Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mundial 2014 zabawa bukmacherska
Autor Wiadomość
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-13, 21:44   

Alicecooper, nie ma buka ani kursu, więc zakładu nie mogę przyjąć.

To jest tylko zabawa i przymykam oko na niektóre niedociągnięcia, ale maestro to jest aż nadto widoczne, że czekałeś do ostatniej chwili, aby przechytrzyć pozostałych graczy. Zakład złożyłeś za późno (można to interpretować, że czekałeś jak postawi crosslet), więc go też nie przyjmuję.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-07-13, 21:50   

ja chcialem postawic za polowe tego co mam ze obie druzyny strzela po kursie 1,99 zobaczymy jakby to wtedy wyszlo ;) postawilbym na pewno teaz jakies inne typy za reszte kasy ale nie mialem czasu posiedziec i poobczajac
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-13, 21:51   

Wróciłem do domu niedługo przed 21 i dlatego postawiłem w ostatniej chwili, nie wiem nawet co może mieć do tego crosslet, rozbawiła mnie ta kuriozalna interpretacja, że chciałem w ten sposób kogoś przechytrzyć :) Oczywiście zasady to zasady więc najzupełniej rozumiem nieuznanie. Zresztą nie ma to szczególnego znaczenia, skoro w przypadku mojego zakładu Niemcy już teraz nawalili ;)
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-13, 22:01   

Kuriozalne to jest tłumaczenie, że wróciłeś do domu niedługo przed 21 i stąd spóźnienie z zakładem. Ciekawe od ilu dni był znany skład finału :P
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-13, 22:13   

Nie wiem od ilu, nie zwracałem na to uwagi ani o tym w ogóle nie pamiętałem - jak pisałem wcześniej obecny mundial śledzę w nikłym stopniu. Tuż po powrocie przypomniałem sobie, że zaraz mecz i właściwie mógłbym obstawić, no to obstawiłem i tyle. Ładniej z twojej strony byłoby po prostu napisać, że nie dotrzymałem jednego z warunków (spóźnienie) i tylko dlatego nie uznajesz, bez wyjeżdżania z jakimiś insynuacjami o spisku :] No ale to już twoja decyzja, że chcesz się na siłę doszukiwać złej woli tam, gdzie jej nie ma.
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-13, 22:37   

Jak już pisałem, na niektóre niedociągnięcia przymykam oko, więc uzasadniłem, dlaczego ten zakład odrzuciłem. W zbiegi okoliczności to wierzą małe dzieci, a Twoje wyjaśnienia są coraz bardziej ciekawsze :wink:
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-13, 22:48   

Miałeś pełne prawo odrzucić zakład ze względów formalnych i, jak widzisz, w ogóle się o to nie spieram. Natomiast twoje uzasadnienie jest bezpodstawne i najzwyczajniej obraźliwe dla mnie, stąd moje tłumaczenie, będące de facto delikatną sugestią, abyś przyznał, że się zagalopowałeś. Widzę, że nie trafiło ono jednak na podatny grunt, dlatego pasuję. Niektórym trzeba ustępować, zwłaszcza tropicielom spisków...
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-13, 23:25   

No tak, podaję suchy punkt, zaraz byłoby zapytanie, czemu ten zakład odrzucam, a inne przepuszczam. Gdy podaję wyjaśnienie, szukam spisku...
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-13, 23:56   

Kotu chodzi o sugestię, że czekał do samego końca. Zakład można było dokonać do 20:55, spóźnił się - nie przyjąłeś i koniec tematu. Uwaga o "przechytrzeniu" była zbędna :wink:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-14, 00:54   

Na przyszłość proponuję zrezygnować z tego finałowego warunku. Nawet nie o to chodzi, że to jakiś zły pomysł, ale ktoś gra cały czas i w ostatnim momencie nie zdąży obstawić, tracąc szanse na wygraną.

Nawet gdyby Maestro tak kalkulował, to przecież to nic złego. Ja tak grałem, aby wygrać, a że mi się nie udało, to inna sprawa. Gdybym wiedział, jak się to rozwinie, to bym nie obstawiał takich nieprawdopodobnych zdarzeń, tylko jakieś pewniaki, jak np. tytuł dla Niemców :P

Tak czy owak dziękuję wszystkim za zabawę! :) Uważam również, że niepotrzebne zupełnie są te przekomarzania na sam koniec...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-14, 02:52   

Końcowa tabela

1. rakdar - 22,42 zł
2. usiek92 - 6,11 zł
3. angst - 1 zł
4. Magda - 0,01 zł
-----
crosslet - 166,50 zł
maestro - 100,20 zł
bbj, siwer90 - 0 zł

Ciekawostki statystyczne

Największy wygrany kurs - 14 - crosslet (zk kiedy odpadnie Holandia i Kostaryka)
Największa wygrana - 131,60 zł - crosslet (zk kiedy odpadnie Holandia i Kostaryka)

Myślę, że pomysł aby w meczu finałowym trzeba obstawić minimum 50% naszego konta, jest ciekawy i zdał egzamin. A argument, że ktoś gra cały czas i w ostatnim momencie nie zdąży obstawić, tracąc szanse na wygraną, jest hmm... przecież jest na to kilka dni.

Zukole, jeśli już się wziąłeś za wyjaśnianie, to wyjaśnij, czemu miało służyć to czekanie do samego końca? Jeśli jesteś bardzo zajęty, mundial śledzisz w nikłym stopniu itp., to czemu przy obstawianiu poprzedniego dnia o 3 miejsce, nie obstawiasz od razu finału?
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-14, 03:07   

Kot już odpowiedział na to pytanie, kwestia czy mu wierzysz. A jeśli już się bawimy w przypuszczanie, to moim zdaniem "obrywa" za dołączenie do zabawy na sam koniec, co nie wszystkim uczestnikom się spodobało :wink:
 
 
Magda 


Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 493
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-07-14, 09:31   

Pfff.... On Nas posądza o spisek ;)
_________________
...
 
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-07-14, 10:07   

Ja śledzę mundial od początku i również nie zdążyłem mimo iż mogłem to zrobić wcześniej. Po prostu nie chciało mi się wcześniej tego robić. No a wystarczyło żebym postawił na cokolwiek za połowę mojego stanu.

ten typ po kursie 14 to mistrzostwo świata - postawiłem go też na żywo ;)
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-07-14, 10:52   

rakdar napisał/a:
Myślę, że pomysł aby w meczu finałowym trzeba obstawić minimum 50% naszego konta, jest ciekawy i zdał egzamin. A argument, że ktoś gra cały czas i w ostatnim momencie nie zdąży obstawić, tracąc szanse na wygraną, jest hmm... przecież jest na to kilka dni


Zdał egzamin, bo odpadły przez niego 2 z 8 osób (a właściwie 2 z 6, bo dwie nie grały już dłuższy czas), w tym jeden z pewniaków do wygranej?

Ja się długo wahałem co wybrać, bo chciałem chociaż hipotetycznie powalczyć o wygraną. Natomiast to, że skład finału znany jest od kilku dni, nie znaczy, że najlepszym pomysłem jest obstawienie zaraz po drugim półfinale. Mogą się w międzyczasie zmienić diametralnie kursy, a choćby składy drużyn publikowane są parę godzin przed meczem. Przy tak wyrównanym poziomie, ma to kolosalne znaczenie. Nawet przebieg meczu o 3. miejsce może być jakąś wskazówką.

Nie każdy siedzi w domu i ma dostęp do Internetu przez całą dobę, a są też różne przypadki losowe.

Jeszcze raz podkreślam - nie twierdzę, że pomysł nie jest ciekawy. Może jednak np. zamiast eliminowania z gry wystarczyłoby zabrać tę połowę pozostałej kasy przy braku zakładu na finał?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group