Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory do parlamentu europejskiego
Autor Wiadomość
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-21, 20:10   Wybory do parlamentu europejskiego

I znów kandyduje moja "faworytka" Róża Thun z PO

wystąpiła kiedyś w programie "młodzież kontra"
i doprawdy zapisała się w mojej pamięci

Oto ta "uczciwa" pani w trakcie dyskusji [około 25 min 55 sek]
http://www.speedyshare.co...oparlamentu.asf

[głos z sali] - Ja kradzionego nie biorę
[Róza Thun] - No to już jest pana wybór

Ps całkiem cwanie starsze odcinki niż 2010 już nie figurują w archiwum tego programu (ale u mnie się zachował)
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-21, 21:32   

. . .Mój wujek też kandyduje i specjalnie jadę na Śląsk na niego zagłosować.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-05-22, 15:26   

Dobre wieści dla Alice'a.
https://www.sts.pl/pl/szu...=wybory&submit=

Generalnie rzecz biorąc obojętne mi jest PIS oraz PO, ale nie rozumiem dlaczego PIS oraz jego wyborcy cały czas piszą o PO zamiast o gospodarce, programie, pomysłach w PE, zasługach itd. Ludzie uwierzyli w tę walkę pomiędzy "gigantami", a zapomnieli skąd wywodzą się obydwie partie.

Ciekawi mnie także czy wejdzie KNP.

Sondaże przedstawiąją sytuację nieco inaczej.
http://ewybory.eu/sondaz-...ego-21-05-2014/
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 20:17   

Zadałeś trochę pytanie typu "dlaczego Pan lubi bić zonę i dzieci"
czyli "obok"
ja na przykład chętnie bym porozmawiał o gospodarce
PiS także - w tym roku uchwalił nowy program gospodarczy, zrobił konferencję itp

problem jest inny

po 1 o gospodarce nie chce rozmawiać partia rządząca PO
bo nie ma o czym
- raz że jedynym jej programem jest trwanie u koryta
- dwa że nie ma czym się pochwalić

po 2 o gospodarce nie chcą mówić media
- raz ze większość jest powiązana z PO
- dwa ze ludzie wcale nie chcą słuchać
- trzy że nastąpiła totalna tabloidyzacja mediów (i wolą przez tydzień do urzygania tłuc co Korwin powiedział o Hitlerze, czy co słychać u conchity parówy)

po 3 o gospodarce parę faktów
-2 lata po euro żadna autostrada nie jest skończona !!
-pis przygotowywał pakiet "kluski" dla przedsiębiorców, z powodu wcześniejszych wyborów nie wszedł w życie, PO mówiło ze pakiet kluski za mało ułatwia, że oni zrobią pakiet szejnfelda
(po drodze jeszcze działała komisja przyjazne państwo palikota , ówcześnie wiceprzewodniczącego PO) ku.wa minęło 7 lat !! i zero rezultatów
- mamy kłopoty z gazem, budowę gazoportu zaczął PIS, PO specjalnie! opóźniało budowę po przejęciu władzy, rezultat miał być gotowy w tym roku, nie jest

otóż mogę tak długo (np gdzie jest obietnica PO 3*15 podatków (zamiast tego podwyższali)

ale to wszystko jest nic przy jednym : DŁUG PUBLICZNY za rządów PO napożyczali więcej niż inni przez 20 lat razem, i to jest prawdziwa katastrofa

za to jedno ludzie PO powinni być dożywotnio odsunięci od władz powyżej gminnych

PS o pochodzeniu to lepiej byś nie wspominał
bo PIS nie był zakładany przez komunistycznego funkcjonariusza wywiadu jak PO
http://www.rp.pl/artykul/330728.html
ani nie brał pieniędzy od Niemców jak Tusk
http://polska.newsweek.pl...y,284970,1.html
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-24, 15:42   

. . .Co powiecie o oburzeniu (w komentarzach) w związku z przypomnieniem, że w internecie cisza przedwyborcza też obowiązuje i aktywność m.in. na facebooku też jest traktowana jako agitacja? Nawet mój młodszy brat mówi że to kretyństwo, a ja zastanawiam się jak społeczeństwo może tak bardzo nie rozumieć idei ciszy przedwyborczej.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-05-24, 16:25   

Ja nie rozumiem oburzenia. Sam przypomniałem właśnie znajomemu co robi udostępniając plakat wyborczy jednej partii. Niczym się to nie różni od naklejania dzisiaj plakatów na słupy albo wyświetlając spot w tv.

P.S. Dobrze czasem pooglądać wiadomości bez polityki. :)
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-24, 18:24   

Tak naprawdę ciężko sobie wyobrazić wiadomości bez polityki (prędzej bez polityków), bo tej wszędzie pełno, czasem w pozornie nie związanych z nią dziedzinach życia (choćby Eurowizja właśnie).

Mnie rozśmieszyła powyższa wymiana postów. Bbj skomentował swoje spostrzeżenia na temat sympatyków jednej partii, a Alice wywołany do odpowiedzi zrobił dokładnie to, o czym pisał Bbj :)

Prawdę powiedziawszy ogólnie nie rozumiem idei ciszy wyborczej. Wszyscy trąbią o wyborach od kilku tygodni (może tym razem nawet trochę mniej niż zwykle), więc co to dokładnie za różnica, że nie będą robić tego ostatniego dnia? A jest za to dużo kłopotów z interpretacją, kontrolowaniem, ewentualnym karaniem, etc. Dla mnie jedyny plus to fakt, że raczej nikt nie będzie mnie zaczepiał przed samym lokalem :)

Ja ogólnie mam wrażenie, że większość partii uzyskałaby lepsze wyniki siedząc cicho przed wyborami (no wiadomo, jakieś plakaty, ulotki, spotkania, opis programu są niezbędne), nie krytykując innych albo chociaż unikając w ten sposób kompromitujących wypowiedzi, do których nietrudno ich sprowokować.

Jeśli zaś chodzi o drogi, to gołym okiem widać postęp z roku na rok (pewnie największy w związku z Euro). Nie chcę w ogóle oceniać, czyja to zasługa i czy ktoś inny nie mógłby robić tego szybciej, taniej, lepiej, ale (może mam małe wymagania) dla mnie to akurat jeden z elementów daleko na liście tematów do narzekania. Ostatnio akurat wybierałem się do Ciechocinka w długi weekend, a tu pyk dzień przed otworzyli brakujący odcinek autostrady :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Polityka to zło i trzeba się trzymać z daleka, na ile tylko się da :)
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-24, 21:10   

angst napisał/a:
Alice wywołany do odpowiedzi zrobił dokładnie to, o czym pisał Bbj

mylisz się Piotrze
bbjowi chodziło o:
bbj napisał/a:
cały czas piszą o PO zamiast o gospodarce

1) odpowiedziałem merytorycznie na pytanie
2) napisałem o gospodarce (podatki, drogi, przedsiębiorcy etc)

oczywiście zazębia się gospodarka z polityką i nie da się od tego uciec
ale powinieneś zauważać różnicę
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-24, 23:37   

To już by pewnie musiał Bbj rozstrzygnąć, natomiast ja zrozumiałem, że jego zdaniem zamiast pisać, co chcą zrobić i jak, to piszą, co źle zrobiła i robi aktualna władza. No i Bbj o nic nie pytał oczywiście.

A w krótkim tekście "o gospodarce" nazwa partii, o której wcale nie piszesz, padła tylko z 8 razy ;)

I mam wrażenie, że właśnie to Bbj miał na myśli, ale to rzecz jasna tylko moje zdanie, więc przecież mogło mnie to nieco rozśmieszyć :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-24, 23:46   

angst napisał/a:
No i Bbj o nic nie pytał oczywiście.

przekraczasz jednak nieładnie miarę między wypaczaniem a interpretacją
bbj napisał/a:
dlaczego PIS oraz jego wyborcy

bbj napisał/a:
Ciekawi mnie także

to nie są pytania , naprawdę?
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-05-25, 00:01   

Szczerze mówiąc to myślałem tak jak angst napisał.

Jeśli chodzi o polonistykę to chyba alice ma rację. Choć bardziej to było w sensie przemyśleń niż konkretne pytanie.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-05-25, 01:15   

bbj napisał/a:
nie rozumiem dlaczego(...)
to zwykłe stwierdzenie. Pytania kończymy z reguły znakiem zapytania. Mogłoby też być dalej, np. "może mi to ktoś wyjaśni" lub podobnie, wtedy dałbym się przekonać.

A jak można zakwalifikować "ciekawi mnie także" jako pytanie, to już nawet przy skomplikowanej nadinterpretacji nie jestem w stanie zrozumieć, szczególnie że mówimy o przyszłości, a to jednak nie forum dla wróżbitów.

Nie o (nie)pytania tu jednak chodziło, ale o zabawny (jeszcze raz podkreślam - z mojej perspektywy i w świetle posta Bbj) charakter sytuacji i nawet gdybym był w błędzie (chociaż chyba Bbj potwierdził właśnie moją interpretację), to już moje rozbawienie wystąpiło i nie jestem w stanie tego cofnąć ;)

Mnie np. mocno ciekawi, jaka będzie frekwencja (nie oczekuję tu żadnych odpowiedzi, zobaczymy wkrótce). Mam wrażenie, że to najmniej popularne wybory (ale nie popieram tego żadną statystyką).

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-25, 22:50   

była już dyskusja na temat puryzmu językowego
bardzo wiele osób w necie nie stosuje interpunkcji
nie znam nawyków bbj-ota na tyle żeby wiedzieć czy pisze takowe znaczki czy pomija
zinterpretowałem tolerancyjnie :) ze pominął
gdyby się trzymać gramatyki to połowa postów tu była by bez odpowiedzi:)
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-05-26, 14:37   

alicecooper napisał/a:

nie znam nawyków bbj-ota na tyle żeby wiedzieć czy pisze takowe znaczki czy pomija

To dziwne, bo napisałem ponad 200 postów już na forum i wszystkie są identyczne co do interpunkcji.
Tak, nie pomijam "znaczków", za to Ty tak. Nie muszę znać żadnych nawyków, widać po postach. :]

Chodzi o to, że zdanie bez "?" może być także pytaniem.

Cytat:
Dobre wieści dla Alice'a.
https://www.sts.pl/pl/szu...=wybory&submit=

Generalnie rzecz biorąc obojętne mi jest PIS oraz PO, ale nie rozumiem dlaczego PIS oraz jego wyborcy cały czas piszą o PO zamiast o gospodarce, programie, pomysłach w PE, zasługach itd. Ludzie uwierzyli w tę walkę pomiędzy "gigantami", a zapomnieli skąd wywodzą się obydwie partie.

Ciekawi mnie także czy wejdzie KNP.

Sondaże przedstawiąją sytuację nieco inaczej.
http://ewybory.eu/sondaz-...ego-21-05-2014/


Gdzie niby w powyższym poście miałem pominąć lub wcisnąć te pytajniki? :D
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-26, 17:13   

. . .Na końcach drugiego i czwartego zdania. Zresztą nawet bez znaków zapytania słowa „dlaczego” i „czy” zachęcają do odpowiedzi.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group