Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie reprezentacji-podstawy
Autor Wiadomość
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-12, 05:13   

Ponieważ ciągle nie wszyscy się zgłosili (Maciek ciągle poruszasz temat reprezentacji, a wciąż nie doszedł Twój kwestionariusz) przedłużam czas przyjmowania zgłoszeń do przyszłego tygodnia. Jeśli mamy wystartować, muszę wiedzieć, ilu graczy zagra w turniejach eliminacyjnych, aby sporządzić odpowiedni system.

Oprócz wymienionego przeze mnie sposobu (podsumowanie liczby zwycięstw po rozegraniu partii każy z każdym) ciekawy pomysł podał 100per - nowe nicki, tylko do gier eliminacyjnych i po ich zakończeniu klarowny ranking Kurnikowo-reprezentacyjny. A co Wy o tym sądzicie?

Oto aktualna lista graczy, którzy zgłosili się do gry w Reprezentacji:

100per
52_debiec
_nc_
adik
alicecooper
angst
a_r_c_z_i
boreasmun
chip
dein
dragon_katowice
ece
gietki1991
hje_hje
honor_ns
idiotes
jacol91
jawmart
kakarol
kewes
kyniek23
martin1234
mattmiller
oriental_wind
soul_reaper
ustrzyki_dln
wali_mnie_to
zakon

Jeśli kogoś pominąłem proszę dać znać!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-13, 13:37   

Co do rankingu na nowych nikach jestem raczej przeciw. Fakt, że wszyscy zaczynają od 1200 i przy załozeniu, że najlepsi gracze wygrywają praktycznie wszystko a najsłabsi przegrywaja praktycznie wszystko może dojść do znacznych wypaczeń. Bo jesli najpierw bede grał z najlepszymi a potem ze słabszymi to bedę miał inny ranking niz w odwrotnej kolejności. Poza tym przy małych róznicach w środku stawki bardzo łatwo bedzie oszukiwać i zagrac jakies partie na tym nicku by sobie podnieść ranking. Trzeba by wtedy grzebac w statystykach tych kilkudziesięciu zawodników. Uważam, że najlepiej jest po prostu liczyć liczbę zwycięstw przy grze każdy z każdym.
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-13, 16:10   

A ja jestem za:)
Po pierwsze, poswstałby ranking na podstawie którego moznaby ocenić siłę graczy (a wypaczony by nie był, gdyby każdy grał na nicku tylko gry eliminacyjne)
Po drugie, widoczna byłaby w statystykach ilość wygranych meczów, co ułatwiłoby znacznie liczenie "ręcznie" i wybór zawodników do reprezentacji.
Czyli ogólnie, jeśli każdy będzie grał tymi nickami tylko w eliminacjach, znacznie moze ułatwić to ich przeprowadzenie.
 
 
 
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-13, 16:50   

yo
ja tutaj popieram boreasmun
zeby byly liczone tylko gry nie rang.. bo sily gracza po rangu it ak nie ocenisz.. a po ilosci zwycienstw to mozliwe.. i oczywiscie staty z kim wygra itd.. sadze ze to bedzie jedno z lepszych rozwiazan.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-13, 19:24   

Oczywiście, wybór graczy do reprezentacji na podstawie wygranych partii, ale czemu nie nowe nicki? Byłoby znacznie przejrzyściej, a rank w tym przypadku mógłby jakoś przedstawiać siłę graczy :D
 
 
 
giętki 

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 36
Skąd: Zamość
Wysłany: 2004-05-13, 20:06   

ja popieram pomysl z nowymi nickami, ale czy te nicki bedziemy sami tworzyc ?
_________________
_ja_nie_ jestem gietki1991 :P
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-14, 12:13   

Dołączył do nas Kiubi. Witamy :)
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-14, 13:08   

Cytat:
ja popieram pomysl z nowymi nickami, ale czy te nicki bedziemy sami tworzyc ?

Już kiedyś używaliśmy nicków reprezentacyjnych ,,nick_pl,,. Z tego wnioskuje, że jeśli chodzi o nicki do eliminacji to problemu nie ma, a nicki już są. Jak ktoś jeszcze takiego nie ma to Angst pewnie go zrobi:).
 
 
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-14, 16:17   

nicka mozna zrobic samemu to nie jest problem a co do nickow reprezentacyjnych to proponowal bym nowe ktore sami bysmy sobie zalozyli z tym ze np. madtaz by bylo mad_taz zeby byl ten sam nick tylko ze 1 kreska w nim :)
ale decyzje i tak musimy zostawic angstowi ktory i tak jak narazie sporo zrobil dla reprezentacji :)
 
 
 
giętki 

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 36
Skąd: Zamość
Wysłany: 2004-05-14, 19:34   

no mozna by bylo tak, bo ja nicka gietki1991 juz nie mam. jakby cos to moje nicki sa nestepujace : _ja_nie_, dj_600_volt, abra_dab, hugadebunga i beatbox (turniejowy) no mi tyle wam wystarczy :)
_________________
_ja_nie_ jestem gietki1991 :P
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-14, 21:48   

pomysł madtaza mi sie podoba. Nicki z końcówką pl czesc osób już ma i rozegrano na niej pewną liczbę gier, więc raczej na ranku nie mozna by się już wcale opierać.
Pozdrawiam
boreas_mun :P
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-15, 09:38   

boreasmun napisał/a:
Fakt, że wszyscy zaczynają od 1200 i przy załozeniu, że najlepsi gracze wygrywają praktycznie wszystko a najsłabsi przegrywaja praktycznie wszystko może dojść do znacznych wypaczeń. Bo jesli najpierw bede grał z najlepszymi a potem ze słabszymi to bedę miał inny ranking niz w odwrotnej kolejności.

Nikt nie może wygrać "prakrycznie wszystkiego", bo żeby ktoś wygrał, inny musi przegrać, a najlepsi też będą grali między sobą. Na pewno też rozkład przeciwników będzie losowy, wiadomo, że ktoś trafi lepiej, a ktoś gorzej, ale duża liczba gier przy małej ilości osób powinna zagwarantować, że osiągnięte rankingi będą obiektywne. Pamiętajcie też, że jeśli będziemy grać tylko między sobą (a takie jest założenie). to osiągnięcie przez kogoś 1300 pkt oznacza zepchnięcie kogoś innego na 1100. Będzie o wiele ciężej osiągnąć choćby żółty kolor niż na turniejowym ranku.
boreasmun napisał/a:
Poza tym przy małych róznicach w środku stawki bardzo łatwo bedzie oszukiwać i zagrac jakies partie na tym nicku by sobie podnieść ranking.

Zakładamy, że reprezentanci NIE BĘDĄ OSZUKIWAĆ, a jeśli zdarzą im się jakieś niegodne uczynki to najpierw dostaną ostrzeżenia, a potem podziękujemy im za wspólną grę. OSZUSTÓW NIE POTRZEBUJEMY!!! Na nickach reprezentacyjno-kwalifikacyjnych gry rankingowe z osobami spoza reprezentacji będą ZAKAZANE pod groźbą usunięcia z reprezentacji. Nie chodzi nawet o rank, wiadomo, że nie zostałby on uznany przez władze federacji, poza tym zdobyte w ten sposób punkty szybko rozeszłyby się do innych reprezentantów - skutek byłby zatem taki, że pula naszych punktów rankingowych nie liczyłaby np. 30x1200 tylko 30x1200 + 55. Głównym powodem wprowadzenia tej zasady będzie łatwość odszukania partii, sprawdzenia wyników itd.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-15, 15:47   

Oto aktualna lista graczy, którzy zgłosili się do gry w Reprezentacji:

100per
52_debiec
_browar_
_nc_
adik
alicecooper
angst
a_r_c_z_i
boreasmun
chip
dein
dragon_katowice
ece
gietki1991
hje_hje
honor_ns
idiotes
jacol91
jawmart
kakarol
kewes
kyniek23
madtaz
martin1234
mattmiller
minuta
oriental_wind
soul_reaper
termin
ustrzyki_dln
wali_mnie_to
zakon

Jeśli kogoś pominąłem proszę dać znać!

Pozdrawiam

Angst

P.S. Zostały niecałe dwa dni! Zgłaszać się proszę!!!
 
 
 
Radek 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 34
Skąd: ŻoRy
Wysłany: 2004-05-15, 19:07   

jedno pytanko moge ja sie zglosic bo ostatnio nie ktorzy sieja bunt do mnie :P
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-16, 00:12   

Do Reprezentacji może zgłosić się każdy. Ewentualne naruszanie Kodeksu może spowodować np. wykluczenie z niej...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group