Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gomoku; Budapeszt; 19-27.07.
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-29, 13:12   Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gomoku; Budapeszt; 19-27.07.

Czekam z niecierpliwością na pojawienie się informacji w języku polskim. Angst, wiadomo coś ? :)

Temat zaczynam, gdyż pojawił się już ten wątek na rosyjskim portalu społecznościowym. Kto zna rosyjski/ umie się posługiwać translatorem to polecam - http://vk.com/topic-19499145_26286692 :)
Ostatnio zmieniony przez angst 2012-09-04, 23:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-29, 23:06   

Czekam z opublikowaniem informacji, jak tylko pojawią się jakieś konkrety (wkrótce ma być pełne ogłoszenie).

Na razie istotne jest to, że turniej odbędzie się w końcówce lipca i potrwa 6-8 dni.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-30, 11:03   

Tylko ciekawe jesli wygra owy miesznay zespół /
Kto wtedy bedzie mistrzem europy./?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-03-30, 15:38   

"Strona" Mistrzostw http://gomoku.hu/index.ph...ntent&Itemid=86

Ogłoszenie na renju.net - http://renju.net/media/news.php?news_no=342
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-04-25, 16:13   

Uległ zmianie termin Mistrzostw, z 23-29.07 na 20-26.07
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-05, 15:57   

Za 75 dni odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gomoku na Węgrzech ( korzystam z akcji na piskvorky, nie żebym odliczał :wink: ).

W związku z tym kilka pytań, mam nadzieję że liczba odpowiedzi będzie znacznie większa.

I tak, kto zastanawia się nad wyjazdem na Węgry ? ( termin Mistrzostw 20-26.07). Fakt, że deklaracja "turniejowa" tak wcześnie na nasze warunki jest raczej niemożliwa, ale wstępne plany chyba można poczynić.

Zakładając, że znajdzie się więcej osób niż 4 (bądź 6), to kto dokonywałby podziału graczy na zespoły i wg jakiego kryterium?

Czy jest planowany oficjalny turniej PSGRiP w terminie przed drużynowymi Mistrzostwami Europy?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-05-06, 00:25   Re: Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gomoku

zukole napisał/a:
Czekam z niecierpliwością na pojawienie się informacji w języku polskim. Angst, wiadomo coś ? :)

Poniżej możecie znaleźć moje luźne tłumaczenie informacji znajdujących się na oficjalnej stronie Mistrzostw
(http://gomoku.hu/index.php?option=com_content&view=section&id=35&Itemid=86). Wysyłam je również dziś do Attili, więc być może wkrótce pojawi się na stronie.

1. Informacje Ogólne

Drodzy gracze gomoku z całej Europy, zapraszam Was niniejszym do wzięcia udziału w DMEwG2012 w Budapeszcie.

To wydarzenie będzie pierwszymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy w Gomoku w historii, więc przygotujcie się i nie przegapcie Waszej szansy!

W 2011 r. Komisja Gomoku RIF uzgodniła, aby organizować taką imprezę raz na dwa lata.

Zdecydowaliśmy również dać Węgrom jako pierwszym możliwość goszczenia tego wydarzenia.

Postawiony przed tym wyzwaniem, robię co w mojej mocy, aby przeprowadzić tą imprezę z sukcesem. Mam nadzieję, że zobaczę dużo drużyn z różnych krajów i że będzie to bardzo miły, sprawiedliwy i ekscytujący turniej.

Mistrzostwa odbędą się w Budapeszcie, na Węgrzech, pomiędzy 19 i 26 lipca. Wszystkie niezbędne informacje o tym wydarzeniu możecie znaleźć w pozostałych sekcjach.

Organizator, Attila Demján:
attila.demjan@gmail.com
+36309728578

2. Zasady, parametry zawodów

- 1 drużyna złożona jest z 4 zawodników, dozwolone są zmiany (maksymalnie 2)

- Nadrzędnym priorytetem dla drużyny jest posiadanie 4 zawodników z jednego kraju

- Jednakże mieszane drużyny są dozwolone jeżeli ktoś chce dołączyć, a jego/jej kraj nie
może stworzyć całej drużyny

- Jeden kraj może uczestniczyć z więcej niż jedną drużyną, nie ma ograniczeń

- Turniej rozgrywany będzie w systemie kołowym lub kołowym + Play-off, zależnie od ilości drużyn

- Każdy mecz rozgrywany będzie według następującego formatu: Drużyna A gracz 1 vs  Drużyna B gracz 1, Drużyna B gracz 2 vs Drużyna A gracz 2, etc. To oznacza, że jedna drużyna może zdobyć maksymalnie 4 punkty w meczu

- Limit czasowy to 80-120 minut + 30 sekund/ruch, również zależnie od ilości drużyn

- Zasada rozpoczynania to swap2

Aktualizacja zasad i systemu gry nastąpi wkrótce…

3. Harmonogram

Przykładowy harmonogram:

18 lipca: Przybycie graczy
19 lipca: Przybycie graczy, 18:00 Ceremonia otwarcia
20 lipca: 9:30 Runda 1, przerwa obiadowa, 15:30 Runda 2
21 lipca: 9:30 Runda 3, przerwa obiadowa, 15:30 Runda 4
22 lipca: 9:30 Runda 5, przerwa obiadowa, 15:30 Runda 6
23 lipca: Dzień wolny na odpoczynek, zwiedzanie, inne aktywności
24 lipca: 9:30 Runda 7, przerwa obiadowa, 15:30 Runda 8
25 lipca: 9:30 Runda 9, przerwa obiadowa, 15:30 Runda 10
26 lipca: 9:30 Runda 11, przerwa obiadowa, 18:00 Ceremonia zamknięcia
27 lipca: Wyjazd graczy

Ten harmonogram nie jest jeszcze ustalony, ostateczny harmonogram będzie znany po zamknięciu zgłoszeń i ustaleniu system gry, jednakże turniej rozpocznie się 20 lipca i prawdopodobnie będzie jeden dzień wolny.

4. Ważne informacje

Sala turniejowa: Miejsce turnieju nie znajduje się w centrum miasta, ale w jego pobliżu; jest to Centrum Kulturalne w spokojnej i miłej okolicy.
Adres to: Pestújhelyi Közösségi Ház, 1158 Budapest, Szűcs István utca 45

Zakwaterowanie: Oferujemy Pestújhely Pension jako miejsce zakwaterowania znajdujące się bardzo blisko sali turniejowej. Posiada 1-, 2-, 3- and 4-osobowe pokoje, darmowe wi-fi i parking, śniadania i obiady na życzenie. Cena za osobę/noc to 3 000 HUF w pokojach 2/3/4 osobowych.

Jeżeli życzylibyście sobie zatrzymać się w innym miejscu, dajcie mi po prostu znać, a ja spróbuję Wam pomóc.

Wyżywienie: Jest możliwość zjedzenia obiadu codziennie w miejscu rozgrywania turnieju dla wszystkich uczestników, o ile uprzednio go zamówię. W celu zapewnienia codziennego obiadu muszę wiedzieć ilu z Was chciałoby wspólnego obiadu, więc napiszcie o tym proszę w zgłoszeniu. Zapewnię w trakcie turnieju darmową wodę, kawę, herbatę i prawdopodobnie również przekąski.

Transport: Jeżeli potrzebujecie transportu z lotniska, będę w stanie pomóc, dajcie mi wcześniej znać.

Opłata turniejowa: Opłata turniejowa wynosi 15 000 HUF/drużynę. Możecie zapłacić gotówką przed turniejem lub przelewem bankowym w dowolnym czasie.

Możecie poprosić o zakwaterowanie i codzienny obiad w zgłoszeniu.

(Dokładne ceny codziennego obiadu i tańszego zakwaterowania wraz z innymi ważnymi informacjami będą opublikowane wkrótce…)

5. Zgłoszenie

Proszę nadesłać wszystkie zgłoszenia najpóźniej do 30 czerwca!

Kapitanowie drużyn muszą przesłać e-mail na adres attila.demjan@gmail.com zawierający następujące informacje (skonsultujcie proszę z członkami Waszych drużyn odpowiedzi na te pytania):

Nazwa i narodowość drużyny:
Nazwisko i narodowość kapitana drużyny:
Gracz Stół 1:
Gracz Stół 2:
Gracz Stół 3:
Gracz Stół 4:
Rezerwowi:
Data i sposób przybycia oraz wyjazdu:
Czy chcecie mieć codzienny obiad w miejscu turnieju (dla ilu graczy z Twojej drużyny /na ile dni):
Czy chcecie zatrzymać się w Pestújhely Pension (ilu graczy z Twojej drużyny /na ile nocy):
Czy potrzebujesz pomocy w transporcie:
Sposób dokonania opłaty turniejowej:
Dodatkowe życzenia, uwagi:

6. Drużyny i zawodnicy

Wkrótce…

7. O Budapeszcie

Jeżeli interesuje Was stolica Węgier i chcielibyście porady co robić:
Budapest.com
Budapest tourist guide
Budapestsite


Część z Was zapewne już wie, iż ze względów osobistych nie będę mógł uczestniczyć w Mistrzostwach. Uzgodniłem wstępnie z Arczim, iż zastąpi mnie w Budapeszcie oraz wesprze cały proces organizacyjno-logistyczny. Ja oczywiście będę starał się działać do czasu Mistrzostw we wszystkich niezbędnych sferach, ale mając w pamięci wkład Artura w wyjazd do Szwecji jestem przekonany, że podoła temu wyzwaniu :)

Nie mogę sobie wyobrazić, abyśmy nie wysłali do Budapesztu chociaż jednej drużyny (i nie wygrali :P ), a oczywiście im więcej osób zagra na Węgrzech, tym lepiej. Oczekuję dyskusji w tym temacie i zgłoszeń od osób zainteresowanych reprezentowaniem Polski na Mistrzostwach. Ponieważ mecze "na żywo" mają swoją specyfikę, w tej chwili nie przewiduję żadnych ograniczeń w zakresie możliwości uczestniczenia w tej imprezie, a dopiero w przypadku, gdyby chętnych było więcej niż 6 osób, zastanowimy się nad wyłonieniem składu Polski A. Nie przewiduję do tego czasu żadnych meczów międzypaństwowych on-line, zatem aktualnie priorytetem są dla nas Mistrzostwa Europy i tylko w tym zakresie wchodzić będą w grę jakiekolwiek kwalifikacje. Nie spodziewam się również do wakacji żadnych turniejów PSGRiP, aczkolwiek poruszymy ten temat odrębnie na najbliższym posiedzeniu Zarządu.

Wydaje mi się, że Mistrzostwa na Węgrzech to świetna sposobność do zmierzenia się z europejską czołówką (w tej chwili wiadomo na pewno, że reprezentowane będą co najmniej Czechy i Węgry), jak i po prostu dobrej zabawy, a warunki czasowo-ekonomiczne są zdecydowanie korzystniejsze niż chociażby w przypadku MŚ w Szwecji, dlatego gorąco zachęcam do zgłaszania się! :) Taka okazja może się szybko nie powtórzyć :)

W razie jakichkolwiek pytań kontaktujcie się proszę ze mną lub bezpośrednio z Attilą.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
arczi 

Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 151
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-05-06, 00:29   

Jakby co to zabieram się samochodem do Budapesztu i póki co jeszcze nie ma żadnego miejsca zajętego. Fajnie jakby znalazło się tyle chętnych, żeby wyruszyć na dwa samochody. Jeżeli ktoś się zastanawia to plis o kontakt, trzeba pokombinować jak najtaniej zorganizować ten wyjazd.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-06, 00:44   

angst napisał/a:
Zakwaterowanie: Oferujemy Pestújhely Pension jako miejsce zakwaterowania znajdujące się bardzo blisko sali turniejowej. Posiada 1-, 2-, 3- and 4-osobowe pokoje, darmowe wi-fi i parking, śniadania i obiady na życzenie. Cena za osobę/noc to 3 000 HUF w pokojach 2/3/4 osobowych.


nocleg x8 = 24 000

angst napisał/a:
Opłata turniejowa: Opłata turniejowa wynosi 15 000 HUF/drużynę


15 000:6 =2,500, 26,500 HUF = +-390 złotych :) ( + dojazd i wyżywienie, więc spokojnie poniżej 1000 powinno się zamknąć )
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-23, 02:07   

. . .Czy formuje się jakaś Polska drużyna? Rozważam wyjazd w charakterze kibica.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2012-05-31, 14:22   

Jak wygląda temat drużyn? Byłbym wstępnie (na 70%) chętny do udziału w mistrzostwach :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-06-03, 22:51   

Polska drużyna jest wstępnie uformowana - Arczi, Puholek, Utratos i Zukole.

Proszę wszystkich zainteresowanych wyjazdem (w charakterze gracza) o jak najszybsze deklaracje, aby mieć podstawę do ewentualnych decyzji personalnych. Na 70% zgłasza się Usiek, wiem że Muchal również był wstępnie zainteresowany - a co z resztą?

W przypadku 6 osób można poszukać dwóch graczy z kraju, który nie planuje wystawić drużyny z braku osób albo namówić kolejne dwie i utworzyć dwie drużyny :)

Ale przede wszystkim niech każdy pisze w tym temacie, jak u niego wygląda sytuacja, abyśmy też wiedzieli kogo ewentualnie (nie) namawiać na wyjazd :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Muchal 

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 703
Skąd: Bietigheim (DE)
Wysłany: 2012-06-04, 14:25   

Mi się troche pokomplikowała sytuacja z kasą... Niestety muszę zrezygnować... powodzenia POLAND TEAM !
_________________
If the problem can be solved there is no use worrying about it, if it can't be solved worrying will do no good.
 
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2012-06-04, 22:15   

W moim przypadku, jeśli nie udałoby się stworzyć drugiej drużyny, to nie pojadę. W końcu chcę coś zagrać, a bycie rezerwowym w drużynie składającej się z dużo silniejszych graczy praktycznie bez możliwości zagrania meczu jakoś mnie nie rajcuje. ;)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-04, 22:37   

To możesz spokojnie planować wakacje. Nie zanosi się na skompletowanie drugiej czwórki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group