Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gomoku - Praga 16-23.08.2014
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-24, 22:13   

Zukole - 1813 > 1828
Utratos - 1707 > 1706
Angst - 1601 -> 1571
Johns - 1574 -> 1492
Usiek - 1345 -> 1324

Abstrahując od poziomu gier uśka (jakie były, każdy może sobie ocenić), zapraszam wszystkich krytykantów na turnieje na żywo. Wprawdzie podczas naszych rozgrywek weryfikacja umiejętności danego gracza jest mniej rzetelna niż podczas zawodów międzynarodowych, jednakże nie uczestnicząc w rozgrywkach live jest się zwykłym no-name.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-25, 21:53   

http://www.prahatv.eu/zpr...evropy-v-gomoku
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-26, 00:31   

zukole napisał/a:
http://www.prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/vsechny-mestske-casti/clanek/230/v-praze-probiha-tymove-mistrovstvi-evropy-v-gomoku

. . .Fajne! Rozumiem że to jakaś internetowa telewizja?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
shadow 

Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd: Bukowina T.
Wysłany: 2014-08-26, 12:11   

https://translate.google....u%2Fjak-naladit
Nie tylko internetowa.
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2014-08-26, 12:36   

zukole napisał/a:
Zukole - 1813 > 1828
Utratos - 1707 > 1706
Angst - 1601 -> 1571
Johns - 1574 -> 1492
Usiek - 1345 -> 1324

Abstrahując od poziomu gier uśka (jakie były, każdy może sobie ocenić), zapraszam wszystkich krytykantów na turnieje na żywo. Wprawdzie podczas naszych rozgrywek weryfikacja umiejętności danego gracza jest mniej rzetelna niż podczas zawodów międzynarodowych, jednakże nie uczestnicząc w rozgrywkach live jest się zwykłym no-name.


Mianowicie, okiem Joyoman'a :

Może i gra live przerosła nasze oczekiwania co do uśka, ale jednak daje to dużo do myślenia.
1. TT usiek-furla 8;0. Na ME zupełnie inaczej to wyglądało, ale to się da wytłumaczyć FURLA doskonały, doświadczony grajek LIVE.
2. usiek-iec. Usiek ogrywa iec'a praktycznie do zera, ale... na kurniku
3. remis z dupskim, coś pięknego najlepsze osiągnięcie w karierze.
4. Bezmyślne ruchy dające definitywną porażkę, przykład obydwie gry z bayc'em: BAYC 1# ruch nr 26, BAYC 2# ruch nr 12 przy czym bayc ośmieszył samego uśka ruchem nr 5 na otwarcie gry.
5. A na deserek piękne 2 porażki z prudą. Pruda, jesteś wielki! gdy tylko się obudziłem wiedziałem, że ten dzień będzie przełomowy dla polskiego gomoku.

I na zakończenie. Jeżeli nadal chcecie się oszukiwać w kwestii gry uśka na drodze INTERNET--LIVE to bardzo proszę. Ale nikt mi nie wciśnie kitu, że w 2 lata można przeskoczyć z poziomu 1700 na 2500. W sumie to można ale chyba w makao. Mnie to wali, więcej na ten temat wypowiadać się nie będę.

A nasz mistrz chyba się podłamał psychicznie i zakończył obfitą w zwycięstwa i pięknie zapowiadającą się karierę: USIEK MISZCZ

Pozdrawiam, rewolucjonista!

P.S. Jeżeli ktoś odebrał niektóre słowa jako wulgarne to z głębi serca przepraszam, nie chciałem obrazić waszej/twojej godności.
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
 
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2014-08-26, 13:16   

I don't think it's that bad with usiek, it's not nice to attack him now from all sides, the poor boy even deleted his kurnik nicks, so if he stops playing gomoku, what sense does this have now?

Joyoman napisał/a:

2. usiek-iec. Usiek ogrywa iec'a praktycznie do zera, ale... na kurniku


Well, when we played in EL, I won first game after his easy mistake and also had winning advantage in second where I messed up, so didn't think he was cheating or something there. No idea where you come with this construct from.
And games in TGEC weren't very complex to show some strength, it was very dependent on the opening.

Some players played some weak live games too, I played very weak in a lot of them and lost pretty fast, also in the last game with sonca I had hopeless position.

I would definitely give usiek second chance, it can be some mix of psychology, pressure, problem with visualization on real board, sometimes one can even miss open three in real game, for example in one game pruda missed 4x3 but he played flawlessly in opening part of the game etc. etc.
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2014-08-26, 13:21   

And pruda is pretty good player generally, I would say, hope you will come to live tournament soon so you can show your superior devastating power against these players where usiek failed, joyoman :)

And 2500 - who cares about these artificial ratings on kurnik, the players who just sit on their ratings and don't play, or play just with other artificial 2400+ have for me lower value than some 1900-2100 who play regularly. The performance in TT tournaments, yes, that's something else but was usiek dominating that clearly there? Also gregi failed a bit in this live tournament, but he is generally a great player too (also had good results in TT tours), everyone can have some weak moments.

Also don't forget the difference between 10 minute and 2 hours game, for example furla played really well in longer games, but he is pretty good on kurnik either.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-08-26, 17:25   

Joyoman napisał/a:
Mianowicie, okiem Joyoman'a :

Może i gra live przerosła nasze oczekiwania co do uśka, ale jednak daje to dużo do myślenia.
1. TT usiek-furla 8;0. Na ME zupełnie inaczej to wyglądało, ale to się da wytłumaczyć FURLA doskonały, doświadczony grajek LIVE.
2. usiek-iec. Usiek ogrywa iec'a praktycznie do zera, ale... na kurniku
3. remis z dupskim, coś pięknego najlepsze osiągnięcie w karierze.
4. Bezmyślne ruchy dające definitywną porażkę, przykład obydwie gry z bayc'em: BAYC 1# ruch nr 26, BAYC 2# ruch nr 12 przy czym bayc ośmieszył samego uśka ruchem nr 5 na otwarcie gry.
5. A na deserek piękne 2 porażki z prudą. Pruda, jesteś wielki! gdy tylko się obudziłem wiedziałem, że ten dzień będzie przełomowy dla polskiego gomoku.

I na zakończenie. Jeżeli nadal chcecie się oszukiwać w kwestii gry uśka na drodze INTERNET--LIVE to bardzo proszę. Ale nikt mi nie wciśnie kitu, że w 2 lata można przeskoczyć z poziomu 1700 na 2500. W sumie to można ale chyba w makao. Mnie to wali, więcej na ten temat wypowiadać się nie będę.

A nasz mistrz chyba się podłamał psychicznie i zakończył obfitą w zwycięstwa i pięknie zapowiadającą się karierę: USIEK MISZCZ

Pozdrawiam, rewolucjonista!

P.S. Jeżeli ktoś odebrał niektóre słowa jako wulgarne to z głębi serca przepraszam, nie chciałem obrazić waszej/twojej godności.

Napisała to osoba, która:
1) nie zagrała ani jednego turnieju na żywo;
2) oszukiwała w IRP wspomagając się RenLibem;
3) nabiła 2700 programem z użytkownikiem gomokugod (innym programem) - aro17;
4) zrezygnowała z obecnej edycji IRP rozpaczając z powodu sromotnej porażki 0-4 (zapraszam do przejrzenia gier tutaj)
Podsumowując - śmiech na sali.

Ze swoich gier na TGEC nie zamierzam się tłumaczyć, pragnę tylko dodać, że tego typu komentarze od osób pokroju joyomana są dla mnie bezwartościowym bełkotem.
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-08-26, 18:09   

Joyoman napisał/a:


4) zrezygnowała z obecnej edycji IRP rozpaczając z powodu sromotnej porażki 0-4 (zapraszam do przejrzenia gier tutaj)
Podsumowując - śmiech na sali.


Chyba wszyscy oglądali już te gry, Twój styl online rzeczywiście robi wrażenie. ;)
Ostatnio zmieniony przez bbj 2014-08-26, 18:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2014-08-26, 18:10   

usiek92 napisał/a:
Joyoman napisał/a:
Mianowicie, okiem Joyoman'a :

Może i gra live przerosła nasze oczekiwania co do uśka, ale jednak daje to dużo do myślenia.
1. TT usiek-furla 8;0. Na ME zupełnie inaczej to wyglądało, ale to się da wytłumaczyć FURLA doskonały, doświadczony grajek LIVE.
2. usiek-iec. Usiek ogrywa iec'a praktycznie do zera, ale... na kurniku
3. remis z dupskim, coś pięknego najlepsze osiągnięcie w karierze.
4. Bezmyślne ruchy dające definitywną porażkę, przykład obydwie gry z bayc'em: BAYC 1# ruch nr 26, BAYC 2# ruch nr 12 przy czym bayc ośmieszył samego uśka ruchem nr 5 na otwarcie gry.
5. A na deserek piękne 2 porażki z prudą. Pruda, jesteś wielki! gdy tylko się obudziłem wiedziałem, że ten dzień będzie przełomowy dla polskiego gomoku.

I na zakończenie. Jeżeli nadal chcecie się oszukiwać w kwestii gry uśka na drodze INTERNET--LIVE to bardzo proszę. Ale nikt mi nie wciśnie kitu, że w 2 lata można przeskoczyć z poziomu 1700 na 2500. W sumie to można ale chyba w makao. Mnie to wali, więcej na ten temat wypowiadać się nie będę.

A nasz mistrz chyba się podłamał psychicznie i zakończył obfitą w zwycięstwa i pięknie zapowiadającą się karierę: USIEK MISZCZ

Pozdrawiam, rewolucjonista!

P.S. Jeżeli ktoś odebrał niektóre słowa jako wulgarne to z głębi serca przepraszam, nie chciałem obrazić waszej/twojej godności.

Napisała to osoba, która:
1) nie zagrała ani jednego turnieju na żywo;
2) oszukiwała w IRP wspomagając się RenLibem;
3) nabiła 2700 programem z użytkownikiem gomokugod (innym programem) - aro17;
4) zrezygnowała z obecnej edycji IRP rozpaczając z powodu sromotnej porażki 0-4 (zapraszam do przejrzenia gier tutaj)
Podsumowując - śmiech na sali.

Ze swoich gier na TGEC nie zamierzam się tłumaczyć, pragnę tylko dodać, że tego typu komentarze od osób pokroju joyomana są dla mnie bezwartościowym bełkotem.


Ja nie rozpaczam, bo nie ma nad czym. Co ty zrobiłeś, może wytłumaczysz nam wszystkim dlaczego porzuciłeś IRP? Ja z rozgrywek, w których nie gra się na równi - rezygnuję. A tego roczne IRP przez takich jak ty wygląda jakby wszyscy chodzili na siłownie a tylko ty jechałbyś na koksie.

Jak ja grałem na kurniku w najwyższej dla siebie formie to ty jeszcze "robiłeś w gacie". A na aro17 nigdy nie grałem programem i nie masz prawa tego oceniać, bo nigdy nie widziałeś gry w moim wykonaniu z tego nicku. W sumie nie tylko na tych nickach robiło się dużo punktów, ale co ty o tym możesz wiedzieć.

Tak, oszukiwałem grając renlibem i od razu zostałem ukarany, dlatego też nie rozumiem czego ty jeszcze takiej kary nie dostałeś. Wszyscy zapewniali, że gdy zagrasz live zdemaskujesz wszystkie podejrzenia. Nie chcę tutaj rozdrapywać dłużej tego tematu bo musiałbym sięgnąć trochę głębiej do stowarzyszenia.

Nie grałem żadnego turnieju i nie zamierzam jeżeli będą się pojawiać takie osoby jak ty.
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
Ostatnio zmieniony przez maestro 2014-08-26, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-26, 18:29   

Każdy może sobie oceniać wg własnego uznania, proszę tylko by zachować umiar w krytyce, bez argumentów ad personam. Usiek nie chce opowiadać o swoich grach podczas TGEC i ma do tego pełne prawo. Ponadto przypomnę, że było już wielu czołowych zawodników którzy pomimo dobrych gier na kurniku zawalali jeden czy dwa występy na żywo. Natomiast jeśli ktoś ma dużo samozaparcia i uważa materiał z TGEC jako miarodajny do udowodnienia niewłaściwych zachowań z IRP/EL to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać wyczerpującej analizy i przedstawić jej wyniki odpowiednim osobom kierującym danymi rozgrywkami. Sam jedynie dość pobieżnie rzuciłem okiem na zapisy partii i dlatego nie pokuszę się dlatego o wyrażenie swojej opinii na ten temat.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-08-26, 18:37   

bbj napisał/a:
Chyba wszyscy oglądali już te gry, Twój styl online rzeczywiście robi wrażenie. ;)

Nie chodzi już o gry, ale o sam fakt - rezygnacja z IRP z powodu przegranej.

Joyoman napisał/a:
Ja nie rozpaczam, bo nie ma nad czym. Co ty zrobiłeś, może wytłumaczysz nam wszystkim dlaczego porzuciłeś IRP? Ja z rozgrywek, w których nie gra się na równi - rezygnuję. A tego roczne IRP przez takich jak ty wygląda jakby wszyscy chodzili na siłownie a tylko ty jechałbyś na koksie.

Porzuciłem IRP, ponieważ zakończyłem karierę w gomoku (o czym pewnie doskonale wiesz, tylko chciałeś żebym napisał o tym publicznie).
Porównania pozwolę sobie nie skomentować.

Joyoman napisał/a:
Jak ja grałem na kurniku w najwyższej dla siebie formie to ty jeszcze "robiłeś w gacie". A na aro17 nigdy nie grałem programem i nie masz prawa tego oceniać, bo nigdy nie widziałeś gry w moim wykonaniu z tego nicku. W sumie nie tylko na tych nickach robiło się dużo punktów, ale co ty o tym możesz wiedzieć.

Owszem, widziałem. I na pewno były też inne osoby, które te "gry" widziały. ;)
Skoro ja nie mam prawa oceniać Twoich gier online, to jakim prawem Ty oceniasz moje gry na żywo, skoro w żadnym turnieju nie wziąłeś udziału?

Joyoman napisał/a:
Tak, oszukiwałem grając renlibem i od razu zostałem ukarany, dlatego też nie rozumiem czego ty jeszcze takiej kary nie dostałeś. Wszyscy zapewniali, że gdy zagrasz live zdemaskujesz wszystkie podejrzenia. Nie chcę tutaj rozdrapywać dłużej tego tematu bo musiałbym sięgnąć trochę głębiej do stowarzyszenia.

Zostałeś ukarany, bo Cię zdemaskowali i nie miałeś innego wyboru, jak tylko się przyznać. I Ty, mając opinię oszusta, masz czelność mnie atakować? W zasadzie teraz nie ma to już znaczenia, ale chętnie bym zobaczył, jak "udowadniasz" mi grę programem. Wtedy będziemy mogli porozmawiać o karaniu.

Joyoman napisał/a:
Nie grałem żadnego turnieju i nie zamierzam jeżeli będą się pojawiać takie osoby jak ty.

O to, że więcej się nie pojawię, możesz być spokojny. Ja przynajmniej spróbowałem, a Tobie pozostaje plucie jadem i ośmieszanie własnej osoby po drugiej stronie monitora...
 
 
Joyoman 
Miriam <3


Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 119
Skąd: Ga-Pa
Wysłany: 2014-08-26, 18:54   

usiek92 napisał/a:
bbj napisał/a:
Chyba wszyscy oglądali już te gry, Twój styl online rzeczywiście robi wrażenie. ;)

Nie chodzi już o gry, ale o sam fakt - rezygnacja z IRP z powodu przegranej.

Joyoman napisał/a:
Ja nie rozpaczam, bo nie ma nad czym. Co ty zrobiłeś, może wytłumaczysz nam wszystkim dlaczego porzuciłeś IRP? Ja z rozgrywek, w których nie gra się na równi - rezygnuję. A tego roczne IRP przez takich jak ty wygląda jakby wszyscy chodzili na siłownie a tylko ty jechałbyś na koksie.

Porzuciłem IRP, ponieważ zakończyłem karierę w gomoku (o czym pewnie doskonale wiesz, tylko chciałeś żebym napisał o tym publicznie).
Porównania pozwolę sobie nie skomentować.

Joyoman napisał/a:
Jak ja grałem na kurniku w najwyższej dla siebie formie to ty jeszcze "robiłeś w gacie". A na aro17 nigdy nie grałem programem i nie masz prawa tego oceniać, bo nigdy nie widziałeś gry w moim wykonaniu z tego nicku. W sumie nie tylko na tych nickach robiło się dużo punktów, ale co ty o tym możesz wiedzieć.

Owszem, widziałem. I na pewno były też inne osoby, które te "gry" widziały. ;)
Skoro ja nie mam prawa oceniać Twoich gier online, to jakim prawem Ty oceniasz moje gry na żywo, skoro w żadnym turnieju nie wziąłeś udziału?

Joyoman napisał/a:
Tak, oszukiwałem grając renlibem i od razu zostałem ukarany, dlatego też nie rozumiem czego ty jeszcze takiej kary nie dostałeś. Wszyscy zapewniali, że gdy zagrasz live zdemaskujesz wszystkie podejrzenia. Nie chcę tutaj rozdrapywać dłużej tego tematu bo musiałbym sięgnąć trochę głębiej do stowarzyszenia.

Zostałeś ukarany, bo Cię zdemaskowali i nie miałeś innego wyboru, jak tylko się przyznać. I Ty, mając opinię oszusta, masz czelność mnie atakować? W zasadzie teraz nie ma to już znaczenia, ale chętnie bym zobaczył, jak "udowadniasz" mi grę programem. Wtedy będziemy mogli porozmawiać o karaniu.

Joyoman napisał/a:
Nie grałem żadnego turnieju i nie zamierzam jeżeli będą się pojawiać takie osoby jak ty.

O to, że więcej się nie pojawię, możesz być spokojny. Ja przynajmniej spróbowałem, a Tobie pozostaje plucie jadem i ośmieszanie własnej osoby po drugiej stronie monitora...


Spróbowałeś i doszedłeś do wniosku, że bez wspomagaczy nic nie osiągniesz dlatego też nagła decyzja o końcu kariery. Mnie zdemaskowali, ponieważ nie próbowałem tego ukrywać tak jak ty robisz to w tej chwili. Bez żadnego honoru i szacunku plujesz ludziom w twarz, że jesteś taki "święty". Nawet nie wiesz jaka ulga, że kończysz karierę. Już bardziej trawiłem innych progów pokroju gonzalesa, ale może też dlatego, że nie pchali się w rozgrywki międzynarodowe i reprezentacyjne.

Przyznam się, że byłem bardzo ciekawy jak te gry będą wyglądać live jednak niestety potwierdziły one tylko moją teorię. Żegnam
_________________
... Nie ważne kto wygra, ważne żeby grał sprawiedliwie ...
http://oi49.tinypic.com/351h9qf.jpg
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-26, 19:07   

Jeżeli chcecie w dalszej chwili prowadzić tę bezsensowną rozmowę, to znajdźcie sobie inny środek komunikacji.

Joyoman, zapraszam na turniej live. Graczowi 2700 poprzeczka również będzie wysoko postawiona, nawet jeśli czas na grę będzie wynosił tylko 20 minut, a nie 120.

Przeprowadziliśmy w Pradze sporo rozmów odnośnie do gier, nie tylko uśka. Turnieje live weryfikują wszystko i jeśli ktoś w nich nie uczestniczy, to zwyczajnie nie powinien się wypowiadać na obce sobie tematy.

Uśkowi szacunek za podjęcie walki.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-27, 14:26   

Kilka nagrań z turnieju blitz gomoku - https://www.youtube.com/c...T5NcxQLw/videos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group