Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Polski w Gomoku i Pente; Kraków; 17-18.11.2012
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-10-21, 00:35   Mistrzostwa Polski w Gomoku i Pente; Kraków; 17-18.11.2012

W imieniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente zapraszam serdecznie na Mistrzostwa Polski w gomoku i pente, które odbędą się w dniach 17-18 listopada w Krakowie.

W trakcie weekendu turniejowego odbędzie się również Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente.

Oficjalne ogłoszenie turniejowe możecie znaleźć na stronie PSGRiP pod adresem:

http://gomoku.cixx6.com/i...urnieje/176-30k

Zapraszamy i zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-10-21, 00:54   

Jedyny w tym roku turniej organizowany przez PSGRiP odbędzie się już za niecały miesiąc. Nie ukrywam, że mając na uwadze charakter tego weekendu (dwa mistrzostwa Polski oraz Walne Zgromadzenie PSGRiP) liczę na porządną frekwencję. Najprawdopodobniej pojawi się w Krakowie kilku Czechów, będę kontaktował się w tej sprawie także z Węgrami i Estończykami.

Nie było łatwo ustalić podstawowe parametry turnieju i trzeba było znaleźć kompromis pomiędzy jakością i ograniczeniami czasowymi. Jeżeli chodzi o turniej mistrzowski w pente parametry są zgodne ze zwyczajowo stosowanymi i tak naprawdę one stanowiły wyjście do dalszych analiz. W ogłoszeniu turniejowym możecie zobaczyć, iż zakładamy możliwość zmiany czasu na grę w gomoku - stanie się tak, gdy uda się pozyskać na turniej zegary z taką opcją (liczymy na wsparcie Czechów w tym zakresie). Nie było możliwości rozegrania w trakcie jednego dnia turnieju gomoku, za to rozsądne wydawało się przeprowadzenie turnieju pente w jednym dniu, aby ewentualni zainteresowani tylko tym turniejem mogli zaoszczędzić na kosztach noclegu i wyżywienia. Zakładałem, iż raczej wszyscy uczestnicy turnieju pente zagrają również w gomoku, a jedna opłata miała zachęcić więcej osób z turnieju gomoku do wystartowania w turnieju pente (nadal liczę, że tak się stanie :) ). Wydaje się, że wpisowe nie należy do wysokich, szczególnie przy odpowiednio wczesnym zgłoszeniu.

Oczywiście można dyskutować, czy przedstawiony harmonogram jest optymalny (na pewno znajdą się jego przeciwnicy), ale takie decyzje zostały podjęte w oparciu o dostępne możliwości.

Zachęcam zatem do jak najszybszego zapisywania się i przypominam, że to właśnie wydłużająca się lista zgłoszonych osób najlepiej wpływa na frekwencję. Dodam również, iż tylko w naprawdę ekstremalnej sytuacji turniej może zostać odwołany. W każdym razie Zarząd zadecydował, iż wyjątkowo przy okazji tego turnieju odchodzimy od zasady jego anulowania przy małej ilości zgłoszeń.

Ja żałuję, iż odbędzie się tylko 10 rund gomoku, ale ta jedna ewentualna dodatkowa runda miała znaczenie w kształtowaniu harmonogramu. Pewnie można było ją wcisnąć, ale wówczas terminy byłyby bardziej niż napięte.

Do zobaczenia w Krakowie! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-10-21, 11:34   

angst napisał/a:
Wydaje się, że wpisowe nie należy do wysokich, szczególnie przy odpowiednio wczesnym zgłoszeniu.

Ile wynosi wpisowe dla gomoku ?, a ile dla pente ? Nie każdy "wykupi" możliwość grania w obu turniejach.
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-21, 15:19   

zukole napisał/a:
angst napisał/a:
Wydaje się, że wpisowe nie należy do wysokich, szczególnie przy odpowiednio wczesnym zgłoszeniu.

Ile wynosi wpisowe dla gomoku?, a ile dla pente? Nie każdy "wykupi" możliwość grania w obu turniejach.
. . .Jest jedno wpisowe za oba turnieje więc każdy wykupi możliwość grania w obu turniejach lub nie wykupi gry w żadnym.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-10-22, 21:14   

Pojawiło się ogłoszenie na stronie kurnika.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-24, 21:53   

Koszt noclegu dla młodzieży szkolnej to 23,00 zł os/noc; dorośli 30 zł os/noc .
Wypożyczenie pościeli 7,50 zł/szt. ( Rezygnując z wypożyczenia pościeli należy przywieźć własną )
 
 
dev 


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 124
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2012-10-29, 16:42   

juhuuuuuuuuuuuuu turniej w Krakowie !
 
 
amber_gold 

Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 67
Skąd: Kątownia
Wysłany: 2012-11-09, 20:24   

Czy graja wszyscy czy jest podzilal na kategorie wagowe ? Wiadomym z biologii jest ze mozg stanowi iles procent wagi ciala. Logicznym jest ze wazac 50 kg mam procentowo mniejszy mozg od 100 kilowego mezczyzny zatem szanse sa nierowne. Proponuje kategorie wagowe:
1. Do 50 KG
2. 51-80 KG
3. Powyzej 81 KG
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-11-10, 15:39   

Wydrukowałem szesnaście 3-stronicowych kompletów, zawierających najważniejsze według mnie punkty regulaminu turniejowego. Na ostatniej stronie ponadto znajdziecie WYJAŚNIENIE jak prawidłowo stawiać "+" i "-" przy zmienianiu kolorów.

Sprawa być może dla niektórych banalna, ale aktualizując gry w bazie gomokuworld zauważyłem, że większość zapisów jest źle zrobiona.

PS To tylko dwie kartki :wink: (jakby komuś miały strasznie ciążyć :evil: )
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2012-11-14, 15:45   

Siema,
chciałem poinformować, ze z przyczyn nieuzależnionych ode mnie pojawię sie dopiero w sobote na turnieju gomoku... będę w Krakowie kolo godz 15 w sobote.... gdyby turniej mial się zacząć wczesniej prosze mnie poinformować (telefon) i zapisać na turniej w MP Gomoku będę grał na pewno

do zobaczenia! :)
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-14, 23:50   

mam jeszcze 1 miejsce w samochodzie z warszawy do krakowa (piątek ok 15)
może ktoś jest zainteresowany?
 
 
manga27 

Dołączyła: 04 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-11-15, 16:12   

hejka ziomale chciałam poinformowac was że wasza dawna manga przyjedzie w piątek przyjadę autokarem więc do zobaczyska:)
_________________
hejka wraca wasza ziomalka
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-11-16, 11:25   

Wygląda na to, iż z przyczyn osobistych nie pojawię się na turnieju :roll:

Zrobię co w mojej mocy, aby wpaść chociaż na gomoku lub Walne, ale problem polega na tym, że muszę być w sobotnią noc w domu, a szanse z każdą minutą zbliżają się jak na razie do 0.

Liczyłem, że będzie to bardzo dobry i ważny turniej dla Stowarzyszenia i wierzę, że tak będzie.

Życzę Wam udanych gier, dobrej zabawy i efektywnego Walnego! I mam nadzieję, że do zobaczenia.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-17, 10:27   

. . .Rozpoczęliśmy MP w pente. Gra 6 zawodników: s3v3n, dein, arczi, spavacz, henry i ja. Gramy systemem kołowym.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-11-17, 16:09   

kolejnosc na podium: 1. arczi, 2. dein, 3. spavacz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group