Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Na ortografię (czy tam inne polskiego języka ciekawostki)
Autor Wiadomość
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 13:02   

templar napisał/a:
wicherek napisał/a:
czy teraz rowniez zaczniesz wyszukiwac moje bledy, zeby tylko pokazac ze jestes "lepszy"?


A co do moich błędów ortograficznych... cóż... życie. :) Zawsze się dziwię w takich sytuacjach, że ludzie się przypieprzają do błędów ortograficznych, bo do czego innego nie potrafią. Zabłyśnij czymś inteligentniejszym, wicherek, bo tylko utwierdzasz mnie w moich poglądach.

pozdrawiam
templar


. . .Czyli jeśli wytknę Ci błąd ortograficzny to oznacza że chciałem się do czegoś przyczepić ale nie potrafiłem znaleźć błędu logicznego?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-23, 13:40   

/jezeli ktos popelnia takie razace bledy ortograficzne, typowe dla przedszkolakow to bledy logiczne u takiej osoby sa na poczatku dziennym. To tak jak kurs prawo jazdy, nie umiesz zapalic silnika - oblales, i nie wazne ze jezdzisz jak Holowczyc.

"A co do moich błędów ortograficznych... cóż... życie. :) "
Myslalem, ze przynajmniej napiszesz cos w rodzaju. Nawet mistrzowie logicznego myslenia popelniaja takie bledy, albo ups, faktycznie nawalilem (jako ekspert logicznego myslenia) ale widocznie dla Ciebie to nic strasznego, wymawia sie tak samo, wiec po licho pisac poprawnie nie? imponuje mi Twoje "logiczne myslenie" :lol:
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 17:11   

Właśnie w naszym pięknym języku jest takie coś jak ortografia i po chwili rozmowy można się bardzo wiele dowiedzieć o rozmówcy. Dosyć łatwo jest oszacować np.: właśnie wiek. Ktoś kto robi podstawowe błędy raczej nie może być traktowany poważnie. Bardzo brakuje mi tego w angielskim, gdzie na samym początku rozmowy jest ciężko odróżnić jakiegoś dzieciaka od osoby w moim wieku.

Tak, gospodarka to ciekawy temat, ale ciężko jest pokonać kogoś na argumenty.
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-01-23, 21:49   

Dziś, czytając skrypt, dowiedziałem się, że można stworzyć coś takiego jak "dążność do czegoś".

Wątek o problemach ortograficznych proponowałbym wykreślić lub przenieść do oddzielnego tematu. :)
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-01-23, 23:44   

chaosu napisał/a:
. . .Czyli jeśli wytknę Ci błąd ortograficzny to oznacza że chciałem się do czegoś przyczepić ale nie potrafiłem znaleźć błędu logicznego?

Oczywiście, że nie. Ale sposób w jaki wicherek zwrócił na to uwagę był dość oczywisty dla mnie - "nie wiem co powiedzieć, to przynajmniej wyśmieję go". Patrz na kontekst, a nie wyrywaj tylko jednego zdania z całej wypowiedzi.

wicherek napisał/a:
/jezeli ktos popelnia takie razace bledy ortograficzne, typowe dla przedszkolakow to bledy logiczne u takiej osoby sa na poczatku dziennym.

Mnie razi to, że zacząłeś zdanie małą literą (w ogóle co ta kreska robi na początku?). Razi mnie to, że piszesz do mnie bez polskich znaków.

Poza tym "na poczatku dziennym" powiadasz??

wicherek napisał/a:
To tak jak kurs prawo jazdy

Chyba "na prawo jazdy".

wicherek napisał/a:
wymawia sie tak samo, wiec po licho pisac poprawnie nie?
W tym świetle Twój post wydaje się być żałosny i śmieszny. I Ty mnie pouczasz o języku polskim??? Muahahaha! :mrgreen:

Gdybym był chamski, to jeszcze bym się dowalił do Twoich błędów interpunkcyjnych, ale myślę, że już wystarczy. :)

Poza tym nie ukrywajmy, wicherku, że ta Twoja "Wielka Krucjata W Obronie Języka Polskiego" jest wycelowana tylko we mnie. Nie wiem czy masz coś do mnie, czy może tylko do moich poglądów, ale tak czy owak zachowujesz się jak gówniarz (bo już innych określeń nie znajduję).

jopq napisał/a:
Dosyć łatwo jest oszacować np.: właśnie wiek.

No rozwaliłeś mnie w tym momencie. :) To ile mi dajesz?? :)

jopq napisał/a:
Ktoś kto robi podstawowe błędy raczej nie może być traktowany poważnie.

Jopq - założę się, że gdybym przejrzał wszystkie posty Twojego autorstwa na tym forum, to też znalazł bym jakiś błąd ortograficzny. A nawet jeśli nie, to ta uwaga i tak jest śmieszna. Ja się raczej zapytam: kto Ciebie będzie traktować poważnie po takiej uwadze?

Co innego popełniać milion błędów w wyrazie, a co innego popełnić jeden błąd. Każdemu się to zdarza.

Dziwię się, że taka rozmowa ma miejsce. Komentarze typu "jesteś głupi, bo popełniłeś aż 1 błąd!!!" są szczeniackie. Dorośnijcie, ludzie!

Pozdrawiam
templar
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-24, 00:47   

Ja tylko w kwestii formalnej: bad_mojo, załóż temat "Na ortografię", bo jest zapotrzebowanie. Alleluja i do przodu! :]
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 00:48   

Nie żebym się tłumaczył, ale źle mnie zrozumiałeś. Pewnie sam mam trochę błędów, ale nie w tym rzecz. Chodzi mi zwyczajnie o to, że osoby, które notorycznie łamią zasady pisowni, czyli nie potrafią poprawnie wypowiedzieć się w swoim ojczystym języku, wydają się niewyuczalni. Oczywiście nie zaliczam do tej grupy Ciebie, bo co za różnica czy popełniłeś jeden czy dwa błędy... Tak sobie abstrahując od poruszonego wątku w temacie, to pisownia jest ważna i skoro wypowiadamy się tylko pisemnie, to jest ona naszą wizytówką. Zauważ, że nigdzie w moim poprzednim poście nie odniosłem się do Twojej osoby, dlatego też mój post nie był uwagą personalną...

A co do wieku, itd., to przecież nie miałoby to sensu w powyższym kontekście... ale czasami naprawdę jest dosyć prosto odróżnić kogoś kto ma 13 lat od tego trochę starszego.

//edit
Właśnie, taki temat jest potrzebny! Można spisać najczęściej popełniane błędy: "conajmniej", "wogle", "poprostu".
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2007-01-24, 01:43   

templar napisał/a:
a nie wyrywaj tylko jednego zdania z całej wypowiedzi.

"Wyrywać" - kogo?co?- jedno zdanie, dlatego "nie wyrywaj tylko jedno zdanie z całej wypowiedzi." :]
lonewolf napisał/a:
Ja tylko w kwestii formalnej: bad_mojo, załóż temat "Na ortografię", bo jest zapotrzebowanie. Alleluja i do przodu!

Coco dżambo i do przodu, to moje hasło. Niezłe, nie? Głupich tematów już się nazakładałem, teraz kolej na kogoś innego.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
templar 


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 657
Skąd: toruń
Wysłany: 2007-01-24, 10:21   

Spoko, jopq. Ja już tak mam, że wszystko biorę do siebie. :( Chociaż nie jestem przekonany co do tego, co mówisz. Ponoć są jakieś dysorty, dysgramy i Bóg tylko wie jakie jeszcze "dysy", a przecież jakoś tam wyuczalni są. Chociaż ja tam nie wierzę w te wszystkie "dysy".

Fajnie jest jak ludzie mówią, a zwłaszcza piszą poprawną polszczyzną. Nie raz jak sobie gram w jakąś giere przez internet (zwłaszcza mam tutaj na myśli ogame), to bywa, że ktoś mówi do mnie niby po polsku, a ja nie rozumiem o co mu chodzi! o_O

bad_mojo napisał/a:
"Wyrywać" - kogo?co?- jedno zdanie, dlatego "nie wyrywaj tylko jedno zdanie z całej wypowiedzi." :]


Yyy... że co? :) Bo nie rozumiem.

Chodzi mi o to, że czytając pierwszą wypowiedź wicherka w kontekście poprzednich, to moja uwaga ma jakiś tam sens... chyba :P

pozdrawiam
templar

PS. Widzę, że nikt nie rwie się do założenia nowego tematu. :]
_________________
"...and remember - anger leads to the dark side!" (kyle katarn)
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2007-01-24, 15:19   

Zrobiłem Wam dobrze- piszta teraz ila chceta :P

http://bralczyk.blog.polityka.pl/ - czasem sobie lubię poczytać ;)
 
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-24, 16:17   

templar naprawde zal mi Ciebie, ze nie rozumiesz co sie do Ciebie mowi...

to nie ja sie chwalilem swoim intelektem pod wzgledem logicznego myslenia, i poprawnosci w pisaniu - i moge sie przyznac ze w moich zdaniach jest wiele bledow do ktorych mozna sie przyczepic, ale gdybym ja wychodzil przed szereg i oglosil sie jako ten "madrzejszy od innych" na pewno nie robilbym bledow Twojego typu... to Ty zobowiazany jestes do poprawnej pisowni jako ekspert w swojej dziedzinie, ja studiuje tylko awf. wytykasz mi literowki??? albo nie trafienie w klawisz? miales nie odpisywac, a jednak odpisales jak dziecko, ktore w sklepie z zabawkami musi dopiac swego zrozum ze Ty mnie juz NIE przekonasz do swoich racji, wyrazilem swoj podglad (sam napisales ze kazdy ma prawo) i NIE chce Twojego tlumaczenia, choc i tak wiem ze znowu napiszesz niepotrzebnego nikomu posta.

Nie uczepilem sie do Twojej osoby, ale nieznosze osob Twojego pokroju, ktorzy wywyzszaja sie bedac zwyklymi wyjadaczami chleba ktorzy chca zablysnac, nie wyrozniajac sie niczym szczegolnym. Widocznie nie masz poparcia w realnym swiecie, i probujesz je zdobyc tutaj napinajac sie - to najczestrzy powod dla ktorego ludzie robia takie rzeczy.
_________________
http://www.bwe.biz.pl moja strona zapraszam!
 
 
 
szarlott 


Dołączyła: 14 Gru 2004
Posty: 332
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-24, 18:25   

Chyba pisze się najczęstszy :P
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2007-01-24, 19:12   

wicherek napisał/a:
wyjadaczami chleba


Inne określenie - filister :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Johanka_z_arcu 
hejże :-)


Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-24, 20:23   

Pomimo rażących me filologiczne oczy błędów ortograficznych, popieram Wicherka!
_________________
"Karpacka Spolka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddzial Zaklad Gazowniczy w Krakowie OGLASZA PRZERWE w funkcjonowaniu SMOKA WAWELSKIEGO z powodu awarii."
 
 
 
 
dusksky 
lubie zimne piwo


Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 20:25   

Staram sie robic jak najmniej bledow ale czasami mi to nie wychodzi za bardzo :( ale szczerze mowiac nie rozpaczam z tego powodu. Jesli kogos to razi to niech nie czyta moich postow tadammmm :] a poczyta sobie pasjonujaca ksiazke PWN Slownik Polski :D
_________________
The higher you are
The farther you fall
The longer the walk
The farther you crawl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group