turniej w Kraku, wszystkie turnieje warszawskie w szkole są w istocie sponsorowane przez Marka, lub jak wolicie przez jego możliwości....
.... jest druga droga, o której troszkę się rozmawiało przez te lata, ale na rozmowach sie skończyło, praca od podstaw, propagowanie gomoku w szkołach, w planach były pokazy np. Zakona na imprezach publicznych, plenerowych, to by na pewno zadziałało z czasem, brakuje Nam dobrej energii, a tę dostarczyć mogą nowi "zakochani w gomoku"
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-04-08, 15:38   

Może troszkę z innych klimatów... Czy jest możliwość współpracy z innymi stowarzyszeniami. np. gry reversi albo go. O ile mi wiadomo, odbywają sie Mistrzostwa Świata w grę reversi(othello). Może osoba mająca odpowiednia rangę w naszym Stowarzyszeniu(np. Utratos), o ile juz tego nie zrobiła, zbrata się w imieniu naszego Stowarzyszenia z innym. Reversi ma sponsora - firma produkująca gry planszowe. Może jeśli Nam tak trudno, warto by było zorganizować jakiś turniej w realu z i innym stowarzyszeniem(choćby reversi albo go). Możliwe, że wyszło by taniej. Poza tym - część graczy gomoku mogła by się "zintegrować" z graczami w inne "pokrewne gry".

P.S. www.othello.pl
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-04-09, 19:13   

Oto moja propozycja kolejnych działań dla Zarządu PSGRiP:

1. Analiza stanu obecnego ("jak jest"):

- sprawdzenie stanu posiadania (finanse, sprzęt)
- zbadanie zasobów ludzkich - sprawdzenie, ilu mamy aktualnie członków PSGRiP oraz rozesłanie do nich ankiety (wyniki np. tylko dostępne władzom, ewentualnie upublicznione podsumowanie, zawierająca co najmniej następujące pytania: czemu się zapisałeś? czy chcesz być nadal członkiem? dlaczego tak/nie? czego oczekujesz od PSGRiP? w którą stronę powinno się rozwijać Stowarzyszenie? większe nagrody na turniejach czy tańsze uczestnictwo? turnieje raz w roku czy raz w miesiącu? współpraca z zagranicą/innymi stowarzyszeniami czy działalność samodzielna? ewolucja czy rewolucja? plus jak mógłbyś wesprzeć PSGRiP? w czym czujesz się mocny? w jakiej części działalności Stowarzyszenia mógłbyś pomóc? Brak odpowiedzi w ciągu dwóch tygodni oznacza brak chęci do dalszej przynależności)

2. Opracowanie strategii dalszych działań i modelu docelowego ("jak powinno być"):

- podsumowanie ankiet, stanu posiadania
- określenie celów dla PSGRiP i kroków dla ich wdrożenia

3. Implementacja.

Jeśli chodzi o przekazanie pewnych rzeczy przez stary Zarząd, to wciąż czekam na mail w tej sprawie od Prezesa. Choć nie byłem odpowiedzialny ani za sprzęt ani za finanse, to czuję się współodpowiedzialny, a ponadto nie chcę, aby cały czas stary Zarząd był wymówką dla nowego Zarządu.

Wiele mówiło się o stworzeniu struktury organizacyjnej (publikowałem sporo materiałów w tym zakresie). Może warto wrócić do tego pomysłu? Ciągle nie wiadomo, kto jest za co odpowiedzialny (wygląda na to, że Utratos i Peaceman za wszystko).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
vilumisiek 


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1604
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-04-10, 15:02   

Może powinien powstać konkurs na najlepszy żart związany z gomoku? Wiadomo byłoby, że musiałbybyć on ściśle powiązany z tą grą a nie tylko wstawienie ników pod ruska, polaka i niemca... Np żart o vcfie u psychiatry jest doskonałym przykładem na to, że zrozumie go tylko nasze środowisko. Zawsze to pozwoli poczuć się wyjątkowymi :] Dla próby opowiem go przy znajomych :D Ale można by było wymyślać o sytuacje oparte na rzeczywistości... np:

Przychodzi Ondik do sklepu a sprzedawca już od progu woła:
- Pan pewnie to co zwykle ale do Sony Ericsonów już się skończyły...
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-10, 15:54   

Myślę,że pomysły Angsta są bardzo dobre,zwłaszcza punkt 1 mi się podoba :) Pomysł Vilu traktuję z przymrużeniem oka ;) Szkoda, że Prezes sie nie wypowiada w tym temacie ;>
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2007-04-10, 18:01   

A mi sie podoba pomysł z ankietą, ale nie przeprowadzoną tylko wśród forumowiczów, lecz wśród gomokowiczów ogólnie. Im więcej osób wieźmie w niej udział - tym bardziej zretelne i reprezentatywne wyniki.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-10, 18:35   

Zawsze mnie interesowały pytania zadawane przez ankieterów i jeżeli te będą ciekawe, to chętnie ją wypełnię
 
 
Paveo 

Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 169
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2007-04-11, 08:53   

vilumisiek napisał/a:
Może powinien powstać konkurs na najlepszy żart związany z gomoku? Wiadomo byłoby, że musiałbybyć on ściśle powiązany z tą grą a nie tylko wstawienie ników pod ruska, polaka i niemca... Np żart o vcfie u psychiatry jest doskonałym przykładem na to, że zrozumie go tylko nasze środowisko. Zawsze to pozwoli poczuć się wyjątkowymi :] Dla próby opowiem go przy znajomych :D Ale można by było wymyślać o sytuacje oparte na rzeczywistości... np:

Przychodzi Ondik do sklepu a sprzedawca już od progu woła:
- Pan pewnie to co zwykle ale do Sony Ericsonów już się skończyły...


Vilu, co ma piernik do wiatraka? Co mają kawały do tego czy przyjedzie więcej ludzi na turniej czy mniej...
_________________
motto - Lepiej byc znienawidzonym za to kim sie jest, niz kochanym za to kim sie nie jest...
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-04-11, 14:52   

ermijo napisał/a:
A mi sie podoba pomysł z ankietą, ale nie przeprowadzoną tylko wśród forumowiczów, lecz wśród gomokowiczów ogólnie


Pisałem o członkach PSGRiP, a nie forumowiczach :) Nieco zmodyfikowaną ankietę wysłałbym również do jak największej ilości gomokowców (renjowców i pentaków).

Ideałem byłoby, gdyby ankieta pojawiała się w Kurniku, po zalogowaniu na te gry, ale to mało realne...

szarlott napisał/a:
Szkoda, że Prezes sie nie wypowiada w tym temacie ;>


Szarlott, my przedstawiamy swoje propozycje, a co Zarząd z tym zrobi, to już jego decyzja :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group