Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The Tournament (TT)
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-11, 00:14   

Tak to się chyba nie dogadamy :| Ja pisałem o zachowaniach ludzi oczekujących na turniej (jakikolwiek tur prywatny) a ty znów o tej sytuacji z piątku, narzekaniu rakdara i że przyjście organizatora 3-4 minuty wcześniej niczego by nie zmieniło...

Zgadzam się! Zapewne w tym przypadku rzeczywiście niczego by nie zmieniło, ale nie o tym dyskutuję. Zgodnie z prośbą rozwijam swoją wcześniejszą myśl:

angst napisał/a:
Stajesz się coraz bardziej irytujący z tym swoim narzekaniem i oczywiście jak zwykle bez żadnych argumentów.


Tu potraktowałeś rakdara niesłusznie.

angst napisał/a:
Gość przychodzi na imprezę i czeka na jej rozpoczęcie, a potem dopiero narzeka, że nie podano jedzenia


A tu przedstawiłeś nieprzekonującą argumentację. Otóż często się zdarzało w turniejach, że ludzie nie czekali i wychodzili wcześniej, a kiedy organizator zjawiał się w ostatniej chwili, chętnych do gry było mniej.

Podkreślam raz jeszcze, bo nie mam zamiaru tłumaczyć tak oczywistych zdań po raz trzeci:
1) sytuacja z piątku nie ma dla mnie znaczenia i jej nie oceniam
2) nie krytykuję organizatorów za ich pracę w TT, a jedynie takie tłumaczenie, iż dla graczy nie ma znaczenia czy organizator pojawi się 5 minut czy pół minuty przed startem
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-09-11, 01:10   

Angst, daruj sobie wycieczki osobiste. W swoich tekstach zaprzeczasz sam sobie, a dyrdymały nadal wstawiasz, bo nie masz zielonego pojęcia o moich wyobrażeniach.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-09-11, 08:08   

Trudno traktować Cię poważnie, kiedy jak mantrę powtarzasz słowo "dyrdymały" albo że zaprzeczam sam sobie, a nie jesteś w stanie podać żadnych konkretów na poparcie tej tezy.

O wyobrażeniach pojęcie wyrabiam sobie czytając Twoje posty. No chyba, że co innego piszesz, a co innego myślisz, to przyznaję od razu rację - nie mogę mieć wtedy pojęcia.

maestro napisał/a:
Ja pisałem o zachowaniach ludzi oczekujących na turniej (jakikolwiek tur prywatny)

TT to nie jest jakikolwiek turniej prywatny - czy przez kilka lat daliśmy podstawy do braku zaufania odnośnie przeprowadzenia turnieju?

maestro napisał/a:
ty znów o tej sytuacji z piątku


Nie znów, tylko nadal, bo ja się odnosiłem wyłącznie do sytuacji z piątku. Rakdar napisał oczywistą nieprawdę, chyba że chodziło mu o to, że nie przyszedłem zarówno ja, jak i Magda. Nie było mowy, która była godzina, ile było wtedy osób, etc. Jedynie, że "Organizatorzy nie przyszli". Gdybym nic nie napisał, czy ktoś by pomyślał, że było inaczej?

maestro napisał/a:
angst napisał/a:
Stajesz się coraz bardziej irytujący z tym swoim narzekaniem i oczywiście jak zwykle bez żadnych argumentów.


Niesłusznie potraktowałem Rakdara, bo wyraziłem swoją opinię na temat jego zachowania? Czy dlatego, że nie podał żadnych argumentów? Nadal ich nigdzie nie widzę, a zakładam, że skoro uczestnicy mogą oceniać organizatorów, to i organizatorzy uczestników, zwłaszcza że napisałem tylko o swoich odczuciach i nie było to nic obraźliwego.

maestro napisał/a:
angst napisał/a:
Gość przychodzi na imprezę i czeka na jej rozpoczęcie, a potem dopiero narzeka, że nie podano jedzenia


A tu przedstawiłeś nieprzekonującą argumentację. Otóż często się zdarzało w turniejach, że ludzie nie czekali i wychodzili wcześniej, a kiedy organizator zjawiał się w ostatniej chwili, chętnych do gry było mniej.


maestro napisał/a:
Zgadzam się! Zapewne w tym przypadku rzeczywiście niczego by nie zmieniło


No to się jednak zgadzamy :) A co do wychodzenia wcześniej, to nie ma tego jak udowodnić, chyba że byłeś jedną z tych czekających w piątek osób. Co do zasady nie neguję, że powinno się przychodzić wcześniej, bo może mieć to (marginalny, ale jednak) wpływ na frekwencję. Podejrzewam, że w 95% przypadków w historii (N)TT przynajmniej jeden z Organizatorów był obecny najpóźniej 3-4 minuty przed turem, więc nie ma się nawet do czego odnieść, a i tak nikt nie prowadzi takich statystyk.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
amiga_500 


Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 107
Skąd: pcimie wielkie
Wysłany: 2012-09-11, 17:09   

Wiele pisania o nic Rakdar jest graczem kurnika grającym najwięcej turniejów więc dajcie mu tego organizatora i niech kopie łopatką w waszej piaskownicy .
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2012-09-12, 17:05   

Jaki cel miało tworzenie turnieju prywatnego 15 minut przed TT we wtorek? Pokazanie, że TT nie jest potrzebne? Chyba wszyscy w biorący udział w tym turnieju prywatnym nie zapomnieli nagle, że we wtorki było zawsze NT (TT).
Tym sposobem wyszło 8 osób w jednym na 8 osób w drugim turnieju. Zamiast 16 osób w jednym.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2012-09-12, 19:21   

Byłem na jednym turnieju, kiedy ilość chętnych wskazywała na "przedwczesne zakończenie turnieju". Uważam, że nie ma sensu organizować turniejów, które nie mają szans się zakończyć planowo. Przypomina mi to skład kolejowy, w którym podróżuje maszynista, jego zastępca, konduktor i 2 pasażerów. Z drugiej strony organizacja TT jest wolontariatem więc... czemu nie... :]
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-12-26, 02:08   

Mając na uwadze aktualną sytuację cyklu i ewidentną konieczność wprowadzenia zmian, zadecydowaliśmy o kolejnej zmianie formuły, która wejdzie w życie od początku przyszłego roku. Podstawowe zmiany:

- jeden turniej w tygodniu (wtorek, 20:45, 7 rund, 10 min)

- przejście z klasyfikacji miesięcznej na kwartalną (minimum 4 turnieje do bycia klasyfikowanym, a zaliczanych będzie 7 najlepszych wyników z kwartału oraz 9 z półrocza w klasyfikacji półrocznej)

- uproszczone zasady zgłaszania (urealnione).

Nowy Regulamin powinien zostać opublikowany 29.12.

Liczymy, że te zmiany wywrą pozytywny wpływ na frekwencję i doprowadzą do renesansu cyklu :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-12-30, 03:05   

Opublikowany został nowy Regulamin TT.

Jeszcze dziś powinny pojawić się również końcowe wyniki TT w grudniu oraz podsumowanie statystyczne cyklu zaktualizowane w odniesieniu do ostatniej publikacji.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-09-19, 08:24   

W trakcie wczorajszego nadzwyczajnego posiedzenia Komisji TT zapadła decyzja o zmianie terminu rozgrywania turnieju.

Począwszy od 27 września turnieje TT odbywać się będą w piątki (godzina 20:45 pozostaje bez zmian).

Oznacza to, iż w przyszłym tygodniu zorganizowane zostaną wyjątkowo dwa turnieje TT.

Liczymy, że wprowadzona zmiana wpłynie pozytywnie na frekwencję i zapraszamy do uczestnictwa! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-27, 01:14   

Przeniesienie TT na piątek, niestety nic raczej nie da. Wakacje minęły, a dwa ostatnie turnieje się nie odbyły. "Starzy" gracze się wykruszyli, a nowi ich nie zastępują. Po prostu trzeba się z tym pogodzić. A co do godz 20.45 to np. dla Rosjan jest za późno, o wcześniejszej porze może by kilku grało.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-09-27, 01:18   

Rosjanie w piątki o 19. grają rustournament.
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2013-09-27, 01:47   

Ano właśnie. A organizatorzy nie mogliby się dogadać i robić wspólny większy turniej? Rosjanie robią dla siebie rustournament, niedawno jeszcze temu Czesi robili dla siebie ceskyturnaj i tak to się rozmywa :P
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-09-27, 12:40   

Rustournament składa się z xx turniejów, a następnie najlepsi grają play-off. Rangą jest odpowiednikiem naszego IRP ;) Czesi swoje turnieje robią z założenia dla początkujących, więc są nikłe szanse by to połączyć.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-12-29, 23:09   

Zakończyły się zmagania w cyklu TT 2013. W drugim półroczu (podobnie jak w poprzednim oraz w IV kwartale) zwycięzcą okazał się Minivan - gratulacje! :) Gdyby nie moja bohaterska postawa i minimalna wygrana w II kwartale, Bbj zgarnąłby wszystkie możliwe trofea ;)

Chciałbym jednocześnie ogłosić, iż podjęliśmy z Magdą decyzję o kontynuowaniu cyklu także w przyszlym roku (generalnie aż do odwołania). Zdajemy sobie sprawę, że TT nie wygląda (szczególnie w kontekście frekwencji) tak, jak byśmy sobie życzyli, natomiast tradycja zobowiązuje do dalszych starań. Liczymy nadal na Wasz udział, promowanie cyklu i zachęcanie innych do dołączenia do rozgrywek! :)

W gronie Komisji Gomoku RIF próbuję rozpocząć dyskusję na temat aktywności on-line i jeżeli dojdziemy tam do jakichś konluzji, niewykluczone, że będą one miały wpływ na kształ TT w przyszłości (być może nawet nieodległej). Póki co działamy na dotychczasowych zasadach, z jednym drobnym wyjątkiem - turnieje będą organizowane pół godziny wcześniej, tj. w piątki o godz. 20:15.

Pozdrawiam

Angst

P.S. W najbliższych dniach (mam nadzieję, że niedługo po Nowym Roku), postaram się o podsumowanie statystyczne - klasyfikacje medalowe, frekwencja, etc.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-01-03, 00:47   

Zaktualizowane zostały Regulamin i FAQ TT.

Wprowadzone zmiany związane są z nowym terminem rozgrywania turnieju (piątki, 20:15), a także urealnieniem zgłaszania się do turniejów (przy większej ilości zgłoszeń trudno o uniknięcie akceptów dla osób, które nie powinny być dopuszczone do gry).

Oprócz gry na jednym z turniejów PSGRiP do udziału w TT wystarczające jest też rozegranie chociaż jednego turnieju organizowanego przez RIF.

Jeszcze raz zachęcam do gry! :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Pamiętam(y :P ) o klasyfikacji medalowej i statystykach na temat obecności, ale potrzebne jest jeszcze trochę czasu na nadrobienie zaległości :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group