Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Druga edycja ILP - dyskusja o terminarzu
Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-12-03, 15:10   Druga edycja ILP - dyskusja o terminarzu

Zastanawiamy się już nad kształtem drugiej edycji ILP. Najprawdopodobniej zostaną utworzone dwie ligi:
- pierwsza, składająca się z tych graczy, którym poszło lepiej w pierwszej edycji,
- drugia, składająca się z tych graczy, którym poszło ciutkę gorzej i tych, którzy dopiero się zgłoszą.

W obrębie każdej ligi rozegramy systemem każdy z każdym jedną lub dwie kolejki i w ten sposób wyłoniony zostanie Mistrz :) System taki, jak np. w lidze piłki nożnej. W celu zapewnienia płynności rozgrywek zostanie wprowadzony terminarz, czyli podział na kolejki, z tym, że NIE TRZEBA BĘDZIE ściśle go przestrzegać. Będzie można grać mecze z końcowych kolejek wcześniej, niż te z początkowych. Natomiast NIE BĘDZIE MOŻNA nie rozegrać żadnego meczu w terminie danej kolejki, a dokładniej rzecz ujmując nie będzie można po danej kolejce miec rozegranych mniej spotkań, niż to wynika z terminarza.
Pewnie jest to lekko niezrozumiałe, posłużę się zatem przykładem:

Załóżmy, że mamy ośmioosobową ligę - gracze A, B, C, D, E, F, G oraz H. Terminarz wygląda mniej więcej tak:
kolejka 1: A-B, C-D, E-F, G-H
kolejka 2: A-C, B-D, E-G, F-H
itd...
Zaczynamy w poniedziałek, termin na rozegranie pierwszej kolejki jest do środy (24:00), drugiej do piątku (24:00).
Rozegrano mecze:
A-B, C-D, E-F, E-G (gracz G nie mógł złapać gracza H i w związku z tym zagrał z E)

nadszedł 'deadline' (środa, 24:00) i w czwartek rano robimy tabelkę:
wszyscy mają po 1 meczu oprócz E (2 mecze) i H (0) - w związku z powyższym H dostaje walkowera za mecz z G.
Gramy dalej:
A-C, B-F, D-A (dwa ostatnie nie powinny byc w tej kolejce, ale zawodnicy zagrali awansem).
nadszedł 'deadline' (piątek, 24:00) i w sobotę rano robimy tabelkę (zauważmy, że od poprzedniej kolejki nie zagrali gracze E, G, H) - sprawdzamy, kto nie ma rozegranych dwóch partii i dajemy tam walkowera:
A, B, C, D, F są kryci - rozliczyliśmy ich na koniec poprzedniej kolejki i w tej zagrali (B, D i F mecze z innych kolejek, ale nie szkodzi, ważne, że nie mają zaległości)
gracze E i G tez mają OK: E zagrał dwie gry (w pierwszej kolejce i dzięki temu wypełnił limit na następną kolejkę), a G chociaż zagrał tylko raz, to drugą ma zaliczoną jako walkower z H.
Jedynym graczem, który nie wypełnił planu jest ponownie H (ma tylko jeden "rozegrany" mecz - walkower z G) i znów dostaje walkowera, tym razem za mecz z drugiej kolejki, czyli z F.

Mam nadzieję, że to dość jasno wytłumaczyłem. Generalnie chodzi o to, że na koniec pierwszej kolejki trzeba mieć zagrany CO NAJMNIEJ jeden mecz, na koniec drugiej - dwa mecze, itd. Jesli są jakieś pytania - zapraszam do dyskusji.


Najistotniejszą kwestią jest jak często powinny być "deadline'y"? ma to bezpośredni związek z długością trwania ligi. Przy założeniu, że ligi będą liczyć około 10-16 osób (czyli byłoby 9-15 kolejek) należałoby chyba przyjąć, że runda trwałaby miesiąc (czyli "deadline" co 2-3 dni), a cała liga (2 rundy) - DWA miesiące. Czy uważacie, że takie rozwiązanie jest OK? Czekamy na odpowiedzi...


PS. Robię z tego tematu "ważne ogłoszenie", bo zależy mi na dyskusji - po weekendzie przerobię na normalny.
Ostatnio zmieniony przez 100per 2005-02-06, 22:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-12-03, 22:22   

mnie jest zupelnie obojetne jakim systemem bedziemy grac, czy liga, czy szwajcar, czy pucharowy, z rewanzem czy bez.. chcialbym tylko zeby czas na rozegranie jednego meczu nie byl 2-3 dni, ale 4-6, ja np. pracuje teraz 6 dni w tygodniu do 21 i naprawde trudno jest mi znalezc czas zeby wskoczyc na kurnik, jesli juz jestem to zwykle z doskoku albo o porach kiedy normalni ludzie siedza w szkole albo pracy /np 10 rano o_O /.. jak dla mnie 4 dni na rozegranie kolejki to minimum
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4999
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-12-03, 23:48   

Ja bym raczej sugerowal tydzien, ale na dwie kolejki (np. mozna dwa mecze zagrac w weekend)...

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
__browar__ 


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 53
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2004-12-04, 07:05   

Witam :)

a może zamiast 2 lig zrobić 3 mniejsze i czas na mecz - tydzień, a poza tym byłaby wieksza rotacja pomiedzy ligami :P (ktoś wchodzi ktoś spada) czyli coś po 7-8 osób w jednej

Pozdrawiam
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-12-04, 14:53   

Cytat:
Generalnie chodzi o to, że na koniec pierwszej kolejki trzeba mieć zagrany CO NAJMNIEJ jeden mecz, na koniec drugiej - dwa mecze, itd.




Jeżeli jakiś gracz, nie będzie miał tych meczy załatwionych po pierwszej, drugiej, trzeciej.....kolejce i będzie dostawał te walkowery, a w ostatniej kolejce w przeciągu 2 dni odrobi te wszystkie zaległości i będzie miał Okej, to walkowery wszystkie też sie tracą i zawodnik ma czyste konto?
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-12-05, 10:25   

Honor napisał/a:
Jeżeli jakiś gracz, nie będzie miał tych meczy załatwionych po pierwszej, drugiej, trzeciej.....kolejce i będzie dostawał te walkowery, a w ostatniej kolejce w przeciągu 2 dni odrobi te wszystkie zaległości i będzie miał Okej, to walkowery wszystkie też sie tracą i zawodnik ma czyste konto?
Nie.

Mecze zatwierdzone jako walkowery nie są już później rozgrywane.
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-12-06, 08:42   

Jestem za opcją angsta. Tydzień na 2 kolejki, lub przynajmniej pierwszy tydzień na 2 kolejki, a potem już 3 dni kolejka.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-12-06, 13:40   

sorki ze nie pisalem . Moze to wam sie wyda dziwne ze siedze na necie a nie gram w pente. Informuje wiec ze nie tylko w pente gram . Pozostaja mi gry w gomoku a takze cala masa gier na brainkingu. Kasy tez zbyt wiele nie mam wiec zrozum nie roztroje sie. Musze z czegos zrezygnowac bo 1 godzina dziennie mi nie wystarcza na powyzej wymienione gry. Niestety zrezygnuje z pente. Net bede mial dopiero w domu 18-19 . grudnia . Jezeli bede mogl to wezme udzial w grach po nowym roku . Zalezy to od ciebie.

PS: Jeszcze raz przepraszam i prosze uznac moja rezygnacje
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group