Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co tu jest ?
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-04, 21:36   Co tu jest ?

Hmm... Nie wiem gdzie to trzeba by było napisać, no ale padło na Hyde Park. Mam pytanko do wszystkich, piszących tutaj :

Co na tym forum jest takiego, co różni je od misia? Atmosfera oczekiwania na stronę, której nigdy nie będzie, a może nawet ta federacja nigdy nie powstanie, bo z tego co wiem, to Kropiwnicki, za równo pod suficikiem nie ma.

Poza tym, że wybielamy tematy, powtarzamy je, cały czas rozmowy o Turniejach W Realu, itd... Co tu jest ciekawego, poza obecnością, ciągle coś obiecującego, wielkiego guru Utratosa i działem Pente, którego moderatorem została osoba pisząca po jednej linijce, niekoniecznie super ciekawie, zamiast chłopaka, dla którego pisanie postu, to coś więcej niż patrzenie na powiększające się cyferki, obok rubryki "Posty". Ale co tam, jestem młody i głupi i kto by mnie słuchał.

W ogóle jestem tu intruzem, więc może sobie pójde. Chociaż i tak mało piszę.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-04, 22:05   

Troche zalatywalo desperacja Adiku. Ja mysle ze bylbys bardzo dobrym moderatorem i zgadzam sie ze to ze duzo piszesz to twoj duzy plus.

Ale np z tym ,,moze sobie pojde,, albo ,,jestem tu intruzem,, to przesadziles : P . Z tego co zauwazylem jestes ambitnym szanowanym czlonkiem spolecznosci gomoku.

P.S. Ja Cie nie moge moderatorem zrobic :P hehehe
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-05-04, 23:17   

Zabrzmiało to nawet prawie jak szantaż... :)

Coś w stylu "Chaosu na moderatora!" czy jeszcze może coś innego...

Może spróbuje odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie..
Otóż forum to istnieje dopiero od kilku dni. Nie da się ukryć że to mało by cokolwiek powiedzieć. A jednak już teraz widać że ma dość duży wpływ na społeczność fanów gry "W Kółko i Krzyżyk " (a co się będziemy rozdrabniać? :-) ). Piszesz o "Turniejach w Realu".. Specjalnie właśnie przeglądam misia. Tam jest podobny temat - mianowicie "Zjazd graczy Gomoku". Temat został założony prawie tydzień temu - i wypowiadają się w nim 3 osoby.
W tutejszym topicu dzieje się zdecydowanie więcej - łącznie z tym że pojawiły się nawet osoby deklarujące chęć organizacji (współorganizacji) takiego czegoś. Poza tym wszystko to dzieje się pod ramionami Federacji (która jednak jak wierzę powstanie).

Co do misia.. Sądze (jak pewnie i więcej osób skoro to forum powstało i coraz to nowe osoby sie zapisują) że zdecydowanie nie dawał PFGRP takich możliwości jak to forum. Jednym z powodów może być to, że na misiu działów o Gomoku jest 1 - zawierający w sobie Renju, Pente i całą resztę która tu jest rozdzielona na 7 działów.

Jeśli codzi o stronę, to nie rozumiem aż takiego ładunku pesymizmu w Twych słowach. Materiałami na stronę i samym jej wykonaniem zajmuje się już trochę ludzi, z których większość (mam nadzieję) nie zamierza opuścić się w swych staraniach.

To tyle na razie.. Jeszcze trochę bym może i napisał ale wtedy to już takiego wypracowania by prawie nikomu nie chciało się czytać - więc może innym razem... ;)
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-05, 01:12   

adik napisał/a:
Co na tym forum jest takiego, co różni je od misia? Atmosfera oczekiwania na stronę, której nigdy nie będzie, a może nawet ta federacja nigdy nie powstanie, bo z tego co wiem, to Kropiwnicki, za równo pod suficikiem nie ma.
Ja odniose sie tylko do tej czesci Twojej wypowiedzi- reszta to juz sprawa przerabana z Toba wiele razy odnosnie roznych for (jesli jestes ciekawy, masz moje GG).

Rozni na pewno sam charakter forum, chociaz ja oczywiscie nic do misia nie mam- bardzo lubie tamto forum. Strona bedzie, podobnie jak Federacja. Tekst o Kropiwnickim nie ma najmniejszego sensu- to jest czlowiek ktory nie stoi ponad prawem, a wlasnie zgodnie z nim zakladamy to stowarzyszenie. Konstytucja nam na to pozwala:
art. 12 Konstytucji RPP napisał/a:
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych, organizacji społeczno-zawodowych rolników, stowarzyszeń, ruchów obywatelskich, innych dobrowolnych zrzeszeń oraz fundacji.
a odpowiednie ustawy przewiduja jakie warunki musimy spelnic i je spelnimy. Mysle ze sprawa Kropiwnickiego jest zamknieta.

Sprawa moderatora na Pente... Kazdy moze sie zglosic i zapewne w razie decyzji negatywnej zrobic temat z ankieta na forum - mysle ze wtedy osoby bedace w zarzadzie podejma decyzje wiazaca.
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 13:37   

Spokojnie, sprawa Kropiwnickiego zamknięta, chyba nikt nie zrozumiał żartu.

Co do moderowania Pente, wspomniałem o tym przy okazji. Co do tego co pisał Kakarol, moderatora na tym forum nigdy bym nie miał, a gdyby mi proponowano, to na pewno bym go nie przyjął, z jednego prostego powodu - nie lubię współpracować na forach z Ece. (jesli jestes ciekawy, masz moje GG).

Tramwaj pisze mądrze, dostał moda na Renju, chociaż nie wiem czy zagrał w to wiecej niż 100 partii.. Chaosu gra w Pente kilka lat, pisze mądrze, nie dostał moda. O Tramwaju przy okazji wspomnialem, ale teraz jeszcze Lone dostał.. No bez przesady ludzie, co do czego. Jak będzie dział Go, to spoko.

A zresztą..

Pozdrawiam, Adik.

Na zyczenie Chaosu: gra on 9 miesiecy w Pente / Ece
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-05, 13:48   

adik napisał/a:
O Tramwaju przy okazji wspomnialem, ale teraz jeszcze Lone dostał.. No bez przesady ludzie, co do czego. Jak będzie dział Go, to spoko.

Wytłumacz rzeczowo 100perowi, że jest to nie do przyjęcia i powiedz dlaczego. Jeśli przyzna ci rację i mnie zdejmie - nie obrażę się.

PS Może zbojkotuj Federację? Albo powiedz kto powinien być w Zarządzie, kto w Komisji Rewizyjnej i w ogóle kto może, a kto nie może być członkiem? Robisz wielki raban, że Chaosu powinien, że on jest lepszy, itd. Może i racja, ale nie jesteś jego mecenasem, jak będzie chciał, to sam zabierze głos.

Pozdrawiam,
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-05, 14:16   

adik napisał/a:
Tramwaj pisze mądrze, dostał moda na Renju, chociaż nie wiem czy zagrał w to wiecej niż 100 partii.. Chaosu gra w Pente kilka lat, pisze mądrze, nie dostał moda. O Tramwaju przy okazji wspomnialem, ale teraz jeszcze Lone dostał.. No bez przesady ludzie, co do czego. Jak będzie dział Go, to spoko.
Po pierwsze Chaosu sie nawet nie zglosil, wiec o czym wciaz rozprawiasz ? Nie mozna nikomu dawac moda na sile, w tym bardziej nie chodzi tu o zaslugi dla pente, czy umiejetnosci - trzeba moderaowac dzial pod katem tresci postow i ich zwiazku z tematem i dzialem, w ktorym sie one znajduja. Czy moderator rozegral 20, czy 20 000 partii w pente nie robi wiekszej roznicy.

Co do Adikokracji sie nie bede wypowiadal, bo to nie ma sensu.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-05, 14:28   

Lone, nie denerwuj się :)

A Ty Adik nieco wyluzuj... Piszesz, że nie będziesz współpracował z Ece, a chcesz mieć wpływ na to forum - trochę niekonsekwencja. Myślę również, że dla dobra sprawy (popularyzacja gomoku, renju i pente) mógłbyś odłożyć na bok niechęć do kogokolwiek.
Co do wyborów moderatorów:
dostały je w zasadzie wszyskie osoby, które się do mnie ZGŁOSIŁY (poza jednym dość kontrowersyjnym przypadkiem, pozdrawiam zainteresowanego ;) ), z powodu małej ilości chętnych mieli praktycznie dowolność wyboru działu. Tramwaj dostał renju m.in. dlatego, że siedzi nad tłumaczeniem "Renju for beginners", Lonewolf najbardziej był zainteresowany pente, a ponieważ Chaosu nadal milczy, nie miał konkurencji...

Jeśli "zniżysz" się jednak do współpracy z Ece ;) , to dział Gomoku nadal czeka na drugiego chętnego, a w sumie to jestem otwarty na każdy inny dla Ciebie również... Wydaje mi się, że byłoby to korzystne i dla Ciebie i dla nas - w końcu taki miałeś zapał przy pracy przy stronie - znowu był słomiany?
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 17:21   

Dobra, fajni jesteście. Mam inny świat, lubię wszystko robić szybko, i gdybym miał ze 20 lat, mieszkał w dużym mieście, to ta Federacja bylaby w Grudniu 2003, bo dopiero wtedy zacząłem jako tako grać w Gomoku. Tu nie chodzi o to, że 100per, czy ktokolwiek inny, źle to prowadzi (broń Boże), po prostu z waszej strony nie ma żadnej inicjatywy, zero chęci. Nawet strony nie potraficie zrobić. Ja zacząłem przedwczoraj. Wejdźcie sobie 8 maja, o godzinie 18 do tego chorego Internetu, zobaczycie chłopcy i dziewczęta, co można zrobić jak się chce ruszyć dupę i posiedzieć kilka godzin. Może nie zrobię czegoś imponującego, ale w kilka dni, a wy się stare pryki, z takimi możliwościami finansowymi i organizacyjnymi, kilka miesięcy.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-05, 17:30   

dobrze, ze powiedziales, ze zyjesz w innym swiecie, przynajmniej nikt juz nie ma watpliwosci. niemniej jednak dobrze, zebys wiedzial, ze zalozenie stowarzyszenia/federacji tyle trwa, bo to nie kwestia tego, ze komus nie chce sie postac w kolejce w urzedzie- w takim tempie, nie od dzisiaj zreszta, dzialaja urzedy w polsce i trzeba POCZEKAC na oficjalne zarejestrowanie. inne stowarzyszenie, do ktorego naleze czekalo na to miesiac, moze tym razem bedzie krocej. poza tym, jesli chce sie cos zrobic dobrze, z sensem i myslac o przyszlosci warto poswiecic temu wiecej czasu niz "kilka godzin siedzenia na dupie"...
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-05, 18:01   

Pomysł federacji powstal dosyć dawno temu, także czas na myślenie miało kilkanaście osób, chyba wątpliwości nie ma. Jeśli p. Miłosz chciał zostac prezesem, albo ktoś tam go wybrał, no to zobowiązany jest do robienia czegoś w tym kierunku, aby było dobrze. Przeczytałem o tym, że PFGRiF będzie inwestować w Gobany, co mnie cieszy. Cieszy mnie też fakt, że mogę sobie podyskutować z inteligentnymi ludźmi, którzy chętnie pokażą mi jakie jest moje miejsce na tym forum, w tej federacji, w tym środowisku i w tym Internecie.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kewes 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-05, 18:27   

Witam,
Cytat:
Cieszy mnie też fakt, że mogę sobie podyskutować z inteligentnymi ludźmi, którzy chętnie pokażą mi jakie jest moje miejsce na tym forum, w tej federacji,


hm..ciekawe ze 1 słysze o tym ze Adik jest federacji, wydawalo mi sie ze jest członkiem forum tak jak ja i kilku innych ;)
Cytat:
Mam inny świat, lubię wszystko robić szybko, i gdybym miał ze 20 lat, mieszkał w dużym mieście, to ta Federacja bylaby w Grudniu 2003


słuszna uwaga nie masz 20 lat, i chyba nie wiesz jak naprawde jest w Polsce,
ja wsumie tez ale jak moja mama ma cos zalatwic to musi caly dzien zapier...choć mieszkam w Kraku i niby wielkie miesto i wszystkie urzędy sa.
Cytat:
Nawet strony nie potraficie zrobić

Adik a czy zauwarzyłes ze Oni sami robia szate graf. a nie znajduja w 5 min szablon i idą na łatwizne.To ma byc strona federacji a nie kułka gomoku przy parafi gdzie mozna sobie wziasc jakis motyw ze zborzem i cieszyc sie ze sie ma str.
pozdr :)
kewes
_________________
Go-moku ;-)
 
 
 
GoNdziO 
woj. Lubuskie


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 113
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2004-05-05, 18:42   

adik napisał/a:
Dobra, fajni jesteście


Wiemy :wink:

Cytat:
Mam inny świat


O tak...

Cytat:
Tu nie chodzi o to, że 100per, czy ktokolwiek inny, źle to prowadzi (broń Boże), po prostu z waszej strony nie ma żadnej inicjatywy, zero chęci. Nawet strony nie potraficie zrobić. Ja zacząłem przedwczoraj. Wejdźcie sobie 8 maja, o godzinie 18 do tego chorego Internetu, zobaczycie chłopcy i dziewczęta, co można zrobić jak się chce ruszyć dupę i posiedzieć kilka godzin. Może nie zrobię czegoś imponującego, ale w kilka dni, a wy się stare pryki, z takimi możliwościami finansowymi i organizacyjnymi, kilka miesięcy


No a komu się tak spieszy z tą stroną ? Bo mi aż tak szczególnie NIE, a jak powiedział seven to robią własną szatę graficzną i muszą poczekać na oficjalne zarejestrowanie.



[/quote]stare pryki [quote]
No nie przesadzaj :wink:
Ostatnio zmieniony przez GoNdziO 2004-05-05, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gość

Wysłany: 2004-05-05, 18:44   

Adik napisał/a:
zobaczycie chłopcy i dziewczęta, co można zrobić jak się chce ruszyć dupę i posiedzieć kilka godzin


Adiku, jak będziesz miał 20 lat, z Twoimi ambicjami wylądujesz zapewne na studiach, a wtedy zobaczymy, czy usiądziesz przed komputerem na kilka godzin, przez kilka dni i coś zrobisz. Życzę powodzenia. Kto studiuje, ten wie, o czym piszę.
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-05, 18:49   

akurat o tej szacie graficznej pisal kewes, ale w 100% go popieram i mam nadzieje, ze na stronie nie bedzie ludowych motywow ze zbozem w roli glownej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group