Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reprezentacje Wojewódzkie Polskiej Federacji GRP

Czy chcesz grać w drużynie swojego województwa?
TAK
86%
 86%  [ 44 ]
NIE
13%
 13%  [ 7 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Autor Wiadomość
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-11, 13:01   

Przeczytałem cały ten temat (jakoś wymknął mi się spod kontroli i okazało się, że mam trochę zaległości) i musze powiedzieć, że mam mieszane uczucia.

Z jednej strony cieszę się, że jest inicjatywa, że tworzy się coś, w czym ludzie chcą uczestniczyć, że stawiacie na efekt (rozegranie meczu/meczów), nie przejmując się kwalifikacjami, regulaminami i innymi formalnościami. Tego typu "oddolne" przedsięwzięcia są na pewno wartościowe. Cieszy mnie też fakt, że pomimo znacznej wydawałoby się różnicy zdań między Maćkiem i Karolem oraz dodatkowo zaognienia dyskusji udało się wiele wyjaśnić i zblizyc stanowiska. Dodatkowo ucieszył mnie całkiem poważny post Adika, wydaje się, że jednak są szanse na jego normalną aktywność (Adik, pamiętasz naszą rozmowę przez GG - o takie wypowiedzi wtedy mi chodziło :) )

Z drugiej strony niepokoję się, że powstają "konkurencyjne" pomysły i że rysuje się podział na "oni - federacja" (czyli ja, Maciek, Piotrek i inni, którzy działamy "na szczeblu centralnym") i "my - naród". Karol jest w tym układzie podwójnym agentem ;) , bo przecież jest dość mocno zaangażowany w prace dla federacji, ale postanowił podziałać też trochę na boku. Istnieje niebezpieczeństwo, że zamiast połączyć siły w jednym temacie, zmarnujemy je w dwóch i wszystko się przeciągnie.

W sumie jednak przeważa zadowolenie, zwłaszcza, że Karol deklaruje gotowość "podporządkowania się" Piotrkowi w odpowiednim momencie. Wydaje mi się, że jest szansza, że zachęcone tym przykładem powstaną drużyny innych województw, a wtedy część roboty mielibysmy wykonane :)

Chciałem zgłosić też kompromis nazewniczy (chyba już ktoś wcześniej uzył tego słowa) - niech to na razie będą "druzyny wojewódzkie" - ani reprezentacja, ani kluby.
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-11, 13:22   

no tak czym sie ruoznia kluby od druzyn?:)(ok roznia sie stopniem sformalizowania) > generalnie o nic sie nie kloce tylko zwracam delikatnie uwage ze slowo reprezntacja oznacza co innego niz druzyna i zeby reprezentacja byla z krwi i kosci musi byc wyloniana ( wtedy bedzie uznana:) O kompromisie nie ma mowy :) Uznaje cos federacja za reprezentacje albo nie i tyle. Zaden podzial sie nie rysuje bo kaka i inni przy najblizszej okazji wstapia do federacji( prawda nie?:) Mam nadzije ze druzyny podkarpacia i inne stawia sie w kompleie na pierwszym turnieju w realu:)

Utratos!
 
 
oriental_wind
Gość
Wysłany: 2004-05-11, 16:44   

Witam

Tak czytam sobie te posty i troche aż mi sie śmiac chce z co niektórych osób.
Chodzi mi mianowicie o to ze kazdy chce pokazać "jaki jest ważny".Znam pare ludzi od dawna moze nie kojarza mojego nicka ale ja ich znam od dawna prawie 2 lata. I co widze powstaje cos wspanielego czym jest Federacja Gomoku i tu przepraszam za okreslenie ale co niektórym to troszke odbiło. Bardzo dobrze rozumiem ze kazdy chce sie na poczatku wybic i pokazac z jak najlepszej strony ale chyba co niektórym osobom to najwyrazniej nie wychodzi. Szczegulnie tu znowu przepraszam za okreslenie "upierdliwy" jest pewien mlodzian co jeszcze do niedawna kropeczek nie umial postawic a teraz chce uchodzic za wielkiego mistrza i znawce gomoku.
Mam nadzieje ze Utratos, 100per,piotrek401, alicecooper(ich uwazam za najbardziej rozsadne osoby) wezma w ryzy cala federacje i bedzie to cos naprawde wspanialego.
A i mam jeszcze taka jedna mała drobna sugestie.
Wiem ze bardzo dobrzy gracze to naogół ludzie młodzi (dzieci). Ale mam takie odczucia ze maja oni zaduza władze w federacji. Tym powinni sie zajac ludzie kompetetni co maja juz troszke latek (doświadczenie). Bo miec ranking 1800+ to raz a umiec czyms pokierowac to dwa to dwa. Jesli moj post co niektórych obraził to bardzo przepraszam.
Całej władzy Federacji zycze sukcesów w tworzeniu jej.
A nam graczom samych sure winów i przyjemnosci z gry.
Pozdrawiam
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-11, 18:27   

Na początku napisze, że Oriental mnie fajnie podsumował:
Cytat:
Szczegulnie tu znowu przepraszam za okreslenie "upierdliwy" jest pewien mlodzian co jeszcze do niedawna kropeczek nie umial postawic a teraz chce uchodzic za wielkiego mistrza i znawce gomoku.

Wszystkim, którzy nie domyślili się podkreślam, że chodzi o mnie:).PO 1 dziwnie się określeniem młodzian gdyż jesteśmy rówieśnikami. Jeszcze nei dawno nie wiedziałem co to jest gomoku, a moj staż jest śmiesznie mały:)))
Zawsze mówie to co myślę. Czasem moja szczerość połączona z próżnością(którą mam nadzieje, że udaje mi się maskować) daje takie efekty. NIe uważm się absolunie za nikogo wielkiego. Zapewniam z całą odpowiedzialnością, że jest przeciwnie.

Z Utratosem wynikło nieporozumienie, ale jak się okazało małe. Forum i polemika jest po to żeby osiągnąć kompromis. Ciesze się że tak szanowany, również przeze mnie Utratos podją się polemiki z kimś tak nie znaczącym w świecie gomoku jak ja.
Chodzi nam wszystkim tylko o to żęby znaleść optymalne rozwiązanie, odpowiadające możliwie wszystkim. W rzeczywistości pogląd Utratosa uważam za równie sensowny i zgadzam się że nikt nie ma laegitymacji żeby mówić o reprezentacjach.

Jeszcze raz podreślam pełną lojalność do władz Federacji. Jestem też przeciwny podziałowi, który odkrył 100per tz. My i oni.

P.S.Hehehe zawsz chciałem być ,,podwójnym agentem,, :P, ale może nie w tym przypadku, gdzie nie widze, żadnego podziału:)

Dodam jeszcze, że megalomania takich jak Waffen i niektórych innych nie zna granic. Zarozumiałość i megalomania dla mnie obok nieuczciwości największa wada jaką może mieć człowiek. Tak naprawde to tacy ,,mistrzowie za 3 grosze,, głosu nie mają. Poza tym jaki sens miałaby demokracja gdyby rządzili tylko nieliczni.
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-11, 19:00   

Tylko troszeczkę w obronie Karola;
klasę pokazują 100per i utratos, bo dyskutują rzeczowo i nie ważne jest dla nich kto jak dobrze gra i ile ma lat, a zdaje się, że kakarol już dorosły jest i niegłupi. Forum jest po to, żeby dyskutować. Możemy dać stoperowi rządzić za pomocą dekretów ale on pewnie się nie zgodzi nawet jeśli dać mu za doradców największych guru gomoku. Dość debilne jest ocenianie wypowiedzi w dyskusji bez odniesienia się do argumentów. Załóżcie sobie temat "kto rulez" i piszcie tam: "kakarol szczawik!", "alice gość!".
Umiejętności potrzebne do wypowiadania się w tym temacie ma dobra sekretarka, bo chodzi tu o formalizm.
Nie mam nic do dodania, bo już jestem zadowolony. Mógłbym sobie jeszcze kogoś tam powyzywać albo poczcić ale po co?
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-11, 21:03   

oriental_wind napisał/a:
kaka to nie bylo do Ciebie akurat mialem na mysli kogos innego


uderz w stół... :)
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-11, 23:01   

Dziwne, że nie do mnie. Określenie do niedawna nie umial kropki postawić pasuje jak ulał, z tym że faktycznie młodzian bardziej do kogoś innego pasuje, kogo też mógłbym z czystym sumieniem nazwać cytat: ,,upierdliwym,,

P.S.Uderzyłem w stół, a nożyce na to niemożliwe :P
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-05-12, 04:37   

Nadszedł chyba moment abym wypowiedział sie w kwestii drużyn wojewódzkich.

Jak już wielokrotnie wspominałem już dawno w mojej głowie zrodziła się idea ligi województw (mniej więcej w czasach początków NIRPG). Za bezzasadne uważam spory w tym temacie. Chciałbym, aby każde województwo miało swoja ekipę - im więcej meczów, tym ich wyższy poziom, wyższy zarazem poziom poszczególnych graczy - potencjalnych Reprezentantów Kraju. Nie wszyscy są predestynowani do gry w Reprezentacji Polski - niektórzy znajdą swoje miejsce właśnie w drużynach wojewódzkich. Rozgrywki takie mogą po pewnym czasie uzyskać prestiż, który przyczyni się do popularyzacji gomoku. Chciałbym, aby drużyny wojewódzkie funkcjonowały na zasadach zbliżonych do IRPG. Każda taka drużyna powinna mieć swojego kapitana, który przekazywałby mi raport w sprawie ewentualnych gier i aktualnych składów. Po formalnym zarejestrowaniu Federacji pomyśli się o oficjalnym włączeniu ich do niej.

Nie jest istotne, jak te drużyny będą się nazywały (ekipa, drużyna, team czy reprezentacja), ale rzeczywiście w tym momencie lepiej nazwą reprezentacja jeszcze nie szafować, co chyba nie wpłynie negatwynie na popularność idei. Najważniejsze to uniknięcie rozgardiaszu - czekam w tej chwili na maile od kapitanów poszczególnych ekip zawierające składy drużyn i najbliższe plany. Drużyny takie powinny liczyć co najmniej 4 osoby, a po ich zebraniu winny wybrać ze swego grona kapitana (niekoniecznie osobę, która dany team założyła).

Mecze wojewódzkie stanowić będą ponadto wspaniałą "rozgrzewkę" przed grami reprezentacyjnymi. Kakarol, Madtaz i inni, macie moje pełne poparcie, ale dla dobra sprawy pozostańmy przy nazwie "drużyna" (tu należy przyznać rację Utratosowi, który przecież nic przeciw Waszej inicjatywie nie ma). Trzymam kciuki i czekam na raporty

Angst

P.S. Proszę o unikanie głupawych dyskusji w stylu "w podkarpackim wszyscy są słabi". Nie lubię usuwać postow, ale nie mam wyjścia Panowie.
 
 
 
madtaz 

Dołączył: 09 Maj 2004
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2004-05-12, 06:51   

Druzyny Woj. to fakt faktem jest dobry pomysl z tym ze chetnych jest dosc malo pooniewaz wiekszosc badz spora czesc nie odwiedza forum i nie wie co sie dzieje nawet na ogolnymc zacie kurnika..(gomoku).. tez nic nie przychodzi z pytan pruzb itd.

co do nazwy to moim zdaniem to jest bez rooznicy bo i tak na jedno wychodzi (np go wymyslilo bodajze bractwa) wiec powinno to zalezec od calej druzyny danego wojewudztwa

sqady ekip to juz sa gdzies wymienione... a co do planow to narazie sie pomysli.. :)

sorx za ort. :)
 
 
 
kewes 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 30
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-12, 09:04   

Witam :)
Drurzyny woj. to świetna idea.
Cytat:
chetnych jest dosc malo pooniewaz wiekszosc badz spora czesc nie odwiedza forum


Nie wydaje mi sie, na forum zrobil sie 1 wielki burdel.Wszedzie jakies ogloszenia i nic nie mozna znales, pozatym wypowiedzi czesta sa takie jak ta:
Cytat:
oriental_wind napisał:
kaka to nie bylo do Ciebie akurat mialem na mysli kogos innego


uderz w stół...

Ta akurat jest 100pera który bardzo mąrdze i rozwarznie pisze, ale jest kilku postciarzy którzy nie potrafia sie wysilic i napisac wiecej, albo wdaja sie w bezsensowne kłutnie.
Ja chciałbym grac w reprezentacji MALOPOLSKI ale tak naprawde to na forum jest gadanie a tak naprawde wiekszosc województw nic nie robi ( mówie wiekszosc bo jedno lub dwa maja juz kadre )
Wydaje mi sie ze na forum trzeba zrobic generalny porządek, usunąc to co nie trzeba.
Ja staram sie pisac na tym forum z jakims sensem i nie 2 linijki jak to na misiu robilem bo jestem swiadom ze to nie jest forum jakiegos klubu seniora który sobie gada o ostaniej mszy tylko FORUM FEDERACJI i trza zachowac nalerzyta kulturke ;)
Chcialbym zeby kazde województwo mialo osobny temat i tam wybieralo ekipe, dogadywalo sie, ale przez to sie moze zrobic wielki buurdel. A wiec juz nie bede zakładac tematu dla woj. malopolskiego ale poprostu WSZYSTKICH KTÓRZY MIELI BY CHĘC ZAGRANIA W REPREZENTACJI GOMOKU NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO PROSZE O KONTAKT !!. maila gg i pw macie ponirzej :) )
dziekuje jesli ktos to przeczytał.
Pozdr. Michal :)
_________________
Go-moku ;-)
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-12, 19:47   

Polskie wojewodztwa dziela sie na : zasobne w graczy gomoku i na bieda wojewodztwa. Zasobne moge wystawic nawet wiecej niz jeden sklad ( co moze stanowic wrecz problem w tej inicjatywie). Natomiast biada wojewodztwa czesto maja jednego 2 graczy. Rozwiazanie wydaje sie proste. po pierwsze osoby z bieda wojewodztw powinny poszukac na kurniku swoich ziomkow i wylowic ich z tlumu graczy. po drugie niech zacheca w realu swoich kumpli( przewaznie ze szkoly bo to mlodzi gracze ) i zaraza ich bakcylem gomoku!! Ten drugi sposob to element promocji bezposredniej w realu i dobrze sie stanie jesli kazdy ( wszyscy gomokowcy:)przynajmniej cos napomknie w realu o gomoku swoim kolegom:)


UTRATOS
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-05-14, 12:48   

Powiedział mojemu koledze o tym jak byliśmy na kółku informatycznym i zaczął grać. Niestety nie wygrał ani razu. Teraz mówi, że próbuje namówić mame na internet, jeśli to się stanie to będe go uczył w to grać :)
 
 
Schuler 

Dołączył: 25 Maj 2004
Posty: 2
Skąd: Gorzow wlkp.
Wysłany: 2004-05-25, 16:52   Zapytanie

Siema wszystkim


A wiec pytanie kiruje glownie do zalorzyciela (autora) tematu.
Jak ktos nie ma pojecia czy jest ktos z jego wojewodztwa a chcialby grac w owym turnieju to co ma poczac???

Jak jest ktos z lubuskiego i chcialby wraz ze mna stworzyc jaka drorzyne prosze o kontak:
mail: schuler@poczta.fm
gg: 2835605

Dzieki

Dj Bela & Dj Belson Pozdro 600
_________________
Witam wszystkich bardzo goraco i serdecznie jak czytassz ten opis to przestan juz bo nie ma w nim nic ciekawego
 
 
 
Debiec
Gość
Wysłany: 2004-07-01, 11:54   

Ej a jest Mazowiecka reprezentacja ?
 
 
wicherek 


Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 401
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-07-06, 22:31   

a kto i czy jest wogule ktos kto reprezentuje slask ?

moj gg: 7878555
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group