Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1/8 finału LM 2012/2013 - typowanie
Autor Wiadomość
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-12, 23:16   

Skoro liga angielska jest taka potężna to czemu od ćwierćfinału LM nie ma żadnego jej reprezentanta w grze? Spisek UEFA?
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-12, 23:38   

Potężna jest dlatego, że jest kilka zespołów, które grają na wysokim lub bardzo wysokim poziomie, w przeciwieństwie do pozostałych lig, gdzie zazwyczaj liczba dobrych klubów wynosi 2-3. Poza tym zauważ, że np. Liga Europy jest traktowana w Anglii tak jak Puchar Ligi czyli jako coś zupełnie niepotrzebne - w zasadzie dziwię się Chelsea, że chce im się grać, ale to pewnie Benitez chce w końcu coś ugrać (pewnie 7 wie więcej na ten temat). Z drugiej strony w Lidze Mistrzów powinno to niby wyglądać lepiej, ale jeżeli drużyny angielskie przyzwyczajone są do gry siłowej, w miarę ostrej, a przyjdzie im grać z drużyną z jakiejś tam innej ligi gdzie średnia wzrostu zawodnika to 175cm i waga 70kg, na dodatek z sędzią, który odgwizduje każde dotknięcie przeciwnika, no to są z góry na przegranej pozycji.

Wiem, że to co piszę wygląda jakbym nie mógł się pogodzić z tym, że angielskie kluby nic nie osiągnęły w tym sezonie, (no Chelsea jeśli nie odpuści to wygra LE, ale tym to sobie nikt nie zaprząta głowy na Wyspach) no ale przecież nie zawsze można wygrywać ; )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-12, 23:50   

Fakt, w Anglii jest kilka zespołów grających na bardzo wysokim poziomie, jednak w Hiszpanii, Niemczech oraz Włoszech sytuacja wygląda podobnie, również od lat po kilka mocnych drużyn. 2-3 odbiegające poziomem od reszty to model który bardziej pasuje mi do Holandii, Francji, Portugalii czy Szkocji.

Co do tego "odgwizdywania każdego dotknięcia", nie ukrywam, że mi podoba się podejście polegające na eliminowaniu ostrej gry - bo na boisku wolę oglądać finezję i piękną technikę panowania nad piłką oraz konstruowania akcji, nie zapasy czy ciosy karate. Oczywiście decyzje powinny być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami. Natomiast wypaczeń wyników przez błędy sędziowskie komentować nie będę, jaki jest poziom sędziowania to każdy widzi.
 
 
truskawek 

Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 679
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2013-04-13, 00:20   

Kurde blade. Duch przepisów... przepis o spalonym ustalono po to, by napastnik nie zostawał w polu karnym, żeby wracał, żeby gra nie była taka rozciągnięta i by nie grało się na "sępa" w polu karnym. Stąd np. dyskusja o tym, by nie odgwizdywać spalonego gdy zawodnik cofa się po piłkę. Twórcą nie zależało na tym, by w czasie kontry czy szybkiej akcji wyłapać wysunięcie zawodnika o parę cm. Wracając do meczu BVB-Malaga to jedyny poważny błąd to brak ż.k. dla Schmelzera za złapanie rywala za głowę. Przepisy są "po coś" stąd też wykładnie typu "gdy nie jesteś pewien, nie pokazuj spalonego". Drobiazgowość zabija ducha gry.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-04-13, 11:36   

Spav, nie wiem co Tobą kieruje, jak piszesz takie posty, ale trochę Cię ponosi :)

Po pierwsze, to angielskie kluby nie odpuszczają Ligi Europy, bo gdyby tak było, to czy Tottenham grałby tak, jak w ostatnim meczu z Basel?

A co do wypowiedzi na temat poziomu Gran Derbi, to się nawet nie będę wypowiadał :) Ciekawym odniesieniem może być poziom jednego z naszych kadrowiczów, który pokazuje się nieźle we wspomnianej lidze. Jak on wypadł na tle rewelacyjnej Ukrainy? :)

Jeśli nawet Anglicy odpuszczają LE, to LM również? To nie jest przypadek, że nie ma tam Manchesterów, a powinna być nadal Malaga (taka drużyna poza top2 w Hiszpanii).

Mówi się, że siła organizacji to jej najsłabsze ogniwo. I tu się zgodzę, że w Lidze Angielskiej nie ma łatwych spotkań i nietrudno o niespodziankę. Jak np. spadnie z ligi QPR, które dysponuje naprawdę niezłym składem, to dopiero będzie niespodzianka dla mnie :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-13, 13:06   

angst napisał/a:
Po pierwsze, to angielskie kluby nie odpuszczają Ligi Europy, bo gdyby tak było, to czy Tottenham grałby tak, jak w ostatnim meczu z Basel?

Spavacz pewnie ma w pamięci odpadnięcie drużyn z Manchesteru w ubiegłym sezonie (1/8 finału) :)
 
 
spavacz 

Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 758
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-13, 14:48   

Nie napisałem, że odpuszczają, ale nie traktują do końca na poważnie a to jest moim zdaniem różnica. Tottenham grał tak, bo mu zależy - w końcu w przyszłym sezonie może go zabraknąć w europejskich pucharach (akurat to nie mnie interesuje). Jeśli chodzi o Gran Derbi to ostatnie oglądałem ze 2-3 lata temu i naprawdę nie uważam, że było to coś wyjątkowego pod względem poziomu (może teraz się zmieniło), raczej tylko mówi się o tym tylko dlatego, że grają dwa najbardziej utytułowane zespoły (swoją drogą jak się nazywa mecze Atletico z Espanyolem?)
angst napisał/a:
Ciekawym odniesieniem może być poziom jednego z naszych kadrowiczów, który pokazuje się nieźle we wspomnianej lidze. Jak on wypadł na tle rewelacyjnej Ukrainy? :)
Niestety nie wiem o kim piszesz bo reprezentacja kompletnie mnie nie interesuje.
zukole napisał/a:
Spavacz pewnie ma w pamięci odpadnięcie drużyn z Manchesteru w ubiegłym sezonie (1/8 finału) :)
Z kolei tutaj muszę Cię poinformować, że wolałem aby United odpadło już z Ajaxem, a co do City to wszystko mi jedno.

Ogólnie rzecz biorąc, widać że kluby angielskie są w dołku od 3 sezonów, ale za jakiś czas to się pewnie odwróci, a przynajmniej mam taką nadzieję, poza tym zawsze zostaje mi NBA, chociaż moim zespołom też się nie wiedzie najlepiej ; )
_________________
Pozdrawiam, Spav
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2013-04-13, 16:23   

Skoro się nie interesujesz i nie oglądasz, to już jest dla mnie bardziej jasne :)

Gran Derbi to zwykle bardzo wysoki poziom, szaleńcze tempo i sporo emocji. Ostatnio wygląda to naprawdę nieźle i świetnie się ogląda, nawet jak grają w słabszych składach, czy "o pietruszkę", jak w ostatnim meczu ligowym.

Dobre jest też to, że nikt specjalnie nie dominuje, raczej ktoś jest lepszy seriami (ostatnio trochę lepiej idzie Realowi).

Atletico z Espanyolem to nie ma nawet co porównywać. Czasem nie grają nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej. Musiałbyś doczytać sobie o historii, bo Gran Derbi ma korzenie mocno polityczne.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-28, 03:06   

spavacz napisał/a:
Przecież każdy to wie, że UEFA zrobi wiele żeby w finale było całe gran derbi, które poziomem odstaje od meczu 2 drużyn z ligi angielskiej, które walczą o utrzymanie...

Po pierwszych meczach będzie o to niezwykle trudne, ale nie o tym chciałem pisać. O 14:30 Reading vs QPR ! :)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-28, 03:28   

Przecież wszystko wskazuje na to, że będą derby, obie drużyny z jednej ligi :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group