Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską
Autor Wiadomość
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-06-03, 22:47   Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

Już w najbliższą sobotę, 7 czerwca o godzinie 12:00 na warszawskim Torwarze rozpocznie się druga edycja dorocznej imprezy dla fanów kultury japońskiej - Matsuri.

W jej ramach najprawdopodobniej powstanie stoisko poświęcone gomoku, którego jestem pomysłodawcą. Pragnę w ten sposób zachęcić nowych graczy do spróbowania swoich sił, a także zasugerować współpracę pomiędzy PSGRiP a Klubem Japońskim.

Po swojej dzisiejszej wiadomości w tej sprawie otrzymałem błyskawiczną i bardzo sympatyczną odpowiedź, że w ramach stoiska poświęconego japońskim grom narodowym (go, shogi) nie będzie problemu dołączyć również gomoku! Organizatorzy są otwarci na wszelkie propozycje, są także mile zaskoczeni inicjatywą z zewnątrz.

Jeżeli nikt nie ma planów na najbliższą sobotę, to zapraszam serdecznie na Torwar! Poza japońskimi grami na gości czeka wiele innych atrakcji! Więcej informacji tutaj.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-05, 22:10   

Bardzo mało czasu pozostało, ale inicjatywa godna uwagi, może znajdzie się ktoś chętny z Warszawy lub okolic aby wesprzeć?
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2014-06-07, 18:59   

Tegoroczny Piknik Kultury Japońskiej Matsuri dobiegł końca. Muszę przyznać, że gomoku spotkało się z dużo większym zainteresowaniem, niż myślałem. Wiele osób zechciało poznać zasady, spróbować swoich sił na planszy, czy też zasięgnąć informacji o naszej stronie internetowej, forum, kanale Szkoły Gomoku na YouTube. Szczególnie dużo było dzieci, które niekiedy błagały swoich rodziców, żeby ci pozwolili im zagrać jeszcze choćby jedną partię. Wydarzenie zdecydowanie na plus! Panowała naprawdę przyjazna i sympatyczna atmosfera, która tylko motywowała do dalszego działania. Cieszę się również, że zjawił się Chaosu, dając mi kilka cennych wskazówek odnośnie prowadzenia stoiska. Dzięki! :)

Za tydzień na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się Festiwal Gier i Zabaw, na którym również powinniśmy dać o sobie znać (ja niestety będę miał wtedy zajęcia). Informacje o nim już wkrótce. Powinniśmy uderzyć także na Animatsuri, które będzie miało miejsce w Warszawie w dniach 11-13 lipca.

Tego typu eventy to świetnia okazja do popularyzacji gomoku! Ta gra przyciąga ludzi głównie ze względu na prostotę zasad i pozornie łatwą rozgrywkę. Jestem pewien, że możemy w ten sposób zwerbować bardzo wielu graczy. Kto wie, być może będą kiedyś naszymi najpoważniejszymi rywalami? :)
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-09, 22:02   

Cieszę się, że udział reprezentantów PSGRiP w Pikniku Kultury Japońskiej Matsuri okazał się udany i po raz kolejny, w dodatku w krótkim odstępie czasu, udowodniliśmy, że gomoku można promować i wzbudza to zainteresowanie. Podziękowania dla Uśka oraz Chaosu, dobra robota! Mam nadzieję, że nasze akcje trafią na podatny grunt i w końcu przyciągną do regularnego grania oraz do PSGRiP nowych entuzjastów :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group