Forum.Gomoku.pl Strona Główna Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internetowa Liga Renju
Autor Wiadomość
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-09-20, 14:28   

Jeżeli dojdzie jeszcze kilku chętnych ( na razie jest 9 osób ) to jednak zagramy max 11 rund systemem szwajcarskim.
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-09-20, 20:14   

W sumie to mi sie nawet podoba, że gramy Yamaguhi, choć RIF standard - patrząc po chetnych - równiez by wystarczył. Ja w renju jestem kapitanem nemo, ale 15 min to jest sporo czasu, żeby z 'nie-renjowcami' nie przegrać w 10 ruchach.
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-01, 01:13   

W Internetowej Lidze Renju bierze udział 13 osób: Adifek, Angst, Casbah, Crosslet, Ermijo, Gacul, Henry, Muchaldinho, Peaceman, President, Puholek, Vince i Zukole.

Terminarz poszczególnych rund znajduje się tutaj - http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=46516#46516
Umawiać na grę można się tu - http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=2097
Wszystkie informacje zaś tutaj - http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=46434#46434
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-03, 21:05   

Jakbym był nieobecny na czyjeś grze to proszę o spisanie alternatywnych i czasu - w planach jest powstanie bazy gier z ILR.
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-10-07, 16:05   

Pomyślałem sobie, że może warto byłoby wprowadzić obowiązek zapisania partii w RenLibie, np. zapisu dokonuje każdorazowo osoba rozpoczynająca mecz, a następnie przeciwnik zatwierdza zapis i przesyła do Organizatora (Zukole). Czas na przesłanie powiedzmy do końca kolejnej rundy.

Co Wy na to?

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-11, 20:15   

Proszę o notowanie ilości alternatywnych ruchów, jakie to były ruchy oraz czasu pozostającego graczom w momencie zakończenie partii, a następnie o przesłanie tych informacji. ( Żądam notowania? :evil: )

W sytuacjach jakby przeciwnik nie przyszedł na ustalony termin, apeluję o "wiszenie" 15 minut nickiem ilr w pokoju w celu uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-06, 01:13   

zukole napisał/a:
3 walkowery powodują skreślenie gracza z ligi.


Dlatego "dzięki" Vince za udział.

President, Puholek - macie 2 walkowery na swoim koncie...
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-15, 08:55   

Do rozważenia wydłużenie czasu gry do 20 minut w kolejnej edycji.

Jak się gra z takim "Meijinem" jak Peace, to w końcówce niestety ruchy są wymuszone brakiem czasu :P

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-18, 10:51   

zukole napisał/a:
zukole napisał/a:
3 walkowery powodują skreślenie gracza z ligi.
Dlatego "dzięki" Vince za udział.

Może warto w takim razie wykreślić Vince'a z terminarza ILR? Czy też może w jego grach przeciwnicy będą mieć teraz automatem walkower?

I co w sytuacji, gdy ktoś dostanie 3 walkowery, a np. wcześniej z kimś wygrał (ta przegrywająca osoba byłaby "poszkodowana" w stosunku do tych, którzy z wycofanym graczem nie musieliby już grać).

zukole napisał/a:
President, Puholek - macie 2 walkowery na swoim koncie...

Do roboty Panowie! :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-18, 22:30   

angst napisał/a:
Może warto w takim razie wykreślić Vince'a z terminarza ILR? Czy też może w jego grach przeciwnicy będą mieć teraz automatem walkower?

I co w sytuacji, gdy ktoś dostanie 3 walkowery, a np. wcześniej z kimś wygrał (ta przegrywająca osoba byłaby "poszkodowana" w stosunku do tych, którzy z wycofanym graczem nie musieliby już grać).


Będą mieć automatem walkower ( chyba, że pójdą w ślady vince'a )

Z tym jest większy problem, choć nie planuję anulowania jakichkolwiek wyników.
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-27, 13:33   

zukole napisał/a:
3 walkowery powodują skreślenie gracza z ligi.


Walkowery :

3 - Vince, President, Puholek
2 - Muchaldinho
1 - Casbah, Henry, Peaceman, Ermijo
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-28, 23:48   

zukole napisał/a:
Będą mieć automatem walkower ( chyba, że pójdą w ślady vince'a )

Z tym jest większy problem, choć nie planuję anulowania jakichkolwiek wyników.

Jaka jest ostateczna decyzja? Czy +/- jest równoznaczny z 4:0? Czy usunięte za walkowery osoby mają wszystkie wyniki wstecz zrewidowane jako -/+, czy też pozostają oryginalne wyniki?

Nie mogę też nigdzie znaleźć przepisów dotyczących fauli (jak w mojej grze dziś z Ermijo). Czy wymagane jest "zgłoszenie" faulu w trakcie partii, aby należało się zwycięstwo?

Chociaż mój faul był bez znaczenia dla przebiegu gry, to pogodzę się z każdą decyzją Organizatora, aczkolwiek szkoda mi tej partii, bo ładnie skontrowałem :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
ermijo 


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 1950
Skąd: N49°37`E20°42`
Wysłany: 2010-12-29, 09:27   

Zgadza się. Ja nie zgłosiłem faulu, ale nie że go nie widziałem, tylko ostatnie ruchy już stawiałem tak jakbym miał wciskać a1 albo resign. Moim zdaniem w rozgrywkach ILR powinna byc utrzymana zasada, że to ostateczny zapis partii na kurniku, weryfikuje czy był faul czy nie. Co do gry w realu, jestem zdania, że to osoba grająca białymi powinna zgłosic faul, chociaż bez sędziego różnie mogłoby być. W INTERNETOWEJ grze, jeśli nie ma sędziego ani tzw. publiki na stole, ciężko będzie o udowodnienie, czy ktoś zgłosił faul czy też nie (np. sytuacja jaka miała miejsce wczoraj podczas mojej gry z Angstem). O ile dobrze pamiętam, zukole napisał, że był faul. Jeśli nie byłoby przy stole innej osoby, to trzeba by było napisać w okienku czatowym "faul", ale przecież zapis partii nie obejmuje logów czata. Inaczej mówiąc, Angst mógłby bronić się po partii na forum, że ja faulu nie zauważyłem a ja mógłbym kłamać, że zauważyłem i napisałem.
Print screen można sfałszować. Dlatego jestem za opcją, żeby nie było obowiązku zgłaszania fauli - po meczu może się wtedy okazać, że realnie jest zupełnie inny wynik.

P.S. W gomoku w realu osoba, która ma zamiar wygrać, powinna powiedzieć że ustawiła 5 w rzędzie. Na kurniku czasem wygrywa się przypadkowo (śmieszne zabawy z zapełnianiem planszy na czas)
_________________
Always: "Homo ludens"
Never: "Homo faber"
 
 
angst 
Członek Zarządu
Kapitan IRP

Dołączył: 28 Kwi 2004
Posty: 4998
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-12-29, 13:06   

Chyba ja zapytałem zaraz po partii, czy to nie był czasem faul ;)

Nie wiem, czy to dobry pomysł, aby bazować na zapisie partii, bo np. dwa miesiące po ogłoszeniu ostatecznej tabeli ktoś nagle znajdzie i zgłosi faul w I kolejce, co może zmienić zupełnie ostateczne wyniki (w systemie kołowym to oczywiście mniejszy problem).

Może zatem należałoby wprowadzić czas na ewentualne oprotestowanie wyniku, który oficjalnie można znaleźć w Kurniku (np. 3 dni od zakończenia meczu/kolejki)?

Czekamy na ostateczne stanowisko Sędziego Dredda :)

Pozdrawiam

Angst
 
 
 
zukole 

Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 4356
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-29, 19:17   

angst napisał/a:
Czy +/- jest równoznaczny z 4:0? Czy usunięte za walkowery osoby mają wszystkie wyniki wstecz zrewidowane jako -/+, czy też pozostają oryginalne wyniki?


Nie jest równoznaczny, a wyniki pozostają oryginalne.

angst napisał/a:
Czy wymagane jest "zgłoszenie" faulu w trakcie partii, aby należało się zwycięstwo?


ermijo napisał/a:
Ja nie zgłosiłem faulu


Post z pierwszego września
zukole napisał/a:
Nie wiem o co chodzi ze sprawdzaniem gry - jak załóżmy w czasie gry ktoś sfauluje, a przeciwnik tego nie zauważy to stwierdzenie po grze " tu sfaulowałeś - wygrałem" jest dla mnie absurdalne.


Dlatego trzeba zgłosić w trakcie gry, sorry Ermijo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group