Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo federacji
Autor Wiadomość
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 09:23   Logo federacji

Oglaszam konkurs na logo federacji! Propozycje logo prosze przesylac na moj i Milosza adres mailowy oraz jesli sie nie wstydzicie na forum:)

UTRATOS!
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-09, 11:23   

Witam
Miałem chwilkę czasu to zrobiłem taki projekcik loga. Czekam na komentarze, czy coś dodać, czy nie, czy coś nie tak, czy za bardzo skomplikowany, czy coś odjąć poprawic itp.




Jak narazie jest to tylko wstęp.
Pozdrawiam.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
boreasmun 
boreasmun


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-09, 12:07   

Mi się niezbyt podoba efekt pogniecionego papieru na planszy i kamieniach. No i pentaki moga się obruszyć o wielkość czcionki. a tak poza tym to ok.
 
 
GoNdziO 
woj. Lubuskie


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 113
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2004-05-09, 13:40   

A mi się bardzo podoba LOGO :mrgreen: Jeszcze go powiększyć bo na stronce może być mało widoczny. Ale ogóle spox a to ze napis '' pente '' jest ciut mniejszy to chyba nic wielkiego. Fajnie jest powieszony i pogrubiony napis GOMOKU bo stronka będzie głownie o GOMOKU. Oczywiście o pente i renju tez ale chyba w mniejszym stopniu.

Czekam na więcej propozycji, a może sam się zajmę LOGO :roll:

Podrawiam, Gondzio :wink:
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-09, 15:11   

Honor dobra robota:) nie wiem czy akurat ten projekt wybierzemy ale fajnie ze ktos juz cos zrobil. Moze zrobilbys jakis alternatywny projekt jeszcze?:)


UTRATOS!
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-09, 21:16   

Uwaga do pomysłu Honora:

może lepiej byłoby, gdyby słowo "Federacja" buło tam, gdzie jest "Gomoku", poza tym trzeba się zastanowić, nad kropkami. Dlaczego taki układ? Dlaczego 4 białe i 1 czarny? Może lepiej jakiś debiut, który da się zastosować we wszystkich trzech grach.


Oprócz tego pomysł do wykorzystania dla kogoś (sam nie będę miał raczej czasu, żeby cos dłubać, a i umiejętności średnie):
1. Plansza w kształcie Polski (Polska jest dość "kwadratowa" :) ), i dalej:
a) kamienie na miejscach największych polskich miast (chociaż to by chyba bardziej do Go pasowało)
b) jakiś ciekawy układ kamieni (część z nich mozna by zrobić w kolorze czerwonym, albo czarny kolor zastąpiś czerwonym i uzyskać biało-czerwone barwy)

2. Na planszy stworzyć układ białych i czerwonych kamieni na kształt tej "szachownicy", jaka jest w lotnictwie

3. Partia gomoku/renju/pente na planszy narysowanej na polskiej fladze (ew. zamiast partii rozsypane kamienie)

Może komuś uda się to jakoś zwizualizować :)
 
 
 
lonewolf 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 710
Skąd: Kraków
Wysłany: 2004-05-10, 03:38   

Wiem, że to straszna amatorka, ale "popełniłem" takie coś:



Uznajcie to tylko za ciekawostkę, bo nie znam się na grafice i ktoś to na pewno zrobi sto razy lepiej.

Jak widać nie byłem zbyt rozrzutny w używaniu kolorów. :P Wydaje mi się, że logo powinno być stonowane, a kolory, w szczególności czerwony, za bardzo rażą. Ale to tylko tak na boku.

Pozdrawiam,
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-10, 09:18   

lonewolf szacunek...
Bardzo dobre, naprawdę, trochę inaczej to sobie wyobrażałem, ale jest naprawdę fajne, jesli jakiś "zawodowiec" to rozwinie to może być super. Może spróbować trochę mniejszą kratkę wstawić i jakiąś partię umieścić - chociaż te pięć kropek ma jednak silną symbolikę (no i spina wszystkie trzy gry), więc może warto je zostawić...

Co do kolorów to czerwone kropki chyba by bardzo nie raziły :) , u Honora trochę za bardzo to wszystko jest kontrastowe. Poza tym fajnie byłoby mieć logo, które z łatwością dałoby się przerzucić na dwukolorowe - o wiele łatwiej będzie je umieszczać na gadźetach (kubki, koszulki) i na dokumentach (stempel, nagłówek na "papierze firmowym")

Czekam z niecierpliwością na kolejne propozycje...
Ostatnio zmieniony przez 100per 2004-05-10, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-10, 09:23   

Z calym szacunkiem dla projktu lone uwazam ze jest jakis pustawy:) Projekt honora jest w stylu klasycznych logo( symetria)

UTRATOS!
 
 
HonoR 
Emeryt

Dołączył: 05 Maj 2004
Posty: 398
Skąd: Bytom
Wysłany: 2004-05-11, 00:03   


Witam

Przedstawiam inny projekt w moim wykonaniu, wedle życzenia Utratos :)
Zmieniłem kolory kamieni, na narodowe :) z tymże, aby rozróżnić kamienie mają one inny rozkłąd kolorów. Pozatym Rozjaśniłem by nie było zbyt kontrastowe. Teraz napis Pente nie jest mały. Ale tak jak mówię wszystko się da jeszcze pozmieniać jakby co :)



Pozdrawiam.

ps. Kto powiedział, że musi być kwadrat? :) Ważne by była symetria, wtedy można zrobić przeźroczysty gif, w przypadku konturów Polski znacznie utrudnia to sprawe i zostaje białe tło.
_________________
Zawartość alkoholu we krwi [||||||||||||||||] 63%
 
 
 
oriental_wind
Gość
Wysłany: 2004-05-11, 07:24   

Moim skromnym zdaniem najlepszy jest 1 projekt Honora

Pozdrawiam
 
 
100per 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 883
Skąd: Łódź
Wysłany: 2004-05-11, 08:46   

Honor

Kolorystyka zdecydowanie lepsza w drugim przypadku :) Myślę, że jednokolorowe kamienie (tzn. jedne białe, jedne czerwone) też by się odróżniały...

I pamiętajcie, że logo to będzie nie tylko gif - jeszcze zwykły druk, sitodruk, stempel i na pewno coś jeszcze...
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2004-05-11, 09:52   

sam nie znam się na grafice, ale mam pewną sugestię nad która proponuje pomyśleć. Porponuje na logu umieścić skrut nazwy a nie całą nazwę np. ,,PFGRiP,, Wtedy logo będzie bardziej przejżyste i czytelne.
Jak na mój gust gdyby poprawić lekko pierwszy projekt Honora, byłby świetny.
 
 
utratos 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 789
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-05-11, 11:56   

Projekt pierwszy zdecydowanie lepszy honor!:) Mam nadzieje ze cosjeszcze przedstawisz:))
Jestes w zasadzie glownym projektantem grafikiem teraz:)

UTRATOS!
 
 
kantpie 
jajcol :)


Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 280
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2004-05-11, 12:02   

Ja również uważam, że pierwsze jest lepsze.

Kaka jeśli napiszemy skrót to nikt nie zajarzy, co to za skrót :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group