Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mecz towarzyski
Autor Wiadomość
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-03-12, 23:11   Mecz towarzyski

Witam.

Panie kapitanie Internetowej Reprezentacji Polski.. Jako kapitan i organizator ligi juniorów - GIT, chciałbym wyzwać na pojedynek reprezentację Polski.

Prosiłbym tylko o wyłączność na graczy Ligi Juniorów (no na przykład Puholek, itd.. grają dla GITa) - termin właściwie na pewno jakiś weekend, być może ostatni w marcu, albo gdzieś w kwietniu - co do czasu gry - jestem za 5min swap, żeby nie tracić jakiegoś szmatu czasu na tak teoretycznie mało wazny mecz.

Każdy z każdym 2 gry, pięciu na pięciu, 5 minut SWAP, zakaz cofania.
Szacowany czas na cały mecz: 120 minut.

Wydaje mi się, że w sobotę, 26 marca kilka osób z IRP zagospodaruje sobie czas i będzie w stanie rozegrać mecz z czołowymi polskimi juniorami.

Proszę o szybki odzew zainteresowanych (graczy IRP i kapitana) :P

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-03-12, 23:17   

Porozmawiam z chlopakami, ale w zasadzie nie widze przeciwskazan :)

Zmienilbym na pewno termin, bo nie zagramy dzien przed Swietami. Jesli nie wypadnie wowczas zaden mecz Reprezentacji, to mozemy zagrac towarzysko 2 lub 3 kwietnia ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
Minuta 
PostKiller



Dołączył: 01 Maj 2004
Posty: 188
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2005-03-13, 00:06   

Za krotki czas i mala liczba zawodnikow :]
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-03-13, 00:20   

Za krótki czas - hmm.. rozumiem, masz sporo wolnego czasu, ale niestety nie wszyscy są w stanie poświęcić 4 godziny na zwykły mecz towarzyski - nie jakiś międzypaństwowy.. Większa liczba zawodników? Jesteśmy w stanie maksymalnie w sześciu, ale wydaje mi się, że dwie godziny to i tak sporo.

Nam termin obojętny, skład mocny (adik, gondzio, marcin133, puholek, devotion - mam nadzieje, ze wszyscy sie zgodza), więc szans za dużych nie macie, no ale pogramy - zobaczymy ;)

Wstępnie pierwszy weekend kwietnia - powołaj jakiś tam skład (5 osób + x rezerwowych) i niech piszą, kiedy mogą, kiedy nie.. ;)

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
hghfd 
Gomoku


Dołączył: 02 Lis 2004
Posty: 72
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2005-03-13, 10:44   

Ja chętnie uczestniczył bym w tym meczu jeśli mogę
_________________
Wierni Barwom I Tradycji
1938 "STAL" Stalowa Wola


HOOLIGANS
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-03-13, 11:34   

Hghfd napisał/a:
Ja chętnie uczestniczył bym w tym meczu jeśli mogę


Możesz. Jako kibic myślę, że zawsze można.
Ja z chęcią też popatrzę, a jak się uda i termin będzie mi pasował, to może załapię się na ławkę juniorów :wink:
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-03-13, 12:42   

Każdy grający w lidze GIT będzie rezerowowym, jeśli tylko pojawi się tam, gdzie ew. mecz będzie rozgrywany ;)

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
kaka 

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 277
Skąd: Dębica
Wysłany: 2005-03-13, 13:12   

Z tego co wiem w twojej lidze jest wiecej niż 5 osób Adik. Myślisz, że inni nie chcieliby zagrać? Czy ograniczasz liczbe zawodników tylko po to żeby zmaksymalizować wasze szanse na zwycięstwo. Nie lepiej zagrać po 8 osób?
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-03-13, 15:25   

Z tego co wiem, to w Waszej IRP jest około 40 osób. Dlaczego z Czechami nie graliście po 40?

Wiem Kaka, chciałbyś grać, a pewnie do piątki byś się nie załapał - takie życie.. Mimo wszystko uważam, że czas jest cenny, a na mecz najbardziej towarzyski jak to możliwe nie warto tracić 3 czy 4 godziny, tylko dlatego, że Kakarolowi chce się pograć.

Angst, czekam na więcej konkretów ;)

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-03-13, 16:15   

Adik ma rację. 3 czy 4 godziny gry nie jest dobrym pomysłem, bo wielu graczy może poprostu nie znaleźć tyle czasu, a reszta będzie bardzo zmęczona już po 2.
Nie jest to mecz międzypaństwowy, więc nie ma po co rezerwować tyle czasu, ale można znaleźć inne rozwiązanie (np. podzielić zespoły na 2 lub 3 grupy, tak jak w ostatnim meczu z Czechami).
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-03-13, 18:08   

Przede wszystkim Adiku, IRP nie liczy 40 osob. W IRP (w gomoku) maja grac najlepsi w danym momencie gracze w kraju, ktorzy wyrazaja taka chec. W celu ich wylonienia przeprowadzane sa Eliminacje do IRP, aby w miare obiektywny sposob ustalic aktualny sklad Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku (w skrocie zwanej IRP, bo nie ma na razie reprezentacji w renju ani pente). Zatem IRP stanowia w danej chwili gracze powolani przeze mnie na konkretny mecz (a moga sie nimi czuc na pewno zawodnicy z grup A, B oraz C). Takze daje nam to okolo 20 osob.

Nie wiem tez, czemu piszesz "w Waszej IRP", powinienes chyba czuc wieksza wiez z druzyna, ktora Cie przeciez reprezentuje. Proponowany przez Ciebie mecz mozna oczywiscie rozegrac, bo bedzie to okazja do kolejnych dobrych gier. Nie zapominaj jednak, ze wiekszosc czlonkow Twojej ligi (z wyjatkiem bodajze Gondzia) to uczestnicy eliminacji i prawdopodobnie albo juz albo w niedalekiej przyszlosci Reprezentanci Polski. Dlatego mecz taki moze byc jedynie oficjalnym nieoficjalnym sparingiem :)

Ponadto wyksztalcily sie juz pewne standardy, od ktorych wolalbym nie odchodzic. Czyli 10 minut na gre oraz minimum 6 osob w skladzie. Zakladajac gry kazdy z kazdym po 2 partie, przy dobrej organizacji, taki mecz nie powinien trwac dluzej niz 3 godziny :D

Ma tez nadzieje, ze nikt z Twojego skladu nie utozsamia sie bardziej z Gomokowa Liga Juniorow, bo znaczyloby to, ze musi sie powaznie zastanowic nad swoimi priorytetami :|

Pytasz mnie o konkrety? Napisz, czego chcialbys sie dowiedziec :) Bo do meczu daleko i skladu na pewno jeszcze nie podam ;)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-03-13, 23:00   

Nie rozumiesz idei.. Wy, jako IRP jesteście graczami dorosłymi (większość), którzy grają od jakiegoś tam czasu, godnie reprezentują Polskę i są szanowanymi w świecie "wymiataczami". Juniorzy, to "gatunek" który buduje przyszłośc Gomoku - taki pojedynek ma pokazać, czy dużo juniorom brakuje do starszych graczy. Według mnie to starszym brakuje - aby zapobiec dyskusjom bez pokrycia, taki mecz odbyć się powinien. Nie mam tak mocnej, szerokiej kadry jak Ty, dlatego jestem w stanie się zgodzić na maksymalnie 6 zawodników.

Pisałem "Waszej IRP" jako odpowiedź na "twojej lidze" Kakarola.

Na 10 minut jestem w stanie się zgodzić bez większego problemu - zresztą 5 proponowalem głównie z myślą o Was - zapracowanych, przepełnionych obowiązkami seniorach, którzy pewnie czasu nie znajdą. Jeśli dasz radę złożyć solidną drużynę, która nam podoła, wszyscy znajdą czas i będzie OK, to nie ma problemu..

Cytat:
Ma tez nadzieje, ze nikt z Twojego skladu nie utozsamia sie bardziej z Gomokowa Liga Juniorow, bo znaczyloby to, ze musi sie powaznie zastanowic nad swoimi priorytetami


Prawdopodobnie najważniejszym priorytetem jest sens własnej egzystencji. Jeśli ktoś urodził się naście lat temu, wie że jest młody - jest juniorem, dlatego nie będzie grał wśród seniorom, przeciwko równieśnikom - chyba, że bardzo mu zależy.

Cytat:
Nie zapominaj jednak, ze wiekszosc czlonkow Twojej ligi (z wyjatkiem bodajze Gondzia) to uczestnicy eliminacji i prawdopodobnie albo juz albo w niedalekiej przyszlosci Reprezentanci Polski. Dlatego mecz taki moze byc jedynie oficjalnym nieoficjalnym sparingiem


To akurat głupia uwaga. Puholek - jedyny, który gra w IRP A/B/C - Gietki zrezygnował, więc dostaje walkowery - reszta to gracze, którzy dopiero co dołączyli, wiec jeśli (jak wyżej napisałeś) sugerujesz się wynikami w IRP, to nie patrzysz na jakieś Z1, czy coś, tylko na samą górę, a tam tylko albo aż Puholek..

Mecz będzie towarzyski. Po prostu atrakcyjnie spotkanie dwóch światów, dwóch spojrzeń na grę, dwóch pokoleń.

Cytat:
Pytasz mnie o konkrety? Napisz, czego chcialbys sie dowiedziec Bo do meczu daleko i skladu na pewno jeszcze nie podam


Wyżej napisałeś - zgadzam się na 10 minut SWAP, 6 graczy, itd.. W sumie to wyznacz termin, mam nadzieję, że wszyscy się dostosują.

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2005-03-14, 01:09   

Gomoku to specyficzna dyscyplina, w ktorej wiek ma drugorzedne znaczenie i nie przeklada sie bezposrednio na umiejetnosci. Reprezentacja stanowi jednosc, niezaleznie od metryki.

Przypominam, ze mecz ma sie odbyc w kwietniu. Wowczas na 90% w grupach A, B i C beda Puholek, Marcin133, Devotion oraz Ty Adiku.

Ale nie to jest istotne. Jeszcze raz podkreslam, ze to kolejna okazja do dobrych gier na wysokim poziomie. Nie wiem tylko czemu przy okazji takiego meczu probujesz cos (co takiego?) udowodnic :roll:

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
adik 


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 1432
Skąd: Witkowo
Wysłany: 2005-03-14, 12:37   

Właściwie to racja, źle się wyrazilem. Nic nie chcę udowadniac, każdy z nas czuje się juniorem i chcielibyśmy zagrać jako jedna drużyna. Właściwie zaproponował mi to Gondzio, który chciał zagrać z juniorami całej Europy (ondik, attilla, itd..) - zaproponowałem, że na początek prościej będzie o organizacje meczu z Reprezentantami Polski. Poza tym, Angst - sugerujesz się wynikami IRP, więc nie bierzesz pod uwagę graczy grupy C (tak było we wszystkich dotychczasowych meczach IRP), więc nie wiem po co wypisywałeś mnie, Devotiona, czy mnie - jako gracze grupy C nie jesteśmy na tym najwyższym szczeblu, więc raczej byś nikogo z nas nie powołał - no chyba, że lekceważysz drużynę juniorów, wtedy tak..

Proszę Cię tylko o to, żebyś ze swojej szerokiej kadry nie upominał się o kilku graczy, z których i tak tylko Puholek dostałby szansę gry..

Wiek możliwe, że nie ma znaczenia, ale Juniorzy - Seniorzy to fajny podtekst do tak fantastycznego meczu..

Mam nadzieję, że to koniec "problemów" i wreszcie rzucisz tu jakąś datą ;)

Co do IRP - ja swoje gry rozegrałem bodajże jako drugi ze wszystkich, także w C postaram się to zrobić jak najszybciej - chyba nie mozesz miec do mnie pretensji..

Pozdrawiam, Adik.
 
 
 
martin1234 
Hicham El Guerrouj


Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 407
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2005-03-14, 15:51   

Adik napisał/a:
Wiek możliwe, że nie ma znaczenia, ale Juniorzy - Seniorzy to fajny podtekst do tak fantastycznego meczu..


To może rzeczywiście lepszy byłby taki mecz, niż Juniorzy - IRP.
Ja jestem zarówno w Lidze Juniorów, jak i w IRP i obojętne mi jest w jakiej drużynie będę grał. Jeżeli zostane powołany do drużyny IRP, wybiorę tę drużynę. Jeżeli nie, zagram jako Junior, jeżeli zostanę zaakceptowany przez kapitana tego składu (Adika).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group