Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszustwo w Gomoku - Euroliga, IRP, TT
Autor Wiadomość
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2015-01-19, 23:55   Oszustwo w Gomoku - Euroliga, IRP, TT

Drodzy Gracze,

Nie chcę już dłużej trwać w swoim dotychczasowym kłamstwie, dlatego pragnę Wam wszystkim przyznać się do tego, co robiłem, a co jest zdecydowanie niewłaściwe i naganne.

Niniejszym oświadczam, że wspomagałem się programem Renju Solver we wszystkich poważnych rozgrywkach online w Gomoku (Euroliga, IRP, TT i inne turnieje z czasem 7 minut na gracza i dłuższym). Ową "działalność" rozpocząłem meczem Light Team vs The Lords of XO w ubiegłym sezonie Euroligi, a zakończyłem meczem z Barbosem w bieżącym sezonie IRP i następującym po nim turnieju TT.

Jednocześnie przepraszam wszystkich, których kiedykolwiek w ten sposób oszukałem i uznaję wszystkie nieuczciwie zagrane przez siebie partie za nieważne. Proszę również o wybaczenie. Jestem gotów ponieść wszelkie konsekwencje związane ze swoim postępowaniem.

Na koniec chciałbym obiecać, że już nigdy więcej nie skorzystam z programu podczas rozgrywek i od tej pory będę grać uczciwie.

Przepraszam.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-19, 23:56   

Dzisiejszego wieczoru przedyskutowaliśmy sprawę w gronie członków Zarządu, najpierw bez Uśka, a później również z jego udziałem. Postawiliśmy ultimatum, które zostało przyjęte. Oficjalne przyznanie się, przeprosiny oraz obietnica poprawy to dla nas znak, aby dać drugą szansę. Dlatego póki co Usiek pozostanie w Zarządzie, aczkolwiek nasza decyzja może zostać zmieniona przez najbliższe Walne Zgromadzenie Członków PSGRiP. Jeśli chodzi o kary za grę nie fair w poszczególnych rozgrywkach, Zarząd pozostawia to osobom/gremiom zarządzającym danymi rozgrywkami.

Ufam, że dzisiejsze wyznanie Uśka jest szczere, że żałuje tego, co zrobił i że chce on naprawdę od tej pory grać uczciwe. Dlatego proszę też wszystkich o przynajmniej minimum wiary w jego deklarację, a tych, którzy chcą się wypowiedzieć w niniejszym wątku, o powściągliwość, kulturę słowa i unikanie znęcania się dla własnej satysfakcji. Kary w tym przypadku są i tak nieuniknione, natomiast nie potrzebujemy dodatkowego bałaganu oraz wyzwisk na forum.
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 09:35   

Ale przecież on wystąpił nie raz, dwa czy trzy , uprawiał gomoku poprzez próg w najbardziej prestiżowych rozgrywkach ponad rok. To nie drobny występek, ale zbrodnia; podejrzewam że wielu wytrawnych graczy po porażkach z nim doznało swego rodzaju załamania nerwowego, co w dłuższym okresie czasu mogło skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.
Mordercy na ławie oskarżonych mimo okazania skruchy oraz przeprosin z reguły i tak idą siedzieć na długie lata. Wina jest ewidentna ,musi być kara, a kara ma być dotkliwa; Ja w imieniu swoim oraz zaprzyjaźnionych graczy domagam się :
-Dożywotniego wykluczenia ze sprawowania funkcji publiczno-decyzyjnych w Psgrip.
-10 letniego zawieszenia w występach El, IRP oraz TT.
-Występowania w turniejach live tylko z pozycji obserwującego(j.w okres 10 lat).
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-20, 10:37   

Z pewnością to nie drobny występek i również spodziewam się dyskwalifikacji albo i anulowania wyników w wymienionych cyklach, lecz o tym będą decydować organizatorzy każdego z nich. Podkreślę tylko, że mój poprzedni post to nie zachęta do dyskusji nad tym, jak Zarząd powinien ukarać Uśka, lecz ogłoszenie naszej decyzji. Nie jest ona przypadkowa, oprócz przeprosin i skruchy pod uwagę wzięliśmy również pozytywne działania na rzecz PSGRiP - promowanie gry na żywo, tworzenie statystyk, aktywność w Zarządzie. Dlatego warunkowo Usiek pozostaje na stanowisku. Naszej decyzji nie zmienią opinie na forum, może to jednak uczynić Walne Zgromadzenie Członków PSGRiP.
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 12:16   

A proszę teraz spojrzeć z drugiej strony i postawić się w roli tych wszystkich graczy co stracili punkty poprzez gry z progiem/ należałoby im to jakoś zrekompensować.
Pamiętajmy również, że może wraz z nawróceniem się uśka wywiązać reakcja łańcuchowa i inni gracze zaczną się przyznawać, co wtedy z EL, IRP, TT. ?
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-20, 14:16   

Ankst napisał/a:
w najbardziej prestiżowych rozgrywkach ponad rok.

. . .Najbardziej prestiżowe rozgrywki to turnieje na żywo.
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-01-20, 14:19   

Chaosu napisał/a:
Ankst napisał/a:
w najbardziej prestiżowych rozgrywkach ponad rok.

. . .Najbardziej prestiżowe rozgrywki to turnieje na żywo.


Sprawa dotyczy rozgrywek online(o "live" chyba tym bardziej nie ma co pisać...), a w takich brał udział.

Zastanawia mnie co komisja EL i IRP uczyni z dotychczasowymi wynikami w obecnym sezonie.

Jest jeszcze kilku takich graczy, którzy kantują (bez konieczności analizy), z tym, że oni nie osiągnęli tak spektakularnych wyników jak Usiek.

P.S. Ostatnio Barbos "szaleje", z tym, że on to robi świadomie i celowo, pokazując, że wspomaganiem się progiem można osiągać najwyższe wyniki.
 
 
maestro 
Viceprezes


Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 1731
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-20, 16:27   

bbj napisał/a:
Zastanawia mnie co komisja EL i IRP uczyni z dotychczasowymi wynikami w obecnym sezonie.


Poprzedni sezon też powinien zostać poddany weryfikacji, choć nie wiem na ile jest to w ogóle wykonalne.

Cytat:
Jest jeszcze kilku takich graczy, którzy kantują (bez konieczności analizy), z tym, że oni nie osiągnęli tak spektakularnych wyników jak Usiek.


Mnie bardziej by interesowało zdemaskowanie/przyznanie się osób, które używając programów osiągnęły jeszcze lepsze wyniki bądź porównywalne, co Usiek. A podejrzeń wobec przynajmniej kilku takich osób występujących w EL (mam tu na myśli obcokrajowców) nie brakuje, i to od dawna. W tym przypadku "reakcja łańcuchowa" byłaby najbardziej pozytywnym z możliwych scenariuszy, doprowadzając do przeczyszczenia rozgrywek z nieuczciwych graczy. Niestety, nie liczę zbytnio na ich własne inicjatywy.
 
 
crosslet 

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 496
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-01-20, 17:26   

Chyba nigdy nie zrozumiem myślenia i podejścia osoby oszukującej :(
_________________
video meliora proboque, deteriora sequor
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 18:49   

Co do jednego zioma jestem pewien, że stosowal program do gier w EL ,po resztą kolega uśka z drużyny występujący min. pod postacią : Decumen.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4365
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-20, 19:15   

Jak na ważną wiadomość (jaką niewątpliwie jest przyznanie się uśka do gry programem), robicie z wątku off-topic. Zastanawianie się, kto jeszcze się przyzna i/lub gra programem nic nie wnosi.

Cieszę się, że usiek w końcu się przyznał. Etap świadomego okłamywania graczy, (niektórych w "żywe oczy") oraz wątpliwości co do jego umiejętności został zakończony. Miejmy nadzieję, że jednego oszusta mniej.
 
 
Ankst
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-21, 11:39   

Dlaczego Angst nic nie wypowiada się w owej sprawie? Wszyscy czekamy na post .
 
 
bbj 


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 558
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-01-21, 15:06   

crosslet napisał/a:
Chyba nigdy nie zrozumiem myślenia i podejścia osoby oszukującej :(


Jaka i czy w ogóle jest przyjemność z wygrywania gier w taki sposób, tym bardziej, że się nie gra za kasę? :rotfl:

Ankst napisał/a:
Dlaczego Angst nic nie wypowiada się w owej sprawie? Wszyscy czekamy na post .

Podbijam, czekamy.

Cytat:
amiga_500: Ciekawe kto teraz tt przeliczy :) za cały rok

Cytat:
angst: jeśli będzie to potrzebne, to się policzy


Co znaczy: "jeśli będzie to potrzebne"?
 
 
sawyer199 

Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 123
Skąd: Łask
Wysłany: 2015-01-21, 20:00   

bbj napisał/a:
Co znaczy: "jeśli będzie to potrzebne"
. nikt nie powiedzial, ze Usiek dalej nie moze liczyc, jesli bedzie chciał, prawda?
_________________
"W polityce głupota nie stanowi przeszkody." — Napoleon Bonaparte
 
 
 
rakdar 


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-01-22, 04:36   

maestro napisał/a:
Dzisiejszego wieczoru przedyskutowaliśmy sprawę w gronie członków Zarządu, najpierw bez Uśka, a później również z jego udziałem. Postawiliśmy ultimatum, które zostało przyjęte.

Maestro, możesz rozwinąć ten wątek, aby nie było różnych interpretacji?
_________________
Niektórym nie przeszkadza gdy są opluwani. Widocznie lubią deszczową pogodę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group