Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacje Wojewódzkie Polskiej Federacji GRP

Czy chcesz grać w drużynie swojego województwa?
TAK
86%
 86%  [ 44 ]
NIE
13%
 13%  [ 7 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-07, 13:29   Reprezentacje Wojewódzkie Polskiej Federacji GRP

Do założenia tego tematu pośrednio skłonił mnie 100per w odpowiedzi na moją propozycje utworzenia nowego działu ,,Drużyn Wojewódzkich. Moja następna propozycja dotyczy zmodyfikowania nazwy tego działu na np. ,,Reprezentacja Polskiej Federacji i Drużyny Wojewódzkie,,. Myśle, że jeśli coś am ruszyć do przodu potrzebny jest osobny dział. Ten dział będzie odpowiedni. Kwestia zmiany nazwy to sprawa drugorzędna.

Proponuje w tym temacie zgłaszać drużyny województw. Licze się z tym żę tych drużyn na początku nie będzie wiele, ale od czegoś trzeba zacząć.
Proponuje też w tym dzaile powoływać tematy poszczególnych ekip wojewódzkich.

Pytanie do ankiety może wydać sie banalne ale wiele osób też nie chce grać. Drugim pytanie jest. Czy podoba Ci się pomysł drużyn wojewódzkich?
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-07, 14:36   

nie ma sensu robic nowego dzialu, gdzie znowu bedzie kilka postow, po co sie tak rozdrabniac:)) nazwe tez bym zostawil, jak jest, i tak kazdy trafi, jak bedzie zainteresowany druzynami wojewodzkimi albo sie spyta na kurniku
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-07, 16:55   

nasza drużyna małopolski jest gotowa do gry (przynajmniej mi sie tak zdaje)
pozostaje ustalic termin rozgrywki.
Co do osobnego działu to chyba troszke przesadziles...
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 12:01   

Druzyny wojewodztw to nierealny pomysl narazie. Powody sa nastepujace:
1. niektore wojewodztwa nie maja nawet 4 graczy
2. inne wojewodztwa maja powyzej 4 ( zakldam ze tyle graczy bedzie liczyl team), co powoduje koniecznosc eliminacji> jak wiecie narazie reprezentacja sie nie wylonila a co dopiero teamy woj.
Jedynym rozwiazaniem jest po prostu zrobienie klubow internetowych. trzeba uczynic kogos odpowiedzialnym za orgaznizacje, stworzenie reglaminu , sposoby wylaniania mistrza ligi itd. W klubach moga przeciez wystepowac luzie z jednego wojewodztwa.


UTRATOS!
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-08, 16:32   

Utratosie... w dziale gomoku 100per znalezł rozwiązanie w sprawie województw.
Tym bardziej że już kilka drużyn jest. To jest realny pomysł.

Województwa zamiast klubów.
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 10:01   

Nie rozwiazal gdyz nie wiadomo kto bedzie gral w slask1 a kto w slasku 2 a kto zostanie sierotka i bedzie w slask- wielkopolska teamie. Przeciez na zdrowy rozum potrzebne sa eliminacje. Przeciez kazdy ze slaska bedzie chcial grac w reprezentacji slaska a nie slaska wielkopolski i ze bedzie wolal gre w slask 1 a nie 2!!!Kluby sa jedynym rozwiazaniem. Przeciez klum moze nazywac sie krakow malopolska czy jakos inaczej.

UTRATOS!
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-05-09, 14:05   

rzeczywsicie problemy
jak ktos bedzie chcial wstapic do reprezentacji śląska rzuca komus wyzwanie i musi z nim wygrac w 2 meczu (jeden mecz do 4) jesli przegra 1 mecz to juz 2 jest niepotrzebny
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 15:15   

hehe znow zle. a jesli powie za 2 dni ze byl w kiepskiej formie albo za 2 tygodnie ze teraz gra zdecydowanie lepiej? A kto mialby pilnowac tych pojedynkow??? Same klopoty. Kluby to rozwiazanie prostsze i relane. Reprezentacja internetowa nie gra jeszcze a wylonienie 16 reprezentacji napewno nie bedzie latwiejsze....

UTRATOS!
 
 
Tramwaj 
ktory jezdzi


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 89
Skąd: Bielsko/Gliwice
Wysłany: 2004-05-09, 15:20   

Utratos jak widać już jednak jakieś reprezentacje wojewódzkie się potworzyły więc nie jest to chyba taki wielki problem :-) ..

A co do tego co jeszcze napisałeś.. Można po prostu uznać że nie można częściej wyzywać niż raz na 2-3 tygodnie.. I już myślę że sprawa załatwiona - trzeba będzie do tego podchodzić gdy jest się w wysokiej formie :)
_________________
jawmart, buraczek979
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 15:40   

Sluchajcie oprocz zgloszen narazie nic nie ma. Oczywiscie mozna sobie robic meczyki woj jakies na jakies. Fajna zabawa. Ale jezeli chcecie stworzyc jakies konkretne rozgrywki to narazie nic jeszcze chyba nie ustaliliscie. Pozatym powtarzam ze jak entuzjazm opadnie to wojewodzkie teamy beda swiecic pustkami byc moze i cala inicjatywa upadnie. Jesli powstana kluby moze przetrwac. I jeszcze jedno wiele wojewodztw nie ma reprezentacji...

UTRatos!
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-09, 15:41   

Osobiscie uwazam, ze takie reprezentacje powinny byc tworzone, bo decentralizacja jest bardzo pozyteczna. Powinny one miec jakies swoje rozgrywki, a Federacja powinna je zrzeszac. Cos kolo tego- na pewno nie jestem za ograniczaniem komukolwiek mozliwosci gry.

Moze nie mam konkretnych rozwiazan organizacyjnych, ale mysle ze idea jest zrozumiala.

A co do kwestii czy kluby, czy wojewodztwa, to mysle ze bez roznicy - na razie jest jakis podzial ze wzgledu na miejsce zamieszkania, ale moze byc zupelnie inny przeciez. Jak ktos chce, to niech zaklada klub, a ktos druzyne wojewodztwa. Mysle ze kiedys Federacja postanowi jak to technicznie rozwiazac.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 16:07   

Ok sprobuje to przedstawic rzeczowo. Wady systemu wojewodzkich reprezentacji:
1. Ciagle eliminacje kto powinien grac w pierwszej, drugiej itdd reprezentacji danego wojewodztwa. W koncu doprowadzi to do sporoego balaganu. wyobrazcie sobie ze bedzie z 30 chetnych. caly czas prowadzone eliminacje wpalynal opozniajaco na caly system rozgrywek!
2. Brak ciaglosci w reprezentowaniu danego wojewodztwa. Nie bedzie wiadomo kto reprezentowal wojewodztwo powiedzmy 2.03 a kto 15.04 ?
3. niektore wojewodztwa nie maja reprezentacji. Jednakze dla chetnych z tych wojewodztw klub stanowi rozwiazanie gdyz moge zaprosic kogos z innego wojewodztwa.
4. druzyn maksymalnie bedzie 16 ( no chyba ze beda graly tez reprezentacje b c itd)

Przeciez kluby moga tworzyc ludzie z danego wojewodztwa. Moga go nazwac dajmy orly mazowsze albo smoki wawelskie co bedzie dawalo jednoznaczne skojarzenie z pochodzeniem czlonkow klubu. Na caly swiacie we wszystkich grach wystepuja kluby. Dlaczego sie upieracie przy systemie ktory poprzez swoja zlozonosc doprowadzi do upadku idei to nie wiem:))

UTRATOS!
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-09, 16:15   

Utratos ma według mnie i troche racji i trocje nie :D
Fajny pomysł z klubami, ale kto ma być załozycielem takiego czegoś? Przykładowo wymyśle sobie klub i mam przyjmować graczy? To jak każdy sobie założy taki klub, w każdym będzie po jednym graczu.
Myśle, ze na początek powinny być reprezentacje, potem z nich mozna będzie tworzyć kluby, a z klubów ligi :D
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 16:20   

martin1234 napisał/a:
Utratos ma według mnie i troche racji i trocje nie :D
Fajny pomysł z klubami, ale kto ma być załozycielem takiego czegoś? Przykładowo wymyśle sobie klub i mam przyjmować graczy? To jak każdy sobie założy taki klub, w każdym będzie po jednym graczu.
Myśle, ze na początek powinny być reprezentacje, potem z nich mozna będzie tworzyć kluby, a z klubów ligi :D


Kopletnie na odwrot:)
Kazdy moze zalozyc klub oczywiscie. Jednakze musi w nim byc w sumie 4 graczy ktorzy jdnoczsnie nie graja w innym klubie wiec klubow nie bedzie az tak duzo. Trzeba zoraganizowac lige ,zasady, kodeks ,terminarz i moze jakies wladze ligi.( przy reprezentacjach to samo). Z klubu mozna badzie dowlonie odchodzic ale zmiany barw klubowych bada ograniczone. mozna tez bedezie wyleciec jesli wiekszosc czyli 3 z 4 osob z klubu tak zdecyduje (np)

UTRATOS
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-09, 17:04   

Miałem nic już nie pisać na tym forum, ale się nie powstrzymam. Jeśli komuś to przeszkadza, to przepraszam, ale to naprawdę ostatni raz. A teraz do rzeczy :

Przede wszystkim, pomysł Utratosa uważam za najlepszy, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

W związku z tym, jestem chętny do zorganizowania czegoś takiego. Sądze, że kodeks, i wszystko inne przygotuje w kilka godzin. Prawdopodobnie już dzisiaj wieczorem umieszczę na forum, także proszę oczekiwać jeszcze jednego posta z mojej strony. Sądze, że nie znudzi mi się to, tak jak Liga Gomoku, której organizacja kilka miesięcy temu, dużo mnie nauczyła, między innymi wytrwałości. Mam nadzieję, że zaufacie mi i pozwolicie się wykazać. Póki co, idę przygotowywać wszystko co potrzebne.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group