Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej Havirov
Autor Wiadomość
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2014-09-03, 20:26   Turniej Havirov

Myslimy o turnieju v Havirove, ktory jest blisko Polsce. Byl by ktos z was zainteresowany?

Termin: pierwszy albo drugi tydzien w December. Czy macie jakis turniej okolo tego data?

http://mapy.cz/s/cE4R
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-04, 00:50   

Prawdopodobnie w pierwszej połowie listopada zorganizujemy turniej, więc nie koliduje.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-04, 09:50   

Dojazd jest średni, ale jeśli byliby chętni, to mocno rozważę wyjazd :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-09-04, 13:54   

Ja wstępnie rozważam wyjazd.

Pozdrawiam

bbj
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-06, 00:53   

Od dawna Czescy gracze przestali przyjeżdżać na polskie turnieje
mimo że Polacy co roku jeżdżą do Czech
jeżeli to się nie zmieni, ja nie pojadę i innych nie zachęcam
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-06, 12:30   

. . .Czy w planie będzie oglądanie pomnika Ondika?
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2014-09-07, 19:07   

alicecooper napisał/a:
Od dawna Czescy gracze przestali przyjeżdżać na polskie turnieje
mimo że Polacy co roku jeżdżą do Czech
jeżeli to się nie zmieni, ja nie pojadę i innych nie zachęcam


Nie wiem dlaczego mial by byc brak czechow na polskich turniejach powodem k jakiemus "bojkotu"? A propos, oprocz "czeskiego" turnieju CZ-PL w Cieszynie 6 lat temu, wziales kiedys udzial w jakims innym turnieju w Czechach? :)
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-08, 00:00   

Ostatnio w tym czasie w Czechach organizowany był turniej "Spekap" w Brnie, a pomysł z Havirovem wynika z problemów frekwencyjnych po obu stronach granicy, chociaż głównie u nas.

Rzeczywiście Czesi się ostatnio nie pojawiali na naszych turach i też mam im to za złe. Natomiast dyskutowaliśmy już wiele razy przyczyny takiego stanu rzeczy, a powinniśmy się skupiać na promowaniu gomoku we wszelkiej postaci i we wszystkich lokalizacjach. Przez wizytę w Havirovie raczej nikt nie opuści naszych turniejów, zwłaszcza że już prawie ich nie ma...

Peroxid liczy, że może pojawić się np. 10 Czechów i może nawet tylu Polaków. Jeśli byłoby to realne, zaproponowałem przemyślenie rozegrania meczu rewanżowego za Cieszyn. Aktualnie to nie my bylibyśmy faworytem ;) Ale aby ta inicjatywa miała szansę spełnienia, potrzebujemy minimum 8 osób chętnych na tego typu mecz. Jeśli nie będzie zainteresowania, to pewnie co najwyżej pokusimy się o jakiś indywidualny wyjazd.

Ja cały czas się zastanawiam - dużo zależy od szczegółów (harmonogram, warunki noclegowe, opłaty, etc.), ale na pewno to rozważę. Do Havirova mam jakieś 70 km dalej niż do Krakowa, a dojazd jest jednak lepszy niż początkowo myślałem :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-08, 00:57   

. . .Od razu napiszę, że dojazd pociągiem jest banalny i tani.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-08, 10:34   

Brzmi trochę jak oksymoron, ale może coś w tym jest :)

Ja jestem optymistą i wierzę, że kolejny mecz live z Czechami jest realistyczny, szczególnie po tym, co napisał Chaosu.

Natomiast jeżeli nie podzielicie się swoimi opiniami odnośnie chęci/możliwości wzięcia udziału, to ciężko będzie prowadzić rozmowy i cokolwiek zaplanować :roll:

Czekam zatem na informację od wszystkich potencjalnie zainteresowanych, ale także od osób, które nie planują lub nie mogą się pojawić w Havirovie.

Pamiętajcie przy tym, że termin nie jest jeszcze potwierdzony i myślę, że możemy mieć wpływ na ostateczną decyzję w tym zakresie.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-08, 15:11   

. . .Może lepiej będzie jak od razu napiszę połączenia wraz z cenami. W przypadku Estonii nic to nie dało ale przynajmniej tyle mogę zrobić żeby ukrócić lamenty „że za drogo”. Nie wiem jak dokładnie dojechać do Hawierzowa ale na pewno z tym pomoże Ondik. W każdym razie z Ostrawy jest kilkanaście kilometrów i linia kolejowa, a do Ostrawy jadą pociągi relacji Warszawa - Praga. Pociągi międzynarodowe są dość drogie dlatego należy sprawić sobie bilet do Zebrzydowic. W aktualnej promocji spółki Intercity za bilet na dowolnej trasie powyżej 50km w pociągu TLK zapłacimy 29zł, a EIC 49zł. W przypadku TLK za przejazd przez granicę możemy zapłacić bezpośrednio w pociągu. W EIC nie ma takiej możliwości i nie wiem ile to kosztuje więc może się nie opłacać. Z Bogumina do Hawierzowa, z przesiadką w Ostrawie jest 20-30km więc bilet nie będzie drogi (a na dodatek czeskie koleje mają spore zniżki dla grup).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-09, 01:04   

Z Ostrawy połączenia są wręcz bardzo dobre. Jeśli będę miał możliwość, to postaram się wpaść.
 
 
ondik 
{BJ}

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 286
Skąd: Havířov
Wysłany: 2014-09-11, 18:59   

Z powodu braku czasu sie turniej w tym roku nie odbedzie. Jesli potrafie dokonczyc szkole, to na 99 % sie odbedzie w 2015 :)
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-09-12, 11:17   

W takim razie nie jadę ;)

A tak poważnie, to pomyślcie o rewanżu za Cieszyn. Trochę się podciągnęliście ostatnio, więc może w końcu wygracie jakiś mecz live :D

My na pewno możemy go zorganizować, np. w Krakowie, ale jeśli zaproponujecie jakąś ciekawą lokalizację w Czechach - przemyślimy temat!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Pruda

Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Brno
Wysłany: 2014-09-12, 15:40   

ondik napisał/a:
Z powodu braku czasu sie turniej w tym roku nie odbedzie.
jezeli nie bedzie to tez nie pojade, bardzo mi przykro Ondik :'( prosze nie martw sie... :( :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group