Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gazeta federacji!
Autor Wiadomość
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-12-28, 11:38   

O kasę, to trzeba się martwić w przypadku gazetki w zwykłym formacie. Jeżeli forma "skrócona" będzie dostępna na stronce, to ja chętnie zrobię z 50-100 kopii i je rozniosę. Zobaczymy jaki skutek takie akcje przyniosą. Tym martwić się będziemy później. Pomysł, jako uzupełnienie do tematu przewodniego (tj. Gazeta Stowarzyszenia) jest ok. Każdy z nas pewnie może wydrukowąć raz na kwartał ok 20 stron (niektórzy mniej, inni dużo więcej) i poroznosić owe "reklamówki".
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-28, 11:45   

To bardzo milo:) Tylko jak pisalem zrobic to nalezy z glowa. nie wrzucac do skrzynek pocztowych lecz zostawic w jakijes instytucji ( szkola itd..)
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-12-28, 12:19   

Cytat:
2 wrzucanie do skrzynek to strata czasu. lepiej przejsc sie do szkol pods , gimn ,liceow przedszkoli poczekalni roznych , uczelni wyzszych i tam porozdawac tzn zostawic w miejscu ogolnodostepnym zeby kazdy mogl przeczytac zw czasie wolnym.

Na to to ja sie moge pisac. Znam pare osob w Swarzedzu co by chciala sie nauczyc grac w gomoku ale nie wiedza o co chodzi i mowia ze sa za slabi na ta gre. Mysle ze takie ulotki by ich zachecily i zmobilizowaly do pracy. Jesli chodzi o roznoszenie po skrzynkach tez to z chcecia porobie.
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-12-28, 13:50   

Macku, kserujac ulotke, placisz 20 gr. (znam miejsca, gdzie i za 15 gr to zrobisz), kserujac gazetke, zakladajac, ze ma 2 strony (czyli praktycznie nic tam nie ma) zaplacisz 40 gr. W pierwszej klasie mnie uczyli ze 40 to wiecej niz 20, wiec wyprodukowanie gazetki jest drozsze.
Po drugie, skoro na stronie nie ma artykólow, a o ile sie nie myle rozmawialismy juz o tym na spotkaniu w Lodzi, to skad je wezmiesz do gazetki.
Po trzecie, masz racje fajnien jest rozniesc po szkolach, ale przeprowadzilem drobny eksperyment, wyszedlem z domu i wlozylem 40 pustych kartek do skrzynek w dwoch blokach, zajelo mi to 10 minut. Poszedlem rowniez do najblizeszj szkoly i samo dojscie do niej zajelo mi 15 minut, co jest bardziej czasochlonne?
Poza tym pomysl z wkladaniem ulotek do skrzynek na listy byl tylko luzno rzucona mysla, rownie dobrze mozna 1 kartke przykleic na szybie w bloku, czy na przystanku autobusowym, czy tez slupie ogloszeniowym. Dzikei temu 1 kartke moze przeczytac na przyklad 500 osob, jesli chociaz jedna osoba z tych 500 zaiteresuja sie gra to mamy jednego gracza za 20 groszy. Malo etyczne porownanie ale oddaje to czego chcemy w dobitny sposob.

Macku zarowno moj jak i Twoj pomysl nie ma wad, jednak proponuje zrobienie czegos aby pozyskac nowych czlonkow, a nie bo inni juz maja gazetke. Twoj pomysl moze i ambitnieszy ale moj prosty do wykonania.
Tak wiec zamiast wytykac sobie bledy, moze zrobimy gazetke, a pozniej przeredagujemy ja na ulotke?
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-28, 13:59   

hmn
po 1 po to jest tworzona gazetka i cala ta akcja zeby artykuly powstaly!( wiec beda)
po 2 skutecznosc ulotki wrzuconej na chybil trafil do jakiegos domu z tego typu ogloszeniem jest prawie zerowa
po 3 gazetka pozostawioje w swietlicy czy gdzies gdzie beda ja mogli przeczytac ludzie masowo przyniesie zdecydowanie wieksze rezultaty
po 4 gazetka swiadczy o dobrej organizacji i rozwoju stowrzyszenia. potencjalny sponsor zapewne to zauwazy. tsakze rodzice dzieci chcacych zaczac grac kiedy zobacza ze wydajemy nawet gazseetke beda barziej przychylni kontynuacji gry przez ich dzieci
po 5 gazetka bedzie tez dla czlonkow stowarzyszenia
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-12-28, 14:25   

OK.

Gazeta ok - ma powstać. Mobilizujmy się. Niech będzie jak najlepsza.
A dobrym uzupełnieniem będą jednostrnicowe ulotki/reklamówki powstające na bazie zgromadzonych materiałów do w/w gazetki.

A o sposób rozpowszechniania się teraz nie kłóćmy, tylko wróćmy do meritum sprawy.
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-12-28, 14:31   

Jeśli chodzi o gazetkę Stowarzyszenia - mówiłem o tym parę miesięcy temu, gdzieś pewnie to jest wtedy kilka osób mnie skrytykowało, że to pomysł bez sensu, ale hierarchia to hierarchia.. ;)

Co do ulotek/gazetki - zdecydowanie lepsze są ulotki - proste, tylko czy czarno-białe czy kolorowe? Oczywiście taka ulotka to informacja o Stowarzyszeniu, logo, kilka najważniejszych stron gdzie można dowiedzieć się więcej, informacja o Kurniku, pokrótce wytłumaczone zasady i wg mnie najważniejsze - szansa zarobienia pieniędzy na różnego rodzaju turniejach i kwadracik jakiś w rogu na reklamę sponsora..

Natomiast jeśli idzie o gazetkę, to na pewno analizy gier nie są dobrym pomysłem. Mi osobiście nie chce się czytać: Ruch na N5 (spoglądam na planszę i gubie wątek) jest lepszy od K6 (spoglądam..), ale zagrałem B7 co było bzdurą i dlatego nie miałem wina - nie ma partii idealnych, komuś zajmie dużo czasu, żeby taką jedną przenalizować i opisać, a właściwie można grać tylko do np. 8 ruchu i potem niech się reszta głowi nad następnymi ruchami, bo nagle się okaze, że cały Kurnik gra open, który pokazał im Utratos..

Wywiady muszą byc - co do tych na stronie bartowa I ADIKA to ten z Kewesem miał być z założenia kontrowersyjny, ukazujący jakby drugie oblicze kochanych Gomokowców.

Mogę się zająć wywiadami, mogą być bardziej rozbudowane, ciekawsze - chociaż wydaje mi się, że góra dwa, może trzy takie wywiady powinny się znaleść..

Aha - ważna rzecz! Jakieś quizy, łamigłówki, konkursy z nagrodami, polegające na rozszyfrowaniu jakiegoś wina, albo coś w tym stylu byłyby naprawdę sporą atrakcją - myśle, że jeśli już coś wydawać to na kilkanaście stron w jakiejś drukarni, która zrobi to taniej - najpierw oczywiście trzeba zrobic wstępne rozeznanie ile by to wyniosło kasy i dodać jakieś 50gr od egzemplarza dodatkowo dla Stowarzyszenia, no i potem przed drukowaniem oczywiście dowiedzieć się kto by to kupił, za np. 5zł - wydaje mi się, że gdyby faktycznie byłyby to ładne informacje, solidnie oprawione graficznie to znalazłoby się parudziesięciu kupców..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
raigeken 
Dziendobry :P


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 251
Skąd: Tychy
Wysłany: 2004-12-28, 14:36   

adik napisał/a:

Jakieś quizy, łamigłówki, konkursy z nagrodami, polegające na rozszyfrowaniu jakiegoś wina


Cześć... Adik, najpierw znajdź sponsora :) a potem o takich rzeczach myśl :wink:
_________________
Gomoku&Renju
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-12-28, 14:43   

Maciek, czy Ty napewno czytasz to co inni pisza? Nigdzie nie zanegowalem sensu powstania gazetki, malo tego w ostatnim zdaniu mojego ostatniego posta wyraznie napisalem, ze gazetka powinna powstac.

ad 1. A jesli oglosze,ze pisze ksiazke o gomoku to artykoly same powstana. Dopoki ktos ich nie napisze to ich nie bedzie ( na strone nie powstaly, wiec jesli ukaza sie teraz w gazetce to uznam to zwykly zbieg okolicznosci, a nie efekt jakiejs tam akcji).

ad 2. A ja mam w domu aparat fotograficzny, telewizor, odtwarzacz dvd oraz kielbase krakowska, dzieki temu ze wyczytalem o tym na takich ulotkach.
Oczywiscie masz racje, wiekszosc wyrzuci ulotke do smieci, ale sa tez tacy ktorzy najpierw ja przeczytaja i slowo renju czy gomoku nie bedzie juz dla nich obce, a beda tez tacy ktorzy odwiedza nasz stronke dzieki tamu.

ad 3. w swietlicy, czy gdzies gdzie moga ja przeczytac ludzie masowo. Moze na przyklad w skrzynce na listy.

ad 4. I znowu masz racje. Tylko maly problem, skad ten sponsor ma sie o nas dowiedziec. Moze z ulotki.

ad 5. Fajnie bede mial gazetke. Ale po co, pzreciez to samo jest na stronie.

Maciek, naprawde Twoje pomysly sa doskonale ( czasami) ale nie wpieraj ich innym na sile. Powiedzieli ludzie, ze Ci pomoga? Powiedzieli. Ja powiedzialem, ze Ci pomoge? Powiedzialem. Wiec dalczego Ty nie chcesz nawet zaakceptowac pomyslow innych, nieustannie tylko krytyka i krytyka.
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-12-28, 14:54   

nie krytykuje samej idei ulotki lecz sposob rozprowadzania.
po 1 wydrukowanie kosztuje. jesli chcesz wpychac do skrzynek tysiace ulotek to skad wezmiesz(my) na to kase?
po 2 nasz target to glownie mlodziez i dzieciaki. z reguly dorosli trzynaja klucz do skrzynki:)
a dla nich przecietnej gospodyni to bedzie mega zawracanie pupy:) i od razu wywali ulotke. Natomiast swietlice szkoly domy kultury przedszkola to miejsca gdzie spotkasz dzieciakii to dzieciaki majace zawsze jakas chwile wolnego czasu.
po 3 kto tu nie czyta postow?:) ciagle uparcie piszesz ze to co befdzie w gazetce bedzie na stornie . Otoz nie. nic co bedzie w pierwszym numrze nie ma nba stronie i praktycznie nic po wydaniu nie bedzie na stornie federacji!!!!!!!!
po 4 ludzie zsie z checiea zglaszaja wiec wierze ze kazdy z nich napisze przynajmniej te 2 strony i gazeta powstanie. Zwiazek pomiedzy artykulami a gazeta jest oczywisty i nie wiem o co cic chodzi
p.s popieram ulotki ale wogole to inny temat:)) narazie nie ch sie zglaszaja chetni do wspoltworzenia gazetki:)
 
 
Slonko 

Dołączyła: 28 Kwi 2004
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-12-28, 17:16   

Po pierwsze- ja mam ksero w pracy w swoim pokoju- mogę Wam kserować co potrzeba (jeżeli ilości nie będę makabryczne bo jeszcze muszę też pracować)
Po drugie- 100per może drukować dla odmiany, ja zresztą też.....
Po trzecie- jako osoba stojąca z boku mogę Wam wyjawić w tajemnicy, że gdybym znalazła ulotkę w skrzynce to wywaliłabym ją pewnie bez sprawdzania co na niej jest. Tak robię ze wszystkimi, których codziennie masę mam w skrzynce. Przychylam się więc do myśli Utratosa, że najpierw trzeba trafić do target group a potem można się bawić w skrzynki. Nie wiem tylko czy przedszkola..... Ale może moje dziecko nie jest po prostu lotne :-)
Po czwarte- dla osób nowo pozyskiwanych lepsza jest ulotka.
Po piąte- Sorry że pytam Termin ale co to za ksero po 20 groszy- u nas ksero jest po 6-8gr :-) )) Biedna Łódź......
 
 
 
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-12-28, 18:05   

:) ) Slonko, niestety ksero tyle kosztuje w Poznaniu. Chociaz moze i jakby sie robilo setki kopii to by zeszli z ceny :)

Widze Maciej, ze dalsza polemika nie ma sensu. ( przeczytaj wreszcie mój post, jako jeden ze sposobow rozprowadzania podaje tam przestanek autobusowy czyli 20 gr, ( w Lodzi ponoc 8) .

Wszystkie kolejne argumenty pzryjmuje do wiadomosci.

Zadam moze jeszcze jedno pytanie: Czy wydawanie gazety, w ktorej jest cos innego niz na stronie jest sensowne. Czy to nie jest zabieranie internautom dostepu do informacji.
Dlaczego podejmujac dosc spore przedsiewziecie nie probujemy wzorowac sie na najlepszych? Dlaczego na stronach na pzryklad newsweeka jest to samo co w gazetce dostepnej w kiosku. (tylko troszke mniej). Odpowiem, bo strona newsweeka ma zachecic do kupienia gazety.
A do czego ma zachecic nasza gazetka?

Ps. W razie potzreby rowniez moge zrobic spora ilosc kserowek zupelnie gratis ( nie za 20 gr), mam w biurze kserokopiarke wiec no problem.
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-12-28, 20:12   

utratos napisał/a:
po 2 nasz target to glownie mlodziez i dzieciaki. z reguly dorosli trzynaja klucz do skrzynki:)


Mozna jeszcze polozyc na skrzynkach lub na wycieraczkach.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-12-28, 21:47   

Szkoły, kontakt z dyrekcją, zachęcanie najmłodszych do ćwiczenia umysłu..

Gdyby jedną lekcję informatyki poświęcić na grę w Gomoku, byłoby wspaniale!

Możnaby przekazywać nauczycielom linki do programów, ale na dyskietce przekazywac np. 5Stara..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2004-12-29, 00:37   

Przede wszystkim nie moze to byc zlepek artykulow. Wydaje mi sie, ze gazeta powinna miec staly uklad, a przynajmniej stale dzialy. Nad kazdym dzialem powinien czuwac redaktor (sam dostarczajacy do niego teksty lub odbierajacy przydzielone wczesniej komus artykuly). Gazetka moglaby ukazywac sie np. po kazdym powazniejszym turnieju (mniej wiecej raz na 2-3 miesiace wlasnie). Czas miedzy turniejami bylby wykorzystywany na pisanie tekstow, a po turnieju dokladaloby sie jedynie jego opis i wyniki ;)

Zanim przystapimy do pisania, musimy wiedziec, czego potrzebujemy. Dlatego najpierw konieczne jest ustalenie dzialow, jakie chcielibysmy widziec w gazetce. Nie widze problemu we wzorowaniu sie na podobnych wydawnictwach z innych gier (kto wie? moze nawet ich udoskonalaniu ;) ). Czy widzial ktos odpowiednik takiej gazetki do go, hexa, badz innej gry?

Calosc powinna zamykac sie poczatkowo w 16-24 stronach. Pierwszy numer powinien byc chyba poswiecony glownie historii. Ciekawym rozwiazaniem moze byc stopniowe zapoznawanie z nia czytelnikow (chodzi zarowno o sama gre, jak i nasze Stowarzyszenie) w klejnych numerach.

Do dyskusji nad ulotkami proponuje powrocic po ukazaniu sie pierwszego numeru :) Na stronce moglibysmy umieszczac tytuly dzialow oraz ciekawsze fragmenty wybranych artykulow, zachecajace do zakupu pisemka.

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group