Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XV Tura IRP
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-26, 22:31   

W rozgrywki online wpisane jest ryzyko nieuczciwości dużo większe niż w przypadku gier na żywo. Wydaje mi się, że jest to fakt dość oczywisty dla wszystkich, którzy cokolwiek wiedzą na temat grania w Internecie. Nie wszyscy jednocześnie wiedzą, jaka jest specyfika gry na gobanie (nie spróbujesz, to się nie dowiesz). Nie ma co tego jakoś wyolbrzymiać, ale różnica jest odczuwalna i goban wymaga nieco oswojenia. Nie każdy jest od razu w stanie grać na tym samym poziomie co w Internecie, a niektórzy nie są w stanie grać równie dobrze nawet po nabyciu pewnego doświadczenia (a jeszcze inni grają lepiej live).

Niezależnie od powyższego trudno nie zgodzić się z przedmówcami. Rezygnowanie w takich okolicznościach trudno jest racjonalnie wytłumaczyć i również zachęcam do przemyślenia decyzji, ale przede wszystkim apeluję o zaprzestanie oskarżania innych bez choćby cienia dowodów. Napisałeś sam "IMO" co jak rozumiem znaczy, że wydaje Ci się, "czujesz", że ktoś gra nieuczciwie. Problem polega na tym, że w zasadzie nie sposób to udowodnić, a tym samym kogokolwiek ukarać. Dlatego decydując się na grę w Internecie wiesz, czego możesz się spodziewać, a lista uczestników była znana już wcześniej. Tymczasem bez konkretnych argumentów (w zasadzie jedyny to porównanie do osiągnięć sprzed wielu miesięcy) nie przystoi rzucać publicznych oskarżeń, bo podchodzi to pod zniesławienie.

Pojawiły się zarzuty wobec organizatorów, czyli w zasadzie wobec mnie. Mam zatem pytanie, jaki jest konkretnie ten zarzut? Czy chodzi o fakt, że w rozgrywkach jest osoba, którą inny gracz uważa za wspierającą się programem? Gdybym miał bazować na takich przesłankach, to za chwilę byśmy byli pewnie zdekompletowani, a rozgrywki przeistoczyłyby się w plebiscyt wzajemnego zaufania.

Czy to IRP, czy to EL, czy inne gry internetowe, oszustów w 100% nie da się wyeliminować. Takie są niestety fakty. A prawdziwe granie jest na gobanie i tam zapraszam wszystkich do weryfikacji.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-26, 23:34   

Chciałbym jeszcze dodać, że szykuje się powoli kolejny mecz międzynarodowy - tym razem z Węgrami :) Dopiero rozpoczynamy ustalenia, ale zrobimy co się da, aby do meczu doszło nie później niż za miesiąc.

Proszę brać to pod uwagę przed rezygnowaniem ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-06-09, 00:01   

Gramy dalej bez Aro i Deva, a Sawyer pod obserwacją :roll:

Pary VI kolejki:

1. Zukole - Puholek
2. Angst - Jas
3. Usiek - Alicecooper
4. Gacul - Bbj
5. Dein - Henry
6. Muchaldinho - Peaceman
7. Radek - Crosslet
8. Sawyer - Siwer
9. Lacki2000 - Johns
10. Rakdar - BYE

Powodzenia! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-06-15, 12:52   

Ustaliliśmy z Jasiem, że gramy dziś o 19:45.

Zapraszam fanów! ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-06-15, 18:16   

Zaczynamy ostatecznie za chwilę. Przepraszam za zamieszanie!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
shadow 

Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd: Bukowina T.
Wysłany: 2014-06-18, 20:51   

znowu nie spotkałem przeciwnika... (irplacki2000 vs irpjohns)
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-27, 13:56   

Dziś o 21 Henry - Dein. Bbj z Gaculem zagrają późnym wieczorem albo jutro o 21.

Strona padła, więc w kwestii wyników rozegranych już spotkań odsyłam do http://gomokuworld.com/onlinetournaments/35
 
 
dein 

Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 123
Wysłany: 2014-06-27, 15:29   

Dzisiaj raczej nie zagramy. To mi to Henremu coś wypada... Mecz rozegramy jutro, bądź w niedziele.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-06-30, 01:58   

W związku z problemami z serwerem parowanie ogłoszę po usunięciu awarii. W razie potrzeby kolejka zostanie wydłużona o tydzień.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-04, 01:14   

Do końca tego tygodnia można rozegrać zaległe mecze tej kolejki. Kolejna wystartuje w najbliższy poniedziałek.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-10, 15:30   

Uzgodniliśmy z Uśkiem, iż rozegramy nasz mecz o 21:00.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Henry 

Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 257
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-21, 14:26   

Nie zastałem przeciwnika (Muchaldinho) podczas umówionej daty, jeśli nie będzie odzewu co do nowego terminu kolejny wo niestety:(
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-27, 17:53   

angst napisał/a:
Admin date została zmieniona na 20:00 (obowiązuje przez cały sezon do odwołania) i gramy bez przerwy wakacyjnej.

Coś się zmieniło w kwestii admin date?
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-27, 23:27   

angst napisał/a:
Gramy dalej bez Aro i Deva, a Sawyer pod obserwacją

Sawyer ma dwa obustronne walkowery i jeden normalny, a Mucha zaliczył trzeci walkower z rzędu :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-27, 23:40   

Tak, analizowałem sytuację wcześniej i postanowiłem nie wykluczać obu graczy. Do końca zostały już tylko dwie kolejki i bez jednoznacznej rezygnacji nie zamierzam nikogo sam skreślać. Znam (mniej więcej) podejście i sytuację chłopaków i liczę, że dograją do końca (Muchalowi został w zasadzie jeden mecz). Natomiast w kolejnej edycji najprawdopodobniej wpiszę niestety do Regulaminu wykluczenie po 3 walkowerach.

Proszę zatem traktować opublikowane parowanie jako wiążące.

Już tylko dwie rundy przed nami, a nadal wiele może się zdarzyć i kształt podium jest chyba wciąż dość niepewny :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group