Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gomoku - Praga 16-23.08.2014
Autor Wiadomość
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 20:01   

Co wy ziomki chcecie od Uśka/;pewnie stres spowodowany pierwszym występem live przełożył sie na wynik, nie widze najmniejszego powodu by ww. Uśiek miałby oszukiwać online, przecież nie ma z tego pieniędzy żadnych, a 2400 moze zrobić każdy głupi.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-08-28, 23:09   

bez obrazy, ale już nie tacy goście jak usiek się kompromitowali w turniejach na żywo, więc nie wiem w czym problem? może brakło innych chętnych, żeby go zastąpić, bo z tego co pobieżnie rzuciłem okiem, to chyba za dużo osób od nas się nie wybrało? generalnie uważam, że minimum przyzwoitości nakazuje, żeby występy na żywo krytycznie oceniali goście, którzy sami coś na żywo zaprezentowali, a nie jakieś pyskate anonimy z kurnika, przecież to śmiech na sali.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-29, 22:20   

Kilka statystyk:

Liczba gier: 220 + 4 walkowery
Liczba gier z użyciem swap2: 96
Najkrótsza partia: Soucek - Toth 23 minuty
Najdłuższa partia: Nemec - Kopecky 298 minut

W pliku statystyki dotyczące wykorzystania czasu przez poszczególnych graczy.

usiek92 napisał/a:
Porzuciłem IRP, ponieważ zakończyłem karierę w gomoku (o czym pewnie doskonale wiesz, tylko chciałeś żebym napisał o tym publicznie).
:rotfl:

TGEC.xls
Pobierz Plik ściągnięto 475 raz(y) 25,5 KB

 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-30, 04:37   

. . .Usiek nie przejmuj się. Doświadczenie w grze na żywo bardzo pomaga, a jego brak przeszkadza. Z każdym następnym turniejem będzie lepiej.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2014-08-30, 11:22   

Ankst napisał/a:
nie widze najmniejszego powodu by ww. Uśiek miałby oszukiwać online, przecież nie ma z tego pieniędzy żadnych, a 2400 moze zrobić każdy głupi.


Dokladnie. Dlatego w gomoku nikt nigdy nie gral progiem!

:D
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-08-30, 15:44   

Nie był to pierwszy turniej uśka na żywo a trzeci, więc frycowe, jak to działa itp., miał już przerobione. Nie śledzę sczegółowo wynków turniejów na żywo. Może ktoś poda przykłady topowych graczy, którzy "fajnie" zagrali turniej.

P.S. O lotach w kosmos pewnie powinni się wypowiadać tylko ci, co taki lot już zaliczyli :P
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-08-30, 16:06   

rakdar napisał/a:

P.S. O lotach w kosmos pewnie powinni się wypowiadać tylko ci, co taki lot już zaliczyli :P


Rakdar - gomokowy Wenderlich! :lol:

s3v3n napisał/a:
generalnie uważam, że minimum przyzwoitości nakazuje, żeby występy na żywo krytycznie oceniali goście, którzy sami coś na żywo zaprezentowali


Dokładnie, ale "występy" online oceniali goście, którzy grają chociaż rzadko w turniejach oraz rozgrywkach online. A z tego co widać, ani Ty Seven ani Chaosu i Ankst nie gracie już praktycznie w ogóle kilka lat. A przecież cała dyskusja toczy się o linię grania online - live.
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-30, 17:27   

a wcale ze gram ,tylko ze tylko na rosyjsko azjatyckich serwerach.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-30, 17:39   

Uzupełniając post bbj, bo nie każdy musi wiedzieć jak to wygląda online.
Otóż usiek nie jechał jako zapchajdziura. W momencie wyjazdu był:
a) etatowym zwycięzcą turniejów TT rozgrywanych na 10 minut
b) wiceliderem IRP po 8. kolejkach, gdzie oprócz adifa uczestniczą wszyscy czołowi polscy gracze online
c) graczem mającym ranking na poziomie 2500, ugranym nie na bezmyślną minutę, lecz na 10+
d) jednym z najlepszych graczy naszej drużyny podczas rozegranego meczu z Węgrami (22.06), gdzie ograł m.in Attilę 2-0.

W momencie ustalania stołów był realnym kandydatem do grania na pierwszym stole (ze względu na umiejętności). W praktyce był to trzeci turniej uśka live (dwa poprzednie to MP 2011-2012) i obecnie legitymizuje się bilansem: 6 wygranych - 25 porażek i 1 remis.
 
 
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2014-08-30, 21:49   

Hej,
jeśli i ja mogę, to wtrącę coś od siebie a propos rozmowy dotyczącej Uśka. Bez względu na to, czy grał programem czy nie - szkoda byłoby stracić takiego zajawkowicza (jeśli wręcz nie maniaka;)) w gomoku poprzez zaszufladkowanie go jako ,,oszusta". Uważam, że Łukasz ma jakiś tam wkład w rozwój naszej gry (pomoc przy tworzeniu stronki gomokuworld itd.), a jeszcze wiele może ze swoim zapałem zrobić i wnieść dobrego. To prawda, ciężko czasem wytłumaczyć kolosalną różnicę poziomu w grach online-live, być może to jakiś niefortunny zbieg okoliczności - wynik presji i emocji towarzyszących grom na żywo. Jestem zdania, że ta ,,kariera w gomoku", jak to zabawnie ujął Usiek, być może jeszcze nie nadeszła, a tutaj już miałaby się kończyć.

Czas powinien wszystko zweryfikować, jest jeszcze tyle okazji i turniejów live, by pokazać swój potencjał (jak choćby MP, które zbliżają się wielkimi krokami)).

Dlatego - nie kasujmy kont, nie kończmy karier, bo to aż zbyt patetyczne (i dziwne i dziecinne?) jak na ,,kółko i krzyżyk" :>
Pozdrówki!:)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-30, 22:45   

Usiek ma wkład dla rozwoju gomoku i za to należą mu się wielkie podziękowania.

Kwestia zakończenia "kariery" ogłoszona jeszcze w Pradze nie wytrzymała próby czasu, co akurat chyba nikogo nie dziwi :)

Jest ciężko wytłumaczyć tę kolosalną różnicę wówczas, gdy się nie ma racjonalnych argumentów. W Pradze spędziliśmy 9 dni, gdzie oprócz gier turniejowych odbywały się gry towarzyskie, blitze czy analizy dostarczające ich wystarczająco dużo, by wyrobić sobie zdanie zamiast zasłaniać się stwierdzeniem "lubię uśka, wnosi wiele dla gomoku i ogólnie cieszmy się życiem :wink: "
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-31, 05:08   

zukole napisał/a:
W Pradze spędziliśmy 9 dni, gdzie oprócz gier turniejowych odbywały się gry towarzyskie, blitze czy analizy dostarczające ich wystarczająco dużo, by wyrobić sobie zdanie zamiast zasłaniać się stwierdzeniem "lubię uśka, wnosi wiele dla gomoku i ogólnie cieszmy się życiem :wink:"


. . .My tych dni z Wami nie spędziliśmy, jeśli się nie podzielicie wrażeniami to się nie dziwcie że niektórzy piszą tu to co piszą.

. . .Występy Uśka nie były udane do tej pory ale nie zapamiętałem go jako kogoś kto nie umie grać, a w grach towarzyskich był ode mnie zdecydowanie lepszy. Nie mnie oceniać poziom gry, każdy chyba zrozumie, ale z autopsji wiem jaki wpływ ma psychika na poziom gry. Widzę to po swojej grze na żywo i w internecie, i dlatego napisałem, że z czasem będzie lepiej.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-31, 16:22   

Lord nie wiem czy sobie zdał sprawe z tego iż podał 3 argumenty przemawiające za tym że Usio grał poprzez próg on-line:

a) etatowy zwycięzca turniejów TT rozgrywanych na 10 minut
b) wicelider IRP po 8. kolejkach, gdzie oprócz adifa uczestniczą wszyscy czołowi polscy gracze online
c) gracz mający ranking na poziomie 2500, ugranym nie na bezmyślną minutę, lecz na 10+

Tak wytrwany gracz tak brzydko by się nie zaprezentował, niestety.
 
 
Gelo_one 

Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Lviv
Wysłany: 2014-09-05, 12:27   

Usiek travelled hundrends of kilometers to support his national team in the most prestige european gomoku championship. And what did YOU :) (to anybody who critisize him)
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-09-05, 15:03   

An effort of travelling can't be an excuse for other matters and this isn't a topic of discussion. Not everybody could come for this tournament.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group