Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Poziom "wiedzy" w polskich szkolach
Autor Wiadomość
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-13, 17:46   Poziom "wiedzy" w polskich szkolach

Dzis znajoma powiedziala mi, jakie odpowiedzi byly na probnej maturze z geografii w jednym z warszawskich liceow (2 klasa):
- Menopauza to czesc atmosfery
- Afryce sa wojny, bo ludzie nie znaja angielskiego
- Ziemia obiega Ksiezyc

Z kolei w pierwszej gimnazjum na kartkowce:
- W Unii jest USA, Mongolia i Tunezja
- Polska lezy nad Oceanem Spokojnym
- Do jezykow romanskich zaliczamy chinski

Dowiedzialem sie tez, ze "klimat jest wtedy, kiedy pada deszcz".
Czy to, ze osoba w 2 klasie technikum ekonomicznego nie wie, jak narysowac wykres y=x to normalne ?
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-10-13, 17:53   

A czy to jest normalne, że przez jednego, czy dwóch uczniów (bo nie wierzę, że każdy pokolei wypisywał bzdury) od razu tworzysz temat o poziomie wiedzy w polskich szkołach? A ty do jakiej chodzisz? Do ruskiej? Gdybyś miał w klasie jakiegoś głąba, syna np. Leszka Millera, nic nie wiedzącego, który przechodzi za nazwisko, i który by takie głupoty wypisywał, chciałbyś zeby mówiono "Ale ta III A jest głupia!". Bo ja raczej nie. Mam w klasie takich, co nie potrafią czytać, czasem nie za dobrze czytać. Jadą na programie szkoły specjalnej. Tam też dowiedziałem się, że plemnik to taki mały owad, z którego powstaje motyl, a Adam Mickiewicz jest Polakiem, ale wszyscy mówią, że jest Niemcem.

To były 2 osoby, może 3, i nie jest to powód do wystawiania świadectwa polskim szkołom.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-13, 18:25   Re: Poziom "wiedzy" w polskich szkolach

Ece napisał/a:
Ziemia obiega Ksiezyc

Nie możesz twierdzić, że to nieprawda. To stwierdzenie jest zupełnie innej klasy niż pozostałe wymienione przez ciebie.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-13, 18:30   

Czemu nie moge tak twierdzic ? Moze rozwin swoja wypowiedz.
 
 
 
bad_mojo 
recenzent ludzkości


Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 1569
Skąd: Konstancin-Jez.
Wysłany: 2004-10-13, 19:13   

może sobie jaja robili, a wy sie podniecacie :) Polacy głupi nie są, za to mają dobre poczucie humoru. Nie ma to jak humor abstrakcyjny ;) a poza tym, kiedy pada deszcz, rzeczywiście jest klimat :]

P.S. właśnie, lonewolf vel kick_z_dobrocina ;) , rozwiń swą wypowiedź, też jestem jej niezmiernie ciekaw.
_________________
Think for yourself. Question authority. / People tell me what to say, what to think and what to play.
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-10-13, 19:29   

[akapit]A u mnie w klasie jest koleś który uparcie mówi na mnie Bożydar lub Zdziwka (z cichym
„z” żeby mnie zdenerwować, a 'zdziwka' od tego że chodzę ciągle zdziwiony, a Bożydar nie wiem czemu), a do tego jak ma okazje to mi wkoło zawadza tylko po to żeby się popisać zachowaniem przed swoimi dwiema koleżankami. Dodam że cała trójka wygląda na ludzi inteligentnych a ja im nic nie zrobiłem : ). Ece, niestety taka jest prawda.

PS. W normie jest palenie na przerwach nawet gdy ktoś się krztusi przy zaciąganiu -_-'.
PS. Acha, to jest dobre liceum (serio).
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-13, 21:14   

Chodzi o to, że pytanie czy to Ziemia obiega Księżyc, czy Księżyc Ziemię zależy od umowy jedynie. Jeśli przyjąć, że Ziemia obiega słońce, zaś Księżyc Ziemię opis mechaniki nieba staje się prostszy niż gdyby przyjąć inaczej. Inne argumenty biorą się z prawa powszechnego ciążenia i innych teorii służących do opisu Wszechświata. Wszystkie tego typu wywody są poza zasięgiem uczniów i większości nauczycieli. Innymi słowy, to, że Księżyc obiega Ziemię podaje się w szkole jako prawdę objawioną i naturalny jest wobec tego sprzeciw wobec tego faktu. Dobry nauczyciel nie powinien karać za tego typu stwierdzenia, bo nie ma powodu.
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-13, 21:16   

Cytat:
może sobie jaja robili, a wy sie podniecacie
Ciekawe czy na prawdziwej maturze tez beda, czy to tylko na probnej tak im wesolo bylo...

Moze zawsze tak bylo i tylko mi sie wydaje, ze nagle cos jest nie tak. U mnie w szkole tez sie idioci zdarzaja i nauczylem sie, ze nie znajomym nie mowie, jak inni potrafia mnie dobic swoja... niewiedza, bo okazuje sie, ze Ci tez nie wiedza tego, co dla mnie wydawalo sie oczywiste...

Tak czy inaczej, te teksty powyzej to przegiecie.

Nie rozumiem ? To znaczy, ze to Ziemia obiega Ksiezyc ?
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-13, 21:30   

Cytat:
Nie rozumiem ? To znaczy, ze to Ziemia obiega Ksiezyc ?


:) Nie, to po prostu znaczy, że jak ci coś będą odpowiednio długo powtarzać w szkole, nawet bez podawania racjonalnych argumentów, to w końcu uznasz to za oczywistą prawdę. Ale wówczas kwestionowanie tego typu prawd nie jest powodem do wstydu. Nawet jeśli jakiś bezmyślny matoł powie, że to Księżyc obiega Ziemię, to nie ma w tym nic do śmiechu.
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-13, 22:37   

Ece napisał/a:
Nie rozumiem ? To znaczy, ze to Ziemia obiega Ksiezyc ?

Zależy gdzie wybierzemy układ odniesienia. Siedząc na Ziemi widzimy, że Księżyc ją obiega, to prawda, ale widzimy też, że Słońce obiega Ziemię i nikt mi nie wmówi, że nie. :] Jak będę siedział na Księżycu, to będę widział, że Ziemia krąży wokół Księżyca i nie będą to halucynacje. :wink:

Można też umieścić początek naszego układu odniesienia w środku masy układu Ziemia - Księżyc i wtedy oba te ciała krążą wokół wspólnego środka masy i ani Ziemia nie krąży wokół nieruchomego Księżyca, ani Księżyc wokół nieruchomej Ziemi. Notabene środek masy takiego układu znajduje się ok. 4670 km od środka Ziemi, a więc w jej wnętrzu.

PS Fajny temat. :mrgreen: Aha, moje ulubione stwierdzenie ze szkolnych zeszytów to "był wyczerpany fizycznie i chemicznie". :D

Dopisane:
pantopoda napisał/a:
lonewolf vel kick_z_dobrocina

Nie mam takiego nicka, pantopoda vel red. :lol:
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2004-10-14, 12:58   

Ece napisał/a:
Czemu nie moge tak twierdzic ? Moze rozwin swoja wypowiedz.


Jurku, a ktory ksiezyc Ci chodzi??

byc moze chodzilo tu o jeden z 2 ksiezycow Kobyliewa w punktach libracyjnych Ziemi...:P

kashon
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-10-14, 13:58   

Księżyc był z dużej litery :) , więc to nazwa własna. Tak przy okazji tematu ...
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-10-14, 17:00   

Barfko napisał/a:
Księżyc był z dużej litery :) , więc to nazwa własna. Tak przy okazji tematu ...
Dokladnie.
Jesli dla Was wytlumaczenie, ze wszystko zalezy od punktu odniesienia i ze to sprawa wytlumaczenia tego uczniom, jest w porzadku, to moje kontrargumenty na nic sie nie zdadza.

Tak czy inaczej, chodzilo mi o swego rodzaju dyskusje, czy cos sie zmienilo, czy mi sie tylko tak wydaje.

Z ostatniej chwili, to Polska lezy nad Morzem Srodziemnym, a w Anglii panuje klimat polarny.
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-10-14, 18:35   

kashon napisał/a:
byc moze chodzilo tu o jeden z 2 ksiezycow Kobyliewa w punktach libracyjnych Ziemi...:P

Nie ma czegoś takiego. Czegoś takiego jak "punkt libracyjny Ziemi" też nie ma. :lol: Takie punkty można wyznaczyć dla układu dwóch dużych ciał, np. układu Słońce - Ziemia czy Ziemia - Księżyc. "Punkt libracyjny Ziemi" to nonsens. Zakładam, że mowa o tzw. punktach Lagrange'a. :]
 
 
kashon 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 282
Skąd: Warszawa/B-stok
Wysłany: 2004-10-14, 18:59   

Dokladnie, Darku :)

Sorki za blad i dzieki za uszczeglowienie:)

kashon
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group