Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblioteki wybranych otwarć w Gomoku
Autor Wiadomość
jas1992 

Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2015-05-18, 16:37   Biblioteki wybranych otwarć w Gomoku

Hej!

Chciałem dzisiaj podzielić się z wami większością z dotychczas przeprowadzonych przeze mnie analiz w grze Gomoku:). Zostały one zebrane w 24 osobnych plikach. Oczywiście powstawały na przestrzeni kilku tysięcy godzin (jak nie więcej) spędzanych wraz z innymi graczami na kurniku :) ) Szczególne podziękowania dla Arcziego, Zukola, Henry'ego, Alice'a, Sypka i Uśka (a także wielu innych graczy, których nie sposób wymienić) - za cenne uwagi, przełomowe odkrycia oraz czas, który poświęcili na wspólne rozwiązywanie niektórych problemów w grze.

Bibliotek nie należy traktować jako kompletne, całościowe materiały - są one raczej punktem wyjścia do bardziej dogłębnych analiz. Przegląd niektórych otwarć stanowi najczęściej nakreślenie ich sylwetki, charakterystyki, czegoś co można nazwać ,,kręgosłupem" openingu. Oczywistym jest również, że nie wszystkie ruchy zamieszczone w libach stanowią jakiś pewnik - całkiem możliwe, że sporo z możliwych opcji zostało pominiętych. Niemniej jednak mam nadzieję, że biblioteki te pozwolą rozwijać się graczom na różnorodnych poziomach (zarówno 1200, jak i 2100+).

Z tego co mi wiadomo, pliki zostaną wrzucone również na strony www.gomoku.pl (przez Alice'a) oraz www.gomokuworld.com (przez Uśka), do których odwiedzania gorąco zachęcam :)

Kończąc wiadomość, życzę wszystkim graczom miłej zabawy podczas poszerzania wiedzy o Gomoku :)

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Wojtasiński (jas) ;)

LIBY.zip
Pobierz Plik ściągnięto 718 raz(y) 298,21 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group