Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czechy - Polska 29.12.2019 18:30
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-23, 20:52   Czechy - Polska 29.12.2019 18:30

W najbliższą niedzielę (29.12) o 18:30 na playfive.net odbędzie się mecz Gomoku Czechy - Polska. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach (A vs A, B vs B) po 4 graczy.

Szczegóły pewnie wkrótce.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-12-25, 08:54   

W zasadzie podstawowe informacje przekazał już Zukole.

Co do zasady gramy na zasadzie "2xEL", czyli mecz składał się będzie z dwóch równolegle rozgrywanych spotkań 4 vs 4, których wyniki zostaną zsumowane i stanowić będą rezultat końcowy.

Umówiliśmy się, że grupy powinny być w miarę możliwości zbliżone siłą gry, czyli z założenia nie wskazujemy do A (lub B) najlepszych graczy. W każdym meczu A i B mogą być dokonane po 2 zmiany, czyli oprócz 4 podstawowych zawodników drużyny mogą mieć dwóch rezerwowych (a zatem dany kraj 4 zmienników ogółem).

Uzgodniliśmy również, że nie będziemy publikować składów do czasu meczu.

Aktualnie, uwzględniając fakt, że część osób zgłosiła się jednocześnie deklarując chęć ustąpienia innym (w domyśle silniejszym) graczom, nadal istnieje możliwość dołączenia do naszej drużyny. Zapraszam chętnych do kontaktu!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-30, 19:41   

Wczoraj pokonaliśmy Czechów 33:31. Poniżej wyniki poszczególnych pojedynków.

Polska 33 - 31 Czechy
(Polska A 12 - 20 Czechy A)
(Polska B 21 - 11 Czechy B)

1. runda Polska 8,5 - 7,5 Czechy

pl_gacul - czbano 1:1
pl_kremufka - czbone 1:1
pl_puholek - czgregi 0,5:1,5
pl_zukole - czkedlub 0:2

2,5:5,5

pl_adif - czcerok 1,5:0,5
pl_angst - czdeafbat 2:0
pl_protiz - czondik 1,5:0,5
pl_usiek - czperoxid 1:1

6:2

2. runda Polska 16 - 16 Czechy

pl_gacul - czbone 2:0
pl_kremufka - czgregi 0:2
pl_puholek - czkedlub 0:2
pl_zukole - czbano 1:1

3:5 (5,5:10,5)

pl_adif - czdeafbat 0,5:1,5
pl_angst - czondik 1:1
pl_protiz - czperoxid 2:0
pl_usiek - czcerok 1:1

4,5:3,5 (10,5:5,5)

3. runda Polska 23,5 - 24,5 Czechy

czmartez za czondik

pl_gacul - czgregi 0:2
pl_kremufka - czkedlub 0:2
pl_puholek - czbano 0:2
pl_zukole - czbone 2:0

2:6 (7,5:16,5)

pl_adif - czmartez 2:0
pl_angst - czperoxid 0,5:1,5
pl_protiz - czcerok 2:0
pl_usiek - czdeafbat 1:1

5,5:2,5 (16:8)

4. runda Polska 33 - 31 Czechy

czdenzel za czbone

pl_gacul - czkedlub 1:1
pl_kremufka - czbano 1:1
pl_puholek - czdenzel 2:0
pl_zukole - czgregi 0,5:1,5

4,5-3,5 (12:20)

pl_adif - czperoxid 2:0
pl_angst - czcerok 0,5:1,5
pl_protiz - czdeafbat 1,5:0,5
pl_usiek - czmartez 1:1

5:3 (21:11)

Polska A:

pl_gacul 4/8
pl_zukole 3,5/8
pl_puholek 2,5/8
pl_kremufka 2/8

Polska B:

pl_protiz 7/8
pl_adif 6/8
pl_angst 4/8
pl_usiek 4/8

Czechy A:

czgregi 7/8
czkedlub 7/8
czbano 5/8
czbone 1/6
czdenzel 0/2

Czechy B:

czcerok 3/8
czdeafbat 3/8
czperoxid 2,5/8
czondik 1,5/4
czmartez 1/4
 
 
AdiF 

Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 31
Skąd: KwidzyN
Wysłany: 2019-12-30, 21:34   

Wszystko fajnie, pięknie, ale uważam, że gry, które nie zostały zakończone w sposób normalny nie powinny być liczone do wyniku. A niestety w danym momencie meczu miały duży wpływ na aktualny wynik rywalizacji.
Nie rozumiem dlaczego w niektórych przypadkach widnieje wynik 1-0 lub 0-1 a gracz danej gry nie wygrał, takie partie powinny być ewentualnie nierozstrzygnięte..
_________________
"Ponad wszystko nie ustalaj ograniczających reguł."
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2019-12-30, 22:14   

Michał opublikował powyżej wyniki, a ja chciałbym dodać parę słów podsumowania meczowego, z perspektywy kapitana drużyny :)

Przyznam, że poza wspomnianą przez Adifka kwestią, która na pewno wymaga odrębnej dyskusji, a wynika z błędów, które nadal przytrafiają się na Piskvorkach, widzę w zasadzie same pozytywy wczorajszego meczu :)

Po pierwsze, po kilku latach udało się rozegrać ponownie spotkanie międzynarodowe. Prawdę powiedziawszy nie wiem, jak to wytłumaczyć, że przerwa była tak długa. Być może po pewnym nasyceniu tego typu grami nie były one już tak atrakcyjne, a może po prostu nie było komu nawzajem się zmotywować, aby zorganizować takie mecze. No ale najważniejsze, że dzięki wspólnym staraniom z Bano, który tym razem przewodził czeskiej ekipie, spotkanie doszło do skutku.

Po drugie, jestem bardzo zadowolony, że udało się zebrać całkiem solidny skład. Miałem w pewnym momencie świadomość, że nie będzie kilku graczy, ale celowo nie zacząłem szukać kolejnego terminu, bo nie dawało to w ogóle gwarancji, iż inny będzie dogodniejszy, a jednocześnie nie chciałem ryzykować opóźnień, które w konsekwencji mogły doprowadzić do zarzucenia tego pomysłu.

Kolejna kwestia to wygranie meczu w relatywnie dramatycznych okolicznościach. Choć wynik nie był dla mnie najważniejszy, to wiadomo, że zależało nam na wygranej. Czesi wytoczyli ciężkie działa i zebrali naprawdę zacną ekipę, więc wiedziałem, iż może być to zacięte spotkanie, a o końcowym wyniku decydować będą detale, a każdy punkt będzie miał znaczenie. Praktyka dosłownie to potwierdziła. Przez cały mecz każda ze stron miała minimalną przewagę, a wynik oscylował wokół remisu. W ostatniej rundzie udało się z nawiązką nadrobić jednopunktową stratę i mogliśmy cieszyć się z niewątpliwego sukcesu, jakim zawsze jest pokonanie naszych południowych sąsiadów! :)

Ostatnia rzecz, którą chciałbym podkreślić, to dyscyplina, którą zaimponowali mi nasi gracze, zarówno z podstawowego składu, jak i rezerwowi. Wszyscy zjawili się punktualnie, nie było najmniejszych problemów organizacyjnych i co najważniejsze ryzyka walkowerów. Miałem pewien dylemat przed ostatnią kolejką, kiedy musiałem zdecydować, czy dokonać zmian. I tu również chciałem podziękować za otwarte i rzeczowe podejście naszych zmienników - Rakdara i Sawyera, dzięki któremu miałem swobodę podjęcia decyzji (jak się okazało słusznej). Nie ułatwiało mi przy tym życia, iż kilka osób prosiło o zmianę, rozczarowanych swoją grą, formą, czy serwerem, ale jakoś udało się każdego przekonać do pozostania na placu boju :)

W kontekście formy sportowej trudno mi ocenić poszczególne gry, bo nie miałem czasu ich przeanalizować, ale szczególny szacunek i gratulacje dla Protiza (z którego Polska powinna mieć pociechę na co najmniej paręnaście lat :) ) i Adifka, który stracił jeden punkt właśnie przez kłopoty z serwerem. Nie wszyscy mieli wczoraj dobry dzień, ale każdy dołożył brakującą cegiełkę do końcowego triumfu, a w ostatniej rundzie punktowali też gracze, którym słabiej szło w pierwszych kolejkach. Podsumowując - brawo Panowie! :)

Liczę, że nie był to jednorazowe wydarzenie, ale że wrócimy do międzynarodowych spotkań na dobre. W najbliższym czasie planuję również uruchomienie kolejnego sezonu IRP. Zatem jest jakieś światełko w tunelu i pozytywny akcent przed rozpoczęciem 2020 roku! :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Ze statystyk na Piskvorkach wynika, że Protiz wygrał pierwszą partię z Deafbatem. Ze względu na kwestie techniczne obaj zawodnicy zgodzili się na podział punktów w tej grze, co zostało zaakceptowane przez kapitanów drużyn i w konsekwencji zapisaliśmy w wynikach właśnie remis.
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-31, 14:35   

AdiF napisał/a:
Wszystko fajnie, pięknie, ale uważam, że gry, które nie zostały zakończone w sposób normalny nie powinny być liczone do wyniku. A niestety w danym momencie meczu miały duży wpływ na aktualny wynik rywalizacji.
Nie rozumiem dlaczego w niektórych przypadkach widnieje wynik 1-0 lub 0-1 a gracz danej gry nie wygrał, takie partie powinny być ewentualnie nierozstrzygnięte..

Z perspektywy widza przegrałeś, bo skończył Ci się czas. Nie wywaliło Cię, nie zanotowałeś ucieczki, ot licznik się wyzerował.

Na bugsvorkach różna cuda się działy, ale może coś nie zadziałało po Twojej stronie. Zdarza się. Nie wierzę, że pierwszy raz spotkałeś się z czymś takim :wink:

Jedna partia w tak wyrównanym meczu może zadecydować o wyniku. Na szczęście wraz z pozostałymi punktowałeś na tyle dobrze, że zwyciężyliśmy :)

Co do zapisów wyniku. Gra została zakończona, więc w systemie masz porażkę. W zapisie EL miałbyś 0-1, bo rozpoczęliście grę i... w końcu została zakończona.

Rozumiem rozgoryczenie, bo miałeś dużo lepszą pozycję (nie ma wina w lewym dolnym) i takie porażki zwyczajnie bolą. Nie rozumiem jednak pomysłu, aby gry były nierozstrzygnięte, gdy tylko jeden z graczy miał problemy techniczne (gdyby obu Was wywaliło, raczej wszyscy byliby za powtórzeniem gry).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group