Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo federacji
Autor Wiadomość
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-08-17, 23:02   

Napis Gomoku, Renju & Pente... jednoznacznie wskazuje, że niechodzi o rewersi a o podkreślenie przynależności narodowej z kamieniami na krzyż. Podobnie do oznakowania polskich samolotów. Tam jest szachownica biało czerwona:),czego nikt nie kojarzy z szachami:) - tylko żart. Nie porównanie.

Dzięki Lone za pochwałe i tylko taki element negatywny :) ))

P.S. A może zamiast kamieni na logu walnąć jakieś kólka i krzyżyki? Wtedy Lonowi nie będzie się kojarzylo z Reversi :) )

pozdrawiam
 
 
despair 
the hardcorebaby:)


Dołączyła: 21 Cze 2004
Posty: 174
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2004-08-17, 23:08   

kamienie na krzyz nie przypominaja tylko reversow ale tez gomoku i inne gry. jezeli nie kamienie na krzyz to co, moze kurnik?:P sam napis na logo to wg mnie za malo, kamienie warto by dorzucic, jak nie na krzyz to jak inaczej ?? jeden na drugim z efektem 3d? wtedy to moze nie bedzie prsypominalo reversow ale gomoku z pewnoscia tez nie.
ale juz naprawde, zamiast krytykowac wszystko po kolei albo stwierdzac co lepsze co gorsze moglibyscie rzucic jakimis konkretnymi pomyslami a ja sie postaram zrobic to w PS'ie, ale bez Waszego zaangazowania to ani 100per, ani Ece ani nikt inny sam niczego nie zrobi, zwlaszcza dlatego ze potem na forum sa tylko i wylacznie krytyki.
Stowarzyszenie jest zalozone i to powinno byc dla wszystkich najlepsza motywacja zeby troche na ten temat pomyslec. zastanowcie sie nad logiem, kolorystyka, i rozdzielczoscia strony

ale Was pojechalam;)
_________________
Dear God. We can save the world. Give us only a source code !
http://bash.org.pl/top50
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2004-08-17, 23:16   

Gdyby były same czerwone kamienie, bez żadnego napisu, to rozumiem, że możesz się czepiać, ale że jest taki fajny napisik, to chyba nie można mieć wątpliwości.

Logo mi się podoba, bo tak jak Kaka mówił jest proste i dosyć ładne.
Strony za Chiny nie będzie.
Logo się nie odmienia. Tak jak Kakao i Ece.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-08-18, 10:11   

Zamiast tych kolek sprobowac z kolkiem i krzyzykiem, sprobowac tez linie miedzy nimi dac (taki krzyzyk bialy czy tam jaki +).

Wedlug mnie nie ma co sie sugerowac tymi barwami narodowymi - to byla jedna z koncepcji, ktora jak sie uda wplesc w logo, to OK, ale na sile wrzucac nie ma sensu. Moze nie byc bialego ani czerwonego w ogole i tez bedzie OK.

Strone mozna zrobic na poczatku taka sobie, bo nie ma problemu zeby ja zmienic - zmieniac logo juz troche ciezej.

P.S. Dziekuje Adiku :] http://slowniki.onet.pl/i...logo&tr=pol-odm

P.S.2 Do Karola - ja dalem projekty logo, to bylo dokladnie tak samo. Problem w tym, ze nikt nie ma koncepcji dokladnej ani na logo, ani na strone. Ja to widze jakbysmy musieli wybierac mniejsze zlo, bo mi zadne logo sie nie podoba. Wszystkie sa po prostu cienkie i szczerze mowiac nie chcialbym zeby logo Stowarzyszenia tak wygladalo (obojetne ktory z projektow). Krytyka jest malo konstruktywna, to fakt, ale pokazuje tez, ze nie ma logo, ktore chcielibysmy miec. Ja juz wole poczekac, niz wybrac cos, co mi sie nie podoba.
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-08-27, 20:39   



2 Wersja podobnego loga. NIe mam pomysłów co można z tym zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Jak się uda to wrzucę inne projekty.
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-22, 01:09   

Jeśli można to dodam jeszcze swoje...





oczywiscie zmiana czcionki jest konieczna, ze wzgledu na pozną porę, nie bede szukal lepszej, mam 7,500 ttf-ów do przewertowania...

[ Dodano: 2004-09-22, 01:11 ]
jedyne czym moge sie tutaj pochwalic, to to ze loga są obliczone co do piksela, mysle ze polaczenie motywu umysłu i flagi moze byc ciekawe :)

przeciez do gry same pionki nie wystarczą :) myslenie od pewnego poziomu jest pierwszorzedne...
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-09-22, 09:02   

Też myślałem o wykorzystaniu motywu mózgu, ale obawiałem się, że efekt może być zbyt "prosektoryjny" i niestety pierwsza propozycja Jopqa to potwierdziła...
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-22, 11:13   

jak na pierwszą w nocy to nie jest tak zle, wiem ze ten "mozg" troche nie pasuje, ale możnaby to troche stonować... Poskladalem to co mi akurat wpadlo pod myszkę... Popracuje dzisiaj jak wroce do domu, zeby wszystko gralo potrzebuje troche czasu, bo nie jestem plastykiem :) a to logo robilem ponizej 15 min.

Chciałbym zaznaczyc, ze aby polączyc gomoku, renju i pente to symbolem musi byc 5 w rzedzie, moje logo chyba za bardzo przypomina reversi... zastanawialem sie jeszcze nad motywem sw (w gomoku i renju byloby ok, ale pente ...).
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-09-22, 14:49   






_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
Ostatnio zmieniony przez HonoR 2004-09-23, 21:14, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
 
aaru 
BrainKing.com


Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1056
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2004-09-22, 15:05   

Dobry pomysł (HonoR), tylko może barwy inne. Bardziej zdecydowane - czrwień i biel.

Pozdrawiam
aaru / Arek
_________________
Pozdrawiam
aaru / Arek
 
 
 
Marcin 

Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 54
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-22, 17:00   

Popieram słowa przedmówcy ale jopq jest chyba lepsze
_________________
"Cała Polska widziała ?!
Warszawa nie zapomniała !!!"
W góre ręce, kto jest z nami ! ! !
 
 
 
jopq 
retired


Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 737
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-09-22, 19:01   

Teraz chyba będą lepsze wzgl poprzednich, jak sie spodobają to mogę dopracowac ludzika :)




 
 
draqul 


Dołączył: 07 Cze 2004
Posty: 49
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2004-09-22, 19:23   

oba loga są bardzo fajne jednak wg. mnie pierwsze jest lepsze :wink:
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2004-09-22, 20:41   

Jopq, jest mały błąd... zamist Federacja powinno być Stowarzyszenie:-)
 
 
 
Ece 
Wielki Admin ;)


Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 1680
Skąd: Dublin
Wysłany: 2004-09-22, 21:38   

Mnie zadne jak na razie nie powalilo. I prosba - nie trzymajcie sie tak sztywno tych polskich barw. Logo wcale bialo-czerwone byc nie musi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group