Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacje Wojewódzkie Polskiej Federacji GRP

Czy chcesz grać w drużynie swojego województwa?
TAK
86%
 86%  [ 44 ]
NIE
13%
 13%  [ 7 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-09, 17:50   

yooo ja napisze sqad woj.pomorskiego

obecnie:
MaDTaZ
puholek_
systemofadown - sorki jezeli przekrecilem nicka
mitniick
___browar___

wstepna data na mecz woj pomorskie vs woj podkarpackie to wtorek o 12:00 ale moze uleec zmianie... co najprawdopodobniej nastapi...
bedzie rozgrywane kazdy z kazdym
5 min 15x15 long pro..

pozdro
 
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-05-09, 19:22   

w sumie kluby są duzo lepsze bo zawsze mozna wystawic kogos pod kogos nieobecność
i mozna grac z kim sie chce w klubie..
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-09, 20:27   

Pozwole sobie zauważyć, że wynik ankiety jednoznacznie świadczy o tym, że ludzie chcą mieć ,,kluby wojewódzkie,,. Ece ma 100% racje, pisząc że dla każdej organizacji najzdrowsza jest decentralicacja. Ale musi byc ona stabilna i uporządkowana. Województwa są stabilne. Niech zadecyduje większość, a jak widać większość jest za pomysłem drużyn wojewódzkich.

A teraz napisze troszke arogancko za co z góry przepraszam (czasem dziecięcy język najlepiej wszystko oddaje) ,,My już kilka drużyn wojewódzkich mamy i zaczynamy między sobą grać jak wam się to nie podoba nie musicie w tym uczestniczyć,,


Co do Adika... to jest przykłąd bezsensownej nadgorliwości. ,,Jak się człowiek spieszy to....,,
Po co odrazu tworzyć kodeksy itp.. Weź zluzuj.
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-10, 09:15   

Kaka. Po pierwsze samozwancze reprezentacje nie zostana uznane przez nikogo za prawdziwe reprezentacje! To co wy tworzycie, to sa raczej kluby. Nie macie systemu rozgrywek. Reprezentacje wojewodzkie moze uda sie stworzyc kiedys jak gomoku bedzie bardzo popularna gra. W obecnej sytuacji jedynym realnym rozwiazaniem sa kluby i ktos z was podekstytowanych inicjatywa powinien zaproponowac jakis system( jak czesto gramy , jak wylanaimy zwyciesce itd)

UTRATOS!
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-10, 10:05   

Utratosie..
Tak dla informacji Twojej i innych zainteresowanych. Reprezentacjami Wojewódzkimi zajmuje się na poważnie Angst. Nie tworzymy niczego nowego, a jedynie działamy w granicach tego co się tutaj dzieje. Jeśli Angst podejmie dalsze kroki to te reprezentacje, które do tej pory stworzyliśmy, będą z nim współpracować i na 100% działać w ramach przyszłej Federacji.

P.S. Proszę Angsta i (lub) 100pera o odpowiedź.

pozdrawiam

Karol
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-10, 11:54   

Kluby, czy województwa. Na ten temat mocno teoretyzujemy. A w ogóle nie wiadomo po co. Argumenty obu stron jakie są, każdy widzi (...). Statystyka jest zaś na korzyść województw, bo znacznie więcej jet osób tą ideą poderwanych. To trzeba to w czyn obrócić i jak będzie niewypał, to zastanowić się nad czym innym. Ledwoście(śmy) się jakoś zorganizowali a już jesteście(śmy) niewolnikami biurokracji. Wygląda bowiem na to, że problemy są w przepisach t.j. w sprawiedliwym wyłanianiu, wyrównywaniu szans i tym jak to statutowo rozwiązać. A takie rzeczy najlepiej rozplątuje się empirycznie. Czasem ktoś tam się obrazi albo wystawi palec ale to normalne. Róbcie reprezentacje województw i reprezentacje klubowe i organizujcie dla nich zawody. Jeśli mimo wszystko nie każdy będzie działał w/g algorytmu:

0. jeśli wszystkie województwa mają >2 zawodników załóż nowy klub/województwo
1. przystąp do klubu/województwa o co najwyżej 2 zawodnikach,

to szybko wyłoni się odpowiednia liczba klubów/województw o wystarczającej liczbie zawodników.
A proroctwa na temat co to będzie, gdy będą reprezentacje województw zamieńmy na jakieś bardziej pożyteczne i równie nieprzewidywalne jak np. na temat poziomu wód w rzekach na wiosnę.

Dla przykładu: pente to gra przyszłości (proroctwo), nikt w nią nie gra (empiryzm).
 
 
Waffen_SS 
ZBANOWANY


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 22
Skąd: Glob
Wysłany: 2004-05-10, 14:07   

kluby wojewodzke czyli jak nie ma kogos z czolej 4 to wystepuje ktos w zastepstwie zeby nie bylo scislej reprezentacji tylko luzny sklad na przyjacielskich układach :)
 
 
 
mattmiller 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 122
Skąd: Tarnów/Kraków
Wysłany: 2004-05-10, 15:01   

yyy ze tak powiem prowadze negocjacje z deinem nie wiem gdzie teraz obecnie mieszka ale wiem ze pochodzi z Tarnowa (tak jak ja ) wtedy bedziemy mieli rezerwe ale nie wiem kogo posadzimy bo sa sami dobrzy zawodnicy(nie liczac mnie :mrgreen: )
skład:
1.Soul_Reaper
2.Dein ( byc moze bedzie gral ale nie napewno)
3.S3v3n
4.Mattmiller
5.Kewes
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-10, 17:46   

Barfko!
Nie chce niczego biurokratyzowac. Jednakze jesli to ma nosi miano reprezentacji to ta reprezentacja musi byc wyloniona!! Samozwancow nam nie potrzeba. Jezeli wiec to ma byc w ramach federacji i nosic nazwe reprezentacji to musi byc to wylonione! Jesli poprostu chcecie sie bawic to mozecie zakldac rozne kluby z roznymi nazwami i skaldami ale nie uzurpujcie sobie miana reprezentacji!!!!O to tylko mi chodzi. Argument ze wiecej osob jest za reprezentacjami nie ma tu mocy gdyz te osoby ktore je wypowiadaja nie sa uprawnione do nadawania miana reprezentanta.

UTRATOS
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-10, 18:25   

Zgoda, dość niefortunne jest nazywanie drużyn reprezentacjami województw. Natomiast nazwa województwa może się znaleźć w nazwie drużyny. Tak jak może się znaleźć w nazwie stowarzyszenia. Nikt tutaj przecież nie upiera się (tak naprawdę) przy nazywaniu drużyn wojewódzkich reprezentacjami.

W polskim sporcie federacje mają dość NIECHLUBNE tradycje i ja mam na nie alergie. Główny problem to właśnie centralizacja czyli duży centralny nowotwór zjadający sport masowy. Dla przykładu małe lokalne klubiki w Australii, Szwecji, Niemczech a nawet Czechach mają większe tradycje np. w pływaniu czy tenisie niż cała Polska. Z władzą trzeba się ostrożnie obchodzić.

W Niemczech są tysiące różnych klubów, głównie związanych z miastami (mają to w nazwie) lub nawet dzielnicami miast. Wiem jak się je rejestruje, jest trochę biurokracji, bo Niemcy są bardzo biurokratyczne ale tak naprawdę wiele z nich to dość samozwańcze stowarzyszenia podlegające pod odpowiednie związki.

Utratos!
Ja "sobie" nic nie mam ochoty zakładać. Jestem członkiem klubów w Heidelbergu i w Warszawie i mnie już starczy. Patrzę trochę z boku i odzywam się jak powielacie błędy, z którymi ja już musiałem się użerać. Po prostu się dogadajcie co do tych nazw i już!
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-10, 18:31   

W zasadzie sie zgadzamy. Dlatego tez pisalem o klubach a nie o reprezentacjach do ktorych potrzebne bybyby eliminacje. niech powstaja spontanicznie. Federacja popiera takie inicjatywy napewno byle nie bylo w nich uzurpatorstwa( bo tak trzeba nazwac nazywanie sie przez jaks grupe reprezentacja). jednakze uwazam ze stworzenie ligi nada temu wiekszy sens i psorwoduje ze ta innicjatywa bedzie trwalsza. Beda tez wieksze emocje bo gra nie bedzie o pietruszke . proponowalem stworzenie ligi takich internetowych klubow i tyle

Utratos!
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-10, 18:41   

No to nareszcie zrozumiałem o co tu chodzi :) Chyba nie trzeba wycinać tych moich postów, to może inni unikną nieporozumień. Chyba, przynajmniej na tym forum, nikt nie pojął Twoich argumentów Utratos. No i ta dyskusja jakaś głupia się zrobiła:
"Jestem za klubami"
"Reprezenacje województw rulez!"
To się wciąłem.
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-11, 09:41   

Ja już tylko mały komentarz do wypowiedzi Utratosa, który najwyraźniej uważa tych, którzy akurat nie mogli pojechać do Łodzi za w pewnym sensie gorszych. Jeśli tak nie jest to napisz.

Cytat:
Argument ze wiecej osob jest za reprezentacjami nie ma tu mocy gdyz te osoby ktore je wypowiadaja nie sa uprawnione do nadawania miana reprezentanta.


Jeśli chcesz sam o wszystkim decydować nie licząc się w PRZYTŁACZAJĄCĄ większością to licz się z tym, że mało osób pójdzie za Tobą tylko dla tego żę jesteś mistrzem gry.
Głos społeczności, głosen decydującym!!!

Cytat:
Samozwancow nam nie potrzeba. Jezeli wiec to ma byc w ramach federacji i nosic nazwe reprezentacji to musi byc to wylonione


Nie jesteśmy samozwańcami. Drużynami Województw zajmuje się Angst, który zachęcał tutaj wszystkich do zakładania drużym. Popiera nas też sam prezes:) tak, że nie mów że urwaliśmy się z choinki. Żadnym problemem nie będzie wyłonienie pierwszej 4. My w podkarpackim dzięki naszej drużynie o wiele częsciej ze sobą gramy i zdziwiłbyś się jaki każdy jest zgodny i jak każdy zgłasza gotowość oddania swojego miejsca lepszym.

Zresztą ta polemika do niczego nie prowadzi, a póki co w czwartek o 20:00 gra Podkarpackie vs POmorskie na raciszewie(kurnik). Zapraszam :))
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-11, 11:54   

kaka napisał/a:
Ja już tylko mały komentarz do wypowiedzi Utratosa, który najwyraźniej uważa tych, którzy akurat nie mogli pojechać do Łodzi za w pewnym sensie gorszych. Jeśli tak nie jest to napisz.

Nie uwazam tak bynajmniej. co wiecej bardzobym chcial zeby federacje zasilili nowi czlonkowie jak najszybciej.
Cytat:
Jeśli chcesz sam o wszystkim decydować nie licząc się w PRZYTŁACZAJĄCĄ większością to licz się z tym, że mało osób pójdzie za Tobą tylko dla tego żę jesteś mistrzem gry.
Głos społeczności, głosen decydującym!!!


Ja o niczym nie decyduje. Przytlaczajaca wieekszosc tez nie ma zadnego prawa. czy gdyby wszyscy uwazali ze czlowiek x jest najmadrzejszy tez bys tak uwazal???:) A przeciez reprezentacja to teoretycznie najlepsi z regionu. Przemoc dmokratyczna nie moze nadawac madrosci:)
Cytat:
Nie jesteśmy samozwańcami. Drużynami Województw zajmuje się Angst, który zachęcał tutaj wszystkich do zakładania drużym. Popiera nas też sam prezes:) tak, że nie mów że urwaliśmy się z choinki. Żadnym problemem nie będzie wyłonienie pierwszej 4. My w podkarpackim dzięki naszej drużynie o wiele częsciej ze sobą gramy i zdziwiłbyś się jaki każdy jest zgodny i jak każdy zgłasza gotowość oddania swojego miejsca lepszym.

Druzynami to moze tak ale reprezentacjami?:) Przeciez nikt nie broni tworzyc dryzyn i grac . Wrecz na odwrot. Tylko po co roscic sobie prawo do reprezentacji?


UTRATOS!
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-11, 12:59   

Jak dla mnie:

Rerezentacje nie moga byc oficjalnymi reprezentacjami wojewodztw. Beda nimi technicznie dopiero wtedy, kiedy zostanie zarejestrowana Federacja i kiedy/jesli Federacja to uzna (czyt. zarzad). Poki co nic nie stoi na przeszkodzie, zeby kto chcial organizowal takie grupki i nazywal je sobie jak chce - jesli stworze klubik pilkarski na moim podworku i nazwe do sobie reprezentacja Polski, to nikt mi tego nie zabroni, ale i nie uzna, chociaz klubik bedzie.

Prawda jest taka, ze glos spolecznosci nie ma tu nic do rzeczy. 100per zrobil tematy, w ktorych pyta nas o zdanie, ale tylko pyta o zdanie, zeby wiedziec czym sie kierowac przy prowadzeniu Federacji. Federacja bedzie osoba prawna, ktora reprezentuje jej organ do tego powolany, czyli zarzad. Wiekszosc kwestii bedzie rozwiazywana przez ten wlasnie organ, a czesc wymaga glosow czlonkow Federacji, zebranych na Walnym Zgromadzeniu Czlonkow. Czlonkowie tej Federacji moga tez zarzad odwolac, zmienic etc. Wszystko jest w statucie, ktory czlonkowie zalozyciele uchwalili w Lodzi.

Zeby moc decydowac o losach Federacji, trzeba bedzie byc jej czlonkiem (wtedy ma sie prawo glosu). Jesli zarzad oleje (tak brzydko mowiac) czlonkow, Ci moga sie zebrac i ten zarzad odwolac.

Prosze zakonczmy ten spor o to co moze byc, a co nie- teraz i tak to bez roznicy. Uwazam ze niech bedzie tyle druzyn, ile bedzie potrafilo sie zorgnizowac - Gomoku to zabawa, wiec dajmy sie kazdemu pobawic.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group