Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Euroliga 2017/2018
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-12-14, 08:44   

sandra113 napisał/a:
Valkon vs Alicecooper: 17-23, 10-14.
Nirvana vs Alicecooper: 4-8, 8-9.
Furla vs Alicecooper: 7-15.
A pozostałe gry, tj. furla i loller (x2)?
 
 
sandra113 

Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 287
Skąd: Australia
Wysłany: 2017-12-14, 17:49   

zukole napisał/a:
A pozostałe gry, tj. furla i loller (x2)?

Alicecooper provided an analysis for only these five games, but I have now analysed the game in which he beat Loller (Edvard Rizvanov). Link to that game: http://www.piskvorky.net/...erpl&value=9414

I set the level to "4 dan," which is exactly what Alicecooper did in his analysis, and obtained the following results:

4+ 5- 6- 7- 8+ 9- 10+ 11+ 12- 13+ 14+ 15+ 16- 17+ 18- 19+ 20- 21+ 22+ 23+ 24+ 25- 26- 27- 28- 29+ 30+ 31+ 32+ 33+ 34- 35+ (3x3)

(Loller played white.)

Thus, Loller has 8 coincidences with Yixin, and Alicecooper has 11. Again it is Alicecooper who made more moves coinciding with Yixin.

The other game between Alicecooper and Loller was won by Loller, but that game was already unimportant, because it had already been decided which team won the match - it was the 8th game of Alicecooper in the match, and the total score of the match is 19.5-12.5. Alicecooper may have even deliberately lost that game to make his overall result less suspicious, since before that game he had earned 6.5 points out of 7 against players who are 100-200 Elo points above him on the world ranking list. So this game is not worth analysing.

Concerning the missing game between Furla and Alicecooper, it contains about 180 moves and ended as a draw, so I am unsure whether it is worth to analyse it.

To summarise, we have the following statistics of coincidences with Yixin at "4 dan":

Valkon vs Alicecooper: 17-23, 10-14.
Nirvana vs Alicecooper: 4-8, 8-9.
Furla vs Alicecooper: 7-15, plus a non-analysed game that contains about 180 moves and ended as a draw.
Loller vs Alicecooper: 8-11, plus a non-analysed game that was unimportant and won by Loller.

In each of the six games won by Alicecooper, he made more moves coinciding with Yixin than his opponent did. The overall score of coincidences over these six games is 54-80, so Alicecooper made moves coinciding with Yixin 1.48 times more often than his opponents did.
 
 
sandra113 

Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 287
Skąd: Australia
Wysłany: 2017-12-14, 20:05   

Meanwhile, Dmitry Epifanov and Valery Kondratyev made concluding remarks about this game between Alicecooper and Denis Osipov: http://www.piskvorky.net/...erpl&value=9407

I quote these remarks:


(Click on the image to see it properly.)
(Link to the posts: https://vk.com/topic-19499145_36028034?post=39331 )

My translation is below. Note that Dmitry accidentally called Alicecooper's opponent Valery instead of Denis, and Valery then corrected Dmitry. Don't be confused by this.

- begin of the translation -

Dmitry Epifanov today at 9:45 am

Gasan, M6 is a normal move. N7 is understandable only if the player sees a surewin. K11 is a very strong move, but, in order to play this move, the player must (1) know that he has a win if his opponent blocks the three in the same way as Valery actually blocked this three in that game and (2) have a good plan for the case where the opponent blocks the three in the middle. Both things are non-obvious, and it is hard to find such a move as K11 if the time control is 10 min, because you would look for easier ways to play, and playing K11 requires a lot of calculations and ideas.

Valery Kondratyev today at 10:08 am

Dmitry, it is Denis' game :)

Gasan, everything is already explained in detail above. There are no non-human moves in that game :) Any move that a program can make can be made by a human player as well. But there are suspicious moves or sequences of moves. The moves K11 and M6 are exactly such moves and coincide (under certain conditions) with Yixin's moves, let alone that other moves coincide as well. I would believe that the game has been played fair if it was not Alicecooper, but, say, Bano or Attila, who are strong attackers, but as it is I do not believe...

- end of the translation -

To me, such signs seem very interesting and worthy of considerable weight, especially if confirmed by experts such as a former Russian renju champion. Just look at the diagram posted by me in the last but one post of mine above and think what can be on the player's mind if he plays K11.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-12-14, 22:36   

14 drużyn wyraziło chęć uczestnictwa w nadchodzącym sezonie. Polskę reprezentują Demons and Wizards oraz Dark Team. W międzynarodowej drużynie INNERSTRENGTH będzie grał usiek.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-14, 23:13   

No niesłychane, dostarczyłem analiz tylko do 5 gier !
a ja myślałem, że to ten kto oskarża powinien dać jakiekolwiek dowody, jakiekolwiek analizy

Tak to ja mogę powiedzieć ze sanrdra jest prostytutką, i niech udowadnia że nie jest :)
a to oskarżyciel w takim wypadku powinien np. pokazać: o tu jest strona internetowa z cennikiem

zrobiłem analizy ja, bo wiem że gry czyste, a wy przez pół roku byliście zdolni tylko do insynuacji a nie do żadnej roboty
no chyba że robiliście i nic wam nie wyszło, tak jak ta twórczość pekinga - tylko wstyd dla niego
tyle tłumaczysz z rosyjskiego forum, tylko jakoś same złe opinie, to może zacytuję jakąś normalną:
https://vk.com/topic-19499145_36028034?post=39299
Cytat:
Mikhail Kozhin : Peking mnie poraził. Stawia darmowe (sw) i myśli tak: "Jeśli przeciwnik popełni błąd, dorwę punkt za nic, Jeśli nie popełni błędu, wysmażę skargę oskarżając go o oszustwo”. Pięknie, bardzo sportowe podejście! :)

1) wiem ze nie umiesz grać (bo z tobą grałem)
2) wiem ze nie masz pojęcia o różnicach w grze na żywo i w Internecie
3) teraz wiem że nie masz pojęcia co to vct

drogie dziecko, vct = Victory by Continuous Threats
nie Three (trójki) tylko Threats(zagrożenia)
w twojej próbie analizy pojawia się 3x3 i co z tego?

od vct jest już wygrana, niezależnie jak się blokuje, ale program pokazuje przecież jeden ruch w analizie, więc może się tak zdarzyć że w vct ruchów yixina jest 10:0 albo 10:10 albo 10:5 (najczęściej chyba koło połowy)
tym bardziej ze nierzadko przegrywający może jeszcze robić 4 na bokach i wymuszać dostawienie 5

dlatego w analizie vct się odrzuca - poza jednym wypadkiem - kiedy jest długie , patrzy się czy skomplikowane

weźmy przykład : moja gra z furlą ruchy yixina furla:alice 7:15
dwa razy więcej ! każda lama krzyknie: no straszne, wszystko jasne
a realna gra ?, po odrzuceniu vct furla:alice 3:4
to jest żadna różnica, a vct było proste, tylko długie
http://www.piskvorky.net/...erpl&value=9395

więc albo jesteś tępa albo wredna
pisałaś/eś kiedyś "tertium non datur" (trzeciego wyjścia nie ma)
a tu jest: i wredna i tępa na raz

wszystkie ruchy yxina:
valkon:alice 17:23 ; valkon:alice 10:14 ; nirvana:alice 4:8 ; nirvana:alice 8:9 ; furla:alice 7:15

ruchy yixina bez vct:
valkon:alice 16:18 ; valkon:alice 5:4 ; nirvana:alice 2:6 ; nirvana:alice 4:6 ; furla:alice 3:4

widać że żadnych cudów nie ma, z tego co popatrzyłem na gry innych (zoli), to wygrani zazwyczaj mają kilka ruchów "lepszych"
 
 
sandra113 

Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 287
Skąd: Australia
Wysłany: 2017-12-14, 23:48   

Alice, can you explain your move K11 in detail? What logic was behind that move? Here is the game: http://www.piskvorky.net/...erpl&value=9407
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2017-12-15, 16:49   

Serdecznie zapraszam wszystkich na turniej EL Open 2017, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o 18:30 na Kurniku, założony przez "undothefuture". Każdy może zagrać!
Parametry: 11 rund, 7min, swap2, 1200+


Odnośnie sprawy Alice'a:
1) nie zajmuję oficjalnego stanowiska w tej sprawie (nie opowiadam się po żadnej ze stron);
2) ubolewam, że Peking powołał się na moją pobieżną analizę w trakcie meczu IRP Alicecooper vs Peking w swoim oskarżeniu bez mojej wiedzy ani zgody - prawdą jest, że analizowałem wtedy te gry i wyszła wysoka zgodność ruchów Marka z ruchami Yixina, jednakże po pierwsze nie wyciągnąłem z tego żadnych konkretnych wniosków, a po drugie powołanie się na ten fakt przez Pekinga bez konsultacji ze mną było co najmniej nie na miejscu;
3) apel do wszystkich oskarżających, szczególnie oficjalnie i publicznie (tak jak Peking): pamiętajcie, że oskarżenie o grę programem to poważny zarzut - można go łatwo postawić, ale trudniej już odkręcić i przeprosić, jeśli zarzut ten okaże się niesłuszny. Jednocześnie dobrym zwyczajem jest otwarta dyskusja gdy pojawiają się wątpliwości co do uczciwości danego gracza - bez oskarżeń, ale z rzeczowym omawianiem partii i wyciąganiem wniosków.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-16, 12:08   

Widzę że kolega usiek w ostatniej chwili ewakuował się z Titanica :)

kończąc temat pekinga zamiast komentarza po prostu zacytuję (i przetłumaczę):
https://vk.com/topic-19499145_36028034?post=39294
Cytat:
Dmitry Epifanov
Kod:
Sandra , "w której Alicecooper w tajemniczy sposób rozwiązał skomplikowaną, ostrą dostawkę"

A ile emocji jest w tym zdaniu!
Tajemniczy (w rzeczywistości wystarczy znać szósty ruch), voilà!
Skomplikowany (w rzeczywistości wszystkie ruchy są oczywiste), voilà!
Ostre (w rzeczywistości jest kilka zwycięstw, nie ma złych planów dla białych), voilà!

Sandra, zostawmy sąd wartościujący dla PR, a ty, to już bardzo nieobiektywnie piszesz.
 
 
alicecooper 
Skarbnik

Dołączył: 06 Maj 2004
Posty: 2233
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-16, 12:20   

co do zespołu moich oskarżycieli (Dasha and bears)
większość gier przeanalizował (z dobrej woli, sam !) (tytaniczna robota, podziwiam !) Dmitry Epifanov
także nie skomentuję, tylko przetłumaczę:
https://vk.com/topic-19499145_36028034?post=39371
Cytat:
Dmitry Epifanov
Jakoś mi się nie chce analizować ostatnich gier. Tylko w jednej (o którą przepychamy się z Valerijem) jest jakoś tam poważny powód, żeby dyskutować komputerowe podpowiedzi, resztę grał człowiek. Ale jedna gra z wielu, a dokładniej jeden lub dwa ruchy w jednej grze z dziesiątków ruchów w pięciu grach (czy ile tam analizowałem) - to niepoważne, teoria prawdopodobieństwa będzie przeklinać tych, którzy będą upierać się na tą grę jako dowód oszustwa. Zbieg okoliczności, próba obrony, jakiś irracjonalny ruch - tak mało do tego jak mogło się pojawić K11. Jestem absolutnie pewien, że jeśli wziąć pięć moich partii z krótkim czasem (rzeczywiste, internetowe, nieważne), w nich też znajdzie się takie nieoczywiste zagranie, a to i nie jedno.

Ogólnie wydaje mi się, po prostu oczywiste, że człowiek grał. Sądzę, że sprawiedliwe będzie wymaganie od oskarżających szczegółowej analizy tych partii, które z ich punktu widzenia stanowią podstawę dowodową oskarżenia, bez tego ich oskarżenia stają się jakieś takie, jak by to powiedzieć, leciutkie. Puste.
 
 
Usiek 
Prezes



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 578
Skąd: Radziejowice
Wysłany: 2017-12-16, 15:52   

alicecooper napisał/a:
Widzę że kolega usiek w ostatniej chwili ewakuował się z Titanica :)

Marek, Twoje porównanie jest niefortunne i przykre zarazem. Niefortunne dlatego, że nie opuściłem żadnego Titanica - jedynie wyjaśniłem swoją opinię na ten temat, którą posiadam od dawna i która się nie zmieniła. Żeby było jasne - nie wiem czy grałeś uczciwie, czy wspomagałeś się programem. Nie mam żadnych podstaw ani dowodów, aby wyciągnąć jakiekolwiek konstruktywne wnioski - pozostaje mi wierzyć w Twoją uczciwość. Z kolei Twoje porównanie jest przykre dlatego, że wrzuciłeś mnie do jednego worka z Pekingiem, podczas gdy ani razu Cię nie oskarżyłem. Mogę mieć (i mam) pewne podejrzenia co do Twoich niektórych ruchów, ale nie są one dla mnie podstawą do robienia afery i publicznych oskarżeń.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-12-17, 20:35   

Cytat:
2.4. To participate in EL, it is necessary to register the team and players at the website www.euroleague.cz. All players must provide real name, e-mail and playing site nickname (to be used in the matches of EL). A player is allowed to play under a pseudonym, if all team captains and the EL Committee are informed about his/her real name before the round where he/she starts playing, either by EL forum message or by e-mail. If the EL Committe asks a player to prove that the name he/she provided is real, and the player fails to do it, the Committee shall consider the games he/she played under the unproven name technical losses.
Ciekawe komu otwiera się furtka do grania :lol:
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2017-12-17, 23:58   

Na razie skorzystał z tego Alexander Ezupov. A Ty kogo miałeś na myśli? :]

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2017-12-18, 16:51   

Pary I kolejki:

1. Czech Payback : Estonian Penguins
2. Wake : Demons and Wizards
3. Dark Team : Luffarna
4. Czech Payback B : INNERSTRENGTH
5. WayToTheSun : Piece of cake.
6. Czech Payback C : Outsiders
7. ASGARDIA PRIDE : Thunderstorm
8. CZ - GML : Humans-2015
9. No To Co : No name

Ostatecznie sezon rozpoczyna 18 drużyn, w tym 3 z Polski (i Usiek w teamie międzynarodowym).

Powodzenia!

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-01-10, 08:20   

Pary 2. rundy:

INNERSTRENGTH - Czech Payback
Demons and Wizards - WayToTheSun
Outsiders - Dark Team
Humans-2015 - ASGARDIA PRIDE
Thunderstorm - No To Co
Estonian Penguins - Piece of cake.
Wake - Czech Payback C
Luffarna - CZ - GML
No name - Czech Payback B

Komisja EL w trakcie tej rundy podejmie decyzję w sprawie wyniku meczu ASGARDIA PRIDE - Thunderstorm.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-01-29, 22:16   

3. runda:

Czech Payback - WayToTheSun
Dark Team - Humans-2015
No To Co - Demons and Wizards
INNERSTRENGTH - Wake
Outsiders - Luffarna
Estonian Penguins - Thunderstorm
Piece of cake. - Czech Payback B
ASGARDIA PRIDE - CZ - GML
Czech Payback C - No name

Wynik spotkania pierwszej kolejki pomiędzy Thunderstorm a ASGARDIA PRIDE został zweryfikowany jako walkower dla tych pierwszych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group