Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmiany pente
Autor Wiadomość
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-05-07, 20:16   Odmiany pente

Ten temat przewijał się w kilku innych, dlatego postanowiłem zrobić jeden osobny :)

Jest wiele odmian pente, które są tworzone albo po to żeby urozmaicić tą grę albo zmniejszyć przewagę czarnych (zaczynających)
Ja osobiście nie znam zbyt wiele, dlatego prosze najlepiej o podanie zasad każdej z nich oraz o komentarz do każdej. Może uda nam się wybrać jakąś ciekawą, którą potem zaoferujemy Maf'owi, aby umieścił na kruniku :D
 
 
 
s3v3n

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 686
Skąd: krakow
Wysłany: 2004-05-08, 12:10   

jest 5 odmian pente (nie licze s-pente, bo w necie nie mozna w to grac=> nikt w to nie gra:):
- zwykle /dostepne na kurniku/
- keryo pente /jw/
- d-pente
- g-pente
- poof pente

zasady wszystkich odmian pojawiaja sie w roznych postach Chaosu tutaj na forum, a jak ruszy strona beda tez oczywiscie tam dostepne.

grane sa wlasciwie tylko 3 pierwsze odmiany, G i Poof to taka ciekawostka. Osobiscie uwazam, ze w G drugi gracz ma zbyt duza przewage, probowalem kiedys grac na tych zasadach i nie wygladalo to zbyt dobrze:) Poof wyglada bardzo ciekawie i chetnie bym sobie w nie pogral, ale niestety nie laduje mi sie dweebo, to tak OT ;)

keryo mozna pograc na kurniku i jest calkiem ciekawe, wg mnie wyrownuje szanse miedzy bialymi i czarnymi (przynajmniej na poziomie, na ktorym gra sie w kurniku), jest duzo bardziej skomplikowane i naprawde trzeba glowkowac. Ja jestem zawsze chetny na 10-minutowe partie keryo:))

No i zostaje D-Pente, ostatnio zdobylo duza popularnosc, trudno powiedziec, czy dlatego, ze w jakis sposob wyrownuje szanse, czy po prostu pojawia sie naprawde duzo innowacyjnych debiutow, ktorych nie ma mozliwosci grac w innych odmianach. poza tym jest bardziej sprawiedliwe, bo wygrywa ten, kto wiecej mysli, a nie koniecznie zna poczatkowe schematy i na nich sie opiera w wiekszosci gier (np ja), bo w D po prostu jest ich dziesiatki...

Reasumujac - nowym graczom polecalbym granie D-Pente, ktore wg mnie najbardziej 'rozwija', niestety nie ma takiej mozliwosci na kurniku, pozostaje tylko dweebo, czyli www.pente.org :)
 
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 15:25   

  Prawda, D-Pente jest znane na kurniku głównie dzięki Mamhlad, która i na pente.org próbuję zachęcić do tej odmiany innych graczy (niestety kończy się na towach ; ) ). Myślę że już w chwili obecnej można przedstawić MAFowi propozycje "zainstalowania" D Pente (i Poof Pente!) na kurniku, byleby D Pente nie było pod nazwą swap (to by była żenada ; P).

  G Pente to coś o czym pisał Utratos czyli próba wyrównania szans, jes na pente.org głównie w celu "wynalezienia" odpowiedniej odmiany (tzn. G Pente to pierwszy krok w tym celu).

  Co do Keryo Pente to trzeba poprosić o wypowiedź m2002m : )

  Co do zasad to chyba nie trzeba ich ponownie pisać na forum (a może mam zebrać swoje posty?)
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group