Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XVI Tura IRP
Autor Wiadomość
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-11-17, 12:27   

Popieram powyższe głosy.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-17, 13:59   

Na Walnym nikt nie protestował, więc i tak jest jesteście w mniejszości.
 
 
puholek 

Dołączył: 17 Maj 2004
Posty: 141
Skąd: Reda
Wysłany: 2014-11-17, 14:25   

Jak zauważyliście chętnych jest mało, wiec warto szukać kolejnych osób. Według mnie można to porównać do turniejów na żywo. Teraz w Mistrzostwach Polski zagrał jeden obcokrajowiec, do tego wygrał te zawody i otrzymał puchar za Mistrzostwo Polski. Tak czy inaczej prowadzimy wewnętrzną klasyfikację, w której zwyciężył Adif.
Podobnie ma być w irp. Nie ma co oczekiwać, że zgłosi sie wielu obcokrajowców, bo np. Czesi mają swoją własną ligę. Jeśli odzew będzie większy to w przyszłym sezonie można pomyśleć nad zmianą nazwy np. na indywidualną euroligę. My jednak zawsze możemy zachować swoją klasyfikację Polaków i na jej podstawie (w razie potrzeby) wyłaniać graczy do meczów międzynarodowych.
 
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-17, 20:49   

opowiedziałem się za rozszerzeniem formuły, może to uatrakcyjnić rozgrywki i zgromadzić rzeczywiście chętnych do gry
przynajmniej warto spróbować
wrócić do obecnych zasad zawsze będzie można
 
 
sawyer199 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 123
Skąd: Łask
Wysłany: 2014-11-17, 20:55   

ja też jestem za i podpisuje się pod tym co napisał puholek.
_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody." — Napoleon Bonaparte
 
 
 
iec 

Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 64
Skąd: svk
Wysłany: 2014-11-18, 18:13   

After this is confirmed, I suggest to publish an invitation on EL site.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-11-24, 02:50   

Analizuję wszystkie wypowiedzi, ale nie jest chyba niespodzianką, że szczególnie ważne są dla mnie wypowiedzi członków Stowarzyszenia, osób z czołówki i regularnie pojawiających się na turniejach na żywo.

Jakiś czas się zastanawiałem (też miałem pewne wątpliwości), jednak zalety i łatwość wyjścia z tego eksperymentu zadecydowały o podjęciu tej próby.

Ogłosiłem zaproszenie na stronie EL, a na stronce IRP jest również regulamin w języku angielskim.

Przed przystąpieniem / podtrzymanie woli uczestnictwa, proszę bardzo wszystkich o ponowne przejrzenie Regulaminu (mogą być drobne modyfikacja, ale głównie redakcyjne).

Zachęcam również wszystkich do zapraszania innych osób do gry i promowania rozgrywek. Im nas będzie więcej, tym lepiej :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-25, 19:42   

Cytat:
Gracze umawiają się na spotkania zgodnie z zasadą „3-days rule” obowiązującą w rozgrywkach Euroligi Gomoku (www.euroleague.cz), z zastrzeżeniem, iż data administracyjna („admin date”) przypada w ostatnią niedzielę danej rundy na godzinę ogłoszoną nie później niż 14 dni przed zakończeniem tej rundy. W przypadku braku stosownego ogłoszenia we wskazanym powyżej terminie, data administracyjna przypada na godzinę 10:00.
Od czego zależy ogłoszenie godziny admin date? W poprzednim sezonie było głosowanie. Jak to będzie wyglądać tym razem?
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-11-26, 00:27   

Admin date zaplanowane jest na 10:00. Zdanie-wytrych zostało na wypadek, gdyby znaleźli się wnioskodawcy (w sensownej ilości) zmiany tej godziny ;) A wówczas się zastanowię, co dalej.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-11-26, 05:07   

Wnioskuję o przesunięcie admin date na godziny popołudniowe.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 556
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2014-11-26, 09:25   

Popieram. Około 20:00 jest pora optymalna.
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-11-29, 05:09   

Widzę, że trochę ludzi doszło (jest nawet i próg :P ). Postawmy to na nogi i nazwijmy indywidualną euroligą (pierwszy sezon), bo IRP to już nie jest.

Angst może wziąć do komisji ieca i vessago (zapisani). Razem współpracują w komisji EL, więc mają ze sobą stały kontakt. Start był już przesuwany, więc nic się nie stanie gdy go jeszcze raz przesuniemy. Mogą zostać dogadane jakieś szczegóły ewentualnych zmian, a i dojdzie jeszcze więcej graczy, aby zagrać w indywidualnej eurolidze (a chyba o ilość w tej całej zmianie chodziło).
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-11-29, 10:27   

To nadal jest IRP - tyle, że sezon eksperymentalny. Wyniki rozgrywek nadal będą brane pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze międzynarodowe, a do tego celu te rozgrywki były powołane.

Startu przesuwać już nie planuję, o ile nie wymuszą tego jakieś nieprzewidziane okoliczności.

Tak naprawdę nie chodziło o samo zwiększenie ilości graczy (chociaż zakładałem, że wydarzy się to niejako przy okazji), ale wprowadzenie pewnego ożywienia w świecie gomoku. Podjąłem w tle pewne nieśmiałe próby zorganizowania indywidualnej EL, ale ostatecznie postanowiłem, żeby z tym chwilę poczekać. Wierzę jednak, że pozytywny oddźwięk naszych rozgrywek wesprze realizację tej idei.

Pozdrawiam

Angst

P.S.
rakdar napisał/a:
(jest nawet i próg :P )
Już chyba kiedyś pisałem na ten temat, ale dla uniknięcia wątpliwości przypomnę - jeśli masz dowody na używanie przez kogoś programu, to przedstaw je proszę, a jeśli nie, to nie rzucaj oskarżeń (nawet "anonimowych"), bo nie pomaga to w niczym rozgrywkom.
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-11-30, 01:16   

Nie jestem specjalistą od programów, analizowania itp. Jeśli jednak ktoś robi cały czas w partii ruchy identyczne jak program i jak leming dostawia za nim nawet czwórkę, która jest kompletnie niepotrzebna, to dla mnie sprawa jest oczywista.

Zapis partii:

[Event "?"]
[Site "kurnik"]
[Date "2014.03.29"]
[Round "-"]
[Black "ltdecumen"]
[White "dtcrosslet"]
[Result "1-0"]
[Time "19:16:12"]
[TimeControl "600"]
[GameType "61,15"]
[BlackElo "1595"]
[WhiteElo "1469"]

1. b14 o15 2. n2 black 3. h8 k5 4. h6 l4 5. j6 k4 6. k6 i6 7. h7 h9 8. j4 i5 9. j5 j3 10. i4 h3 11. l7 m8 12. i7 j8 13. g7 f7 14. f6 e5 15. h4 h5 16. f4 g4 17. g5 f1 18. e3 1-0

Więcej przykładów nie będę przytaczał. Dobrze pamiętam, co się działo podczas afery progowej w EL i nie zamierzam bić głową w mur.
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-12-01, 01:33   

Pary I kolejki:

1 irpfire : irpalicecooper
2 irppuholek : irpvessago
3 irpdecumen : irpinvincible
4 irpgacul : irpg3m
5 irpyurius : irpin
6 irpangst : irptestif
7 irpgelo : irpcrosslet
8 irppeaceman : irpbarbos
9 vladimirs : irprakdar
10 irpsawyer : irpmazec
11 irppurkys : irpvince
12 irpirgen : irpmask
13 irpkolecko : irpdeafbat
14 gbta + : BYE

Już widzę, że będzie ciekawie :)

Powodzenia / good luck!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group