Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maestro
2014-07-10, 17:36
Euroliga II
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-22, 14:34   Euroliga II

Witam.

Na renju.hu coś tam Auticko pisze, drużyn pełno, z czego połowa nieaktualnych, a tak poza tym to nikt nic nie wie..

Kiedy eliminacje? W ogóle co i jak?

Mógłby ktoś streścić o co chodzi, jakie są zasady, itd?

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2005-10-22, 16:17   

Heh, drużyna coolteam została mi przekazana, pisałem na meila hex777, ale nie dostałem odpowiedzi. Dziwne, prosiłem też o haslo, ale równiez nie dostałem odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-22, 16:28   

Organizacja Euroligi II jest marna, bardzo marna.. Nikt nic nie wie, jeden wielki chaos..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-24, 00:07   

Od razu tam nikt nic nie wie :roll:

Proszę czytać zatem:

Najprawdopodobniej Euroliga wystartuje na początku listopada. Tym razem drużyny zagrają w podziale na dwie grupy (ligi). O przynależności do każdej z nich zadecyduje turniej kwalifikacyjny, który odbędzie się w najbliższą sobotę (29 października) o godzinie 18:00 czasu Kurnikowego. Aby wziąć w nim udział, drużyna musi być zgłoszona najpóźniej w piątek 28 października (można przystapić do tej edycji także troszkę później, ale wówczas automatycznie w II lidze).

W turnieju kwalifikacyjnym (prywatny turniej na Kurniku, 11 rund, swap, 15x15, 7 minut na zawodnika, zakaz cofania) mogą wystartować zawodnicy zgłoszeni do Euroligi do piątku 28 października, ale nie więcej niż 4 graczy z każdej ekipy. Wszyscy punktują dla swojej drużyny, zgodnie z punktacją, którą opracował, w celu wyeliminowania problemu "bratobójczych" pojedynków, Marko Pellikka.

Punkty naliczane będą wg następującej formuły:

E=T*11/N, gdzie:

E - ilość punktów zdobytych przez danego zawodnika w turnieju kwalifikacyjnym
T - liczba punktów zdobytych w grach zawodnikami spoza własnej drużyny
11 - liczba rund
N - liczba partii rozegranych przeciwko zawodnikom spoza własnej drużyny

Przykłady:

1. Zdobyte w turnieju punkty - 8 (8 zwycięstw, żadnej gry z zawodnikiem z własnej drużyny):

T=8
N=11
E=8*11/11=8

2. Zdobyte w turnieju punkty - 7,5 (7 zwycięstw i remis z zawodnikiem z własnej drużyny)

T=7,5-0,5=7
N=10 (tyle było gier z zawodnikami spoza własnej drużyny)
E=7*11/10=7,7

3. Zdobyte w turnieju punkty - 7 (6 zwycięstw i 2 remisy z zawodnikami z własnej drużyny)

T=8,5-1=7,5
N=9
E=6*11/9=7,33

4. Zdobyte w turnieju punkty - 8,5 (7 zwycięstw i 3 remisy z zawodnikami z własnej drużyny)

T=8,5-1,5=7
N=8
E=7*11/8=9,625

Tak właśnie będzie liczona punktacja dla jednego gracza. Potem zsumuje się E zawodników z danej ekipy i powstanie punktacja drużynowa, która zadecyduje o rozstawieniu w danej grupie.

WAŻNA RZECZ - kiedy spotykamy się z zawodnikiem z własnej ekipy - szybko remisujemy :!:

Podejrzewam, że konkretne przepisy dla samej Euroligi podane zostaną wkrótce, a wówczas, w miarę możliwości, również je tutaj umieszczę :)

Na pewno będziemy grać tradycyjnie 4x4, a nowi zawodnicy będą mogli dołączyć do ekipy przed każdymi trzema rundami (przed trzecią, szóstą i dziewiątą), ale najpóźniej na godzine przed rozpoczęciem meczu w danej rundzie. Każdy gracz może zmienić drużynę raz na całą edycję. Kapitan może zwolnić gracza w każdej chwili.

Mam nadzieję, że ta edycja będzie równie ciekawa jak poprzednia. Życzę wszystkim powodzenia i samych dobrych gier :D

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-28, 01:15   

UWAGA!! Drużyna Dark Team poszukuje gracza, który mógłby nas wzmocnić w rozpoczynających się w sobotę rozgrywkach Euroligi!

Od idealnego kandydata oczekujemy:

- wysokiej kultury osobistej, zarówno w Kurniku, jak i poza nim
- umiejętności pracy w zespole
- komunikatywności na średnim poziomie (w języku polskim lub angielskim)
- dyspozycyjności
- minimum rocznego doświadczenia w grze w gomoku
- chęci zwyciężania, ale nie ponad wszystko

Ponadto szanse na przyjęcie do drużyny wzrosną, gdy kandydat:

- gra na poziomie minimum 1900 (mile widziane kilka nicków 2100+)
- zna podstawowe rozpoczęcia (mile widziana głęboka znajomość najpopularniejszych debiutów - środkowych, rozrzuconych, rogowych oraz perfekcyjne opanowanie sw)
- potrafi przewidywać rozwój sytuacji na planszy (mile widziana umiejętność tworzenia skomplikowanych vcf, bronienia z użyciem edge effect oraz overline, heurystyka konika nieodzowna)
- ma dużo wolnego czasu (mile widziane gomoku jako życiowa passa - czerpanie przyjemności z analizowania partii przeciwników, wymyślanie nowych, zaskakujących rozpoczęć, gotowość do gry o każdej porze dnia i nocy)
- radzi sobie dobrze ze stresem (mile widziana umiejętność wygrywania decydujących, a najlepiej wszystkich partii, szybkość gry wzrastająca wprost proporcjonalnie do upływającego czasu, bez straty dla jakości gry, bezwzględne wykorzystywanie błędów przeciwnika, jak i jego dobrych posunięć)
- potrafi pogodzić się z byciem rezerwowym (mile widziane nieustanne dążenie do perfekcji, umiejętność zastąpienia kluczowych graczy, wręcz przebicia ich osiągnięć)

Jeśli uważasz, że spełniasz powyższe oczekiwania, zgłoś się jeszcze dziś mailem (piotrek401@o2.pl) lub poprzez gg (4871355). Z wybranymi kandydatami przeprowadzimy rozmowy kwalifikacyjne w dniu dzisiejszym między 21:00 a 23:30.

A oto, co oferujemy kandydatom do gry w Dark Team:

- możliwość gry przeciw europejskiej czołówce gomoku w drużynie medalistów poprzednich rozgrywek
- obcowanie z osobami sympatycznymi i bardzo miłymi, dla których dobro drużyny jest najważniejsze
- możliwość osobistego rozwoju i poszerzania horyzontów
- okazję do podniesienia poziomu gry
- możliwość gry w jednej drużynie z najmilszą zawodniczką, jaka przystąpiła do tej edycji Euroligi
- szansę na przeżycie przygody życia!

Nie zwlekaj - wolne miejsce czeka na Ciebie!

Pozdrawiam

Kapitan Dark Team

dt_angst

P.S. Pewnie nikt się nie zgłosi, ale uznałem, że warto spróbować :D
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-10-28, 13:00   

Pewnie wielu punktów z wyżej wymienionych nie spełniam lub spełniam w jakimś tam stopniu, ale są też takie, które spełniam w całości, więc zgłaszam swoją kandydaturę ;-)
Oczywiście wiem, że mam niewielkie szanse na przyjęcie, bo wielu lepszych graczy już zapewne wysłało zgłoszenia, więc zgłaszam także swoją gotowość do gry w innych drużynach, które będą zainteresowane moją osobą, a ja będę zainteresowany grą z ich członkami w jednym teamie.
_________________
BYKOM STOP!
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-28, 14:16   

Tamtego posta pisałem w nocy, więc trzeba brać na to poprawkę ;)

Wciąż czekam na zgłoszenia, ale na razie jesteś wysoko na liście DT :D

Pozdrawiam

Angst

P.S. Martin, czy możesz dziś porozmawiać ze mną na gg około 22-22.30? Odpisz już może poprzez prv.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-10-28, 19:18   

Turniej kwalifikacyjny Euroligi już jutro o godzinie 18.00 - jestem ciekaw jak Auticko poradzi sobie z zapisywaniem graczy.. W końcu musi sprawdzać czy ktoś jest na liście czy nie.. A jak któryś wpadnie w ostatnich sekundach? Zanim cały proceder sprawdzania minie, już będzie po ptokach..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-29, 03:02   

Nie wiem, jak Auticko sobie poradzi, bo sam nawet nigdy nie zakładałem turnieju i ciężko mi to ocenić :roll:

Wiem za to, że jak wszystko odbędzie się zgdonie z przewidywaniami, to dzisiejszy dzień przejdzie do historii Kurnika :D

Nie wiem, ile osób ostatecznie się pojawi, ale zanosi się, że będzie ich około 100.

Może garść statystyk (pewnie obarczonych jakimiś błędami):

Do bieżącej edycji EL zgłosiło się 162 graczy w 30 ekipach. 24 to drużyny narodowe, a 6 mieszane. Mamy przedstawicieli 13 krajów (obywatela Tuvalu policzyłem jako Czecha). Najwięcej jest oczywiście Polaków - 49. Potem kolejno:
- Węgry - 31 graczy
- Rosja i Czechy - po 23 reprezentantów
- Szwecja i Finlandia - 8
- Rumunia i Słowenia - 5
- Słowacja - 4
- Estonia - 2
- Azerbejdżan, Kazachstan i Wietnam - po 1.

Jeśli wystartuje dziś każda drużyna w pełnym składzie, to w turnieju zagra 120 zawodników :wow: Takiego prywatnego turnieju na pewno jeszcze nie było i długo raczej nie będzie. Ponadto zagra praktycznie cała europejska czołówka, z nielicznymi wyjątkami. Tak naprawdę zabraknie Estończyków (nie wiem, czemu nie przystępują do EL) i Ondika :?

Turniej 11-rundowy na 7 minut, to pewnie jednocześnie najdłuższy turniej (licząc nawet oficjalne) w historii. Nie uda się jedynie pobić rekordu w ilości uczestników - kiedyś bywało ich grubo ponad 200.

Z poprzedniej edycji zabraknie m.in drużyny 4fun, która zajęła wówczas drugie miejsce, a także Mercenaries (5) i Estonii (7). Tytułu broni The Team, a powstrzymać mogą go tylko Pink Elephants, gdzie zgromadziła się cała krajowa czołówka. Reszta druzyn powalczy pewnie o 3. miejsce, kto konkretnie je zajmie, ciężko wskazać.

Także w Dark Team nastąpiła zmiana - Teufelchen (dzięki za tamtą edycję Piotr :) ) został zastąpiony przez Martina - witamy w drużynie :) Nasze szanse to spora niewiadoma - trzon drużyny stanowią zapracowani goście, którzy grają sporadycznie (Angst, Dragon) albo praktycznie wcale (Zakon). Do tego dochodzi mało grający ostatnio Devotion, niesamowita Wonder i nowy zawodnik - Martin :) Co z tego wyniknie - zobaczymy :)

Zapraszam wszystkich na dzisiejszy turniej - jeśli nie pojawią się nieoczekiwane przeszkody, powinna być super zabawa, dobre gry i ciekawe rozstrzygnięcia, czego wszystkim i sobie życzę :)

Pozdrawiam

dt_angst
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2005-10-29, 12:06   

Nie wspomniałeś, że team Kraków występuje dokładnie w tym samym składzie co w poprzedniej edycji. Nie wiem czy to jedyny taki zespól, ale na pewno jeden z bardzo nielicznych.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-29, 12:37   

lonewolf napisał/a:
Nie wspomniałeś, że team Kraków występuje dokładnie w tym samym składzie co w poprzedniej edycji. Nie wiem czy to jedyny taki zespól, ale na pewno jeden z bardzo nielicznych.


Nie wspomniałem. Nie jest to w zasadzie do końca prawda, gdyż Wasz skład cały czas ewoluował. My przystępujemy w tym samym składzie w podobnym stopniu jak Wy :D

Patrzę teraz na forum.renju.hu i chyba moje nocne wyliczenia, co do ilości drużyn i graczy były prawidłowe :)

Nikt nie spróbuje wytypować, co się dziś zdarzy? Ja ciągle nie mogę uwierzyć, że taki turniej dojdzie do skutku i w nim zagram :) Patrzę z szacunkiem na składy niektórych ekip, jeśli nie będzie kłopotów z frekwencją, to zdobycie 6 punktów może być dość trudne. Na forum można wyczytać, że kapitanowie przed turniejem mogą zmienić w głosowaniu wstpne założenia - liczyłyby się wówczas trzy najlepsze wyniki dla każdej drużyny.

Moje szybkie typy:

1. Pink Elephants
2. The Team
3. DARK TEAM ;) (choć prawdopodobnie bez Devotion i Zakona zagramy :( )

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
yossarian 

Dołączył: 23 Sty 2005
Posty: 95
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2005-10-29, 14:06   

Moje typy:
1. Pink Elephants
2. cRUSaders
3. The Team
oraz:
4. Company
_________________
wzgw
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2005-10-29, 14:28   

1. Pink Elephants
2. Woodenheads
3. Crusaders
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-30, 01:19   

No, jak wszyscy widzieli, turniej się nie udał :( Zapowiadało się wspaniale, ale niestety Kurnik nie przewiduje sprawnego rozwiązania dla tak dużych turniejów prywatnych :roll:

Dziękuję wszystkim, którzy na moją prośbę bez większych oporów przenieśli się do pokoju Naswity. Ales poprosił mnie o pomoc, więc pisałem na priv do kogo mogłem :)

Zobaczymy, jaką decyzję podejmą kapitanowie drużyn. My wspólnie wybraliśmy drugą opcję - chcemy grać w zaistniałej sytuacji tak, jak w minionej edycji, a zacząć rozgrywki jak najszybciej. Zapowiada się naprawdę ciekawa rywalizacja. Jest kilka bardzo silnych drużyn, wiele dobrych i parę nieobliczalnych. Może być naprawdę interesująco :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-10-31, 00:48   

Zgodnie z ogłoszeniem na renju.hu Euroliga wystartuje jutro, na takich samych zasadach jak ostatnio.

Powołano specjalną Komisję ds. fair play i organizacyjnych. W jej skład wchodzą:

1. Kungen
2. Pellikka
3. Hexlearner
4. Virag
5. Angst
6. Peaceman
7. Nerf
8. Spartak
9. Autickocz

Wkrótce ma się pojawić nowa strona Euroligi z opisanymi zasadami, ogłoszono także konkurs na logo EL.

Jeszcze raz zyczę wszystkim drużynom powodzenia :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group