Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
forum.gomoku = misio.org
Autor Wiadomość
termin 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 169
Skąd: poznan
Wysłany: 2004-05-07, 23:24   forum.gomoku = misio.org

Takie drobne sugestie co do tego forum. Nie różni ono się prawie niczym od misia. ( to prawie jest celowo postawione w tym miejscu).
Kiedy rozmawialiśmy w Łodzi o forum, była mowa, że ma być to miejsce, gdzie członkowie federacji bedą wymieniać informacje na rózne sensowne tematy dotyczące gomoku renju i pente, ewentualnie na tematy prywatne, związane z grą lub graczami. Zaczęło się wszystko obiecująco, powstawły bardzo przemyślane działy ( i chwała wam za to). Ale później czar prysł. Nie ma tutaj nic co by zachęcało do otwarcia tej strony ponownie. Wiem,że krytykowac jest łatwo, a sam pisze tutaj chyba 2 post, ale słowa krytyki czasem mobilizują do działania.
Nie wiem jak to jest u was, ale mnie najbardziej denerwuje to, że ja mając mało czasu wpadam tutaj raz w tygodniu i co widze? 200 postów ( dane przybliżone) których nie przeczytałem. Co robie? no jako osoba która uczestniczy w środowisku gomoku aktywnie od kilku lat próbuje cos tam przeczytać. No i czytam, czytam, i czytam. Mijają 2 godziny i dochodze do wniosku,że 3 posty miały jakiś sens i chciały nam coś przekazać. No ale to taka prywatna dygresja.
Moderatorzy? Super, ale jeden z nich przegina. W Łodzi śmialiśmy się wzyscy z misia. A teraz tych którzy misio psuli robicia moderatorami.!!! Jakiś banał. Troszke konsekwencji.

A teraz taka prywatna uwaga do Adika. Bycie moderatorem nie polaga na odpowiadaniu na każde pierdnięcie innych, czasem nalezy dac się dyskusji rozwinąć, a jeśli nie ma sie nic do powiedzenia na dany temat to się lepiej nie odzywac. Większośc tematów to zdanie kogoś, odpowiedz adika, zdanie kogoś, odpowiedz adika, zdanie kogoś itd.
Adiku kochany to jest smieszne, masz kilkanście lat i tyle wiesz,że na każdy temat się wypowiadasz?

Może nie mam racji, ale takie jest moje zdanie. Forum nie służy niczemu ( i tak komunikujemy się mailami).

A o wielkości forum nie świadczy ilość napisanych postów, ale ilośc osób które je czyta.

Aha, i jeśli ktoś ma zamiar się kłócić to prosze na priv, lub najlepiej zamilknąć na zawsze. Ja swoje powiedziałem i nie mam zamiaru innym udowadniać moich racji ( lub nie racji).

Pozdrawiam,
-Marcin-
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-05-07, 23:51   

W wielu kwestiach sie jak najbardziej zgadzam i popieram.

Zamiast komunikacji mailami, moglibysmy miec tylko my dostep do jakiegos dzialu na forum (i tylko my go widziec) i ustawic ze chcemy dostawac maila, jesli przyjdzie odpowiedz.

Z czym sie nie tyle nie zgadzam, co nie widze sposobu rozwiazania problemu, to liczba pisanych postow. Jak widac wiele osob chce pisac na forum o Gomoku, Pente, czy Renju i sprawach z nimi zwiazanych. Wyjsciem byloby jedyie istnienie 2 for (tego i misio), gdzie na misio moznaby rozmawiac o wszystkim, a tu o "rzeczach waznych". Niestety nikogo nie zachecimy do odwiedzania forum, strony etc. postepujac w ten sposob- tak jak sprawa popytu i podazy. Jesli masz pomysl, to bardzo fajnie by bylo. Dla mnie wyjsciem jest zrobienie dzialu co najwyzej, gdzie poruszane bylyby tematy wedlug Ciebie odpowiednie (pisze tak, bo sam nie mam pomyslu jakie).

Mysle ze grupa docelowa sa mlodzi ludzie, a oni lubia pisac o "pierdolach" i trzeba dac im ta mozliwosc (ja tez lubie czasem pisac o "pierdolach"). Nie wiem jak wyobrazales sobie forum i jakie ono powinno, ale jesli masz jakas wizje, to przedstaw ja tutaj. Napisales ze "słowa krytyki czasem mobilizują do działania" i krytyke przyjmuje, jednak nie wiem jakie wedlug Ciebie dzialania nalezaloby podjac. Cel potrafie sobie wyobrazic jaki chcesz osiagnac (mniej wiecej), jednak nie wiem jakimi srodkami i moze moglbys nam pomoc ?
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-08, 00:30   

Ja jednak nie na priv :) Post bardzo sensowny.

termin napisał/a:
Nie wiem jak to jest u was, ale mnie najbardziej denerwuje to, że ja mając mało czasu wpadam tutaj raz w tygodniu i co widze? 200 postów ( dane przybliżone) których nie przeczytałem. Co robie? no jako osoba która uczestniczy w środowisku gomoku aktywnie od kilku lat próbuje cos tam przeczytać. No i czytam, czytam, i czytam. Mijają 2 godziny i dochodze do wniosku,że 3 posty miały jakiś sens i chciały nam coś przekazać.


mam bardzo podobne odczucia

termin napisał/a:
Kiedy rozmawialiśmy w Łodzi o forum, była mowa, że ma być to miejsce, gdzie członkowie federacji bedą wymieniać informacje na rózne sensowne tematy dotyczące gomoku renju i pente, ewentualnie na tematy prywatne, związane z grą lub graczami.


szczerze mówiąc niezbyt dokładnie to omówiliśmy, ale chyba faktycznie zaczynamy dryfować nie w tym kierunku co potrzeba. Za mało tresci, za dużo "towarzystwa wzajemnej adoracji". Gdzie się podział utratos, tak na marginesie? Dobrze też, Termin, że się poczuwasz nieco do winy (z powodu małego zaangażowania).

termin napisał/a:
A teraz tych którzy misio psuli robicia moderatorami.!!! Jakiś banał. Troszke konsekwencji.


Chyba nie wszyscy obecni moderatorzy psuli misia... :) I nie "robicie", tylko "robisz". W zasadzie wszystkie decyzje o obsadzie modów podjąłem samodzielnie, jedynie Adik został modem na skutek inicjatywy jednego z członków zarządu. Z tym, że wcześniej kilka osób wysuwało jego kandydaturę (część "na próbę") w temacie "Moderatorzy. Jak widać próba chyba nie przebiega zbyt dobrze :( , ale wcześniej głosów sprzeciwu nie widziałem...
To w zasadzie była jedyna kwestia, w której chciałem podyskutować z Terminem.

Powinniśmy (wszyscy użytkownicy forum) napisać, czego oczekujemy od moderatorów. Będzie jasna sytuacja, bedzie ich mozna "rozliczać", a oni będą też wiedzieli, czego się mają trzymać. Bez tego zawsze będziemy się uczyc na błędach.

PS. Zakładam taki temat w Dziale technicznym - proszę o wypowiedzi.
 
 
 
Barfko 

Dołączył: 30 Kwi 2004
Posty: 556
Skąd: 49°25'N8°45'E
Wysłany: 2004-05-08, 03:44   

Hmm, najpierw zajrzałem do nowego tematu stopera i odpisałem a teraz tu wchodzę i czytam, co termin napisał i widzę, że mogłem sobie darować, bo termin napisał co trzeba.
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-05-08, 09:39   

Napisałem do 100pera z prośbą, o odsunięcie mnie z funkcji moderatora, dwóch działów, którymi się obecnie opiekuję. Nie będe już nic pisal, bo jak to Termin dobrze nazwał "tam psułem forum, a tu jestem moderatorem". Jestem przekonany, że mówił o mnie, więc dziękuje wszystkim, za kilka dni fajnej zabawy. Czytać będe oczywiście ;)

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-08, 11:33   

Barfko napisał/a:
Hmm, najpierw zajrzałem do nowego tematu stopera i odpisałem a teraz tu wchodzę i czytam, co termin napisał i widzę, że mogłem sobie darować, bo termin napisał co trzeba.


bardzo dobrze się stało, że najpierw tam napisałeś. Termin w zasadzie głównie krytykuje, Ty napisałeś kilka cennych wskazówek.

I jeszcze trochę polemiki z Terminem :)

termin napisał/a:
Forum nie służy niczemu ...


Jednak wydaje mi się, że czemuś służy, przede wszystkim to, o czym tu piszemy dociera do znacznie większego grona osób. Fakt, że trzeba znależć metodę na oddzielenie ziarna od plew, co zgodnie z uwagą Jurka nie będzie łatwe.

termin napisał/a:
... ( i tak komunikujemy się mailami).


Co to znaczy "komunikujemy"? Ile maili dokładnie wysłałeś? Na moje próby dogadania czekokolwiek przez pocztę z reguły odpowiada jedna-dwie osoby, reszta milczy, a za jakiś czas okazuje się, że ciężko się połapać, kto co napisał, jaki był tok dyskusji itd. Czyli, że tamta droga też się nie sprawdza... W sumie przez maile jeszcze nic konstruktywnego nie ustaliliśmy (poprawcie mnie, jeśli coś przeoczyłem)
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-08, 12:02   

Jak na mój gust tutaj jest za dużo niepotrzebnych i nicniewnoszących tematów Jest też rzeczywiście za dużo ,,niemądrych postów,, w tym niestety kilka moich.

Proponuje o wszystkich pierdołach pisać w Hyde-Parku. Tam mógłby być ,,śmietnik,, :)).

Adik na funkcji moderatora mi nie przeszkadza, ale widząc przy każdym poście jego komentarze odechciewa mi się pisać. Moderować powinno się o wiele wiele bardziej subtelnie ale zarazem zdecydowanie.

Myślę, że najważniejszą rzeczą w uporządkowaniu forum będzie oddzielenie rozmawiania o pierdołach od rzeczy ważnych. Nie wiem tylko czy to jest możliwe.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 12:04   

W pelni popeiram terminatora. Sa osoby ktora spamuja to forum!! Rzadko wnosza cos do dyskusji ale wtracaja swoje dwa grosze piszac np. Zgadzam sie z kims tam, albo tez lubie ten serwer. Proponuje kasowac tego rodzaju maile do ma byc forum a nie pamietnik czy spowiedz. Opowidzi maja dotyczyc tematu i cos do niego wnosic co mogloby zainteresowac innych!! Liczylem ze podzial na odpowiednie dzialy przyniesie pewien efekt. niestety prawie w kazdym od razu pojawil sie spam. Teraz do tego jakies ankiety znalazly sie juz w kazdym dziale i zasmiecaja niesamowicie!!! Adik, mattmiller pisza maile bez opamietania. Klotnia o to czy chaos ma byc moderatorem jest kwintesencja nieodpowiednigo zachowania sie adika! Nawet nie spytalk sie chaosu czy on chce a zamiast tego zaspamowal z 12 postow!
Pocieszajce jest to ze cos sie dzieje, ale i tak to forum niewiele sie rozni od misia.

UTRATOS!
 
 
Chaosu 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1229
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-08, 17:07   

  A Wy się dziwicie że nie zgłosiłem się na moda, miałbym później słuchać tylu zażaleń od całej "kamieniowej" społeczności? ; )

  Niestety i u siebie dostrzegam wady dotyczące moich postów, zauważyłem że poczułem się tutaj trochę zbyt dobrze, i zacząłem pisać jakbym był wśród swoich, czyli o tym co myślę i czuję (niekoniecznie pod każdym postem i na jedną linijkę, ale idea ta sama). Cóż, postaram się podejść do wypowiedzi bardziej poważnie, dzięki czemu ograniczę liczbę postów. Korzystając z okazji chciałbym zwrócić uwagę innych na "problemy" które widzę u siebie, i jednocześnie na wytknięcie mi innych : )

  Popieram wypowiedzi Termina, Ece, Utratosa, 100pera, Barfko i reszty która się wypowiedziała, macie rację : )
_________________
now back to the Gene Krupa syncopated style
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group